Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaa özel mülkünde kaloriferi açmaman bile suç teşkil edebilirken ve yaptırımı varken, her yeri leş gibi kokutmanın doğal olduğunu ve kimsenin müdahale etme hakkının olmadığını mı söylüyorsunuz? 🙂 Ev sahibini tanıyorsanız konuşun. Gidip Almanlar da böyle demeyin, ben Almanlarla yaşadım, onlarda istisna olan, bu milletlerde genel olarak var. Hiçbir şeyleri tahammül edilir gibi değil. Mutfak benim hobi alanım ve hiçbir yeri leş gibi kokutmuyorum. Sanki biz baharat kullanmıyoruz.

bende diyorum ki kimse neden sesini çıkarmıyor bu kadar olay yaşandı
ülkedeki mültecilerden herkes ne kadar memnunmuş oysa ki harika :))

emin ol bi sıkıntı yaşasınlar onlar da bas bas bağırırlar. Ssadece şu an için kendilerine bi zarar dokunmadığından böyle rahat konuşuyorlar...

bende diyorum ki kimse neden sesini çıkarmıyor bu kadar olay yaşandı
ülkedeki mültecilerden herkes ne kadar memnunmuş oysa ki harika :))
ses çıkarmanin insanlarin yaşam alanina gidip siz multecisiniz zinhar safran kullanmamalisiniz demek olduğunuda ögrendik sayenizde.

Calcicim,
Bazı yorumların baharatla ilgisi yok ama. Direkt yazık gelsinler ülkemize misali...
Akın akın yüzbinlerce gelen kayıtsız bir toplulukla güneyden ev alan kayıtlı kuyutlu sayısı belli rus alman gibi topluluklar bir tutulmuş bazı yorumlarda...
Ne alaka yani?
Kimse ırkçılık diye yaklaşmasın bana cidden banlanırız.
Ben mesela belinde kılıçla dolaşan rus haberi okumadım.
Yoldan geçen masum kızın başını taşla ezerek yaralayan ve tecavüz etmeye kalkışan alman haberi de okumadım.
Ülkemize gelip çocuğa tecavüz ederken yakalanan ve ülkeye kaçak yolla girdiği anlaşılan fransız da görmedim
Ha bunlardan olup burada sorun olay vs çıkaran yok mu? Elbet vardır. Ama istatistiklere baktığımızda ne demek istediğim ayan beyan ortada..
Şimdi biri çıkıp bana ırkçılık yapıyorsun der
yorumlarım biraz ırkçlığa kaçmış olabilir ama işte bu gibi altta yatan sebebler var. Ben şehir değiştirirken ve yaşadığım şehre gelirken bile otobüslerimiz jandarma tarafından durdurulup ( ankara girişi ) asayiş kontrolü yapılıyor.

Calcicim,
Bazı yorumların baharatla ilgisi yok ama. Direkt yazık gelsinler ülkemize misali...
Akın akın yüzbinlerce gelen kayıtsız bir toplulukla güneyden ev alan kayıtlı kuyutlu sayısı belli rus alman gibi topluluklar bir tutulmuş bazı yorumlarda...
Ne alaka yani?
Yoldan geçen masum kızın başını taşla ezerek yaralayan ve tecavüz etmeye kalkışan alman haberi de okumadım.
Ülkemize gelip çocuğa tecavüz ederken yakalanan ve ülkeye kaçak yolla girdiği anlaşılan fransız da görmedim
Ha bunlardan olup burada sorun olay vs çıkaran yok mu? Elbet vardır. Ama istatistiklere baktığımızda ne demek istediğim ayan beyan ortada..
Ülkede bangır bangır sorunlar dağ taş olmuşken ama insanliğ siz ırkçılık yapmakkk
ama evrupa da böyle değil kafasını anlayamayacagim neyse siyasete girmeyelim banlanmayalim 🤣

Oturduğumuz evlerde kokuların evlerimize dolması , seslerin ayan beyan duyulması ( evde ip atlayan vb ler değil bahsettiğim ) , ses yalıtımı olmaması konusunda : komşu kavgası ve birbirimizi taciz etmek yerine ; evi yapanlara , bu evlerin yapılmasına izin veren imar kanunlarına tepki göstersek bu sorunları en aza indirgeyebiliriz.

Gidip komşunuzu taciz edin yazdiğimi hatirlamiyorum. Ben olsam ev degiştirirdim belki yazdim. "En hizli çözüm" isteklerine göre bir ev tercih etmek olur.

Burada bazı konulari goruyorum komşunun sifon sesini bile duyanlar var. Evimde en azindan gunluk hayatin getireceği yurume, sifon gibi sesleri duymuyorum ben. Bunlar önemli gercekten.

Calcicim,
Ne alaka yani?
Bunları onaylayan kimsenin olduğunu düşünmüyorum. Benim ülkeme gelip dingonun ahırı gibi davranamaz kimse. Böylelerini istemiyorum ülkemde ama bu konuda evinde ki yemeğe karışılması yanlış. diğerlerini onaylayanları da hayretle okuyorum

Apartmanlarda gürültü sorunu nedeni ile komşular birbirini yerken sadece baharatları koktu diye insanlara bir şey diyemezsiniz. Yorumlarda yurt dışındaki göçmenlerden de örnekler verilmiş, farklı kültürden insanların yaşadığı her yerde olabilecek bir durum. Ama eğer rahatsızlığınız göçmen sorunu ise maalesef bu duruma bireysel olarak yapabilecek çok da bir şey yok. Ev sahiplerini arayıp aspiratör +cam kullanmalarını önermek ya da sizin gidip göstermeniz dışında çözüm yok gibi

yorumlarım biraz ırkçlığa kaçmış olabilir ama işte bu gibi altta yatan sebebler var. Ben şehir değiştirirken ve yaşadığım şehre gelirken bile otobüslerimiz jandarma tarafından durdurulup ( ankara girişi ) asayiş kontrolü yapılıyor.
Konu istediğiniz kıvama gelmeye başladı

Calcicim,
Ne alaka yani?

Yok ülkemize gelmesinler zaten ikinci yorumda yazdım Türkiye yol geçen hanı oldu diye
Bide rusya ukrayna savaşı olursa allah korusun
Hervyerde varlar bu ırkçılık değil bize bir şey olsa gidecek yerimiz yok zaten gitmeyiz de
Burayı bu ülkeyi bırakıpta gitmezler gelenler rahatlik özgürlük herşey var

Ama gelmişler yemek yapicaklar kendi bildiklerini yapıcaklar kokuyorsa ne yapmak gerekir acmi kalsınlar

İnsanların ne baharat kullanacağına kadar karışıyorsan vardır bir şeyler sende de papatya.
Bana öğretilen benim rahatsızlığımin başladığı yerde o kişinin özgürlüğü biter her gün koka koka yaşayamam geleneksel yemekleri yapmak isteyen ülkesinde yapsın kötüyüm ben 👹

İyi de bu dediğiniz uygulama 15 temmuzdan beri var diye biliyorum ben
Yabancı uyruklu insanlar ne alaka?

Şunu tekrar belirteyim. Haftada bir iki olsa tamam ama neredeyse her gün aynı koku...

Neyse araştırdım konuyu da internetten. Kat Malikleri Kanunu' na göre komşulara rahatsızlık veren durumlarda, şikayetçi olunabiliyormuş. 181' e de şikayet edilebiliyormuş. Olmadı edeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X