Verip kötü olacağına vermeyip kötü ol!

Sizin etrafta arakadasliklariniz devam etseydi, böyle yalnizlik vurmamis olsaydi,keyfiniz yerinde olsaydi. O da gelse "çok yalniz kaldim sensiz , gel barisalim" dese barisir miydiniz?

Eğer sürekli para alması, senin ona sürekli yardım etmen, parasız olmasına rağmen iş beğenmemesi artık onun bu durumu ve seni kullanma şekline dönüştüyse ve sen bunu hissettiysen haklısın. Bence asalak birini hayatında barındırma zaten, illaki başka dostların olur.

Ama arkadaşın sorunlu bir dönemden geçiyor da olabilir. Yani psikolojik olarak sorunları varsa ve sen de bunu biliyorken kızı terslediysen hatalı sensin. Tamam rahatsız olabilirsin ama bunu ona söyleme şeklin önemli. Kırıp dökerek söylediysen ayıp etmişsin. Ayrıca arkadaşına, ona buna verdiğin para seni ilgilendirir, neden ailene anlatıyorsun ve neden onlar sürekli bunu mevzu ediyor ki? Bu da çok saçma, ailene herşeyini anlatmaman gerek, haaa anlattın diyelim o para senin paran ister hibe edersin, ister borç verirsin neden başına ekşiyorlar anlamadım. Baban birine borç verse ve alamasa sen bir şey diyebilir misin?

Paranın eksikliğinden kredi kartı ekstresinden anlaşılmıyacak bişey değil illaki soruyorlar biraz meraklı bi aile sık boğaz etmeyi seviyorlar herşeyi diretip istedikleri olana kadar savaş veriyorlar

Keşke yanında olabilsen

Ama mesela şimdi diyelimki tatil planı yapıyorsunuz oda son saniyede benim param yok gelmiyorum derse ne dersiniz herşeyi iptal mi edersiniz yoksa gel ben karşılarım sonra verirsin bana parayı mı dersiniz
Valla genelde sen gel ben veririm diyorun ama hiç kabul etmedi açıkçası ben olsam ben de kabul etmem yani teklif ederiz ama şimdiye dek ikimiz de öyle duruma koymadık birbirimizi doğrusu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…