Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

canım özellikle el ve herhangi bişey yakmayan yani kapalı mekanda yakılacak maytaplardan aldım.
herbirinin başına kuzenimi koycam.ben dans etmeye çıkınca aynı anda yakcaklar:)

uygunmuş fiyatı.
ben bıraz sıra dışı bir evden çıkış istiyorum.
nişanlım dedi konfetti patlatalım die.
ama biz sitede oturuyoruz her yer konfetti olursa bekçi arkamızdan küfür eder:)
o yzden nikahım için farklı düşüncelere şimdiden başladım. mesela seramik bir tabak alıcam düz beyaz.
asetat kalemleri ile gelen genç arkadaşlarımıza hatıra amaçlı isimlerini yazmalarını isticem el yazısı ile ve hatta imza:)
anı defteri istiyordum biraz bizim yaşlılarımız güzel dilekler sunmayı bilmez onları yormak istemedim.
ne yazalım ne yazalım düşünmesinler.mesela kırmızı kurdele bağlamak istemiyorum gelinliğime onun yerine farklı bişey düşünücem.
sonra nikahta başımdan aşağı beyaz tüllere sarılı bozuk para atıcaklar. öyle ilginç şeyler istiyorum

Bir derdin mi var topiğindeydim biraz önce üff yaa ne sorunlar var,

nişanda düğünde takılan takılar ödenmeyen borçlar,
kıslar yaa banada kayınvalidem set takmadı nişanda cok hoş bi kolye yaptırmış nişanlımla benim ismimiz yazan okdar zatencok bişiy beklemedim bende kendi yağında anca kavruluyorlar ama sağolsun yakın akrabaları altın taktılar hep
ama sonuçda bende inci set istiyorum düğünde takar diye düşündüm nişanlımda biliyornekadar cok istediğimi zaten dilede getiriyorum :1closedeyes: sizlere ne takıldı sorması ayıp

canım ben bişey istemedim.
alyanslarımız alınsın yeter dedim nişanlım demişti ben alıcam die ( benim kayınpederim vefat etmiş evi nişanlım geçindiyor. o yüzden kendi alıyr hep)
ne istersin dedi bu arada evlenme teklifi ederken de çok hoş bir kolye takmıştı kalplı üstünde taşları olan.
ben dedim onu veririm takarsınız die.
yok dedi olmaz az da olsa almak isterim die bilezik takmıcağını biliyrm ama dedi:)
çünkü ben takmıyrm öyle şeyler.
her neyse bileklik alalım dedim.
tmm dedi o da uygun fiyata çok pahallı olmayan beyaz ve sarı altın karışımı spor tarzada uygun bir bileklik aldılar küpe de alıcaktı aldırmadım.
ama kolyeyi verdim kayınvaldeme hiç takmamıştım çünkü takarısınız die biraz mahçup oldu ama napalım.
gelen misafirleride altın taktılar biriken paralarla yine hatıra kalsın die melek şeklinde bir kolye aldık altın.

canım sana bişey söyleyeyim mi altınla para pulla mutlu olunmaz. insanlar evliliği maddiyata dönüştürdüler.
mutlu olmak için en doğrusunu yaptığımızı düşünüyorum çünkü altın takınca değerin artmıyor. borca harca alıcağı şeylerin sıkıntısını yine nişanlım çekecek o benim için dışarıdan bir birey değil benim canım artık onun üzülmesi demek benim üzülmem demek.

eminimki sende zaten dert sıkıntı etmemişsindir bir kolye taktılar die ne mutlu sana gerçek sevgi böyle oluyor işte

yok tatlım dert etmedim ama düğünde bekliyorum valla inci setimi ellerinden geldiği kadar yapıyorlar ben sadece nişan elbisemi aldım zaten alyansları + pırlanta yüzüğümü filan aldılar sağolsunlar,

ama bizim ailemiz de bekler akrabalarda bekler Samsunluyuz biz takılar ağır olur bizim oralarda hatta annem geçen hiç olmadı 5 bilezik bari yapsınlar dedi bana hiç sesimi cıkarmadım sonuçda bende takmıcam ama yarın bir gün ev almak isitcez onları bozdurup enazında peşinatı cıkarmış oluruz borcumuz olur onlara kullanırız ne bilim ,

takide mutlu olalım huzurlu olalım en önelisi o

canım inci set bende istiyorum. ama illaki al demedim hiç bir zaman. zaten kendi birşeyler yapmaya çalışıyor elinden gelirse o hiç üzülmem.
alamazsa da canı sağolsun

Selam kızlar konuya balıklama dalmış gibi olmasında.
Benim teyzem gelinine inci set yaptırmıştı.Fİyatı 1800 muş 1600 ödemiş.
Ben piyasa nasıl bilmiyorum ama teyzem çok uyguna geldi dedi CADIARZU​

benim teyzemde geçen yıl 600 aldık demişti.
sahte mi aldılar nee :) kaydirigubbakcemile3

1500 u bulur canım. ama olmadı takı seti alıcak.
alıcam diyor çünkü

benim teyzemde geçen yıl 600 aldık demişti.
sahte mi aldılar nee :) kaydirigubbakcemile3

1500 u bulur canım. ama olmadı takı seti alıcak.
alıcam diyor çünkü

Bizimkiler bu yıl almış belki zam gelmiştir :roflol:
yani set alınması lazımda incidir pırlantadı onlara kalmış kaydirigubbakcemile3
Ağanın eli tutulmaz.

set yada inci set mutlaka bişiyler alınması gerekir kızlar oda mehir gibi bişiy ben netden baktım 1000-3000 kadar var ben 1000 lik beğendim cok zarifti küpeleri + yüzüğü + kolye ve kolye ucu , kolye zaten zincir cok fiyatlı bişiy cıkmıyor o yüzden

ben bi yemek yiyim geliyorum

Ana sen kararsızmışsın yeni okudum.kaydirigubbakcemile3
afiyet olsun canım.

kızlar ben geldim.
dün maytapları ve konfetileri aldım.harika şeyler:)görmeniz lazım
süper
bende aalcam

derdım vara uğrama valla evlılıkten soğutuyorlar ınsanıkaydirigubbakcemile3
bızde bısey ıstenmez
sözum oldu normalde benım onun yzüğünü almam lazımdı
ıkısınıde o aldı
bıde tektaş aldı saolsun
bızde sözde bsey takılmaz
nışan ıcınde ortaklasa 1 2 blesık alcaz o takcak
benım 1 bılesığım 2 kelepcem 1 kalın bıleklığım var kendım aldım
anam babamda taakr yeter
hem altınlamı mutlu olunur bız evlendıkten sonra bozdurp bankaya koycaz
ev almak ıcın
borclarıda calısp oderız allahın ıznıyle :Saruboceq:

Bizimkiler bu yıl almış belki zam gelmiştir :roflol:
yani set alınması lazımda incidir pırlantadı onlara kalmış kaydirigubbakcemile3
Ağanın eli tutulmaz.

ben setı sevmem onun yerıne bılesık alcak
set yerıne gelınlığın ustune cakma bısıler takcamkaydirigubbakcemile3

selam kızlar nasılsınız benim evlilik planım değişti 2011 ilkbahara kaldı ama napalım sağlık olsun ev almaya karar verdik en erken 2011 şubartı buluyo anca hazırlık falan bahara sarkacak 2010 temmuz istiyoduk ama olsun en azından kendi evimde oturcam ucunda

Ana sen kararsızmışsın yeni okudum.kaydirigubbakcemile3
afiyet olsun canım.

yaaa evet benimmmm kaydirigubbakcemile5

hayırlısı olsun şeker kredimi çekerek alacaksınız aslında bende cok istiyorum ama şuan imkansız gibi görünüyor

Hayırlısı olsun canım.
Bizimkide muamma askerlik yüzünden senağlama
Tabi daha kendi evimiz diye bişey yok bisüre göçebe hayat sürecez o il senin bu il benim.senağlama
Hem kendi evinizi alıp ağız tadıyla oturursunuz inşallah.:Saruboceq: Kira derdin olmaz canım.

teşekkürler kızlar hayır kredi çekmicez kredi çekersek hiç evlenemeyiz(

benimkinin elindeki birikmiş bi miktar var bide 18 yıllık bi firma var faizsiz ev araba sahibi yapıyo sadece organizasyon ücreti alıyolar o da senin istediğin tutar üzerinden % 5 gittiğinizde nekadar düşündüğünüzü ve nekadar ödeyebileceğinizi sölüyolar biz 700 dedik 63 ay elimizdeki verdiğimiz peşinattan ilk 2 ay taksidi düşüldü eylülde ödemeler başlıyo 728lira 2011 şubat en erken teslim tarihi taksidi fazla ödersen daha erken alabilirsin evi ister sen buluyosun ister onlar evin daire tapulu ve depreme dayanıklı olması şart çünkü evin içine girdikten sonra ödemeler sabit devam edecek 2014 eylüle kadar çevremizde çoğu tanıdığımız bu şekilde ev araba sahibi oldu zaten altın günü gibi bişi

hayırlı olsun canım. bizde alıcaz bebek istemeden önce ama ben önce araba diyorum ev sonra:)

Peki yaptıkları yer hangi semt.Sen mi belirliyorsun alacağın evi yoksa onların kooparatif gibi belirli bi yeri mi var CADIARZU
İyi fikirmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…