Yakın Arkadaşın aldatıldığını bilmek

Yakın bir arkadaşınızın aldatıldığını bilseniz ona söyler misiniz

• Ankete Katılan
    193
  • Anket Kapalı .

ayana

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
181
391
Arkadaşlar merhaba
Dün akşam çok yakın bir arkadaşımın sorduğu bir soruyu sizlerle de paylaşıp fikrinizi almak istedim. Arkadaşımın ailece görüştükleri yakın bir kız arkadaşı var her ikisinin de biri bir ve diğerinin iki yaşlarında olmak üzere bebekleri var. Bu sebeple pandemi dönemi bebekler etkileşim kursun diye birbirlerine gidip geliyorlar. Aynı apartmandalar ve üçü de evden çalışıyor arkadaşım doğum izninde.Bir gün arkadaşımın kocası bebekle beraber kahve sohbete geliyor ve konu eşiyle arasındaki problemlere ve eşinin kendisini cinsel olarak istememesine yetersiz bulmasına kadar gidiyor. Arkadaşım konuşmanın gidişatından rahatsız olup diğer odaya gidiyor ancak giderken duyduğu şeyle şok oluyor. E ben de kendimi ispatlamak için başka bir kadınla beraber oldum. Bir seferlik bişeydi gibi bişiler gevelemiş. Sonrasında eşiyle devam etmiş konuşma ve gitmiş. Sonraki gün arkadaşları yazlığa gitmiş. Bu olay olalı bir ay oluyor. Bana dün akşam içim içimi yiyor ,kızın telefonlarına çıkamıyorum hep bir bahane buluyorum söylemeli miyim çok aradayım dedi. Bu arada arkadaşımın eşi asla karışmamasını tembihlemiş. Ben de arkadaşıma neden arkadaşına söylemediğini ve bunun benim tarzım olmadığını söyledim. O da bunun hassas bir konu olduğunu vebal kabul etmek istemediğini arkadaşına söylerse anında boşanacağını söylüyor. Buna rağmen ben ikna olmadım ve en azından eşini ara bize bunu söyleyip bizi zor durumda bıraktın eşine söylemezsen ben söylemek zorunda kalırım demelisin dedim. O ise bunun doğru olmadığını ortada minicik bir bebek olduğunu söyledi. Bu platformda aynı durumda olan olmayan yaşamış yaşamamış pek çok farklı insan olduğunu bildiğim için size de sormak istedim. Bu arada ben kesinlikle bilmek isterdim. Arkadaşım biliyor ve söylemiyorsa onu da sorgulardım. Şimdiden teşekkürler

Güncellemeyi yaptım arkadaşlar merak eden olursa sayfa 7 de

Son düzenleme:
Ortada bir bebek var lafına takıldım biraz. Bence eşlik ve babalık, annelik aynı şeyler değil. O ailede aldatılma mevzusundan sonra kavgalar, dövüşler, küfürler çoook uzun süre gidebilir maalesef bu da çocuğa olumsuz olarak yanlar. Bunun dışında arkadaşınız bu kadar emin olmasın bence, aldatılan kişi ona inanmayabilir, yanlış anladığını düşünebilir. İki kişinin arasına karışılmaz denir ama bu durum biraz farklı. Bence öncesinde bir ağız yoklanabilir. Aldatılsan ne yapardın vs. diye sonrasında ona göre bir yol izlenebilir.

Ben olayı tam olarak anlamadım erkek olan mi kahveye geldi. Bunu size niye söyledi falan kısmını anlamadım ve geçtim. Benim en yakın arkadaşımin değil küçük bebeği yeni doğum yapıp çıkmış olsun yinede söylerdim. Çünkü aynı şeyi ondan da beklerdim. en yakın diyorsan tembih falan anlamam

Aynı şekilde düşünüyorum ama arkadaşımın atacağı adımın ne olacağı konusunda ben de kararsız kaldım çünkü gerçekten diğer arkadaşların dediği olasılıklar da var. Duruma inandıramama ve aynı apartmanda oturdukları için ilişkinin garip bir hal alması. Ben anında söylerdim ve bana da söylenilsin isterdim.

Konuda arkadaşın arkadaşı olarak dallanıp budaklanma olmaması adına ben sizi konunun muhatabı arkadaşınız olarak kabul edip öyle yazacağım. Bu konuda aldatma olduğundan asla emin olamazdım haliyle de ortalığı bulandıramam. Mutlaka komşularınız arasında bazı cinsel sorunlar var ve adam yakın arkadaş olduğunuz için bunların size anlatılmış olma ihtimalini düşünerek kendince kendini aklamak istiyor bu konuyu açıyor ve "sorun bende değil" dercesine başka bir kadınla beraber olduğunu ve süper geçtiğini anlatıyor. Gözümle gördüğüm şeyi saklayamazdım ancak buradaki adam biraz kurgucu geldi bana. O an tepki verilmesi de gerekirdi adama sen ne diyorsun niye mahreminizi bize anlatıyorsun diye ancak çanak tutmuş ev sahibi erkek bravo. Nerden tutsam elimde kaldı.

Bu aileyi ben de çok yakından tanıyorum doğumgünleri düğün nişan muhabbetlerinde ortak arkadaşımız aracılığı ile bir araya geliyorduk. Şiddet küfür veya benzeri bir ilişkileri hiç olmamış zaten görünürde örnek çift. Kız da arkadaşıma cinsel olarak mutsuz olduğunu istemediğini vr kocasının bu durumdan rahatsız olduğunu daha önceden anlatmış. Terapiye gideceklerini pandeminin araya girdiğini söylemiş.

Bence söylemeyin. Bir kere adamın doğru mu söylediği bile belli değil. Sohbetin akışına göre sallayan bir gerizekalı olabilir. Doğru olsa bile söylediğinizde size büyük ihtimal inanmaz. Karısının inanmayacağını bildiği için bu kadar rahat boş konuşuyor olabilir. Arkadaşınızı az buçuk tanıyan adam söyleme ihtimali olduğunu bile bile yanında nasıl bu kadar fütursuzca böyle bir şey anlatabiliyor ki? Hatta özellikle kulağına gitsin diye bile söylemiş olabilir. Olabilir de olabilir yani. Ben olsam karışmazdım.

Ben de söylenilmesini isterdim. Ama iş kendimize gelince söyleyemezdim herhalde. Çünkü anladığım kadarıyla aldatan kişi arkadaşınızın eşine söylemiş yani onun söylediği anlaşıldığında erkekler arasında nasıl bir diyalog olacağını çok tahmin edemiyorum. Kadın olsa tahmin edilebilir ama erkekler böyle durumlarda tepkisiz mi kalır olay başka yere mi gider bilemem. Kişilerin karakterine de bağlı tabiki.

Bu konuyu arkadaşım eşiyle günlerce tartışmış. Çünkü kızım telefonlarını ya açmıyor yA da bir bahaneyle kısa kesmek zorunda kalıyor. İçim kaldırmıyor diyor onunla konuşurken yalancıymış gibi hissediyor. Kocası da abartıyorsun duyduk bitti diyormuş. İkisi de arkadaşımız biri iç dökmeye geldi dinledik geçti demiş. Bu arada ben kendi eşime de sordum sen ne yapardın böyle bir olayda karışmaz mıydın diye onun cevabı da şu oldu. Aynı şeyi kadın gelip anlatsa aldattım dese yine aynı cevabı verir miydi kocası onu sor demiş. Bu da başka bir bakış açısı.

Arkadaş olduğu için söylemek gerektiğini düşünebilir ancak söylediği anda artık arkadaş olmayacaklar ondan emin olsun. Ne olursa olsun neyle suçlanırsam suçlanayım dürüstlükten yanayım arkadaşım kandırılmasın diyorsa buyursun söylesin ki ben bunu dürüstlük olarak nitelendirmem ailenin işlerine burnunu sokmak olarak görürüm. Arkadaşının duyduğu şeyi aynı evde yaşadığı eşi duymamış mı ya da hiç duymayacak mı? Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır ama bu arkadaşınız sayesinde olmasın nasılsa öğrenir

Gerçekten hangi ülkede yaşadığınızı, bu ülkede olanları falan bilmiyor herhalde eşiniz. Kadın kocasını aldatsa hiç söylenmez. Çünkü öyle bir durumda kadın %90 öldürülür bizim ülkemizde. Bunu düşünemiyor musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…