Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Henuz hamilelikte vurulmanin zararli olup olmayacagina dair yeterince deneyimleri yok. Internette arastrdm bazi doktorlarda tavsiye etmiyo dogumdan sonra vurduruyolar. Cok kararsizim

elvancığım ben de senin gibiyim hemen her şeyi araştırırım hep bir zararı var mı bir yararı var mı diye, doktorum kızmıştı bana çok araştırıp tansiyonunu çıkarıyorsun diye beyin genelde hep olumsuzu görür, oğlum doğduğunda rota aşısını çok araştırdım yaptırsam mı yaptırmasam mı kimi iyi demiş kimi tavsiye etmemiş iyi olsa herkes iyi derdi dedim yaptırmadım sonra rota oldu 10 gün çekti yavrum hali kalmadı, yaptırsam hafif atlatacakmış, yani doktor kar zarar hesabı yapıyordur muhakkak canım.

canım geçmiş olsun. Allah ım çok bekletmeden nasip ederek unuttursun güldürsün yüzünü inşaallah. ben ilk bebeğimi kaybettim. neler hissettiğini anlayabiliyorum. sıktığın falan yok, paylaştıkça biraz da rahat hissediyorsun kendini. insanın nazı her zaman etrafndakilere geçmiyor canın sıkıldığında için dolduğunda yaz buraya..

dr un dediği testleri de yaptır mutlaka iki kayıp olunca fakülte hastaneleri yaptırıyor hele ki dr yazıp vermiş sana... devlet hastaneleri yapıyor mu o testleri bilmiyorum ama aynı zamanda sanmıyorum da. zealeanın dediği gibi genetik ya da pıhtılaşma testleridir onlar, ben yaptırcam diye çok uğraştım ama yaptıramadım. ihmal etme derim ben. Allah ım güzel zamanda güzel sıkıntısız bir şekilde nasıp etsin inşaallah.

sessizce maşaallah kocaman olmuşsunuz :) şimdi 30 olmuşsunuzdur heralde Allah hepimize hayırlısıyla birlikte tamamına erdirmeyi ve sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah. normal doğuma hevesli olmanız bile güzel valla ben ağrısından sızısından değil ama becerememekten bişeyleri yanlış yapmaktan korkuyorum o yüzden pek niyetli değilim tabi dr ne dicek bilmiyorum da...

biz iyiyiz canım 25+5 olduk Allah ın izniyle, nisan 19 demişti gittiğim perinatolog ama kendi dr um henüz bi şey demedi. net hesaplayıcıları da nisan 18 gösteriyor, bakalım hayırlıyla sağlıklı bir şekilde kucaklarımıza almayı, bekleyen arkadaşlarımıza da bu duyguyu tatmayı nasip etsin Rabbim..

sen nasılsın nasıl gidiyor siz ne kadar oldunuz?

kiz zealea senin bu konuda bi bilgin yokmu:44:

elvancik beni biliyorsun, ben daha bebek calismasina baslamadan difteri, bogmaca, kabakulak, cocuk felci, tetenoz vb zimbirtilarini 3 postada yaptirdim ama bebek gelmedi o ayri :52. velhasil geldiginde kendisine her türlü antikoru vermeye hazirim

yaptirmakta fayda var. pimpiriklenme, göcten dolayi cok hastalik hortluyor buralarda. tedbir almis olursun.

kızlar aramız yakın bende 23+2 yim bu cumartesi detaylımız var bakalım hayırlısıyla atlatırız inşallah...

turquazz bizi asla sıkmıyorsun canını sakın sıkma benimde bir kaybım var biliyor musun bilmem ama doktorum canımı sıktıgımda derdi ki 3 sağlıksız gebelikten sonra bile sağlıklı bebek dpgurabılırsın bunun orneklerınıde cok gordum kongredede anlatılır hep der o yüzden üzülüp moralini bozma allahın izniyle yine olur dua et bol bol ya varis çek cuma saatlerinde özellikle,hakkında hayırlısı olsun...Ama buraya yazdıgında kimse sıkılmıyor merak etme ...

elvancm yazarım merak etme işler yoğundu sene sonu oldugu ıcın raporlama vs bayagaa basım agrıdı haftaiçi son bir sunum yapıcam ıns artık yogunlugum azalıcak ıstende yavas yavas cekılıcem ınss

10 kilo aldım :S nolcak bılmıyorum seker yuklemesı gelıo kotu cıkma zıns dualrınızda olıyım opuyorum hepinizi

13 gün gecikmeden sonra yine adet oldum rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah

13 gün gecikmeden sonra yine adet oldum rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah

canım bilmiyorum ki konu hakkında bilgim yok yardımcı olmayı çok isterdim her dr hemfikir değilse vurdurmazdım ben yani şuan öyle düşünüyorum...

Hayırlısı böyleymiş canım çok takılma sadece şunu düşün hamile kalabiliyosun inş en kısa zamanda güzel haberlerini alırız ...

benim de korkularım var ama ya ıkınamazsam ya bebek nefessiz kalırsa gibi... Biara çok düşünüyodum baktım olacak gibi değil bıraktım artık diyorum normal istiyorum dr ne der muayene olabilir miyim bilemiyorum hayırlısı olsun hepimiz için de.. Ctesi 30 olucaz inş tabirin çok doğru aslında kocaman olduk cüsse olarak da :) siz de maşallah büyümüşünüz aramızda 1 aycık var :)
kilo olayına çok takılma canım aklına kötü şeyler getirme inş şekerin de normaldir ... Akşamları çok yememeye çalış ...

Hayırlısı böyleymiş canım inş hayırlısıyla sağlığıyla en kısa zamanda gelir miniciğin

hayırlısı olsun canım ya sıkma canını, çok üstüne düştüğümde benimde geçikiyo adetim son 3 aydır ne sayıyorum ne zaman adet olucam takip etmiyorum yumurtlama takip etmiyorum oh dünya varmış dedim ne çok boğmuşum kendimi boşver hayatını yaşa olacağı zaman olur olmadı kapsamlı tadaviye girişiriz allah hayırlısını versin amin mübarek cuma günü kızlar dularda buluşalım...

Nasilsiniz masallah topik hamile dolu ins daha da artacak,
Dogumu yaklasanlara rabbim yardim etsin bi avazda pirt die cikiversin bebisleri
Hamilelikte aldigijiz kilolari dert etmeyin ben verdiysem herkes verir tam 22 kilo almistim
82 ile doguma girdim 4 ay oldu suan 64 um 5 kilo kaldi diyet falan da yapmiyorum sadece emisiyoruz oglusla
Hic dert etmeyin gidiyo yani
Ben bizz gayet iyiyiz ama uykusuzum oglum maaallah cok iyi Ama uyumak bilmiyo o yuzden hamilelere duyurulur
Bol bol uyku depolayin.
Fiki fiki de gayet iyi cok korkuyordum dogum sonrasi yapamazssm die ama hic korktugum gibi olmadi
Asilara gelince ben hepsini oldum olmayada devam ediyoruz rota virus ilk doz yapikdi 2.doz subatta ins
In ir yiyiyin bol bol sut biriksin memisler bol da su icin simdiden... opuyorum hepinizi

Bize bahsedilmedi bogmacadan, bahsedilse tabiki hamilelikten once vurdururdm. Simdiyse icim hic rahat degil oyzden vurdurmadim dogumdan sonraya biraktim Allaha sigindim hayirlisi olur ins.
Ins seninde minikin cok bekletmez daha, tahlil mahlil diyodun gittinmi doktora

Son düzenleme:

Gecmis olsun, tabi dogumdan sonraki bebek asilari sart zaten, zorla vurduruyolar burda. Ama hamileliktede biraz tuhafima gitti asilanmak recetesinde hamilelikte vurulmayin yazinca doktorlarin kimiside dogumdan sonrasini onerince ben boyle pimpiriklendim. Hayirlisi olsun ins

Kiz biraz dikkat et bacim cok kilo almak zorlar sonrasinda, ben 14 kilo almisim ama hic kendime almadim hatta kimisi nekadr zayifladin diyo:44: yuzden filan. Belim cok zorluyo su siralar ki normalmis. Allah hepimizin yardimcisi olsun saglikla kucaklamak nasip etsin, butun isteyenlere nasip etsin Rabbim ins

Son düzenleme:

elvan iştahımı engelleyemiyorum :S diyet vercek muhtemelen bana

Canımmmm yeni gördüm hamile olduğunu hayırlı olsun çok sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…