Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

yine hızını kaybetti topic :) Allah tan yaramazpisi, sessizce, sela ve şekerpare var da ilerliyor bi kaç bi şey.
ben maruzatımı bildiriyim de, valla radyosyondan etkilenir mi diye çok durmak istemiyorum karşısında ama yine dayanamıyorum :)

elvan sen nasılsın yine bayadır girmiyorsun. inşaallah her şey yolundadır.
gökçe sen naptın. geçenlerde aradım dönmeyince bir daha arayamadım ne halde olduğnu bilmeyince. inşaallah sıkıntı yoktur.
şekerpare azından azı kalmış canım Allah hayırlısıyla birlikte kolaycacık sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin yavrunu :)
ecriiiiiiiiiin nirelerdesin :)
bahar sen naptın? pıt pıtları duydun mu?
unuttuğum kimse varsa kusura bakmasın nolur, bazen konuşurken bile ne dicemi unutuyorum :)

evet canım çok fazla yazan yok artık topikte,dileklerin için sağol sabırsızlıkla bekliyorum 40+2 olduk çok hafif sancılar dışında bir gelişme yok yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik hayırlısı bakalım :KK1:

Arkadaşlar nasılsınız? Ben ıyıyım Allah a şükür ,kahvemi içiyorum. Ben vajiliyim. Yenmeye az kaldı gıbı gelıyor afedrsınız sonuna kadar geldı nerdeyse ve orası daraldı o acıyla bıraktım en sonu dar gıbı? Ve bu arada afersnz arada bır boş.. La bebeğimiz olsun ıstıyoruz ve onun bana morel vereceğine ınanıyorum. Dua edın kızlar.. Adetim bugün olabilirim, hayırlısı olsun dua edın.

Arkadaşlar nasılsınız? Ben ıyıyım Allah a şükür ,kahvemi içiyorum. Ben vajiliyim. Yenmeye az kaldı gıbı gelıyor afedrsınız sonuna kadar geldı nerdeyse ve orası daraldı o acıyla bıraktım en sonu dar gıbı? Ve bu arada afersnz arada bır boş.. La bebeğimiz olsun ıstıyoruz ve onun bana morel vereceğine ınanıyorum. Dua edın kızlar.. Adetim bugün olabilirim, hayırlısı olsun dua edın.

sen yenmişsin zaten cnm dar değil merak etme sen kasınca öylemiş gibi geliyor ama gevşedin mi hiçbir acı sızı yanma falan hissetmiyorsun o da zamanla olur merak etme hadi hayırlısı Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu inş :KK16:

sen yenmişsin zaten cnm dar değil merak etme sen kasınca öylemiş gibi geliyor ama gevşedin mi hiçbir acı sızı yanma falan hissetmiyorsun o da zamanla olur merak etme hadi hayırlısı Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu inş :KK16:

inş ya gercekten. Ama kasmamaya calıstım sence sadece kasmaktanmı. Ilerı gıttıkte dört bıyanı gerıyor esnedıkce acıyor alısmadıgm ıcınmıdır? Bacaklarımı rahat bırakmaya calıstım ama devam ettı agrı

yine hızını kaybetti topic :) Allah tan yaramazpisi, sessizce, sela ve şekerpare var da ilerliyor bi kaç bi şey.
ben maruzatımı bildiriyim de, valla radyosyondan etkilenir mi diye çok durmak istemiyorum karşısında ama yine dayanamıyorum :)

gökçe sen naptın. geçenlerde aradım dönmeyince bir daha arayamadım ne halde olduğnu bilmeyince. inşaallah sıkıntı yoktur.
şekerpare azından azı kalmış canım Allah hayırlısıyla birlikte kolaycacık sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin yavrunu :)
unuttuğum kimse varsa kusura bakmasın nolur, bazen konuşurken bile ne dicemi unutuyorum :)

Ablam selam nsılsın :)

geçen hafta 8+3 günlükken gittim doktora ama pıtpıtları dinletmedi doktorum. Pek tavsiye etmiyor sanırım erken dinletmeyi :KK43: 12 haftalıkken 2 li test için gidicem inş. Herşey iyi çok şükür. İnş.hep böyle devam eder :):):) Amiiiin....

Ablam selam nsılsın :)

geçen hafta 8+3 günlükken gittim doktora ama pıtpıtları dinletmedi doktorum. Pek tavsiye etmiyor sanırım erken dinletmeyi :KK43: 12 haftalıkken 2 li test için gidicem inş. Herşey iyi çok şükür. İnş.hep böyle devam eder :):):) Amiiiin....

kızlarrrrrr
30 ekimde oğluşum doğdu çok şükür:nazar:
ama sezeryan oldu:KK1:
şimdi şöyle oldu buraya yazdığım gün normal olmasına karar verdik eve geldim bi sonraki gün sancılar sıklaştı
akşam 9-9.30 gibi dr a gittik yatıralım dedi ben istemedim daha doğum gelmemiş eve geldik gece 12 buçuk gibi dahada sıklaştı yani 5dk da bir 30sn sürüyo.bütün gece öyle geçti sabah 5buçukta eşimi uyandırdım gidelim artık dedim ve hastaneye gittik yine.sancı odasında sancı çekiyorum tabi alttan bakacaklar kasıyorum kendimi falan...
öğlen 12de dr geldi alttan muayene etmek istedi çok zorla tamam dedim ve yaptı tabi ben nasıl çığlık attım eşim duymuş dışardan:KK1:
hiç açılma olmamış suyumda gelmemiş bütün gece boşuna sancı çektim.3cm açılma olsaydı dr epudural yapacaktı o bile olmadı.tabi bende alttan muayenede çok rahat olmayınca sezeryan olsun dedi.
1de sezeryana girdim.tamamen uyutmadılar ve 1.25te bebeğimin sesini duydum.
çok farklı bi duygu anlatılmaz gerçekten...
ya sanki bi mucize şuan bile bakıyorum bu benimmi diyorum...
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş herkes bu duyguyu tatsınnnnn

cnmm çok şükür kavuşmuşun bebegine allah analıbabalı büyütsün çok sevindim senin adınaaa hep mutlu olun inşş rabbim bizede nasip etsin biz beraber yenmiştim vajidaş :KK70:

inş ya gercekten. Ama kasmamaya calıstım sence sadece kasmaktanmı. Ilerı gıttıkte dört bıyanı gerıyor esnedıkce acıyor alısmadıgm ıcınmıdır? Bacaklarımı rahat bırakmaya calıstım ama devam ettı agrı

bence kasmaktan ,çünkü tam alışmadığın için istemesen de kasılma oluyor ama alışınca daha rahat oluyosun benim de ilk başlarda ileri gittikçe yanma batma oluyordu sanki patlayacakmış gibi hissediyordum,ama hepsi geçti çok şükür vakit buldukça denemelere devam edin düzelir hepsi hatta açık konuşmak gerekirse zevk almaya başlarsın merak etme

doğum hikayem çok kötü, o yüzden hala elim varmıyor yazmaya. anlatırsam burdakileri de korkuturum muhtemelen. normal doğum diye yattım, rahim açılmadı. cumartesi öğleden sonra yatmıştım, pazartesi sabahı acil ameliyata alındım. çünkü suni sancılar bebeğin kalbini yavaşlattı. sonrasında eşim ve annesi sütüm olduğu halde sütümün olmadığını bebeğe mama verilmesi gerektiğini iddia ettiler. ben ve annem reddettik, doktorlar da zaten emzirme yönünde teşvik ettiler. kaldı ki bebeğim 2. gün emmeyi öğrendi sütüm zaten hemen gelmişti. hemşire sancı çektiğim için sütümün çabuk geldiğini söyledi. ilk sütü verebildim şükür. bu mama meselesi yüzünden baya bir gerginlik oldu. taburcu olduktan sonra eve geldiğimizde büyük bir kavga yaptık, eşim annemi evden kovdu. daha yatağıma yatamadan hüngür hüngür ağladım evin içinde, sonraki günler de hep böyle devam etti. hep huzursuzluk, gerginlik. geceleri ağlayarak emzirdim hep bebeği. çok kötü günler geçirdim, boşanmayı düşünmeye başladım. bir gün yine kavga oldu beni de evden kovdu eşim. bu olaylar sütümü azalttı tabi, bebek kilo alamadı mamaya başlattı doktor. eşim biz haklı çıktık dercesine beni bebeği aç bırakmakla suçladı. ona kalırsa bebek baştan beri açtı. annemle ben bilerek aç bıraktık. kendi yaptıkları sütümü azalttı, bunun hiç farkında değil tabi. kabul de etmedi. işte uzun hikaye, kör topal toparlandık şimdi. annemin kalmasını istiyordum olmadı. o gidince çok zorlandım, çoğunca aç kalarak da olsa bebeğime bakıyorum. hem emziriyorum hem mama veriyorum, ona rağmen gene alması gereken kiloyu almıyor. ama çok şükür sağlıklı. işte olanlar özet olarak böyle. tatsız ve sevimsiz yani...

Canim gecmis olsun uzuuldum yasadiklarina.. Benim sutum 5 gun sonra geldi carsamba sabahi sezeryan oldum hastanede emziriom bebegi ama sut gelmiyor agliyor hemsire mamayla besleyip getiriyor sonra cuma eve geldik hala sut yok tabi ben stres oldum herkes bisey soyluyor falan neyse hem emziriom hem mama verioz ac kalmasin diye pazar aksami gelmeye basladi sutum ve sezeryanda normalmis gec geliyormus ama sen sanci cekmissin hemen gelmis iki gunde... Banada herkes bebek agliyor karni doymuyor diyordu canim sIkiliyordu ama gecti cok sukur.. Stres sutu azaltiyor gercektenn.. Esine ne dicegimi bilemiyorum neyse insallah hersey duzelir bi an once... Benim bebegimde zayif ama saglikli olsunlar yeter...

doğum hikayem çok kötü, o yüzden hala elim varmıyor yazmaya. anlatırsam burdakileri de korkuturum muhtemelen. normal doğum diye yattım, rahim açılmadı. cumartesi öğleden sonra yatmıştım, pazartesi sabahı acil ameliyata alındım. çünkü suni sancılar bebeğin kalbini yavaşlattı. sonrasında eşim ve annesi sütüm olduğu halde sütümün olmadığını bebeğe mama verilmesi gerektiğini iddia ettiler. ben ve annem reddettik, doktorlar da zaten emzirme yönünde teşvik ettiler. kaldı ki bebeğim 2. gün emmeyi öğrendi sütüm zaten hemen gelmişti. hemşire sancı çektiğim için sütümün çabuk geldiğini söyledi. ilk sütü verebildim şükür. bu mama meselesi yüzünden baya bir gerginlik oldu. taburcu olduktan sonra eve geldiğimizde büyük bir kavga yaptık, eşim annemi evden kovdu. daha yatağıma yatamadan hüngür hüngür ağladım evin içinde, sonraki günler de hep böyle devam etti. hep huzursuzluk, gerginlik. geceleri ağlayarak emzirdim hep bebeği. çok kötü günler geçirdim, boşanmayı düşünmeye başladım. bir gün yine kavga oldu beni de evden kovdu eşim. bu olaylar sütümü azalttı tabi, bebek kilo alamadı mamaya başlattı doktor. eşim biz haklı çıktık dercesine beni bebeği aç bırakmakla suçladı. ona kalırsa bebek baştan beri açtı. annemle ben bilerek aç bıraktık. kendi yaptıkları sütümü azalttı, bunun hiç farkında değil tabi. kabul de etmedi. işte uzun hikaye, kör topal toparlandık şimdi. annemin kalmasını istiyordum olmadı. o gidince çok zorlandım, çoğunca aç kalarak da olsa bebeğime bakıyorum. hem emziriyorum hem mama veriyorum, ona rağmen gene alması gereken kiloyu almıyor. ama çok şükür sağlıklı. işte olanlar özet olarak böyle. tatsız ve sevimsiz yani...

yaşadıkların hiç kolay şeyler değil bebeğini kucağına yeni almış bir anne için ama bazen hayat eşle de bizi sınava sokabiliyor....Rabbim evladınla eşinle ailenlee mutlu huzurlu ağız tadıyla bir ömür yaşatsın inş....Rabbim inş. eşinin yanlış olduğunu bizzat kendisine bildirir,farkında olmasını sağlar inş...

burdayımkiiii :))))) yoğun tempoya artık güç yetiremiyorum....stresliyimmm vizelerim var :KK43: dua bekliyorum :KK16::KK16::KK16:

okuyorum sadece canim telefondan girdigim icin girip yazmaya useniyorum acikcasi :KK1: cok zahmetli oluyo cunku strese giriyorum busefer :KK1:
Iyiyim ben hamd olsun. yatiyorum iste arada bir kalkiyorum ama fazla dolasamiyorum sanci giriyo hemen. Bencede bilgisayara cok girmemeye calis dikkat et bebisinle kendine :KK16:

Canim yasadiklarina uzuldum, boyle olmasaymis keske. Ins biran once duzelirsiniz. Bazi buyuklerimiz israrla birseye diretirlerya seni bunalticak derecede iste oyleleri eksik olmaz hic zaten :KK1:
demir vitaminini 2 gun icmedim unuttum ishal durumu biraz duzeldi gibi basladim yine ishal. 25inde doktoruma bi sorayim nolcak bu boyle diye. Neyse sen iyi olmaya bak seni guclu tanidik herdaim oyle ol ins

bugün muayeneye gittim açıklık 2 cm olmuş doktor bir de muayene ederken elini bişey yaptı daha fazla açtı sanırsam doğum sancısının nasıl olduğunu gösterdi adet sancısının biraz daha fazlaydı doğum birkaç güne olabilir dedi bir de bu aralar hep günü geçiyormuş bebişlerin öyle söyledi, ay birkaç gündür de sanki çocuk düşecek gibi öyle bir baskı yapıyor ki alttan yürürken daha çok hissediyorum,kızımızın yeri rahat geldi çıkası yok nazlanıyor:KK1:

karamsar, yoruldum :nazar::nazar: tebrikler, güzel ömrü olsun miniklerinizin.

hii kizlar ben hic giremiyorum buraya... tadilat diye giristik eve ama bildigin insaata döndü olay. evi genisletelim diye tutturdu benim mikili, 1 ay uzadi isler. bir elim beton harcinda bir elim mutfakta, ev isinde (babam burada elvan, noele kadar) :KK9:
gecmisi hizlica okudum, bebek sekerpareyi beklemekteyiz. gelsin minik sekerpare saglikla :nazar:

hepinize selam eylerim, göbislerdeki mikilileri kukilileri öperim.

karamsar, yoruldum :nazar::nazar: tebrikler, güzel ömrü olsun miniklerinizin.

hii kizlar ben hic giremiyorum buraya... tadilat diye giristik eve ama bildigin insaata döndü olay. evi genisletelim diye tutturdu benim mikili, 1 ay uzadi isler. bir elim beton harcinda bir elim mutfakta, ev isinde (babam burada elvan, noele kadar) :KK9:
gecmisi hizlica okudum, bebek sekerpareyi beklemekteyiz. gelsin minik sekerpare saglikla :nazar:

hepinize selam eylerim, göbislerdeki mikilileri kukilileri öperim.

Hehe ne güzel bebek şekerpare çok hoşuma gitti :)) kolay gelsin zealeacım :KK66:

bugün muayeneye gittim açıklık 2 cm olmuş doktor bir de muayene ederken elini bişey yaptı daha fazla açtı sanırsam doğum sancısının nasıl olduğunu gösterdi adet sancısının biraz daha fazlaydı doğum birkaç güne olabilir dedi bir de bu aralar hep günü geçiyormuş bebişlerin öyle söyledi, ay birkaç gündür de sanki çocuk düşecek gibi öyle bir baskı yapıyor ki alttan yürürken daha çok hissediyorum,kızımızın yeri rahat geldi çıkası yok nazlanıyor:KK1:

Hayırlısı canım inş sağlıklıca kolayca alırsın kucağına nazlı kızını :KK66:

Sela oncelikle cok uzuldum lohusalik zaten bunalim bi donem birde uzerine eklenmis neyse sikma canini
Kizini sagligini senden cok kimse dusunemez babalar bile....bizim annelik duygularimiz onlara 10 basar..
Zealea kolay gelsin canim yardim et bana bi elinde bende olsun:)))

Gelelim bana yahu ben daha hic regl olmadim 40imiz cikti kirmizilar gitti daha da tik yok kimisi 6 ay olmazsan
Da korkma duzene girene kadar diyor kimi emzirdiginden diyor kimi de bi dah olmasin diyor
Ay odum kopuyor hamilemiyim acaba die nasil anliycam ya dr a da gidemedim
Ben oglana hamileyken ayagimin altina bi anda ates basardi simdidd oluyor hamike olabilimiyim ki:))))
Tam olarak korundugumuz solenemez herhangi bisey kullanmadik geri cekme mi diyorsunuz ne oyle oldu :26::18:

X