Yaklaşık 1 yıldır geçmeyen lenf şişlikleri

Seso35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
2.485
2.431
33
Geçen mayıs saçlarımı boyatmıştım. Dertsiz başıma dert açmışım bilmeden. Açıcıyı çok uzun süre tuttukları için enfeksiyon kaptı saç diplerim hep iltihap aktı kabul bağladı ve boynumda lenf bezleri farkettim ertesi gün. Panik oldum doktora gittim us istedi enfeksiyondandır 1 ay sonra yine us ne bakarız dedi. Tekrar us ye girdim. Küçülmüşlerdi tahmin ettiğim gibi gibi küçülmüşler sorun yok dedi yolladı. Ama bende yutkunmada güçlük sorunu oluştu. Yani yutkunurken boynumun sağ tarafında bişeylere takılır gibi bir his var. Psikolojimi bozdu. Daha sonrasında kbb ye gittim. O da antibiyotik gargara vs verdi. Kullandım ama yine geçmedi. Geçen gün yine aylar sonra kbb ye geldim. Psikolojimi bozdu artık bu yutkunma sorunu dedim doktor yine us istedi. Çarşamba günü gidicem doktora sonuç için. Psikolojim berbat hep yutkunurken oradaki şeyi hissetmek.. Bazen elimi oraya sokup söküp alasım geliyor o dereceyim Belki abartılı geliyor size ama inanın elimde değil. Us raporunu atsam anlayan olur mu acaba? Çok uzun olmuş olabilir kusura bakmayın lütfen. En başından anlatma sebebim belki doktor vs varsa okuduğunda daha iyi anlasın

Merhaba ben artık lenf konusunda uzman oldum sayılır. Biyopsi oldum olana kadar arştırmadıgım gitmediğim doktor kalmadı özelden yazarsanız yardımcı olurum

Merhaba ben artık lenf konusunda uzman oldum sayılır. Biyopsi oldum olana kadar arştırmadıgım gitmediğim doktor kalmadı özelden yazarsanız yardımcı olurum
Canim iyi günler size bir sorum olucak lenf bezinde dolayı biopsi olmussunuz benim kizim 4 yasinda yaklaşık 20 gun ince boyin arkasinda şişlik fark etm usm çekildi sağda ve solda baya lenf leri var en boyuk 2 tabe ikside 3sm ve reaktif deyiller onkolojiye sev ettiler ama sevk etmeden once tahlil yapıldı sedium 60 dakika ldh ve crp ve tam kan sayımı temiz çıktı genel durumu kızımın iyi iştahı uykusu hataketliyi değişen bir sey Yok sizde durum nasıldı? Lenfler reaktif mıydı? Kan tahjlillerinz nasildi

Piercing ve küpeler de lenflerde şişkinliğe yol açıyor eğer takıyorsanız birkaç gün çıkarın inme oluyor mu bakarsınız…

Bana usg sonucunu atar mısın acaba

Piercing ve küpeler de lenflerde şişkinliğe yol açıyor eğer takıyorsanız birkaç gün çıkarın inme oluyor mu bakarsınız…
Merhaba durumunuz ile ilgili gelişme var mı acaba?

Canim biz gittik behçet uz onkoloji bölüme doçent bir bayan doktor vardi eliyle kontrol etti ele gelicek büyük boyutta değiller usm bir tik büyük ölçüyor dedi ve gayet hareketli düzgün lenflerdir dedi periferik yayma testi yapıldı sonucunu kendi kontrol etti temiz dedi ordan geldikten sonra hafif inme var eskisi gibi belirgin değiller ama komple yok olmadılar birde benim kiz içeri girer girmez kontrol etmeden bademciklerin boyuk olduğu anladı doktor sanirim o da tetikliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…