Yakın kız arkadaşım evimi bastı

Teşekkür ederim ya, valla canım çok sıkkın gerçekten. Haklısınız, sadece zarar ziyan...

her gün konu açıyorsunuz ve açtığınız her konu birbirinden garip

26 yasindasiniz.
13 yasinda yasadiginiz olayi hala asamamaniz, 13 yasinda or*, kal** gibi kufurlere maruz kaldiginiz olaylar yasamaniz fazlasiyla ilginc.

Sizin sokakta kosturup, ip atlayip, top sektirmeniz gerekirken asiri cinsellik olaylarina girmissiniz. Bu ne acele yahu?

Ve ayrica babaniz niye bu kadar pasif? Buse'nin ailesine durumu yansitmamaniz vs, neyden cekiniyordunuz da 13 yasindaki sicirtma kapiniza gelip sizi mahalleye rezil edip polislik olurken oyle dikildiniz aman barisalim aman sulh olalim derecesine geldiniz.

Cok sacma bir hayat dongusu.

Ben olsam coktan arkami donmus, umursamayi bırakmistim, en az 10 yil gecmis yahu?

Yok, taciz olayı 13 yaşında oldu da, diğer olaylar daha yeni, dedim ya konumda "kızla arkadaşlığı sürdürdüm" diye o yüzden

Konunuzu chat gpt'ye okuttum size yazdığı cevabı aktarıyorum:

Merhaba genç arkadaşım,
okuduğum kadarıyla zor bir süreçten geçiyorsun. En önemli tavsiyem, sakin kalman ve sınırlarını net bir şekilde koruman. Kimse senin yaşam alanına izinsiz müdahale edemez. Arkadaşlık önemli, ama sağlıklı sınırlar içinde olmalı. Bu deneyimden sonra hayatında kimlere güvenebileceğini daha iyi anlayacaksın. Kararlarını düşünerek ve mantıklı bir şekilde al, duygusal olarak yıpranmamak için kendini koru. Unutma, senin huzurun her şeyden önce gelir.

Arkadaşlık denemeyecek saçma sapan bağlar. Sevgililik denemeyecek ilişkiler. Şiddet gösterme, şiddete boyun eğme, ev basma, küfretme her şey var içim bulandı.

Olayın üzerinden zaman geçtiyse şimdi ne yapmalıydı, ne yapmalıyım şeklinde sorular sormanın ne anlamı var?

Real değil reel demek istediniz sanırım. Sanal yerine gerçek hayattan biriyle tanışınca reelden diyorlar. Ama sanaldan olunca belirtseniz yeterli. Zaten konu içerisinde sanaldan kimseyle tanışmadığınız için biz direkt reelden olduğunu anlarız. İyi bir üniversitenin, iyi bir bölümünden mezun olunca, bazı basit yabancı kelimeleri en azından doğrusunu bilmiyorsak; konuşmaya eklememek ve yazım, paragraf kuralları gibi kazanımları vermiyorlar sanırım. Gerçi oraya bunları biliyor olarak gitmeniz gerekirdi.

Bunlar dert değil, saçmalıklar silsilesi. Belli ki siz de kendinizi bu saçmalıkların dışına atmak istemiyorsunuz. Atlatamayacak bir şey yok. Düşünce yapınızı biraz değiştirin, ferahlatın.

Siz de onlardan biri değilseniz şayet "o avam dönemi unutmak istiyorum" diyerek konuyu kapatın. Naçizane önerim.

Yok, taciz olayı 13 yaşında oldu da, diğer olaylar daha yeni, dedim ya konumda "kızla arkadaşlığı sürdürdüm" diye o yüzden
Keske zamanin gectigini de ekleseydin iyi universiteden mezun kardesim.

Ev basma durumu ne zaman oldu?

Tacize ugradigin halde korumak yerine seni rezil etmeyi tercih eden bu ne idugu belirsiz Buse'yi neden hayatindan cikarmadin?

Anladigim kadariyla olay yeniyse Buse'de artik kucuk cocuk degil, baban niye bu kiza boyle sessiz kaliyor?

Imzami atarim.

Bunca olay içinde "realden" kelimeme mi takıldınız? Benim Türkçem gayet iyidir, okuduğum üniversite ile bağımsız

Kafam o kadar dalgın ki, onu eklemeyi unutmuşum. Ev basma durumu daha yeni oldu. Buse'yi hayatımdan çıkarmama olayı o zamanlarda evet, 13 yaşındayken. Sadece inanmak istemiştim ben ona. Babamın yapı itibariyle sessiz bi insan olduğunu söylemiştim, bilmiyorum, bence sessiz kalınmamalıydı

Bunca olay içinde "realden" kelimeme mi takıldınız? Benim Türkçem gayet iyidir, okuduğum üniversite ile bağımsız

Türkçesi çok iyi olduğu için eklemiyor. İleri seviye bir anlatım olduğu için biz anlamıyoruz.

Olay 13 yaşında başlamış ama kaç yaşında devam edip, kaç yaşındayken bittiği belli değil..

Egitim sistemi ne kadar harika ise derdini duz yaziyla anlatamayan bireyler dahi Türkçe'sinin iyi oldugunu düşünüyor.

Egitim sistemi ne kadar harika ise derdini duz yaziyla anlatamayan bireyler dahi Türkçe'sinin iyi oldugunu düşünüyor.
Aslında gayet anlaşılır bi şekilde aktarmak için bayağı bir çaba sarfetmiştim ama? Türkçem önemli mi sizce şu an burada?

Kafam dalgın olduğu için ve olaylar bende hâlâ travma yarattığı için, anlatırken canım sıkıldığı için ondan dolayı bazı cümlelerim anlaşılır olmamış olabilir veyahut bazı detayları eklemeyi unutmuş olabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…