ya lütfen bi okuyun

E

EU1

Ziyaretçi
ya pkos hastası olan arkadaşlar biliyosunuz doktora gittiğimizde kan tahlilleri falan oluyo ya hani kağıtlarda çıkıo sonuçlar..ya o kağıtta pkos için en önemli olarak hangisine bakmamız gerekio ya anlatabildim mi bilmiom ama işallah analamışınızdırr.asıl önemli olan sonucu kısa yazılmış haliyle gösterirmisiniz bide parantez içinde gerçek anlamını.....anlatabildimmi acabaaaCADIARZU

canım doktorun yaptırmanı istediği bütün testler önemli. laboratuarın verdiği referans değerler var. yani olması gereken değer aralıkları işte bu aralıkların dışındaysa bir problem var demektir. mesela benim sonuçlarımın neredeyse hepsi normal sınırlardaydı ama serbest testosteron yani erkeklik hormonu normal değerin üzerinde çıktı. sonra vajinal ultrasonda da zaten kistlerden doktor pko teşhisi koydu. yıllardır adet düzensizliği yaşıyordum bir problem olduğunu hissediyordum o yüzden de bu sonuca şaşırmadım. takip etmek ve düzenli doktor kontrolünde olmak lazım özellikle gebe kalmak için ve gebe kaldıktan sonra çok önemli.

canım biraz karışık anlatmışsın ama ben sormak istediğini anladım.Genellikle testosteron değerine bakılıyor bide FSH ve LH değerlerine referans değerleri arasında ise problen yok gibi görünsede öyle olmuyor.Yani benim hepsi referans değerleri için ama fsh ve lh arasında da fazla fark olmaması gerekiyo.Bende biraz karışık anlattım ama tahlil sonuçlarını doktorunun yorumlaması daha önemli.umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
canım biraz karışık anlatmışsın ama ben sormak istediğini anladım.Genellikle testosteron değerine bakılıyor bide FSH ve LH değerlerine referans değerleri arasında ise problen yok gibi görünsede öyle olmuyor.Yani benim hepsi referans değerleri için ama fsh ve lh arasında da fazla fark olmaması gerekiyo.Bende biraz karışık anlattım ama tahlil sonuçlarını doktorunun yorumlaması daha önemli.umarım yardımcı olabilmişimdir.

normal değerleri yazarmısın canım

benim doktor da bişe yorumlamıyo ki kardeşimbenneyaptımki

X