Vivense koltuk takımı ödeme sorunum!!

muhendishanim98

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
1.367
2.598
26
Merhaba kızlar,
Vivenseden nakit para verecek şekilde bir anlaşma yapıp koltuk takımı almaya karar verdik. 10 bin kapora verdik. 46 bin tl mobilya fiyatı. Bunun faturasını aldık. Kalanı ayın sonuna demiştik. Şehir dışındayken adam aramış konuşmuşlar. Eşim ibana atayım dedikçe adam tamam 10 gün sonra olsun nakit elden verin demiş. Yani ne alaka gidip bankadan kendi çekemiyor mu? Bu işte bir bit yeniği olabilir mi? Vergi mi kaçırmaya çalışıyor bunlar ne gibi bi planı olabilir

vergi yüzünden yapıyor.
Satış fiyatını düşük gösterip vergi kaçıracak değil mi? Bu adam bir yere şikayet edilebilir mi acaba? Ya da ben iptal edebilir miyim ürünü? ön ödeme yaptık yukarda kapora demişim ama
Diğer mobilyamda da sıkıntı yaşadım tüketici hakem heyetine verip geri almıştım paramı. Nefret edşyorum şu mobilyacılardan

Mobilyanızı almayacak misiniz? Neden iptal etmeye çalışıyorsunuz vergi kaçırmak istemesi mi sizi rahatsız etti? Belki de onun için değildir. Banka vade farkı almasın diyedir.

kaporanız yanar genelde iptal ederseniz. mobilyacılar o şekil çalışır genelde. ben hiç vivenseden alışveriş yapmadım ama yaptıklarım kaporayı geri vermedi.

ya ben artık kızamıyorum da çok. vergiler öyle saçma sapan ki insanlar hakkıyla iş yapınca gecinemiyor malesef. ama şikayet edebilirsiniz kaldı ki satıcının öyle bir hakkı yok parayı hesaptan kabul etmemek gibi. etmek zorunda. şikayet edeceğinizi düsünmediği için böyle sıkıştırıyor büyük ihtimalle.şikayet ederseniz sizden kesmeye çalıştığı verginin neredeyse 10 katı ceza kesilir işletmeye

Mobilyanızı almayacak misiniz? Neden iptal etmeye çalışıyorsunuz vergi kaçırmak istemesi mi sizi rahatsız etti? Belki de onun için değildir. Banka vade farkı almasın diyedir.
Adamın tavrı rahatsız etti. Mobilya aldığım yer uzak ve online yerine sürekli elden istemesi acaba mobilyada da sorun yaşar mıyım düşüncesini aklıma getiriyor. Vade farkı olayı direkt ibana atınca oluyor mu bilmiyorum. Kart çekim işlemlerinde alınmıyor mu

Vivence den biz de geçen sene koltuk, masa takımı aldık ama bizden peşin aldılar öyle kalanını şu gün verin gibi bi imkan sağlanmadı. Hatta koştur koştur para çekicem diye yağmurun altında az rezillik çekmedim sırf indirimi kaçırmamak için :) Çokta kaliteli değilmiş ürünler ben de ne kadar uygun fiyatları diyordum :) Çoğu kişi bu firmada sıkıntı yaşamış biz çalışanlardan yana şanslıydık çok ilgililerdi hep sorunlarımla ilgilendiler ancak şikayetleri ilginç şekilde çok fazla.

Bu kadar sıkıntıya sokması beni çok sinirlendirdi. Annem yeni ameliyat oldu, uzaktayız diyoruz tamam 10 gün sonra elden diyor ki mobilyacı da bana uzakta kalıyor. Nasıl bir yol izlesem şaşırdım.
Bu tarz olaylar mobilyada sorun çıkması durumunda çok önemli, geri ödeme de aynı şekilde yapılıyor çünkü.

Bu arada 15 günlük iade süreniz var. Geldi kurdular ama siz bi kusur, hata gördünüz ya da rahat, konforlu bulmadınız iade talebi oluşturup gönderebiliyorsunuz. Biz ilk gelen koltuğu içine çok göçtüğü için hemen gönderdik böyle bi sorunla karşılaşırsanız müşteri hizmetlerine mutlaka söyleyin.

Ben daha önce de alışveriş yaptım, memnun kalmıştım ürünlerinden. Fiyat performans diyelim

Tamam teşekkür ediyorum. Yarın müşteri hizmetlerini arayayım süreç hakkında bilgi alayım o zaman

ya hesap bilgilerinizi atın ya da şikayette bulunucaz diyin direkt. kaporanın yanmasını istemiyorsanız. bizim de ev sahibi kira için aynı teklifte bulundu ama biz böyle ilerledik.
çok gecmis olsun bu arada.

Fatura aldık demişsiniz zaten faturayı kesince vergisini vermiş oluyor ( fatura tutarı kesilen 46 bin dimi ) elden ödemelerde mutlaka makbuz istediğin yada fatura üstündeki ibana direk yollayın ödemeyi açıklama kısmına fatura numarasını yazın bu nolu ft istinaden ödenen diye kurumsal bir firma sanıyordum ben orayı :/
(Artık kesilen fatura ve ödenen İban No sahibi aynı olması lazım )

fatura kestiyse o parayı bankadan geçirmesi lazım, vermesin elden bankadan havale yapsın ( koltuk takımı ödemesi ) açıklaması ile atıyorum

Fatura kesmişler, fatura kesilince vergi ödenmiş olur, muhasebe defterine işlenir. Nakit anlaştıysanız nakit ödersiniz, eğer şirket hesabına ibanla faturadan anlaşılandan farklı atarsan yeni fatura hazırlaması gerekir.

Sıkayet etmeyın gecınmeye calısıyor.

Tamam çok teşekkürler

Nakit demek ya elden ya banka hesabına parayı direkt atmak değil mi zaten? Faturada ne yazdığını tekrar kontrol edicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…