Yakın Arkadaşın aldatıldığını bilmek

Yakın bir arkadaşınızın aldatıldığını bilseniz ona söyler misiniz

• Ankete Katılan
    193
  • Anket Kapalı .
Sadece sinir anında adamın beyanı var galiba...bilmiyorum zor bir durum ya
Söylense ve adam inkar etse,arkadaş bir sürü ithamla ortada kalır
Belki günün birinde doğru yerde doğru zamanda söylerdim ...adam da bir çeşit ha vicdan mı hafifletiyor gitsin karısına etsin sıkıysa

Benim başıma geldi. Sen söylemezsen ben söylerim dedim. Söylemedi. Ben söyledim. İkisi de yakın arkadaşımdı. Ama evli değillerdi. Evli olsalar da yine aynısını yapardım. Ayrıldılar. Aradan yıllar geçti. İkisi de başka insanlarla evlendiler. İkisi de hala yakın arkadaşım.

Arkadaşın eşi nasıl bu kadar rahat olabiliyor peki?
Eşiyle özel hayatlarını anlatıp sizin arkadaşınız diğer odaya geçince aldattım diyor rahat rahat, diğer odada bunun duyulacağını ve eşinin kulağına gideceğini hiç düşünmemiş mi?

Konunun o kısmı pek oturmadı bende açıkçası.

Kadın gelip anlatsaydı bence arkadaşınızın eşi gidip söylerdi. Erkek olduğu için kapatalım konuyu diyor. Ben adamı gözlemlerdim herhalde. Çünkü delil yok ortada delil olsa hemen söylenebilir. Ya da şöyle olabilir arkadaşınıza oturmaya geldiğinde ses kaydı alınabilir adam çünkü utanmadan gelip anlatabilen biri utansa gelip anlatmazdı.

Evlilik öyle garip bir şey ki hiç biri diğerine benzemiyor. Kendi evliliğimizi baz alarak yorum yapıyoruz genellikle ama her evliliğin kendi içindeki dinamiği ve dışarıya yansıtılan farklı. Bu konudaki aldatılan kadının haberi olma ihtimali bile var bence şu durumda. Kendi aralarında çözmüşlerdir belki ama dillendirilirse hele ki konu komşuya yayıldığı duyulursa olay farklı boyutlara taşınabilir.

Sanki ozellikle eşine laf götürülsn diye ugrasms gbi.. derdi gerckten net degl bnce de..

Kavga da aracı yer dayağı derler

O yüzden kimsenin etliisnei sütlüsune karışmamak en doğrusu
Ayrıca söylemek daha da ortalığı karıştırmak olur
Maalesef kendi yedikleri haltleri düşünmeyip haklı olanların cinayete kurban gittiği durumlar oluyor en kötüsünü düşünün 3 maymunu oynayın

Eşim Türk geleneklerine çok uzak yetişmiş zaten pek çok şeye alışması baya zaman aldı. Böyle konularda düz bakabiliyor. Konuma göre değil insan olarak yaklaşıyor. Aynı hassasiyeti gösterir miydi diyor. Ben netim hem söylerim hem söylenmesini isterim. Ama burada yazılanlara bakınca her şey öyle dümdüz söylenmiyor İyi ki konu açmışım

Yukarıda da yazdım bir evliliğin tüm dinamiklerine en yakın arkadaş da olsanız hakim olmanız mümkün değil. O yüzden bu kadar çetrefilli konularda evlilik içine dışarıdan müdahalenin doğru olduğunu düşünmüyorum ben.

İşte ben de yıkarsa başka bir arkadaşın yazdığı gibi bunu şöyle değerlendiriyorum. Kendisinin söylemeye cesareti yetmedi gelio en yakın arkadaşına söyledi. O zaman arkadaşım da arasın kocasını bana böyle bir yük bırakamazsın ya sen söyle yA da ben söylerim diye gözdağı versin istedim. Buradaki yorumları okuyunca bundan da vazgeçtim

Bir de bu insanlar cidden kendini yetiştirmiş kibar cömert insanlar. Arkadaşımdan biliyorum en kötü zamanlarında bile destek olup aile gibi yaklaşıyorlar birbirlerine. Ben bile adamın böyle bir şeyi anlatması ve ardından hiçbir şey yok gibi tatile gitmesine takıldım. Kız kendi halinde işinde başarılı yardımsever biri duyduğunda vereceği tepkiyi ben de çözemiyorum

Ben olsam karışmazdım sanırım.
Bu gibi durumlarda burada bile şahit olduğumuz şey,basta öfkeyle boşanacağım ,süründüreceğim deniyor,sonra o adam kadını bir şekilde manipüle ediyor,sen ilgi göstermedin istemedin vs diye ,kadın affediyor kendini suçlu hissedip,olan kime oluyor bilin bakalım
Burda atıp tutan,herkese ben asla kabul etmem,boşarım boşan bence diyen pek çok kişi kuzu kuzu affedip ortadan kayboldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…