Varikosel, keçi boynuzu, soğan kürü ve ilk denemede hamilelik ❤️

OnEsra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
147
133
36
Evliliğimizin 1. Ayında hastaneye gidip testler yaptırdık. Hamile kalmak için problem varmı hormonlar düzenlimi diye. Eşimde varikosele bağlı sperm hareketlilik sorunu çıktı. Bende bir sorun yoktu. Doktor doğal yolla çok zor ameliyat dedi. Bizde Yeni evli olduğumuz için birazdeneyelim olmazsa öyle dedik. O ay keçi boynuzu kürüne başlattım. Doktor Proxed plus verdi. Bende soğan kürüne başladım veee ilk denemede hamileyim. Varikosel teşhisi koyulup doktor olmaz derse moralinizi bozmayın. Öncedua, sonra Rabbimin sunduğu nimetlerle olmayacak şeyyok

Keçi boynuzunu 6 tane keçi boynuzunu küçük küçük kırıp yarım litre kaynamış suya at 3 dk kaynat. Sonra altını kapatıp 20 dk demle. Demlendikten sonra yarısını kahvaltıdan önce yarısını yatmadan önce eşine içir. Ben içine keçi boynuzu pekmezimde koydum. 1 hafta sonra aynı şeyi sadece yatmadan önce içir. 3 ay devam edilecekmiş ben hamile kalınca bıraktık.
Soğan kürüde: 1 tane orta boy soğanı kabuklarını soymadan yıkayıp 1 su bardağı soğuk suya koy kaynamaya başladıktan sonra altını kapat. Öğlen ve akşam yemekten 20 dk önce ılık iç. Bunu adet olduktan 3 gün sonra içmeye başlıcaksın. 15 gün devam edeceksin

Benimde 6 aydır bebeğim olmuyor verdiğiniz tarifleri bende yapacağım yarından itibaren sonuç olumlu olursa paylaşacağım

İnşallah olumlu olur. Bana doktorum inofolic verdi hem folik asite başlamış oluyorsun hemde kaliteli yumurta yapıyormuş. Eşimede proxed plus verdi. İstersen doktora danışıp bunlara başlayabilirsin.
Benimde 6 aydır bebeğim olmuyor verdiğiniz tarifleri bende yapacağım yarından itibaren sonuç olumlu olursa paylaşacağım

İnşallah olumlu olur. Bana doktorum inofolic verdi hem folik asite başlamış oluyorsun hemde kaliteli yumurta yapıyormuş. Eşimede proxed plus verdi. İstersen doktora danışıp bunlara başlayabilirsin.
En son gittiğimde bana da inofolic verdi bi kutu bitirdim sonra hasta oldum bide bu şekil deneyeyim diye düşünüyorum.

O zaman inofolik kullanmaya devam edeyim çünkü doktor bana da hamile kalana kadar kullan dedi ama bu yazıları okuyunca sogan kuru vs daha mı etkili diye düşündüm

Innofolic folik asit mi ?kimlere yaziyor dr yumurtlama prblemi olanlarami ?
evet. folik asit. ama yumurtlama problemiyle alakali degil. daha kaliteli yumurta olusmasina yardimci. gebelik planlayanlara ve hamile olanlara doktor tarafindan folik asit kullanirlar. bebek gelisimi icin de etkili

O zaman inofolik kullanmaya devam edeyim çünkü doktor bana da hamile kalana kadar kullan dedi ama bu yazıları okuyunca sogan kuru vs daha mı etkili diye düşündüm
Aynen canım bırakma hem hamile kalmadan 3 ay önce folik asite başlayın diyor doktorlar. Bebişede şimdiden faydalı olur

Ben solgar folik asitte almstm inofolik le ne farkı var biliyormusunuz ?

Hiç bir fikrim yok canım. Doktora sorsaydın. İnofolic yumurtayı kaliteleştirip hamile kalmayı kolaylaştırıyor.
Canim meraba
Adet bitiminden 3 gün sonra başladım demissin ya soğan kurune herkesin adeti farklı tam olarak adetin kaçıncı günü başlamış oldun küre

Canim meraba
Adet bitiminden 3 gün sonra başladım demissin ya soğan kurune herkesin adeti farklı tam olarak adetin kaçıncı günü başlamış oldun küre
Canım normal adet günü 4 gün sürüyor ya 3 gün sonra başlıyorsun. Adetin bitsin bitmesin adetin başladıktan sonra 7. Gün başla sen

Canım normal adet günü 4 gün sürüyor ya 3 gün sonra başlıyorsun. Adetin bitsin bitmesin adetin başladıktan sonra 7. Gün başla sen
Her yerde farklı bilgiler var kafam karıştı bazilarida adet bittikten 7 gün sonra başlanır diyor bebek olursa zararı olmasın diye yalni benim adet hiç 4 gün olmadi 8,9, 10 bile surdugu oluyor

Her yerde farklı bilgiler var kafam karıştı bazilarida adet bittikten 7 gün sonra başlanır diyor bebek olursa zararı olmasın diye yalni benim adet hiç 4 gün olmadi 8,9, 10 bile surdugu oluyor
Canım ben küre başlayınca benimde damla damla geliyordu. Ben o şekilde başladım kür bitmeden hamile kalmışım ama Allah'a şükür bebeğe zararı olmadı. Olmaz yazıyor zaten sen başlangıçtan 7 gün sonra başla

Hemen o ay hamile kaldin diymi peki akintin felan oldumu rengi nasildi 15 gün ictin dimi ay çok sordum kusura bakma

Hemen o ay hamile kaldin diymi peki akintin felan oldumu rengi nasildi 15 gün ictin dimi ay çok sordum kusura bakma
Yok ya ne kusuru onun için açtım ben bu konuyu. Evet o ay hamile kaldım ben. Beklemiyordum çünkü doktor olasılık çok az demişti. Akıntı çok olmadı bende son zamanlara doğru sarı akıntım vardı oda hamileliktenmiş.

Cok saol canım deniycem inşallah bu ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…