Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Merhaba kızlar günaydın. 🌸
Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Annemle yakın oturuyoruz özel arabayla 10 dakika toplu taşımayla 30 45 dakika. Haftada 1 de görüşüyorum. Yalnızlar kimseleri yok koca evde 2 kişi diğer kardeşim uzakta. Annem sürekli kızım yatın burda diyor bende anneme uygun olmadığını yakın oturduğumuzu zaten görüştüğümüzü söylüyorum. Pandemiden dolayı zaten gittiğimizdede herkes mesafeli oturuyor gönülleri olsun diye uğruyorum bir de anne yüreği bana sürekli birşeyler vermek istiyor. Şimdide babam bayram diye çikoalta almış kızım gelsinde alsın diye. Anne gelirim tabi uğrarım 1 saat dedim ama kocanda gelsin yatın burda diyor. Eşim yüksek ihtimalle gerek yok dicektir. Birkere annesde dedi yok evimiz var bizim dedik şimdi annemde kalırsak kayınvalideme de sanki ayıp etmiş olurum gibi geliyor. Kafam karıştı gerek olmadıkça yatıya kalmayı doğru bulmuyorum doğum olur ne bileyim şehirdışında kardeşim gelir yengemle vakit geçirmek için kalırım istisnadır hastalık falan olur da özlediğinden kal diyorlar. Bende alışılır sürekli isterse düzenimin bozulmasından korkuyorum. Bir de eşim rahat edemez işe giderken duş alıyor her sabah. Annemde sen gel tek yat diyor. Ramazanın ilk günü gittik iftara kimseleri yok gelmiyor diye herkes tabağını alıp önünde yedi dikkat ettik ama bu yatılı kalma durumuna nasıl çözüm bulucam ? Anneme nasıl açıklayabilirim?

Bence çok gereksiz.

Eşim yok gelemeyiz siz gidin diyor. Hatta bi kere kardeşi hep birlikte şuraya gidelim dedi ee tamam gidin siz bizle ne işiniz var dedi. Ben dersem alınmazlarmı ?
Alınırlar ama laf duymak isteyene laf söylemeyecek. 🤷🏼‍♀️Sen kibarca söylemişsin anlamamışlar. E biraz haketmişler sanki. 😏

Kesinlşkle hayata bile farklı çerçeveden bakıyorsun artık,20'li yaşlar zaten evllik için küçük bir yaş.
Benim kuzenim var. Fikrimi sorunca 30 dan önce evlenme diyorum. Gerçi bu bir kıstas değil tabii ki. 20 li yaşlarda evlenip çok mutlu olan arkadaşlarım var. Allah daim etsin ☺️ama bence 20 li yaşlar gezme, tozma, çalışma ve okuma çağları.

Benim kuzenim var. Fikrimi sorunca 30 dan önce evlenme diyorum. Gerçi bu bir kıstas değil tabii ki. 20 li yaşlarda evlenip çok mutlu olan arkadaşlarım var. Allah daim etsin ☺️ama bence 20 li yaşlar gezme, tozma, çalışma ve okuma çağları.
Hayat şartları artık onu gerektiriyor,okul iş hayatı derken 30'lu yaşları buluyor artık.
Heleki 20 yaş dediğin gibi gençlik yaşları,evlenip neden sorumluluk alsın ki şimdi.
Aynı düşünceleri kızım içinde hep dedim okulun bitsin iş bul evlilk nasılsa olacak demiştim,27 yaşında evlendi bebeside oldu bir tane.

Durumlar biraz normalleşince ailenize gidip kalabilirsiniz 1 günden bise olmaz özlemişler kırmayın Allah korusun yarın bir gün bise olur vicdan azabı cekersiniz.Kayinvalideden çekinip de annenizi ihmal etmeyin aman ona gidip kalırsam onlar da ister diye.Köy mevzusuna gelince bence artik ciddi anlamda acik konuşmanız gerekiyor,artik olay alınma kırılma olayını geçmiş,onlarin siz kirilirsiniz diye bir çabası yoksa siz neden onların kurulacağını kafaniza takıyorsunuz.Gerekirse kayinvalidenize mesaj yoluyla acik acik söyleyin.Şuan daha yeni evlisiniz eğer şimdi çözmezseniz ilerde tamamen sizi ellerine almis olurlar ve artik öyle bir noktaya gelirsiniz ki patlarsınız içinize ata ata veya her gün ne bahane üretecegim diye sınır hastası olursunuz.Siz kirilacaginiza onlar kırılsın.Koy mevzusu da bir kere teklif edilie gencler gelmek istemiyorlarsa da kendi hallerine bırakılır.Bakın yavas yavas eşinizle aranızda problem olmaya başlamış,eşinizi işteyken aradıkları için biraz fikrini değiştirmişler onlara da boyle yumuşak konuştuysa bir ışık gördülerse ısrar ediyorlardır.Acikca hem izin durumundan hem de istemediğinizi gerekçeleriyle konuşun.Bir kere kirilirlar ama siz rahat edersiniz.Onlar bu defa size birşey söyleyecekleri zaman nasil söylesek diye düşünürler çekinirler her gün bu aile bir sorun çıkarıyor zamanla eşinizle bu konulardan tartışa tartışa araniza soğukluk girer.Şuan yenisiniz diye belki de bu kadar anlayışlı ama onun da sabri yavas yavas tükeniyor gibi.Cok acil konuşmanız lazim kayinvalidenizle
Nasıl konuşucam peki beni haksız çıkarırsa sizi sevdiğimzden çağırıyorz kötü niyetimiz yok bizi istemiyor gelmiyor falan diye konu başka yere saparsa ne olucak ? Kendisi açıcak konuyu zaten direk ne demeliyim ?

Çok pis yüz göz olasım geliyor hemde nasıl varya. 5 aydır köyde köy köyde köy bu ne ya terslicem bidaha köyün k sini edemicekler sıkıldım
Net olmalısın, yoksa bu şekilde devam eder ve her zaman seni ve eşini yönlendirirler, eşinde onlarla ağız birliği yapar sana karşı

Bende şuan çok zorlanıyorum. Eşimede dediğimde neden pişmanmısın diye acıtasyon yapıyor
Şöyle bir durum var; güç her zaman insanları korkutur. Bizim bir akrabamız vardı. Oğlu evlendi. Gelini sanırım pilottu ( emin de değilim.) Kadının evlendiğinde evi ve arabası vardı. Aynı zamanda da eğitimi falan da iyiydi. Kayınvalide bir kere iki kere denemeye çalıştı. Bak denedi bile demiyorum. Denemeye çalıştı. Aldı boyunun ölçüsünü 😂Yanlış anlaşılmasın ama dünyayı görmüş; bilmem kaç dil bilen; doktoralı kadın; köyünden çıkmamış insanı dinlemez. Dinlemez yani...Fizik kurallarına aykırı. Kv arıyordu; ablam burada gel diye; kadın o arada Romada filan yani😂Çocukları oldu. Kadın o işten anlayan birini yanına aldı bir süre onunla kaldı. Kv hiç karışmadı. Ama işte kadının maddi durumu iyiydi. Gücü vardı ve kimseye de eyvallahı yoktu.
Senin dezavantajın yaşın. Muhtemelen seni çocuk gibi görüyorlar. O yüzden de akıl vermeye çalışıyorlar. Sen aslında güçlü ve baskın bir karaktersin. Ben de öyleyim ve ben 26 yaşından sonra rahatladım. Şimdi 32 yim ve çok rahatım 😂

Net olmalısın, yoksa bu şekilde devam eder ve her zaman seni ve eşini yönlendirirler, eşinde onlarla ağız birliği yapar sana karşı
Eşim işteyken arayıp aklına girmek nedir ya. Sofram duruyordu dün geldiğinde köye gidiyorum demek için gelmiş. O kadar dedim çalışırız izin alamam hala beni arıyor. Deli oldum

Sormayın ya nasıl sinirlendim anlatamam. Zorluyorlar sizde gelin diye aramak nedir kaç yaşında insanlarız gelmek istesek geliriz diye. Damatları içgüvey gibi bilet almış hemen gidelim diye gelin asilik yapnca garipsiyorlar
Damadın başını ezmişler belli 😅 Allah bilir ne filmler ceviriyorlar damadın ailesine ..

X