Hamur İşleri Yalancı cips ( Çay İkramı) Fotolu

Teknolog

ŞÜPHECİİ.....
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
7.737
19
çay saatlerinizde, çocuklarınız ccips istediğinde ..güzel bir sunum yapmak istediğinizde çok hoş görünümü olan ayrıca çok lezzetli bir tarif....ben yapıp buzluğa atıyorum ..davetsiz bir misafir olunca hemen kızartıyorum çayın yanına süper oluyorr....

3 yufka (ince yufka olursa çok güzel olur)
3-4 adet sosis( salam sucuk da olur isteğe bağlı)
bir miktar kürdan
kızartmak için sıvı yağ
olmazsa olmaz soda kapağı :)

2 veya 3 adet yufkayı üst üste koyup ikiye katlayın
elinizdeki soda veye ilaç kapağıyla yuvarlak şekilde yufkaları delin
yuvarlak kesilen 6 kat veya 4 kat yuvarlak yufkayı kürdana geçirin araya sosi geçirip tekrar 6 veya 4 kat yufka geçirin
kızdırdığınız yağda yaptığınız cipsleri kızarana kadar pişirin...
havlu kağıda alıp yağını süzdürün..
afiyet olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
afiyet olsun canım... tapiki sabah kahvaltındada çok güzel oluyor ...ben çocukların beslenmesinede yapıyorum bazen..çok seviyorlarr...

görünüşü cok güzel tadıda öyledir eminimki ama agır biraz yani az tüketmekte fayda var helede benimgibi kilolarla bogusuyosanız

görünüşü cok güzel tadıda öyledir eminimki ama agır biraz yani az tüketmekte fayda var helede benimgibi kilolarla bogusuyosanız

inan bana yerken hiç bir ağırlığı farkedilmiyorr...ama tabi yağda kızarıyor sonuçtaa...ona rağmen çok yağ çekmiyorr...tek sorun çok kürdan çıkıyor yedikten sonraa:roflol::1closedeyes:

yap canım...çok beğeneceklerdirr...sende onay verirsin ...resimde ekle bakalım ne kadar hoş olacak...

ay çok değışik bişey pazar günü eşimin doğum günü ne yapsam diye düşünüyordum :dance:eline sağlıkcokacimcoook,

iipek canım iyi denk gelmiş masa örtüsü kardeşi oldukyerimseniben:roflol:

cemre su çok hap hayatım çocuklardn kalmıyorr...a.s.

çok lezzetli oluyor cokacimcoook tarifi ilk gördüğümüzde denemiş bir süre sık sık yapmıştık yıllar önce. tabii o zamanlar hep kilo sorunumuz :dance: yoktu hem de kızartma yapmaya üşenmiyorduk mirmirmirmir

ama çok çabuk bitiyor, yapınca çok yapın bence de. ben yufkası bol daha çok seviyordum, aah ahhsenağlama

iyi ki hatırlattın ne zamandır yapmıyordum hele ki buzluğa atıtığını duyunca çok sevindim
biz çalışan bayanlar için pratik olur bunu yılbaşı akşamı için bugünden yapıp buzluğa atmayı düşünüyorum peki buzluktan çıkarır çıkarmaz mı kızgın yağa atacaz yoksa erimesini mi bekliyecez bir iyilik yaptın bari bunuda söyle de tam olsun:uhm:

saol canım hatırlamana sevindim....erimesini beklemiyorsun direkt kızgın yağatıyorsun..erimesini beklersen yapıişıyor yufkalarr..sevgiler....

yapımı çok kolaymış. ellerine sağlık. ben eve pek fazla sosis almıyorum. bu haftasonu küçük bir paket alıp deneyeyim. kızımın beslenmesi pazartesi günü börek. börek yerine koyayım bari. kızım hazır börekleri sevmiyor.her hafta börek pasta yapmaktan yoruldum. tşk. :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…