Xanax bırakma süreci hakkında yardım

Cakil35

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2023
40
4
28
Yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi konulduktan sonra antidepresanlarla birlikte xanax kullanmaya başladım. Sabah 0,5 akşam 0,5 toplamda 1 mg xanax kullanıyorum.3-4 aydır kullanımım devam ediyor. Doktorum çeyrek dozlar halinde azaltıp yavaş yavaş bırakmamı söyledi. Xanax’ı içmediğimde titremelerim ve iç huzursuzluğum başlıyor. Nasıl bırakacağım bilmiyorum. Benzer durumlar yaşayan varsa bırakma süreci ile ilgili yardımcı olabilir mi? Nasıl bıraktığını paylaşabilen olursa çok sevinirim 😭

Son düzenleme:
Yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi konulduktan sonra antidepresanlarla birlikte xanax kullanmaya başladım. Sabah 0,5 akşam 0,5 toplamda 1 mg xanax kullanıyorum. Toplamda 3-4 aydır kullanımım devam ediyor. Doktorum çeyrek dozlar halinde azaltıp yavaş yavaş bırakmamı söyledi. Xanax’ı içmediğimde titremelerim ve iç huzursuzluğum başlıyor. Nasıl bırakacağım bilmiyorum. Benzer durumlar yaşayan varsa bırakma süreci ile ilgili yardımcı olabilir mi? Nasıl bıraktığını paylaşabilen olursa çok sevinirim 😭
Doktorun ek ilaç yazsa aslinda daha kolay olur. Söyleyin bu durumunuzu belki destekleyici bağımlılık yapmayan başka ilaç yazabilir.

Doktorun ek ilaç yazsa aslinda daha kolay olur. Söyleyin bu durumunuzu belki destekleyici bağımlılık yapmayan başka ilaç yazabilir.
Yarın doktorumla görüşeceğim. Xanax benzeri diğer ilaçlarda bağımlılık yapıyormuş. Nasıl bir yol izlenecek bilmiyorum

Hassasiyetinizi yaşadığınız olumsuz yanetkileri doktorunuza bildirin. Çook etkili ağır bir ilaç, doktorunuzdan başkası yardımcı olamaz, olmamalı.

Azaltarak bırakılıyor ben de çok kısa bir süre kullanmak zorunda kalmıştım, ama kontrollü ilerlediğimiz için bir sıkıntı çıkmamıştı.

İsterseniz çeyrekleri de önce gün aşırı için. Sonra 3 günde bir şeklinde için?

İsterseniz çeyrekleri de önce gün aşırı için. Sonra 3 günde bir şeklinde için?
Çeyrek doz düşürerek bırakacağız dedi. Sabah yarım alacağım, akşam yarımı ikiye bölüp çeyreğini içeceğim. Her hafta çeyrek doz azaltarak devam edicez dedi. Umarım bir sorun yaşamam

X