vücut tüyleri ve özgüvensizlik

yerinevaramamisbirselam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
86
39
20 yaşıma gireceğim ve pcos hastasıyım. ilk devlet hastanesine gitmiştim vajinal ultrasonla baktı kistler olduğunu söyledi bir de hormon testi verdim hormonlarda sıkıntı yok dedi. ilaca gerek yok dedi bir ay regl olursun bir ay olmazsın o şekilde devam edeceksin dedi. bir de tüy problemim vardı tüm vücudumda. ilaç istedim yazmadı. özele gittim sonra o da vajinal muayene yaptı kistler duruyor dedi kan tahlillerime de baktı biraz yükseklik var dedi diğerinin aksine. kilom yok bu arada zayıfım.
pholicaps ve regl için progestan fitil yazdı bunu kullandım bir ay o ay regl oldum olmasına ama aşırı bir tüylenme başladı ilaçtan dolayı mı bilmiyorum aşırı tüylendirme etkisi varmış, bu kadar yoktu önceden ve ilacı bıraktım zaten bu yüzden. özeldekine de sordum tüyleri azaltacak bir ilaç verebilir misiniz diye ilerleyen yaşlarda azalır dedi. yurtta kalıyorum şimdi ve etrafıma bakıyorum şort giyen kızlar var odada rahat rahat giyinip çıkarıyorlar vs ben utanıyorum kendimden. ağda ve epilatör kullanıyorum bu arada ama epilatör de jilet gibi ve fayda etmiyor. aynayla yakından baktığımda çenemde de gördüm yakından bakınca görünüyor sadece canım çok sıkkın hangi doktora gitsem bunun için birşey yapmıyor. kendime olan özgüvenim düştü çirkin görmeye başladım kendimi bu hastalığı yaşayan biri var mı? epilasyona işe girip para kazandığım zaman gideceğim ama etki eder mı bilmiyorum pcos kaynaklı olduğu için

reçetesiz satıyorlar mı, progestan hormon yazmıştı bana ama her yerimde sivilce ve hiç çıkmayan yerlerimde bile tüylenme olunca bıraktım
Reçetesiz satılır doğum kontro hapları yumurtalarınızın büyüyüp kistleşmesine de engel olur progestan zaten doğum kontrol hapı değil. Ama yurtta kalıyorum demişsiniz ve eğer bunu sorun edecekseniz doğum kontrol hapını doktorun verdiğini söyleyin kistleriniz için yani eğer arkadaşlarınız doğum kontrol hapını görüp yanlış anlayacaksa sizin için problem olacaksa. Özele girdim biraz kusura bakmayın ama insanları takıyorsunuz düşünce olarak o yüzden

yok oda arkadaşlarım iyi kızlar o yönden çekinmem ama eczacıya direkt doğum kontrol hapı istiyorum desem bana hangisinden verebilir bir de hangi günler alabilirim bunu progestan gibi adetin 12. gününde falan mı alacağım. regl dönemini etkiler mi onları hiç bilmiyorum

Dogum kontrol hapini adet oldugunuz ilk gun ya da ikinci gun baslayabilirsiniz. Ben yazz kullanmistim bir donem ve butun sivilcelerimi ve tuylerimi yok etmisti. Ustune zayiflamistim Ama sizde nasil etki yapar bilmiyorum. Bir kadin dogumcuya gidip sorabilirsiniz. Hangisini kullanmaniz gerektigini o soyler size. Sizin durumunuzda ise yarar mi bilmiyorum acikcasi ama denemekte fayda var.

Aynı durumdayız. Bende aylarca adet olmazdım bekarken, oluncada ağrıdan hastaneye kaldırılırdım. Pcos olduğumu evlendikten sonra öğrendim ben. Çocuk sahibi olduktan sonra adetlerim düzene girdi ama tüylenme sorununa çözüm bulamadım. Yüzümde ve vücudumda çok yoğun tüylenme var. Cildimde hassas, yüzüme epilasyon yapınca uzun zaman ergen gibi sivilceli dolaşıyorum. Lazerede güvenemiyorum. Çözüm bulursan banada söyle.

Direkt olarak eczaneden isteyebilirsiniz iyi gelecektir size eczacıya da anlatabilirsiniz bu sebeple alıyorum diye o size hangisi iyidir be kullanımı nasıl olmalı anlatır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…