Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Eşim işteyken arayıp aklına girmek nedir ya. Sofram duruyordu dün geldiğinde köye gidiyorum demek için gelmiş. O kadar dedim çalışırız izin alamam hala beni arıyor. Deli oldum
Esine net olursan her konuda senin çizgilerini bilir ve ona göre davranır, mesela benim eşim ailesinin istediği şeyi yapmayacağımı bilir bu yüzden direk kendi cevabını verir çünkü benim tavrımı iyi bilir, bir durum olsa önce bana sorar çünkü bilir ki ben inatla yapmam o şeyi, yani cnm senle de alakalı eşini bir telefonla manipüle edebiliyorlarsa esin seni anlamamış yada sen kendini iyi anlatamamışsındır , yoksa aradıklarında kanarya buna çok kızacak diye akıl edip ona göre cevap verirdi.. Eşine çizgilerini net bir şekilde belirt ki seni böyle şeylerle muhatap etmesin hicbir zaman

Çok güzel anlatmışsınız kayınvalidemde aynı ama ben üniversite bitirmiş ortamda kimle nasıl konuşması gerektiğini bilen biriyim. Hayatta kimseyi dinlemem bu benim hayatım. Yaşımdan dolayı yapıyorlar daha yeni 23 oldum. 23 oldum ama bu yaşımda neler yaptım bilseniz. İftara davet eder 15 dakka kala inerim. Misafirim sonuçta. Kahvaltıda aynı. Temizliğinide yapmam. Ama küçüğüm ne kadar ileriye gidebilirim ki ? Dün daha cumhurbaşkanı yeni bitirmiş köy mıhabbeti için geldi. Yok anne olmuyor dedim anlattım doktoruma gerizekalı diyor. Anlattım sabah arıyor beni naptın konuştun mu diye. Ay ne cesaret ya aklıma geldikçe sinirleniyorum. Kimse beni yönlendiremez. Nasıl tutuyorum kendimi bilseniz çocukmuyum anne ben ne bu baskı diye çıkışmamak için. Haklıyken haksız olmamalıyım. Sakinleşmem lazım. Eşimde düzeldi hayatım kaçta çıkıyorsun diyor. Ey Allahım ya

Maşallah Kızınız akıllı davranmış. En mantıklısını yapmış. Darısı benimkinin başına. Gerçi çok küçük daha ama

Ben abartacaklarını düşünmedim o yüzden istemiyorum demedim iznim uymuyor dedim demekki net olmak gerekiyor. Şuan çok pis kalp kırasım var Allahım sen koru :)

Bence akıl yaşta değil baştadır, sen kendi kararlarını vazgeçmeden uygularsan elbet anlayacaklar anlamak zorunda kalacaklar, ama şu da bir gerçek ki güç faktörü çok önemli..

Maşallah Kızınız akıllı davranmış. En mantıklısını yapmış. Darısı benimkinin başına. Gerçi çok küçük daha ama
Teşekkürler hep örnekler verdim ona,sağolsun okulunu bitirdi master'da yaptı iş hayatına atıldı evlendi sonrada.
Öyle demeyin yıllar o kadar çabuk gçiyor ki anlayamıyoruz bile ne olduğunu

Evet anneme söyledim birşy olmaz odadan çıkmayız diyor sinir geldi banada kalp kırmak istemiyorum
Öyle düşünüp sinir olmsyin siz onun evladınız.benm görüşüm onları kırmamak tatlı bir dille anlatmak yada bir gün kalıp annecim bugün hayrın için kalicam ama uygun olmuyor diye anlatın o anne baba göçüp gttikten sonra zaten kapısını çalacak bir anne babanız olmayak.bu benim görüşüm tabiki Allah yardımcınız olsun

Çok teşekkür edeim sağolun.
Birde şu var bizler uyurken onarın bişiler yapmasıda sorun çıkarır bana göre,her k.valide bu kadar anlayışlı olmaz.
Ben erkek annesi olsam asla müdahale etmem utyusun dinlensin derim.

Sanki köyde sahile gidilcek jakuzi falan var self servis yemekler sanki ey Allahım ya
ya seni rahat bıraksalar köyde de güzel vakit geçer ,ama orda da kendi emirlerine amade edecekler seni .. Tek çözüm eşin onu korkut deki beni bu durumlara sokma , cevabımi bile bile aileni bana musallat etme.. Bunlar akıllanmaz inan

Siz müdahele etmezsiniz ama benim görümcemde olucak kesin o laf sokar bende dayanamam kavga dövüş kıyamet yani. Peki gelininize böyle yapmış olsanız rahataız olsa size nasıl açıklamasını istersiniz ?

Peki sorun çıkaran aileisni istemeyen sevmeyen olarak görünürsem ne yapıcam ?

Önce gelinim yok kızım var sadece,gelinim olsa önce düşüncesini sorarım hayır dersede nedeni sorup saygı duyarım .
Mecbur değil dir benşmle birlikte olmaya diye düşünürüm.
Sonuçta insanların kendi hayatları özeldir kendilerine.

Fikrimi sormuyor mecburmuşum gibi davranıyor annedir terslemekte istemiyorum. Sadece iş bahanesi üretmek istemiyorum ayarlansa bile gelmek istemiyorum ben bunu da söylemek istiyorum

Pandemi yok farz edelim.
Evin yakınken neden başka yerde yatılı kalmak ister ve rahatça bunu yapar?
Annenizin isteğiyle kayınvalidenin isteği arasında bir fark yok.
Pandemi olmasa sık sık gidin görün kalmayın derim.
Eşini de zorlamanı tavsiye etmem.
Şimdi gidip annende kalırsan bir süredir sınır diye çizdiğin her şeyi çöpe atarsın.
Evlilik böyle bir şey. Artık siz bir ailesiniz ve ailelerinizden bağımsızsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…