Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

kısss güldürdün beni adama dert yanar gibi heee, ay çok hoşuma gitti bu yorumun. ben de hep boş bulunup saçma saçma konuşurum sonra da böyle utanır sıkılır kendime gülerim. mesela bu aralar çok unutkanım, eşim yakında bana sen kimsin diyeceksin diyor

doğurursun doğurursun merak etme. doğunca da başka endişeler başlayacak. ama karnındayken daha rahatsın emin ol. doğunca her şey daha zorlaşıyor, allaam karnımda dursaymış keşke diyon öyleyken bakmak daha kolay anne olmak bitmeksizin endişede olmak demek, karnında da aynı doğunca da

selam kızlar, belki beni hatırlarsınız. selacım ben seni hatırlıyorum. ben vajinusmusu yenip ama hala hamile kalamayanlardanım. bana ne tavsiye edersiniz. dr a gittik bi kaç tane hiç bir sorun çıkmadı

canım vajinusmusluların deneyimlerini paylaştığı topik var, muhakkak takip et orayı. ben ordaki arkadaşlar sayesinde yendim

Merhaba bende 5 yıllık evliyim vajinusmus tedavim devam ediyor ilişki iki kez gerçekleşti ilişki esnasında acı ve yanma hissediyorum salı günü doktora gittiğimde bunun normal olduğunu zamanla geçeceğini söyledi senin nasıl bir problemin var?

benim tedavim biteli 1 yıl oluyor.ilk başlarda imkansız gibi gözüken bi kaç şeyi atlattığımı düşünüyorum.ancak halâ korkularım devam ediyor ve isteksizlik aşırı derecede var.sadece çocuk istediğimiz için ilişki yaşıyoruz.pko hastası olduğum için de yılda 6-7 defa şansım var. çok uzun ,zorlu süreçten sonra birliktelik oluyor ama çoğunda ağlama krizine giriyorum ve eşimde benden gitgide uzaklaşıyor.
özellikle vajinal muayene olamıyorum. acı ve yanma hissini kendimi fazla kastığım zaman hissediyorum. %100 sonuç güvencesiyle dr.a gittim ama asla normal olacağımı düşünmüyorum.

canım vajinusmusluların deneyimlerini paylaştığı topik var, muhakkak takip et orayı. ben ordaki arkadaşlar sayesinde yendim
topik bilgisine nasıl ulaşacağım ? ben vajinusmusun üstesinden gelmek isimli kitabı aldım ve de bi çok destek gördüm.olmuyor. artık kaderim deyip pes etmeyi düşünüyorum. yaşım geçiyo,çocuk istiyoruz,üstüste bissürü problemim var.pko hastasıyım ve yumurtam yeteri büyüklüğe ulaşmıyor.ilaçla tedavi gördüm bitane düşük oldu.kürtajdan sonra 2 yıl geçti ve hiç adet kanamam olmuyor.hangi sorunumu nasıl çözmeliyim.eşim de oldukça rahat biri.günler gelip geçiyo.napıcam bilmiyorum.

İyi geceler arkadaşlar bu bölüme ilk defa yazıyorum 4 sene bende vajınusmus illetiyle uğraştık gerçekten çok zor ama çok şükür bitti .Rabbim verirse artık çocuk istiyoruz.Etraftan gelen çocuğun olmuyo herhalde sözleride cabası.Hala ben kayganlaştıcı kullanıyorum.Durexin masaj + kayganlaştırıcı olanını.Kayganlaştırıcı hamile kalmayı engeller mi ne yapmalıyım bu konuda
kayganlaştırıcısız olmuyor sanki. hiç jinekolojik muayene de olmadım ama haftaya gidicem gerçi çok korkuyorum.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi??

Gecmis olsun kurtulmussun bu hastaliktan. Kayganlastiiriciyi yavas yavas azaltsan iyi olur. Benim evde jel bitmisti sonra yapalim dedik biraz zor olsada oldu grci yanma hissettim ama dayanilmicak gibi degildi. Smdi jel almayi dusunmuyorum cunku alirsam ona alisicam gene diye korkuyorum. Soruna gelince ben ultrason jeli kullanirken hamile kaldim yani sende kalabilirsin Allah isterse hersey olur merak etme...

sela, sessizce, ecrin destekleriniz için çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız :)
dün dr a gittik. perinatolog du çok şükür güzel haberler verdi bize :) bütün organlarını inceledi mesanesini bile :))) mesanesini görmek lazım dedi ama boş görünüyor dedi. ben de ne biliyim zaten heyecan, endişe tavan, niye boş dedim :) ay hala gülüyorum kendime, çişini yapmış boşaltmış dedi :)) hamdolsun ki %95 bir sorun yok dedi tabi geri kalan %5 de hatırlattı isterseniz aminiyosentez yaparız dedi. kızlar belki dr larınız söyler ama 22. haftada ki elvanla sessizcenin ki geçti heralda, çocuk kardiyolojiye götürebilirsiniz isterseniz dedi.

böyle işte kimse görünmüyor burda ama en azından dışardan okuyorsunuzdur, sıkıntılı anlarımızı paylaştığımız gibi sevinçlerimizi de paylaşalım istedim Allah herkese sağlık sıhhat versin inşaallah. isteyen herkese hayırlı zamanlarda, sıkıntısız nasip etsin inşaallah sevgiler :)

http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...neyimlerimizle-vajinismusu-yenelim-16368.html

canım bu linkten topice ulaşabilirsin.

Gecmis olsun canim cok yorma kendini ayakta fazla kalmissin ondan olmus olabilir bundan boyle yatip dinleneceksin bidaha yok oyle gezmek filan dikkat et

Canim gecmis olsun, bu testler pek guvenilir degil bikac kisiden duydugum kadariyla sonuclar kotu cikip sonunda yine saglikli bebekleri oluyo Allahin izniyle. Ben tarama testlerini yaptirmadim bile doktorum ustune basa basa sonuclar riskli cikarsa amniyosentez yapilcak ve bebek saglikliysada dusebilir bunu goze aliyosan yapalim testleri dedi. Hersey Rabbimin takdiri imtihan dunyasi Rabbim saglikli hayirli evlatlar nasip etsin ama test kotu ciksa bile Rabbimin bize nasip ettigi o cana kiymak olmaz. Dua edelim Rabbim isteyen herkese saglikli gebelik bebisler nasip etsin bizlerede saglikla dunyaya getirmeyi hayirli ve saglikli olmalarini nasip etsin ins.

Selam kizlar nasilsinz ben su siralar pek giremiyorum daha cok uyumakla geciyo zamanim ve doktorlarda, cok sukur yinede.
iltihaplanmam gecmis en son tahlillerim temiz cikti sukur kurtuldum onca antibiyotikten sonra simdide baska bisey cikti afedersiniz 1 aydir ishal durumum var zaten zor kilo aliyorum aldigim kilodanda 2 kilo kadar verdim. Doktor ilac yazdi fayda etmezse tahlil yapilcak demisti faydasini gormedim simdi ishal tahlili yapilcak:18: hala dikkatli davranmak zorundayimm surekli yatiyorum ama buda belimi feci halde tetikliyo doktor masaja yazacakti istemedim doktorlarla kanka oldum nerdeyse biraz hareket iyi olur diyor ama iste gelde hareket et. Bide dis etlerim iltihaplandi simdi dolguluk bi disimde var ve sanirim bitaneside curuyooo ordanda randevu aldim ayhhhh cildircam. Sancisi basima vuruyo. Halimize cok sukur yinede Rabbim dermansiz dert vermesin kimselere ins.

Son düzenleme:

maşallah sübhanallah rabbim tamamına erdirsin ablacım.çok güzel bi haber.

ben de son günlerimi yaşıyorum ama sancı yok hala 1cmlik açılma var sadece doktor umutlu olduğunu söyledi ama bakalım görcez artık çok sabırsız bir bekleyiş içindeyim ya merak,heycan,endişe ne ararsan var :18:

Ya evet öyle dedim adam da güldü nerde diye sormak zorunda bıraktım o çok konuşmayan doktorumu bile hatta ili söyledim merkezde mi diye ekledi :) :) baktı ki karşısında dertli bi gebe var biraz dert yansın dedi sağolsun :))

selam kızlar, belki beni hatırlarsınız. selacım ben seni hatırlıyorum. ben vajinusmusu yenip ama hala hamile kalamayanlardanım. bana ne tavsiye edersiniz. dr a gittik bi kaç tane hiç bir sorun çıkmadı
ben de hatırlıyorum seni canım hoşgeldin hiç bir sorun yoksa stres yapmadan bi süre çalışmalara devam et bence ama stressiz

ayrıntılı usg sanırım dediğin canım . Burda bi hastanede var onu önermedi Dr eğer gidiceksen etrafta bikaç il saydı ama çok gerekli değil dedi ben de gitmedim zaten eşim yok götürecek kimse de yok kaldı öylece demek çişini yapmış heee :)) âmin dualarına

dişlerden çok korkuyorum ben de sütmüş yoğurtmuş peynirmiş hepsi midemi bulandırıyo ayran çok iyi geliyo onu da her zaman yapamıyorum geçmiş olsun canım inş geçer ishalin bol su iç patates haşlama iyi gelir derler bi de onu dene
hayırlısı olsun canım inş çok çok kolay olur doğumun Allah yardımcın olsun sen her yazdığında diyorum heralde doğum yaptı yazıyo yerine heyecanlanıyorum Allah kolaylık versin

Patates haslamaa, muzz ilac hicbiri ise yaramadi ins gecer biran once suyuda zaten basindan beri cok iciyorum gunde 3 lt ama niye boyle oldu anlamadim. Hazir ayranlardan alsana aklina geldikce icersin madem sut icemiyosun

Hayirlisiyla kolay bi dogum yasarsin ins saglikla kucaklarsin minigini..
Bende heyecanlaniyorum boyle sizden dogum haberini duyunca ins guzel haberlerinide paylasirsin bikac gune Allah yardimcin olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…