yakın arkadaş - evlilik- bozulan ilişkiler

İçe dönük bir insan olarak sizi çok iyi anlıyorum ama arkadaşlık ilişkilerinizi düzeltmek ve ilerleyen dönemde yalnız ve mutsuz olmamanız adına onlarında isteklerine önem vermeli ve ortak noktada buluşmalısınız. Ben mesela telefonla konuşarak iletişim kurmayı hiç sevmem ama onlar sevdiği için kendimi zorlayarak en azından 10 dk kadar konuşmaya çalışıyorum. Siz de en azından görsel ileterek iletişim sağlayabilirsiniz.

itibar değil, iş netleşmeden şudur budur diye konusmayı sevmem. kişilik yapısı, başka yere çekmeyin lütfen. İş anlamında da, özel hayatımda böyleyim. Netlik yokken birşey hakkında konusmam
O zaman yakın arkadaş olmaya müsait bir yapın yok demek ki hiç üzülme aramıza soğukluk girdi diye.

evet yakın değilmişiz onu farkettim. Daha önce bir kere şuraya baktım gibi demiştim, fiyat sorulmuştu. Bilmiyorum fiyat sorma vs, daha tutmadığım bir yerin fiyatını söylemek beni rahatsız etmişti.

Arkadaşım beni bu şekilde dislasa zamanla arama mesafe koyardım. Düğününe giderdim ama sonrasına da pek karışmazdim. Hatta iyi ki evlenmiş iyi ki koca bulmus buldumcuk olmuş filan derdim. Öyle görünüyor çünkü uzaktan

nazik mesajınız için teşekkür ederim. En azından birçok üye gibi kötü niyetlisiniz diye saldırmadınız

itibar değil, iş netleşmeden şudur budur diye konusmayı sevmem. kişilik yapısı, başka yere çekmeyin lütfen. İş anlamında da, özel hayatımda böyleyim. Netlik yokken birşey hakkında konusmam
Arkadaşınız size sormuş üstelik, bu şekilde konuşmamayı tercih etmek, arkadaşlığa zarar verir, yakınlık falan kalmaz ortada. Size anneniz ve nisanliniz dışında kimse lazim değil gibi duruyor, yolda ona çıkıyor.

evet yakın değilmişiz onu farkettim. Daha önce bir kere şuraya baktım gibi demiştim, fiyat sorulmuştu. Bilmiyorum fiyat sorma vs, daha tutmadığım bir yerin fiyatını söylemek beni rahatsız etmişti.
Fiyat da yeni dahil konuya :) Oysa başından beri paylaşmayı sevmem, kesin olmadan söylemek huyum değil falan diyordunuz. Kız arkadaşım her şeyin fiyatını soruyordu bu da beni rahatsız ediyordu yazardınız bence en başında. Buna inanamadım kusura bakmayın. Hani sizin prensibiniz buydu asla söylemezdiniz ne özel yaşamınızda ne iş yaşamınızda? Şimdi bir anda daha önce baktığınız yeri gösterdiğiniz mi geldi aklınıza bu katı ve asla geçilmez huyunuza rağmen.

şöyle deyim. ilk seferinde nişanlım, ben, o 3 ümüz oturuyorduk. nerelere bakıyorsunuz dedi. Çok mekana bakıyoruz dedik, nişanlım bir tane düşünmediğimiz yer söyledi, dün oraya baktık diye. Arkadaşım fiyat sordu. Ben fiyat konusmayı sevmeyen bir insanım, ondan sonraki bir ayda da nereye bakıyorsun deyince bi netleşsin, öyle söyleyeceğim, sonra olmaz falan üzülürüm dedim ve mekan netleşince söyledim. Alaycı birşekilde yazmanızı anlayamadım sizin

Fiyatta sorulabilir ayrica ya ne olacak? Yabancı birine sormazsin ama yakın arkadaşa sorabilirsin.

Fiyatta sorulabilir ayrica ya ne olacak? Yabancı birine sormazsin ama yakın arkadaşa sorabilirsin.
kişilik meselesi demek ki. Ben hayatımda kimsenin ne düğün parasını sordum, ne gelinliğini, yanlış demiyorum sizinkine. Ben kimsenin gelinliğini, düğün hazırlığını merak etmedim bugüne kadar açıkçası. Davetiye verildi, gittim eğlendim, hediyemi aldım. Kendi düğünüm olunca da bunları yapmak gerektiği aklıma gelmedi

çok saçma bi bahane
ve bana geçmedi yani bence gerçek sebebi bu değil
belki kendine bile dürüst değilsin gerçekten ne niyetle paylaşmadığını kendin bile bilmiyor olabilirsin
garip duygular bunlar
ayrıca bu konulardan bahsetmenin gayet de bi yolu var
x mekana bakıyoruz ama henüz anlaşma yapmadık, karar vermedim daha ama orayı beğendim der geçersin
kimse sana şurayı tuttuk kesin şuraya geliyorsunuz de demiyor
ama şurayı düşünüyorum ama şimdilik kesin değil demek zor olmasa gerek
bi de yakın arkadaşım diyorsun
arkadaşın belli ki senin bu heyecanına ortak olmak istemiş ama sen kendini çekmişsin
böyle önemli döneminde beni yanında istemeyen insandan ben de uzaklaşırım, arkadaşın haklı

Tabi anlıyorum her insanın yakın arkadaş ilişkisi farklıdır ancak biz kızlarla oturup öğrenci evinde sabahlara kadar muhabbet eder her şeyimizi konuşurduk. Evlilik zamanı da aynı arkadaş grubum(hepsi bekardı birinin sevgilisi vardı hatta diğerlerinin sevgilisi de yoktu) benimle birlikte tüm derdimi dinledi ve tüm heyecanıma destek oldular. Salonların fotoğraflarına bakıp birlikte fiyat/performans karşılaştırması yapmıştık. Nişan elbisemi ve gelinliğimi eşime sürpriz olsun istemiştim ancak arkadaşlarım benim için internetten model buluyorlardı. 4 farklı kişi demek 4 farklı giyim zevki demek ve 4 akıl demekti benim için. Çok beğendiğim modellerin vücuduma olmadığı zamanlar oldu onlar sayesinde fark ettim kendime yakışanı. İyi ki varlar hala da söylerim bunu evime gelirler giderler ayrı şehirlerde pek görüşemeyiz ama her geldiklerinde hala aynı samimiyetle devam ederiz bu sayede çünkü çok şey paylaştık. Sizin bence kapalı kutu olmaktan ziyade özgüven sorununuz var ve bu yüzden insan içine karışamıyorsunuz gibi. Yakın arkadaşım dediğiniz kişiyle böyleyseniz diğer normal okul iş mahalle arkadaşlarınızla aranız nasıldır hayal edemedim.

şöyle diyim. Bu arkadaşımdan önce başka geçmişteki yakın arkadaşlarımdan epey kazık yedikten sonra arkadaşları hayatımda belli bir sınırda tutuyorum. Hem bilerek, hem bilmeden yapıyorum bunu. Sizin anlattığınız gibi geçmişte arkadaşlıklarım vardı ama artık bu yaşımda ve bu kadar arkadaş kazığı yedikten sonra sizin anlattığınız bu arkadaşlık tarzı çok da istemeyeceğim türde bir arkadaşlık.

Kocayı bulmuşsun gerisini boşver

bir de şöyle diyim ben ne istediğini bilen bir insanım düğünde birinden fikir almak gibi bir isteğim hiç olmadı çünkü nasıl bir gelinlik, nasıl bir organizasyon istediğimi tamamen biliyordum. Aslında insan içine karışmada bir sorunum yoktur. Şöyle bir arkadaşım bir sıkıntısını anlattığında yardımcı olurum, onun için uğraşırım, iyiliğini isterim ama kendi kafamdaki işlerime başkalarını dahil etmeyi sevmem. Bu karşı tarafı önemsemediğim anlamına gelmiyor

Herkesin her şeyi merak edilmez zaten ama yakın arkadaş,kuzen bunlarda da davetiyeyi alana kadar bir sohbet eder, konuşursun ne yaptın diye.
Siz bundan özellikle uzak duran biri olarak o mesafeyi kendiniz tercih etmiş oluyorsunuz zaten. Arkadaşınızın tepkisi de kendi açısından normal.

O zaman o sizin yakın arkadaşınız değil. Normal bir arkadaşınızmış. Yakın arkadaş olayını bitirmişsiniz başınızdan geçen olaylardan sonra o yüzden şimdi arkadaşınız da anlamıştır yakın olmadığınızı. Bu saatten sonra konuşup konuşmamak onun bileceği şey.düğün hayatımızın en önemli şeylerinden biri. Fiyat sorarız çünkü değer mi değmez mi o fiyat fikir alışverişinde bulunuruz biz arkadaşlarımızla. Yakın olsaydınız zaten arkadaşınız sizi bilirdi. En baştan siz sıradan bir arkadaşsınız

Yani bu aman insanları sıkmayım değil sanki aman anlatmayım nazar değer gözleri kalır kafası gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…