y kromozom delesyonu

nzmyhn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2008
1.586
2
arkadaşlar aranızda eşinde y kromozom delesyonu olan var mı??????
bana bilgilerinizi ve tedavi şekillerinizi yazarsanız sevinirim. biz 2. microyu yaptırmadan önce araştırmak istiyoruz.bilen varmı acabaa???

canim bu konuda pek fikrim yok esimede gecen hafta yaptirdik sonuctan pek anlamadim dr a gosterince insallah bisey yoktur bilgi yazarim

Canım biz de eşim için yaptırdık y mikro delesyon testini..Sorun çıkmadı çok şükür...10 gün sonra felan belli oluyor sonuç:1hug:

canım merhaba y kromozom delesyonu derken kromozom analizi sonucunda hangi kromzomlarda delesyon olduğu yazıyor mu? yani bende de resiplokal translokasyon va yani kromozomlarrın bir parçasının diğeri ile yer değiştirmesi. bunun için tüp bebek tedavisine başladım ve pgt önerildi bunu dr unla ve gerekirse ki gerekecektir genetik uzmanla görüşmeni tavsiye ederim daha önce gebelik yaşadın mı? umarım sorunun kısa zamanda hayırlısı ile bebeğini kucağına alarak çözümlenir sevgiler...

biz pgt ile micro denedik ama tutmadi...
bu y kromozom delesyonu erkek evlat olursa ondada aynı sorun olacak yada olabilir demek yani oda azosperm sorunu yaşayabilir......
bu gerçekten zor bişey ama ne yapalım rabbim hayırlısını versin.
bizim geçen micro denemesinde 2 kızımız bir de oglumuz vardi ama doktor sadece kızları transfer edelim dedi ve erkek olan embriyo transfer edilmedi.buna çok üzüldük tabi ama!!!!!!!!!!!!
şuan diyorimki belkide onun bana transfer edilmemesi böyle negatif bi sonuc almama gitti çünki çok üzülmüştümmmmm.

Canım biz de eşim için yaptırdık y mikro delesyon testini..Sorun çıkmadı çok şükür...10 gün sonra felan belli oluyor sonuç:1hug:

canım senin dedigin sonuç bence sitogenetik analiz raporudur.o bizdede normal.
ama moleküler genetik analiz raporu sonucumuz kötü..çünki biz ankara üniversitesinde yaptırdık 1 ay sonra çıktı sonucu..

ama moleküler genetik analiz raporu sonucumuz kötü..çünki biz ankara üniversitesinde yaptırdık 1 ay sonra çıktı sonucu..

canım bizim tanıdıklar yaptı,bu yüzden 10 gün içinde öğrendik...

Biz de bir üniversite hastanesinde yaptırdık..genetik bölüm başkanı tanıdığımızdı.bu yüzden hızlı oldu canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…