Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

kızlar 17. haftadayız çok az hissediyorum hareketlerini hatta bazen o pıt pıtları bile hissetmiyorum normal mi

Canım ilk gebelikte 22. Haftaya kadar normalmiş hatta geçen bana bi ark dediki ben hiç hissetmedim doğana kadar :) endişe etme zaten az hissettiysen daha da güçlenir ben de senin gibi başlamıştım şuan biraz daha fazla hissediyorum günden güne artıyo :)

oyy oyy maşallah :) hareketleri başladı mı benim 5. ayda ilk kez hissettim :) göz seğirmesi gibiydi 15 gün sonra da hareket etti

cnm ben ilk 21.haftada farkına vardım normaldir, genelde ilk çocukta 18.haftadan sonra hissedilebileceği söylenir

arkadaşlarım çok teşekkür ederim :) ben ilk seğirmeleri çok erken hissettim ve neredeyse her gün hissediyordum şimdi seyrekleşince hatta bazen hiç hissetmeyince çok endişelendim. bir de geçen test sonucumuzda nöral tüp defekti riski yüksek çıkmıştı. dr um ultrasonda baktı bir sıkıntı yok her şey normal görünüyor dedi içim biraz daha rahatladı ama bir arkadaşına yönlendirdi sanırım riskli gebelik uzmanıymış yrd.doç. bir de o görsün ikinci bir göz olarak dedi. hafta içi oraya gitcez bir de onun endişesi eklendi. o yüzden iyice pimpireklenir oldum, sanki karnım küçülmüş gibi bile hissediyorum ( dualarınızı rica ediyorum lütfen.

kızlar 17. haftadayız çok az hissediyorum hareketlerini hatta bazen o pıt pıtları bile hissetmiyorum normal mi

yaw dur endişe etme, normal tabiki. ben 20den sonra hissettim tam olarak. o da çok güçlü değildi. çok sakindi bizim kız, herkes tekmeliyo derken benimki kayıyordu ancak, damar seğirmesi gibi hissediyorsun ilk başlarda, bunlar normal. bizimki kocaman oldu ona rağmen öyle gümbür gümbür tekmelediği çok nadirdi. doktor kontrolünde her şey normalse kendine evham yapma lütfen. her bebek bir olmuyor.

dualarımız seninle, hiç kafana takma. rahatlayıp geleceksin. böyle şeyler olduğunda hep şöyle düşün. bu bir ihtimal, bunun neyle sonuçlanacağını bilmiyorsun ama kötü sonuçlanmış gibi endişe ediyorsun. o endişe bebeğe yansıyor ve bu ihtimal pozitif sonuçlanırsa o endişe ettiğin sürede bebeği boş yere strese sokmuş oluyorsun. değer mi? sen endişe edince o da üzülüyor annesi, muayene olana kadar aklına bile getirme, geldikçe bebeğini düşün, sakin kalmalıyım de ve fikri aklından uzaklaştır. bebeğini bilerek üzmek istemezsin. boş yere üzmüşüm bebeğimi, kendimi deme, anlaştık mı?

ay ablacım benim yaa.karnıda küçülmüşmüşmüşmüşablacım ya çok tatlısın.inşallah sağsalim kucağına alıcaksın.Allaha emanet ol.

kızlar dün akşam alısverıs merkezındeyız esımle wc ye gıttım ıc camasırımda kan gordüm ben panık tsabı hasahaneye gıttık hemen noetcı kadın dogum doktoru vardı ıc camasırıma baktı bu koyu kahve kırmızı degıl dedı sonra ultrasnda bebegımızı gorudk cok sukur ıyıydı progestn verdı ıstırht et dedı ılskı yasakladı bu neden olmus olabılır kendı doktorum yoktu o doktrda yetrszdı acıklama bıle ytapmadı hatta hersey olabılır gıbı olumsuz konstu doktorumu aradım kese de kanama yoksa bebegın kalp atısları ve bebek ıyıse buyuk ıhtımalle dusuk olmayacaktr dedı yorgnlk tetıklemıstr dedı ıgne vurdular serum taktılar hatta ben o nobetcı doktora dedım kı bu haftalarda plesanta yukarı cıkarmıs de vırteslım kanaması denen bı kanama olurmus n ormalmıs o mu acaba dedım olabılır dıo nasıl doktorsa herseyte olabılır

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben vaji yi yeni yeni atlatıyorum ilk ilişkide kanama gerçekleşmişti bu sabah tekrar eşimle denedik kendimi bayağı kastım p... alttan 2,3 parmak boşluk kalacak kadar girdi eşim git gel yaptı boşalınca baktım hafif yine pembe günlük pedi doldurmayacak kadar kan geldi ikinci kez bu kadar çok p... girdi pozisyonda benim üstte olduğum eşime sırtım dönük bu pozisyonda hamile kalmam mümkün müdür? Sizce gelen pembe kan zar nedeniyle midir? Benim gibi durum yaşayan varsa lütfen cevap verin

Son düzenleme:

anlaştık selam inşaallah :))) çok teşekkür ederim desteğin için.

ay ablacım benim yaa.karnıda küçülmüşmüşmüşmüşablacım ya çok tatlısın.inşallah sağsalim kucağına alıcaksın.Allaha emanet ol.

ah mina ah insan bir kez kaybetme korkusunu tattı mı her şey o kadar endişe verici oluyor ki bilemezsin.

canım çok geçmiş olsun. ben nerdeyse başından bberi progestan kullandım. sonra her şey iyiye gidince dr bırakmamı fakat kendimi fazla yormamamı hatta temizlik yapmamamı söyledi ama bayram öncesiydi öyle aman aman temizlik yapmadıysam da çok ayakta kaldım kıpır kıpır... bayramda önce açık sonra koyu kahve leke geldi çok şükür bişey olmadı. tekrar progestana başladım. geçen gittiğimde kutu bitince bırak dedi dr ama yine korkuyorum şimdilik sabah içiyorum akşam içmeyi bıraktım yalnızca yavaş yavaş bırakmayı düşünüyorum. sessizcenin dediiği aklıma yattı. tamamen kestiğimde inşaallah bir aksilik olmazsa yoğun olacağım günler içmeyi düşünüyorum sadece.

çok geçmiş olsun endişeni de çok iyi anlıyorum. dediği gibi kendi yorma hatta mümkünse bir kaç gün yat.

geçmiş olsun gayed, bence gelen kan zar nedeniyle gelmiştir. hamile kalmaya gelince ise bahsettiğin pozisyonda (olmaz diye bir şey yok ama) biraz zor. en elverişli pozisyon senin altta olduğun pozisyon...

geçmiş olsun gayed, bence gelen kan zar nedeniyle gelmiştir. hamile kalmaya gelince ise bahsettiğin pozisyonda (olmaz diye bir şey yok ama) biraz zor. en elverişli pozisyon senin altta olduğun pozisyon...[/QUOTE]

Teşekkür ederim de benim altta olduğum pozisyonda henüz yapamıyoruz zaten iki kez yapabildik daha bu vajinusmus ne kadar zor bir hastalıkmış tamamen atlatmam ne kadar sürer acaba? Kendimi çok kasıyorum acaba pembe sulu sürüntü gibi gelen kan bu sebeple midir? Çok endişeliyim:18:

geçmiş olsun gayed, bence gelen kan zar nedeniyle gelmiştir. hamile kalmaya gelince ise bahsettiğin pozisyonda (olmaz diye bir şey yok ama) biraz zor. en elverişli pozisyon senin altta olduğun pozisyon...

Teşekkür ederim de benim altta olduğum pozisyonda henüz yapamıyoruz zaten iki kez yapabildik daha bu vajinusmus ne kadar zor bir hastalıkmış tamamen atlatmam ne kadar sürer acaba? Kendimi çok kasıyorum acaba pembe sulu sürüntü gibi gelen kan bu sebeple midir? Çok endişeliyim:18:[/QUOTE]

evet canım çok zor ben de çok çektim ama çok şükür atlattık. ne mutlu ki sen de atlatmışsın. tamamen atlatman ise her zaman olduğu gibi yine sana bağlı. önemli olan kendini kasmayı bırakabilmek o da ilişkiye alıştıkça olacaktır endişe etme. henüz iki kere olmuş daha çok yenisin. inşaallah alıştıkça kasmayı da bırakacaksın :)

gelen pembemsi ise belki ilkinde tam birleşme olmamıştır o yüzden tekrar gelmiştir endişe etme. ya da belki içeri girmesi esnasında etrafında dışarda bi yer hafif bi şekilde zedelenmiştir ondan da olabilir. ben de öyle olmuştu. kendini ne kadar serbest bırakırsan o kadar iyi olur o da zamanla olacaktır üzme kendini :)

Canım karnın bazen büyücek bazen küçülcek bazen afedersin gazdan dolayı büyüyor sanıyosun ki bebiş büyüdüğünden ama ertesi gün küçülüyo yani karnının küçülmesinden endişe duyma bi de bana annem şöyle demişti eğer bebek içerde Allah korusun ölürse sağa yattığında sağa sola yattığında sola düşermiş teyzemde yaşamışlar bunu ..korkutma kendini dua et bi de ben bu ikili üçlü testlere çok güvenmiyorum sadece risk söylüyo kesinlik yok o uzmanla görüş bakalım inş moralin düzelmiş bi şekilde gel buraya haaa bi de hareket takibi 28. Haftada başlarmış ben de öyle korkuyodum aman sabah hareket etmedi akşam hareket etmedi diye ama şuan her hareketini zaten hissedemiyomuşuz haftaiçi yorgunluktan hissedemiyorum ne zaman dinlensem hissediyorum ben

annesi ara sıra ilgi istiyo bebişler korkma benim Dr um da koyu kahve lekelenmee yaşadığımda karından baktı kalbini bile dinlemedi hareketini inceledi gününe baktı normal dedi 3 gün istirahat verdi progestan verdi 5-6 gün kullandım geçti çok şükür yorma kendini ben artık dikkat ediyorum sen de dikkat et sakın kendini ağır kaldırma yukarlara uzanma yürüceksen yorulduğunu hissettiğin an otur biyere dinlen bi de bana da hemen ilişki sonrası mı oldu dedi ben de eşim yok ki dedim adama sanki dert yanar gibi sonra da utandım hayır de geç demi :)))

Canım hoşgeldin nefes egzersizi yapmanı öneririm ilişki öncesi rahatlatır seni bende de olmuştu o kasılma zamanla azalacak sana bağlı olarak sakın kasılıyorum diye bırakma üzerine git

sessizcem Allah razı olsun, ne biliyim işte Allah korusun her şey aklıma takılır oldu. az önce iki defa pıt pıtını hissettim çok şükür:)))

ama bu sağ sol olayını anlamadım zaten sağa yattığında göbek sağa meyilleniyor sola yattığında sola meyilleniyor, yani sağa veya sola düşüyor.

evet canım çok zor ben de çok çektim ama çok şükür atlattık. ne mutlu ki sen de atlatmışsın. tamamen atlatman ise her zaman olduğu gibi yine sana bağlı. önemli olan kendini kasmayı bırakabilmek o da ilişkiye alıştıkça olacaktır endişe etme. henüz iki kere olmuş daha çok yenisin. inşaallah alıştıkça kasmayı da bırakacaksın :)

gelen pembemsi ise belki ilkinde tam birleşme olmamıştır o yüzden tekrar gelmiştir endişe etme. ya da belki içeri girmesi esnasında etrafında dışarda bi yer hafif bi şekilde zedelenmiştir ondan da olabilir. ben de öyle olmuştu. kendini ne kadar serbest bırakırsan o kadar iyi olur o da zamanla olacaktır üzme kendini :)[/QUOTE]

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için bu pembe akıntı yüzünden kaç gün ilişki denemesi yapmasam bilemedim yoksa denemelere ara vermeden devam etsek mi? Tam bilemedim

canını sıkma datlum Allahın izniyle sorun olmazz..görsün bir başka göz daha:) en azından kafan net olur...dualarımız seninle...inşallah sorun olmadığının sevinciyle gelir paylaşırsın bizlere oğluuşunun gelişim haberini....öpüyorum senii...

ilişki bizde de olmadı ondan olamaz yanı bugunde var camasrımda kahve leke progestanı ıcıyorum ıns bebegımı Allah korur korkmamaya kotu dusunmemeye ozen gotserıyorum sebebı ne onu merak ettım ıns hayırlısyla bı doguraydık

Yani şöyle içerden hissedermişin içinde bi ağırlık sağa döndüğünde pat diye sağa düşermiş mesela hani şuan öyle sola sağa dönünce bebişin düştüğünü hissetmiyoruz ya sadece göbeğimiz önceden olduğu gibi yana kayıyo az bişey onda resmen hissedermişin anlatamadım galiba (

Yoruluyoruz belki de ondandır canım inş şu bikaç haftayı daha atlatırsan sonra daha rahatlıyorsun hayırlısı olsun sağlıklıca kucağımıza almayı nasip etsin inş

ben 10 yıllık evliyim ve vajinusmusu tam olarak atlatamadım. kadın doğum dr ve psikologdan yardım aldım. ama tam olarak düzelmiş değilim. nasıl atlatırım bilmiyorum.eşim de çok rahat biri.üzerine de fazla gitmiyoruz. ama çocuk da istiyoruz. zorunluluk olarak olan her ilişkiden sonra biraz daha uzaklaşıyorum ilişkiye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…