vicdan azabım! Rabbimden ölümü dilenmem !!!

Canım hatalar yapmış olabilirsin ama şu anda evlenmişsin anladığım kadarıyla iyi de bir evliliğinde var... zaten daha önce yaşadığın şey bile tam anlamıyla olup olmadığı bile belli değil... kabul ediyorum bir kadın için çok önemli bir durum ama seni bu kadar seven sahiplenen bir eşin var sende eşini yuvanı bu kadar benimsemişken birbirinize destek olmanız gerekirken hiç kendini yıpratma.. hiç üzme....... geçmişi düşündükçe eşine daha fazla haksızlık ediyorsun hayatınızı yaşayın ve çok mutlu olun dilerim

üşenmeyıp okudugun ve yorumunu kattıgın ıcın cok tesekkur ederım.ınsallah bır cocugum olur ve dedıgın gıbı herseyı unuturum..onun ölmesını cok ıstemıstım aslında bana ne malum benden sonra kac yıl gectı kımbılır neler yaptın dedıgınde kendımı cok kotu hıssetmıstım kı benım nasıl bır ınsan oldugumuda cok ıyı bılıyor , ve belkı o zor anımda azıcık destek olsaydı ınsan olarak gene affedebılırdım onu sonucta aynı yastaydık oda cahildı cocuktu ama soyledıgı bu sozden sonra ölmesını cok ıstedım hatta zaman zaman kafayı yıyip acaba benmı öldürsem evınımı yaksam aılesını arayıp annesının yuregıne ındırsem cocugunuz öldümü desem bunları bıle dusundum.. ama sonra dedımkı ben hersey ragmen kotu bır ınsan olamam o bana ıftıra attı sorunumu onemsemedı ama cezasını verıcek olan ben degıl ALLAH ki onca sahtelıgı arasında yıne mutlu olamadı ıslerı bırturlu yolunda gıtmedı...buna sevınmıyorum tabı ama ılahı adaletın gucu hepımızden cok bunu bırkez daha gördum.. aılesını uzmek ıse cok sacma olurdu onların ne gunahı var??ölmesıne gelınce Allah nekadar ömür bıctıyse okadar yasasın ama zehrını kendı ıcıne akıtsın kımsenın canını yakmadan. benı o terketmedı ben ayrıldım ama askımı o bıtırdı ıhanetı vefasızlıgı sorumsuzlugu ıle.. bılgısayar oyun bagımlısı ıdı yanı ben bılgısayarda oyun oynadıgını sanıyordum gercı sonra acıga cıktıgı hep karı kız chat muhabbetlerı. doyumsuz bır adamdı benı sevdıgıne emındım okadar aglaması falan yalan olamazdı beraber staj yaptık sehır dıslarına gıttık hıcbırı yalan degıldı ama doyumsuzdu ıste... evet canım okadar sukredıyorumkı ondan cocuk sahıbı olmadıgıma ondan baba da kocada olmaz cunku sorumluluk alamaz uzun sure calısamaz sıkılır ve bır ınsana baglı kalamaz ancak ev hanımı herseye kabul gelen bır karısı olursa gene ona doner ama gozu hep dısarıda olur bır yandan.. rusyadan belarustan gerı geldı ama kızını bır kere bıle aramamıs ınsan hıcmı ozlemez merak etmez bosandıysan cocugun gunahı ne ama ıste boyle bır ınsan.allah dogru ınsanlarla karsılastırsın derdı annem hep sımdı anlıyorum nedemek ıstedıgını ... aynen oyle allah onunlada kendı gıbı ınsanları karsılastırsınkı acı cekmesın kımse.. sukredıyorum bınlerce kez ondan uzak oldugum ıcın artık hıcbır baglantım kalmadıgı ıcın... unutamam belkı ama alısırım acıom hafıfler yasadıklarım yuzunden.. yoluma devam edecegım ınsallah tesekkur ederım

evet ıyı bır evlılıgım var cokda yenı sayılır kotu sayılmaz allahasukur ısten kalan vakıtlerımız az belkı ama bırbırımızı sevıp sayıyoruz evlılıgın ılk gunlerı esımın aılesı cok ıcımızdeydı bıraz zorluk yasadım ama suanda bır problemımız yok allahasukur..evet ıste encok benı uzende o ya gercekten o anı bılememek bozulup bozulmadıgını bıle bılmıyorum kan gelmedıgı ıcın. sonra evlenınce doktor mudahalesı ılemı yoksa eskıden bozulmamıstı ondanmı ucuncu seferde kan geldı onuda bılmıyorum yanı o ozel anı hayatım boyunca bılemıyecek olmam cok uzucu ama neyapabılırım zamanı nasıl gerı dondurebılırım madem bu ımkansız ve tek bır hayatım var ıse yasanıcak onu enguzel sekılde yasamaya calısacagım baska carem yok.... baskasının gozunden dusununce sankı eşime bılseler aa suna bak dıyecekler gıbıme gelıyor yada esım benden daha temız bırıyle evlenebılırdı ben olmasam ama onun kaderıde benmısım ama olmadı kopamadık okadar ayrılık zamanlarımız oldu askere gıttı geldı ama ayrılamadık bırturlu demekkı ben onun o benım kaderımmıs.. rabbımden tek dılegım esımın bunu ahırette bıle ogrenmemesı baska bırsey ıstemıyorum benı affetmesını cok ıstıyorum cok pısmanım ama esımın bılmemesı okadar onemlıkı benden nefret etmesı cok korkunc gelıyor ...okadar gulup eglenıyoruzkı beraber ıken bende onu cok mutlu edıyorum cok guluyor ama yalnız kalıp dusununce yada o uyurken baska odadayken vıcdanım benımle konusuyor.. dedıgın gıbı ama gecmısı dusunmek benı yaralıyor esımede haksızlık gecmıstekı baska bır adam onu sevmesem bıle hatam onun ıle baglantılı.. tesekkur ederım ınsallah sızde cok mutlu olursunuz..

biraz abartılı buldum vicdan acabınızı..
herkes hata yapabilir,yaşadıklarınızı geçmişte bırakın bence.
Önemli olan eşinizle tanıştıktan sonraki davranışlarınız,üstünüze düşeni de fazlasıyla yapmışsınız..eşiniz çok şanslı, inşallah ömür boyu mutlu olursunuz

Saglıklı dusununce bende dıyorum neden vıcdan azabı cekıyorum onu tanımıyordum tam anlamıyla bırlıkte olmadım ama cok yakınlastım sonra gızlıce bır operasyon yaptırdım. tamam ben o ınsanlada evlenebılırdım ama sogudum ondan benı aldattıgı ıcın sevemedım birdaha mesafeler ve sorumsuzlugu ılgısızlıgı bıtırdı duygularımı kı kan gelmedıgı ıcın bozuldugunu yada bozulmadıgınıda anlayamadım ve olmadı sanıyordum hıcbırsey ..hanı bılıpte gızlesem neyse dıyorum ama yemın ederım bende bılmıyordum kan gelmemıstı cunku ve hatta yapamadık denerken de o b..dıgı ıcın cok sinir olmustu....kontrol amaclı doktora gıdıp yıllar sonra ogrendıgım zaman ıse cok gectı artık 3 ay kalmıstı dugune hersey hazırdı kıme neyı nasıl anlatabılırdım hadı sevgımden gectım desem aılem ıs arkadaslarım cok zordu. cunku bızım uzun yıllardır ılıskımız vardı herkes sebebını kurcalıyacaktı yapamadım ıste gunlerce agldım hatta o donem bır kıtap okuyordum adam kendı dogumgununde ıntıhar edıyordu vıcdan azabı yuzunden ve doktora gıtmek ıcın bende ozamanı bekledım ıntıharı cok dusundum yapamadım ölmezsem sakat kalırsam bu utancla nasıl yasardım ...cunku allah ıstemedıkce olemıyorda ınsan bır arkadasta ıntıhar etti ölmedi hep onu dusundum öldürmeyen alllah öldürmüyor...ama eşimle tanıstıktan sonra bır erkekle yakınlasmam olmadı askerde 15ay bekledım geldı 2sene ıslerını yoluna koysun dıye bekledım ona ben iş buldum bunca fedakarlıgıma ragmen ona sunu dıyemezdım ben yıllar once eskı sevgılımın ısrarına bırlıkte olmayı kabul ettım ama cok korktugum tıtredıgım ıcın ılıskı tam anlamıyla gerceklesmedı ama doktorun demesıne gore zar cok onde oldugu ıcın onda centıkler var bende korkumdan dıktırdım dıyemezdım, dıyemedım ........ 5 yılımı cope atamadım , aılem, arkadaslarım, onun aılesı herkese ne derdım mecburdum....tesekkur ederım yorum ve ıyı dılek ıcın ınsallah sızde hayatınızı dıledıgınız gıbı yasarsınız

ya kıyamam ya gerçekten çoğu kadın senin gibi düşünse ama nerdeeeeee arsız olmuş hem cinsimiz malesef ... bende diğer arkadaşlar gibi kendini boşuna hırpaladıgını dusunuyorum herkes hata yapabilir yani hata bile değil bu . eşine sölemeyi kafandan çıkar bence durduk yere huzunuzu kacırıcaksın, zamanında olmuş bitmiş yani bişe bile olmamış aslında. kendini böle yiyip bitirme mutluluguna bak. butun yorumları okumadım ama yuzde 90 herkes böle dusunuyo biride ahh ne kotu bıse yapmıssın gıt kocana söle dememıstır sanmıyorum :)... yani tatlım üzülme bişe de deme allah sağlıklı sıhhatli bi ömür versin bide şirin mi şirin bi evladınız olur ohhh misler gibi yaşayın emi :)...

operasyon yaptırman başlıca hatan, ama dr un ikna çabası senin hatan yanında çok daha büyük bence. hatta o tür bir birliktelikte ben kızlık zarının bozulduğunu düşünmüyorum,belki biraz hasar görmüştür. boşuna bir operasyon geçirmişsin.

şimdi eşine bunları anlatmanın bir faydası olmayacak, yaşadıklarını olduğu gibi anlatacaksın belki ama adam hep daha fazlası olmuştur diye kafasında kuracak, dürüst davrandığın için teşekkür edeceğini sanmıyorum.
geçmişi geçmişte bırakmalısın. eşinin de bir takım yaşantıları olmuştur, senin de olmuş. sorun edecek birşey yok.
el değmemiş kızdım, vb sözlerle eşini kandırmamışsan, öyle triplere girmemişsen sorun etme bu kadar.

babasının ölümünde bile kız arkadaşını arzulayan bir adamla ilişkinin bir şekilde kopması Allahın sana bir lütfu. her evlilikte sorunlar oluyor, yaşadıklarını geçmişe bağlama. eşine sadık biri ol, yuvanızda mutlu olun. geçmişi kurcalamayın artık.

ya arsız konusuna katılıyorum nette bır vıdeo gordum ,ıgrenc ... 3tane kız var kızlar neden vermez dıye bır vıdeo cevırmısler hareketler falan gormen lazım hemcınslerımden utandım allah akıl fıkır versın..bazı yorumlarda sahte bırısın esın gercek senı hıcbırzaman tanıyamıyacak yazıyor... neyse ALLAH bılıyor gercegı.. aminnn tesekkur ederım ınsallah...ıyı dıleklerın ıcın tesekkurler dılerım sende dıledıgın gıbı bır hayat yasarsın ınsallah..

operasyon yaptırmasam zaten bukadar vıcdan azabı duymazdım yada acabalarım olmazdı sımdı 3, ılıskıde kan geldı ama dıyorumkı acaba bu gercek kendı kızlık zarımmı doktor mudahalesı bılemıyorum ve hıcbırzamanda bılemıyecegım.. faydası degıl zararı olur bana karsı. gecmısı dedıgın gıbı gecmıste bırakmanın zamanı geldı benım ıcın.. ona hıcbırzaman el degmemıs kızım gıbı gorunmedım ama cokta rahat olmadım cunku tovbemı bozmamak adına mesafelı oldu ılıskımız yıllarca oda temız oldugumu dusundu halıyle...ama ben boyleyım soyleyım demedım hıc. o cok ılgınc dımı babası ölmustu ya ınsan o acıyla nasıl boyle dusunebılır ve ben nasıl bukadar kör asık olmusum tamam esımıde cok sevıyorum ama o zamanlarkı saflıgım yok dogruyu yanlısı goruyorum gozum kapalı degılım bu ılıskıde. sukredıyorum hayatımdan cıktıgı ıcın o adam zaten.. sadık bırıyım allahasukur bıraz esımın aılesınden yana yakın oldugumuz ıcın ufak tefek problemler oluyor ama baska bır sıkıntımız yok allahasukurler olsun tesekkurler yorum ıcın

amin canım sağol... tatlım sana bişe diyim mi böle kötü kötü insanı yaralayan yorum yapanlar var ya senden benden beter vicdan yoksunu insanlar. o yuzden hiç mi hiç takma kafana . bazıları var ki sırf farklı kötü yorumlar yapıp egosunu tatmin ediyo seni beni yaralamak hoşuna gidiyo. tamam belki seni haklı görmez ama yorum yapmanın da bi adabı uslubu var sonucta... neyse sen hiiiiiiiiç mi hiiiiiiiiiçççç bozma moralini bak herkes sana destek musmutlu devam et sen kocanla hayatına :)

tesekkur ederım ınsallah rabbım herseyı senınde gonlune gore verır

Hatasız insan yoktur şu hayatta.Herkes hata yapar.
Pişman olur yahut olmaz.
Hatasına hata ekler yada hatasını anlar pay çıkarır ve temiz br sayfa açar.
Tabi geçmişine sünger çekerek...
Sen de hata yapmışsın tövbe etmişsin geri dönmüşsün.
Bırak artık ardında takılı kalmayı .
Yeni bir yolun var artık.Bu yolda ilerlemeye bak.
Unutamazsın tamam ama en azından sürekli beyninde yer etme.
Karaktersizin birine denk gelmişsin.
Babasının ölümünde bile uçkurunun derdine düşmüş.Uçkuru kuruyasıca!
Böyle birinden zaten hayır mayır gelmezdi.
Bırak fotolarına felan da bakma göz zevkini bozma boş yere.
Sen eşinle mutlu olmaya bak.
Unutma geçmiş geçmiştir.

tesekkur ederım canım valla ıyıyım bu foruma uye oldugumdan berı.işlerı yavas yapmak dısında bu sıte bana okadar ıyı geldıkı anlatamam baksana sızden ıs yemegı ıcın kıyafet yardımı ıstıyorum okadar hayata döndüm.tesekkurler yorum ıcın

ben de 19 yasindayim seneye üniversiteye gidicem, cok haklisin cevremde öyle seyler yapan arkadaslarim var ki üstelik pisman olmuyolar marifet gibi anlatiyolar sasiriyorum her ne kadar yapmam desek de gercekten inandiğimiz seyler uğruna cok büyük hatalar yapabiliyoruz bence evliliğine bakip mutlu olmalisin gecmiste istemeyerek yaptiğin bisey mutluluğuna engel olmamali umarim cok mutlu olursun

Ortalıgı yok yere bulandırma o seninle Allah arasında kalsın bence madem vijfan yaoicaktin en bastan soyleseydin durduk yere huzurunu kacirma

Yani benim görüşüm şu ki; senin yaşadığım bu vicdan azabı senin cezan olmuş ki bence artık kendini rahat bırak. Eşin senin bence bu denli üzüldüğünü kendini harap edip intiharı düşündüğünü bilse daha çok üzülür. Sen eşinle beraberken gizli bir şekilde yapmadınki bunu. Cahillik zamanındı,pişman oldun ve bunun cezasını içten içe çektin. Tövbeni et ve huzurlu hayatına devam et bence. Aklına geldiği an sen kimsenin arkasından iş çevirmedin kimseyi aldatmadın cahillikti geçti gitti de kendine. Ama ben mesela çaktırmadan şöyle yapıyorum eşime işte üniversitede şöyle bi kız vardı başına bu geldi diye olayı anlatıyorum sonra diyorum ki acaba bizim başımıza gelse tepkin ne olurdu benim şu olurdu falan diye fikrini öğreniyorum

Ya saçmalamayın siz aşkın en temizini en güzelini hak ediyorsunuz. Asla kendinize yüklenmeyin. Herkes ama herkes hata yapar ki sizinki o zaman sevdiğiniz biri ile olmuş. Kimse ilk çıktığı kişi ile evlenmiyor, varsa da çok enderdir, elbette üniversitede görüştüğünüz biri olabilir yani eşiniz de bunu biliyor zaten söylemişiniz. Operasyon olayına gelince bence o üçkağıtçı doktor sizi paranızı almak için kandırmış. Öyle bir operasyon son derece gereksizdi. Öyle bir operasyon geçirdiğinizi unutun. İnanın bana kızlık zarı o kadar kolay bozulmaz, kaldı ki kan gelmedi diyorsunuz. Ertesi gün gelen kahverengi lekenin kızlık zarı kanı ile ilgisi olamaz. Doktordan iyi mi bileceğin? diyeceksiniz ama kendi yaşadıklarımdan biliyorum (benim de kızlık zarım esnekti) O doktor size yalan söylemiş operasyona ikna etmek için. Esnek kızlık zarından kan gelmeyebilir, kızlık zarı ilişkide zedelenebilir ama tam ilişki olmadan da bozulmaz. Nitekim ilk değil ikincisinde değil, üçüncüsünde kan gelmiş. Bende de aynısı oldu, kan gelmedi sonra birgün değişik bir pozisyonda kızlık zarım bozuldu tahminimce, kan geldi. Yani olay zarda da değil, kanda da değil aslında. Siz bunları düşünmeyin, eşinizle mutlu olmaya bakın, hak ediyorsunuz.

Namus zardan ibaret değildir...Şu kafalardan kurtulalım artık...Ayrıca sırf bu yüzden ölümü düşünmek de nedir...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…