Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

selamlarrr daha iyim çok çok şükürr dr işlemlermizde artıkım bitti daha iyim şimdiii en son genetikden bebişimizin cinsiyetini öğrendik erkekmiş ve kromozom sayısı 69 adet yani 23 kromozom çift çift 46 olması gerekirken bizim durumda 3 er kromozomla 69 adet sayıya ulaştığı için doğal olarak ölmesi gerekiyormuş... artık 2 ay sonra kadın doğumcumuz tekrarr korunmayı bırakabilirsinz dedi...
dün aile hekimim folic asid kullanma dedi nasılki bebeğin oluşmuna destek oluyorssa folic asid ,rahimde regl döngüsü düzene girmedennn içersen yok içinde kalan parçalarla kanser hücrelerini tetikler dedi neyseki bugun kadın doğum uzmanına tekrar sordum yok öyle bişeyyy dedi derhal içebilirsin dedi,sonuçta biz yediğimiz besinnlerden de folik asid alıyoruz zaten dedi... ama ben yine 1 regl dönemi geçirdikten sonra başlayacammm.... şimcikkkk ilk bebişlerini kaybedenler nasıl bir süreç izledinizzz???
herkeseee slmlarrr

hopeforcummmm çokca selamalrrr oğluşunu sevsinler emi :):KK16:

Gökçe'ciğim selam canım. Sen baya araştırma yapmışsın. Ben de sadece patoloji sonuçlarına bakılmıştı o kadar. 2 ay korunma döneminden sonra ( 2 defa adet olmuştum. Sanırım ilk adetimi 25.günde oldum ) tekrar testler yapıldı ve herşey normal çıkınca çalışmalara başladık. 2 aydan sonra folic asite başlamıştım ben canım. Çalışmalara başladıktan sonra 3.ayımda tekrar hamile kaldım çok şükür. Rabbim herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inş.

Son düzenleme:
Selam kizlar na silsiniz giremiyorum a ma unutmadim sizi
Biz gayet iyiyizz uykusuzluğu saymazsak
Cok tatli bi erkegim var artik minik adamim
Rabbim isteyen herkese hayirli zamanda nasip etsin
Yaramazpisi hamile misin.
Selaa nasilsin..

mrb kızlar brn de dogum yaptım bebısım 20 gunlk olduu onunla ılgılenmekten pek gıremıyorummm spınal sezeryanla dogum yaptım daha sonra ayrıntılı bı sekılde yazıcam dogum hıkayemıı bu arada dogum yapanları tebrık edıyorum
tebrikler canım Allah analı babalı büyütsün :KK66:

beni hatırlayanlar vardır inşallah... herkese merhaba:))) geçmişi biraz okudum bazı arkadaşlar kötü günler geçirmiş, onlara cok cok geçmiş olsun diliyorum..Allah bi daha öyle kötü günler yaşatmaz inşallah...Hamile olan ve doğum yapa arkadaşlar da hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün inşallah...bana gelince 6 ayımız bitti bi oğlumuz olacak Allah nasip ederse:emir_bebek:kızlar hamilelik sürecinde dr yasaklamadığı halde ilk başlarda bebege zarar gelecek düşüncesiyle ilişki yaşamadık. sonra da denediğimiz de vajide en başa döndüğümü düşündüm... aynı acılar, aynı zorluk... eşime doğuma kadar psikolojimin bozulmaması için denemeyeceğimi söyledim o da anlayışla karşıladı sağolsun... sizce bu durum normal mi? benzer şeyleri yaşayan oldu mu? nolur bi akıl fikir verin:26:
Allah sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin :KK66: hamilelikte bebeğe bişey olcak korkusu kasılmaya sebep oluyo başa döndüğünü düşünme kesinlikle doğum sonrası düzelirsin:KK66:
Selaa nasilsin..

Maşallah size :)) minik adamın heee çok tatlı :)) âmin inşallah :KK66: inş uykunuz da düzene girer daha rahat edersin minik adamınlaa :)

kızlarrrrrr
30 ekimde oğluşum doğdu çok şükür:nazar:
ama sezeryan oldu:KK1:
şimdi şöyle oldu buraya yazdığım gün normal olmasına karar verdik eve geldim bi sonraki gün sancılar sıklaştı
akşam 9-9.30 gibi dr a gittik yatıralım dedi ben istemedim daha doğum gelmemiş eve geldik gece 12 buçuk gibi dahada sıklaştı yani 5dk da bir 30sn sürüyo.bütün gece öyle geçti sabah 5buçukta eşimi uyandırdım gidelim artık dedim ve hastaneye gittik yine.sancı odasında sancı çekiyorum tabi alttan bakacaklar kasıyorum kendimi falan...
öğlen 12de dr geldi alttan muayene etmek istedi çok zorla tamam dedim ve yaptı tabi ben nasıl çığlık attım eşim duymuş dışardan:KK1:
hiç açılma olmamış suyumda gelmemiş bütün gece boşuna sancı çektim.3cm açılma olsaydı dr epudural yapacaktı o bile olmadı.tabi bende alttan muayenede çok rahat olmayınca sezeryan olsun dedi.
1de sezeryana girdim.tamamen uyutmadılar ve 1.25te bebeğimin sesini duydum.
çok farklı bi duygu anlatılmaz gerçekten...
ya sanki bi mucize şuan bile bakıyorum bu benimmi diyorum...
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş herkes bu duyguyu tatsınnnnn

kızlarrrrrr
şimdi şöyle oldu buraya yazdığım gün normal olmasına karar verdik eve geldim bi sonraki gün sancılar sıklaştı
akşam 9-9.30 gibi dr a gittik yatıralım dedi ben istemedim daha doğum gelmemiş eve geldik gece 12 buçuk gibi dahada sıklaştı yani 5dk da bir 30sn sürüyo.bütün gece öyle geçti sabah 5buçukta eşimi uyandırdım gidelim artık dedim ve hastaneye gittik yine.sancı odasında sancı çekiyorum tabi alttan bakacaklar kasıyorum kendimi falan...
öğlen 12de dr geldi alttan muayene etmek istedi çok zorla tamam dedim ve yaptı tabi ben nasıl çığlık attım eşim duymuş dışardan:KK1:
hiç açılma olmamış suyumda gelmemiş bütün gece boşuna sancı çektim.3cm açılma olsaydı dr epudural yapacaktı o bile olmadı.tabi bende alttan muayenede çok rahat olmayınca sezeryan olsun dedi.

hayırlı uğurlu olsun canım,bebişinle geçireceğin güzel zamanların tadını çıkar,sağlıcakla büyüttürsün inş, gerçekten büyük bir mucize darısı bizlerin başına inş :KK16:

kızlarrrrrr

Rabbim sağlıklı huzurlu hayırlı bir ömür geçirmeyi nasip etsin sizinle beraber yavrunuzada....miss kokular sardı bir çok evi bizde istiyoruz o kokulardan YA RAB!:KK16::KK16::KK16::KK16: Rabbim hertürlü kötülükten korusun minikleriiiii :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Selaa nasilsin..

merhaba inciciğim evet Allah nasip ederse bir minik adamda bana geliyor :)

minik adamını ve seni öpüyorum :KK16:

kızlarrrrrr

ne tatlı anlatmışsın :) gözünüz aydınn Allah acısını göstermesin inş

bilmiyorum cnm doktor mueyene etti nstye de baktı normal dedi sancı falan yok zaten,açılma başladığında senin sancın var mıydı ya da başka bir sıkıntı? 1cmde yatış veriyorlar mı ben de bilmiyorum ki şimdi kafam karıştı :18:

evet sancım vardı benim. çok hafif karnım ağrıyordu, gittim sancı çıktı nstde. açıklık da var, 40. haftadasın riskli olabilirsin yatırıyoruz dediler yatırdılardı.

paratoner elvan :KK1: cok sukur halimize dedigimiz gibi dermansiz dert vermesin Rabbim. bende pazartesi ev doktoruna tahlil icin gidecem bu gidisle ins iltihap cikmaz yine antibiyotik kullanmak istemiyorum bende yediklerime dikkat ediyorum ama gecmek bilmedi ha biraz azaldi ama doktor git gecmezse demisti. Demir ilacida kullaniyorum ama bununla ilgili bisey soylemedi doktor omu yapti beni boyle acaba.
Allahin izniyle 10 hafta kaldi 30. Haftamdayim

doğumdan sonra da demir ilacına devam ediliyor. bana hala ishal yapıyor demir ilacı. içtiğim günler rahatsız oluyorum o yüzden doktor günaşırı ya da haftada 2-3 iç dedi. aklıma geldikçe içiyorum açıkçası, yoksa sonu iyi olmuyor :))) doktoruna sor demir ilacını. bende enfeksiyon çıktığı için ishal geçene kadar demir ilacını içme demişti. enfeksiyon yoksa demir ilacı içmeden sakınca yok. benim şu an enfeksiyonum olmasa bile içtiğimde ishal yapıyor işte. yan etki napalım, 6 ayım dolana kadar içicem. 2 kutu kaldı zaten onlar bitince kan sayımı yaptırır bırakırım. ilaçlar vitaminler olmasa ayakta duramam zati. çünkü bebeğe bakmaktan yemek yapıp adam gibi beslenmeye vakit olmuyor :KK52: aç bilaç dolanıyorsun sersem tavuk gibi :KK56:

mrb kızlar brn de dogum yaptım bebısım 20 gunlk olduu onunla ılgılenmekten pek gıremıyorummm spınal sezeryanla dogum yaptım daha sonra ayrıntılı bı sekılde yazıcam dogum hıkayemıı bu arada dogum yapanları tebrık edıyorum

ayyyyy süper haber buuuuuu!! hadi gözünaydın, allah analı babalı büyütsün. :nazar::nazar::nazar:

Canim gecmis olsun, bu testler pek guvenilir degil bikac kisiden duydugum kadariyla sonuclar kotu cikip sonunda yine saglikli bebekleri oluyo Allahin izniyle. Ben tarama testlerini yaptirmadim bile doktorum ustune basa basa sonuclar riskli cikarsa amniyosentez yapilcak ve bebek saglikliysada dusebilir bunu goze aliyosan yapalim testleri dedi. Hersey Rabbimin takdiri imtihan dunyasi Rabbim saglikli hayirli evlatlar nasip etsin ama test kotu ciksa bile Rabbimin bize nasip ettigi o cana kiymak olmaz. Dua edelim Rabbim isteyen herkese saglikli gebelik bebisler nasip etsin bizlerede saglikla dunyaya getirmeyi hayirli ve saglikli olmalarini nasip etsin ins.

Allah razı olsun elvanım. inşaallah canım amin amin...

maşallah sübhanallah :nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek: rabbim tamamına erdirsin ablacım.çok güzel bi haber.

sağol minacım amin inşaallah.

ben de hatırlıyorum seni canım hoşgeldin hiç bir sorun yoksa stres yapmadan bi süre çalışmalara devam et bence ama stressiz :KK66:

ayrıntılı usg sanırım dediğin canım . Burda bi hastanede var onu önermedi Dr eğer gidiceksen etrafta bikaç il saydı ama çok gerekli değil dedi :KK66: ben de gitmedim zaten eşim yok götürecek kimse de yok kaldı öylece :KK66: demek çişini yapmış heee :)) âmin dualarına :KK66:

evet canım ayrıntılı... bir sorun gözükmedikten sonra ne gerek var tabi, bizi de test sonucu yönlendirmişti dr Allah ım a çok şükür bi sıkıntımız çıkmadı. demekki orda bile zorunluymuş bu iş :)))

teşekkür ederim.özelden dönüş yapamıyorum.yeni üye olduğum için ama çok teşekkür ederim.üye olma kararımı ise okuduğum bi kitaptan esinlenerek aldım.derdini derdi çeken bilir.benim gibi sorunları olan insanlarla konuşarak biraz daha rahatlayacağımı düşündüm ve iyi de yapmışım. soğan kürünü bi ara denemiştim.ama çalıştığım için düzene oturtamamıştım. tekrar başlamamda fayda var.adetlerim de biraz da olsa düzelme olmuştu.bende kürtajdan sonra rahim yapışması riskine bakacaklar.çünkü 2 yıldır doğru düzgün kanama gelmiyor.ped koyma ihtiyacım bile yok.3 gün leke oluyo ve bitiyo.hsg çektircem.sonuca göre tedaviye başlıcam inş. hamilelik ihtimalinde soğan kürünün bi zararı olur mu diye endişeleniyorum.

canım çok geçmiş olsun. inşaallah hepsininin çaresi bulunur hayırlısıyla... soğan kürünün bi zararı olmadığını söylemişti saraçoğlu hatta bi arkadaş biliyorum içtiği halde hamile olduğnu öğrenen şimdi nasıl bilmiyorum ama bi sorunu yoktu, sadece hamile olunduğu öğrenildiği takdirde bırakılmalı demişti saraçoğlu. yine de sen kendin bizzat araştırmadan hareket etme. kendi gözün görsün kulağın duysun canım. geçmiş olsun tekrar inşaallah. yapışıklı sorunun yoktur. benim de adetim en fazla 3 gün gelir sonra nerdeyse kesilmiş hale gelirdi...

iyi olmana sevindim çünkü topikte seni göremeyince korkmaya başlamıştım perşembe ararım dedimm ama benim için fena bi gündü hala da iyi sayılmam...buna şükürr....arayamadım oyüzden seni...en kısa zamanda görüşmek üzre canımmm öpüyorum seni ve oğluşunu :)

oy canım benim bi gün sonra oldu temiz oldu :) sen kendine dikkat et bu arada :) çoook öpüyorum Allah a emanet ol ecrinim

hadi gözünaydın, çok sevindim senin adına. geçmiş olsun, daha da endişe olmasın inşallah.

çişini yapmış boşaltmış demek hee, yaramaza bak sen :KK52:

hamdolsun selam çok teşekkür ederim. amin amin inşaallah. evet boş durmuyor benimki :))))

selamlarrr daha iyim çok çok şükürr dr işlemlermizde artıkım bitti daha iyim şimdiii en son genetikden bebişimizin cinsiyetini öğrendik erkekmiş ve kromozom sayısı 69 adet yani 23 kromozom çift çift 46 olması gerekirken bizim durumda 3 er kromozomla 69 adet sayıya ulaştığı için doğal olarak ölmesi gerekiyormuş... artık 2 ay sonra kadın doğumcumuz tekrarr korunmayı bırakabilirsinz dedi...
dün aile hekimim folic asid kullanma dedi nasılki bebeğin oluşmuna destek oluyorssa folic asid ,rahimde regl döngüsü düzene girmedennn içersen yok içinde kalan parçalarla kanser hücrelerini tetikler dedi neyseki bugun kadın doğum uzmanına tekrar sordum yok öyle bişeyyy dedi derhal içebilirsin dedi,sonuçta biz yediğimiz besinnlerden de folik asid alıyoruz zaten dedi... ama ben yine 1 regl dönemi geçirdikten sonra başlayacammm.... şimcikkkk ilk bebişlerini kaybedenler nasıl bir süreç izledinizzz???
herkeseee slmlarrr

Allah ım bir daha nasip eder inşaallah gökçem sağlıklı sıhhatli bir şekilde... sen iyi ol yeterki... Allah korusun ya herkes ayrı bişey söylüyor ama ilk defa duydum folic asidin öyle bişeye sebep olabilecğini inşaallah yoktur öyle bir şey nerdeyse hepimiz içtik. Allah korusun.

ben kürtajdan sonra ilk adetimi ya 32. günde ya 35. günde olmuştum o yüzden hiç stress yapma kiminde daha önce geliyor kiminde daha da sonra önemli olman stress yapmamak. ilk adetten sonra da kontrole gittim. ikinci adetten sonra da korunmayı bıraktık. ama önemli olan dr unun sana söyleyecekleri muhakkak ki hepimizin bünyesi farklı. folic aside de galiba ilk adetten sonra başlamıştım tam hatırlayamıyorum. Allah a emanet olasın...

kızlarrrrrr

karamsaar çok sevindim canım Allah ım şansını bahtını açık etsin inşaallah. aay Allah ım bizlere de yaşatsın mutluluğu yaşamayı inşaallah. ikinizi de çok öpüyorum maşaallah maşaallah :KK16:

canım ben folik asiti bıraktım çok acıkıyorum kilo alıcam diye, korunma olayına gelincede dr lar 3 ay diyende var 6 ay korun diyende ne yapmak lazım bilmiyorum. kpss var doğumum tam o zamana denk gelir olursa diye ben 6 ay bekleyim diyorum ama kısmet. çok geçmiş olsun canım tekrar, ben hiç test yaptırmadığım için tedirginim aslında aynı şeyi yaşamaktan korkuyorum Allah korusun =(

canım gözün aydın Allah mutluluğunuzu yarım bırakmasın inşallah çok sevindim.inşallah herşey yolunda gider.

Rabbim sağlıklı huzurlu hayırlı bir ömür geçirmeyi nasip etsin sizinle beraber yavrunuzada....miss kokular sardı bir çok evi bizde istiyoruz o kokulardan YA RAB!:KK16::KK16::KK16::KK16: Rabbim hertürlü kötülükten korusun minikleriiiii :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ay ne güzel demişin cnm o kokuyu koklamayı bekliyorum ben de sabırsızlıkla,bütün evlere o kokudan yayılsın inş tez zamanda

evet sancım vardı benim. çok hafif karnım ağrıyordu, gittim sancı çıktı nstde. açıklık da var, 40. haftadasın riskli olabilirsin yatırıyoruz dediler yatırdılardı.

40 hafta bugün doldu benim de bugün muayenem vardı doktor alttan muyene etti açıklık hala 1 cm ve hafif sancımda vardı,adet sancısı gibi, bir de incelme ve yumuşama var dedi doktor hafiften nstde de sancı çıktı,şimdilik açılmanın artmasını bekliycez dedi 3 güne bir kontrol var eğer açıklık 3 cm olursa suni sancı deneyebiliriz dedi, bu şekilde kontrol altında 10 gün daha bekleyebilirz ama hiç bir gelişme olmazsa mecburen sezeryan dedi,inş bir sıkıntı olmaz bebeğim için

kızlarrrrrr
tebrikler canım Allah analı babalı büyütsün güzelce anlatmışın Allah isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu :KK66:

40. hafta dediğiniz 39 + lar mı oluyor yoksa 40 + lar mı hani mesela ben sağlık ocağına gidince 22 + 2 yim dediğimde yani 23 haftalık diyolar da karıştırıyorum ben bu 40 haftayı :KK66:

ya kızlar 40.haftayı doldurdum benden hafif kahverengimsi bir akıntı geldi şimdi,bu acaba nişan kanaması dedikleri şey mi,nette doğumdan 24 saat önce ya da 2 gün öncede gelebilir yazıyor bu durumu yaşayanlar var mı??

Son düzenleme:
tebrikler canım Allah analı babalı büyütsün güzelce anlatmışın Allah isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu :KK66:

40. hafta dediğiniz 39 + lar mı oluyor yoksa 40 + lar mı hani mesela ben sağlık ocağına gidince 22 + 2 yim dediğimde yani 23 haftalık diyolar da karıştırıyorum ben bu 40 haftayı :KK66:

sessizçekimsesizce canım sana dedikleri gibi 23+1 olunca da 24 haftalıksın dıyecekler cunku 23 bıttı 24.haftanın içindesin demek

muhtemelen 40.hafta dedikleri de 39+ dır cunku hamıellık takvımınde de o sekılde belırtıyor sanırım doğrsu o

şekepare:26::26: hiç fikrim yok deneyimi olanlar yaşayanlar yorumlasın bakalım inş sağ salim doğurrursun bizde heyecanla bekliyoruz eli kulağındadır miniğin...

bizde 17 haftalık oluyoruz çok şükür :nazar::nazar::nazar: hareketler hissedilir mi bu haftada doktorum 20.haftada dedi ama bıkac gundr sürekli olmamakla beraber pıt pıt bişey oluyo ama bağırsak mı bebek mi anlamadm

40 hafta bugün doldu benim de bugün muayenem vardı doktor alttan muyene etti açıklık hala 1 cm ve hafif sancımda vardı,adet sancısı gibi, bir de incelme ve yumuşama var dedi doktor hafiften nstde de sancı çıktı,şimdilik açılmanın artmasını bekliycez dedi 3 güne bir kontrol var eğer açıklık 3 cm olursa suni sancı deneyebiliriz dedi, bu şekilde kontrol altında 10 gün daha bekleyebilirz ama hiç bir gelişme olmazsa mecburen sezeryan dedi,inş bir sıkıntı olmaz bebeğim için

muayene nasıldı ? acıdı mı ? bir de normal doğuma müsayitmiymiş çatın ne dedi?

X