Virüste kira alamama

Herkes krediyi erteleyin demiş ama her banka ertelemiyor.
bizim 3 bankada kredimiz var. Sadece biri erteledi ki 3 ay için ekstra 3600 TL faiz ödeyeceğiz. Diğerleri bu şartla bile ertelemeyi kabul etmiyor kesinlikle.
kredi kartımı erteleyeyim diyorum. 3000 TL yatırıldıktan sonra faizle erteleyebiliyorum. Şuan elimde o da olmadığı için erteleyemedim gecikmeye girdi. Her gün arıyor banka.

ayrıca 5 çalışanımız iki küçük işletmemiz var. SGK Bağkur gelir vergisi KDV. Herseyi ödedik bu ay. Bunlara bile erteleme yapılmadı.

kirada bi evimiz bir dükkanımız var. Biz de kira ödüyoruz. Bizim ev sahibi biraz çirkef. Onu ödeyeceğiz mecbur. Ee dükkandaki ödeyemem bu ay dedi tamam dedik. Ev de ödemezse eleman maaşları kaldı onları ödemek gerek diye düşünüp bankaları ödemedik. Faiz falan artık yapacak bir şey yok.
ayrıca tüm bankalardan ticari geçmişimiz olmasına rağmen kredi de verilmiyor
Başvuru yaptık bekliyoruz.

Biz bu durumdayken Kira yardımı şu yardımı şu ötelemesi işlerine hiç inanmıyorum. Hepsi göz boyama bence.

İki kişi çalışıyormuş hiç mi kenarda paraları yokmuş sizin de durumunuzu biliyorlarsa odemeliler en nefret ettiğim cümle canımı mi alican bunu diyeceğine git kapıcı dairesinde otur o zaman,bizde esnafiz kapattık 1tl yardım yapılmadı bekliyoruz bize yinede ödedik bu ay dükkan kirasını,benimde ev kirada bende kiradayim tamam ben anlayış gostereyim ya benim ev sahibi anlayış gostermezse, birde düzgün konuşsun kiraciniz yardım alsın devletten uğraşsın sıra cokmus oldu işine gelmezse çık de ver ihtarı kiracıyı çıkartma sürecini tam bilmiyorum çıkartın bulunur başka kiracı

Aynen öyle bizde esnafiz KOSGEB kredimiz vardı bu ay sonu Martin başında kapattık dükkanı kredi ertelenmedi ödedik dükkanin kirayı ödedik hala elektrik su faturası geliyor 1tl destek almadık bekliyoruz 65yas maaş alana bin TL yardım yaptılar esnafa yok iki aydan öncede dükkan acacagimizi sanmıyorum kenara üç beş atmistik Allah tan yoksa batisimisin resmiydi aç kalmıştık çünkü esnaf zengin saniyorlar

Tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla başka eviniz olmadığı için o eve taşınacağınızı belirterek kiracıyı çıkartabiliyorsunuz 1 ay içinde.

Normalde dediğiniz gibi kiraya verenin ya da bazı yakınlarının konuta yerleşme ihtiyacı nedeniyle böyle bir tahliye davası açmak mümkün. Ancak bu hak kiracıyı bu gerekçe ile evden çıkarıp konutu bir başkasına kiraya verme hakkı vermiyor. Yani ileri sürülen “kendi evine taşınma ihtiyacının” samimi olması gerekiyor.

Şu anda zaten yargıda süreler durmuş durumda. Dava açılabilir ancak süreçler muhtemelen uzun sürecektir. Kira sözleşmeleriyle ilgili ayrı bir düzenleme olup olmadığını incelemedim ancak.

Tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla başka eviniz olmadığı için o eve taşınacağınızı belirterek kiracıyı çıkartabiliyorsunuz 1 ay içinde.
Gerçekten kendisinin oturması gerekiyor bu gerekçeyle kiracıyı çıkartırsa. Ben geleceğim diye çıkartıp 2 ay sonra başkasına kiraya veremez, üç yıl geçmesi gerekiyor. Konu sahibi kendi evi olduğu halde kirada oturduğuna göre zaten o evde oturmayı düşünmüyordur.

Herkes magdur adam size magdurum dese kira almayacakmisiniz rahatlayacakmisiniz.havalimani kapandi beni.de esim issiz ve kiradayim.esim asla kimseye boyun bukecek biri degildir ve gururludur.bende ev sahibine haber vermeliyiz dedigimde esim ne diyecegini bilemedi ben yazayim sen gonder dedim.
Ve hic sevmedigim ac gozlu dedigim ev sahibim sagliginiz yerinde olsun gerisi onemli degil dedi.
Krediye de basvurduk ama cevap yok kimse kimseye muhtac olmak istemez sizin kiracinizda istemiyordur.biraz anlayisli olun

kendi ne yapacak odeyrmezse borç bulamazsa yazık olur uğraşları boşa gider mecbur kalırsa odeyrmezse uygun olanı bu sanki Allah kolaylık versin herkese şuan herkes zor zurumda.

2800 liradan 1000 lira kredi düş (aldığın kirayı saymıyorum) kalıyor 1800 lira. Ufak bi kredi var diyorsun. Ayrıca sende bi 800 lira kira vermiş olsan oturduğun eve kalıyor elinizde 1000 lira. Benek eşyaları+hastane masrafları+eşinin yol ücreti+faturalar +mutfak masrafı derken bu 1000 lirayla normal şartlarda geçinebiliyorsan helal olsun

Valla ben bu hesaba girdim ;işin içinden çıkamadım ,siz çıkmışsınız tebrik ediyorum .
Kusura bakmayın ama kiracı kadar siz de hatalısınız .Başka yerden gelecek paraya güvenip ucu ucuna borca girerseniz olacağı budur .

İşterindwn maaş yazısı almıştır muhtemelen

O krediyi ne zaman verecekler kim bilir baş vurduk daha talep toplanıyor kimseye kredi çıktığı yok şu anda yani bekleyecek misiniz peki bide sanıyorsunuz ki her önüne geleni ihtiyacı olana falan veriyorlar ahh ahh nerde.
Neyse iki tarafta haklı valla bilemiyorum ne olacak böylede

Son düzenleme:
Ben 6 aydır çalışmıyorum, eşim de virüs patlak verdiğinden beri çalışmıyor, atandım devlete ama okullar kapalı olduğu için bizi başlatmıyorlar, ne yapip ne edip kirayı ödüyoruz ödemezsek anında evi başımıza yıkar ev sahibi.. Onu geçtim bana evi boyat çıkmadan diye tutturdu, kirayı borç harç ödüyorum ne boyası durumum yok diyorum bana hala paragraf paragraf döşüyor.. Ne desem bilemedim. Yani sizin ihtiyacınız var siz de kiradasınız, ödemeye çalışmalılar diye düşünüyorum..

bi de bu durumda (virüs vs den bağımsız) kiracının çat diye çıkıyorum dediğini evin boş kaldığını düşünün.. İnanılır gibi değil.. Ama bu tarz konu sahiplerinin şimdiye kadar verdiği cevaplardan yola çıkarak hepsinin güvendiği aile desteği var kiminin köyden erzagi geliyor oluyo kiminin zorda kaldığına kayınpederi kiralarını faturalarını ödüyor oluyo.. Hani birilerine güvenerek hareket etmek bize tuhaf geliyo belki ama...

biz de Mart ortasında kapattık. Zorunlu kapattık yani bulunduğumuz bölge. Sokak mağazası değiliz.
Şimdi 15 günlük kira ödeyeceğim 12bin. Elemanların maaşı sigorta muhasebe vs 20 bin.
kredilerim toplamı aylık neredeyse 15 bin.
elemanı işten çıkaramıyoruz, vicdan da el vermiyor zaten ama ne yapacak bu millet?

Kiramı ödeyeceğim ayın 15 inde. SGK vs zaten ertelenmiyor. Çalışanlara tam maaş veremeyeceğiz zaten herkes evde sağolsunlar bizi zorlamadılar.
dükkan kiracısı aradı abi biliyorsun iş yok falan dedi. Tamam dedik.

elemanlar için zorunlu kapanma ödeneğine başvurduk çıkar mı belli değil.
kredileri ertemiyorlar ama biz de canımızı mı alacaklar diyoruz onlara mecbur. Onlardan önce çalışanlara maaş ödemeyi tercih ederim.

Ee ne olacak böyle. Herkesin hali meçhul. Ama bu durumda biri bana kalkıp ödeyemiyorum canımı mı alacaksın dese çok sinirlenirim. Düzgün konuşmak mahcubiyetini iletmek dururken ters yapmanın kimseye faydası yok. Ne kadar vicdani bilmiyorum ama benim kiracım bana Da canımı mı alacaksın diye yükselse ben de çık o zaman derdim yani

Konu sahibi; bence siz kredi ötelenmeye başvurun. Faiz falan ama mecburuz yani ödeyeceğiz. Bu sürecin ne kadar süreceği de belli değil. Bu ay alsanız da kirayı birdahaki ay alamayabilirsiniz . Bari kafanız rahat etsin 3 ay. O da yaparlarsa

Abim iş insanı, sıfırdan kurup büyüttüğü şu an sağlam geliri olan bir firması var. Birkaç sene önce ev almaya niyetlendik (babamın evinde oturuyoruz kira vermiyoruz). Abime danıştık doğal olarak. Elinizde hem ev giderlerinizi hem kredilerinizi 6 ay idare edecek para kalmayacaksa ev işine şimdi girmeyin dedi. Biz de oturduk totomuzun üstüne, erteledik ev mevzusunu. Ha kira örüyor olsaydık belki gözü karartıp düşünmeden dalardık. Ama ucu ucuna geçinirken bir de gelirin yarısı kadar kredi ödemek akıl işi değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…