VEGAN ANNE ADAYLARI BESLENME

maralalmila

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
1.537
1.751
Selam kızlar ben vegan beslenen 5 haftalık bir anne adayıyım.
Yaklaşık 6 aydır eşim ve ben vegan besleniyoruz.
Hayatımda verdiğim en güzel karardı diyebilirim. Kaldı ki vegan beslenmeye başladım ve vücudumdaki çoğu rahatsızlık düzeldi diyebilirim.ve bu sürecin bana hamilelik getirdiğine inanıyorum.
Benim gibi vegan beslenen anne adaylarını gruba davet ediyorum bakalim forumda kaç kişi var.
Birbirimizle tariflerimizi ve beslenme önerilerimizi paylaşmak güzel olacaktır
hepinize sevgilerimle..❤️🧿🍀

Vegan degilim ama merak ettim.
Cogunlukla neler tüketiyorsunuz besin olarak?
süt ürünlerini de mi tüketmiyorsunuz?

Vegan degilim ama merak ettim.
Cogunlukla neler tüketiyorsunuz besin olarak?
süt ürünlerini de mi tüketmiyorsunuz?
Merhaba vegan beslenme de hiçbir hayvansal ürün yoktur sut ve sut ürünleri et balık ve diğer deniz canlıları da yoktur. Protein kaynağı baklagiller nohut mercimek fasülye gibi yiyecekler ve keten tohumu susam veya chia gibi yuksek miktarda omega 6 içeren tohumlardır. Bitki ve tahıl kaynaklı bir beslenme çeşidi olmasının ilk amacı hayvanlara uygulanan her türlü sömürünün önüne geçmek ve hayvanların eşya mal yiyecek gibi kullanılmasını önlemektir. Veganizmi bitkisel beslenmeden önce hayvanların kullanılmasına ve zulme uğramasına karşı aktivist bir hareket olarak degerlendirebilirsiniz. Hayvanların yavruları icin ürettiği sütü içmez onların etini yemez keçe yün ve hayvan derisinden elde edilen çanta ayakkabi mont gibi materyalleri kullanmayiz. kısaca veganlik budur ve ayrica merakiniz icin cok memnun oldum ❤️❤️

Selam kızlar ben vegan beslenen 5 haftalık bir anne adayıyım.
Yaklaşık 6 aydır eşim ve ben vegan besleniyoruz.
Hayatımda verdiğim en güzel karardı diyebilirim. Kaldı ki vegan beslenmeye başladım ve vücudumdaki çoğu rahatsızlık düzeldi diyebilirim.ve bu sürecin bana hamilelik getirdiğine inanıyorum.
Benim gibi vegan beslenen anne adaylarını gruba davet ediyorum bakalim forumda kaç kişi var.
Birbirimizle tariflerimizi ve beslenme önerilerimizi paylaşmak güzel olacaktır
hepinize sevgilerimle..❤️🧿🍀
Merhaba sevgili Maralalmila :)
Henüz bir anne adayı değilim ama yıllardır veganım (pazartesi ilk aşılamamı oldum ve bekliyorum bakalım)
Veganlık bir insanın verebileceği en güzel kararlardan biri kesinlikle. Sadece bir kararla birden fazla güzel şeylere sebep olabilmek inanılmaz hissettiriyor; hayvanların yaşam hakkı ve mutluluğu, kendi sağlığımız, doğaya katkımız, sürdürebilir yaşam ve gezegeni daha iyi bir yapmaya adım atmak...

Her ne kadar evlendikten sonra çevreden (özellikle eşimin tarafından) "ileride hamile olursan ne yapacaksın? çocuğa zarar verirsin" gibi eleştirileri duysam da seçtiğim yoluma devam ediyorum. Çünkü bu beni iyi hissettiriyor ve sağlıklı. Çocuğumun da sağlıklı olacağına adım gibi eminim. Bilimsel araştırmaları bilmeden, kitaplar okumadan kulaktan dolma bilgilerle et yiyenler ahkam kesmeye devam edebilirler, lakin insanların her dediğini umursamaktan vazgeçeli de yıllar oldu :)

anneliğinizi tebrik ederim bu arada, sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.:KK200:

Merhaba sevgili Maralalmila :)
Henüz bir anne adayı değilim ama yıllardır veganım (pazartesi ilk aşılamamı oldum ve bekliyorum bakalım)
Veganlık bir insanın verebileceği en güzel kararlardan biri kesinlikle. Sadece bir kararla birden fazla güzel şeylere sebep olabilmek inanılmaz hissettiriyor; hayvanların yaşam hakkı ve mutluluğu, kendi sağlığımız, doğaya katkımız, sürdürebilir yaşam ve gezegeni daha iyi bir yapmaya adım atmak...

Her ne kadar evlendikten sonra çevreden (özellikle eşimin tarafından) "ileride hamile olursan ne yapacaksın? çocuğa zarar verirsin" gibi eleştirileri duysam da seçtiğim yoluma devam ediyorum. Çünkü bu beni iyi hissettiriyor ve sağlıklı. Çocuğumun da sağlıklı olacağına adım gibi eminim. Bilimsel araştırmaları bilmeden, kitaplar okumadan kulaktan dolma bilgilerle et yiyenler ahkam kesmeye devam edebilirler, lakin insanların her dediğini umursamaktan vazgeçeli de yıllar oldu :)

anneliğinizi tebrik ederim bu arada, sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.:KK200:
Burada vegan birini görmek ne kadar güzel oldu benim için.merhaba:)
Öncelikle tedaviniz hayırlı olsun dilerim güzel sonuçlarınızı da buradan bana bildirirsiniz ve bende sizin anneliğinizi tebrik ederim. Ben bu süreçte cok mucadele verdim tup bebek ameliyat vesaire derken vegan beslenmeye başladığımda hamile kaldım eşimde vegan. Gerçekten etkisinin olduğuna inanıyorum. Dilerim sizinde süreciniz sağlıkla huzurla sonuçlanır ❤️

X