Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

SON GÜNLERDE DOĞUM YAPAN ARKDAŞLARIM NORMAL YAPTILAR bu çok cesaret veriyor ve hepsinin ağzından çıkan hamilelik süresince kendini normal doğuma hazırlamak psikoloji çok önemli diyorlar bir de en önemlisi normal doğum yapanalrın hepsi çok fazla yürüyüş yapmış etkisi çok büyükmüş bir tehlike yoksa yatman gereken bir durum vs bol bol yürümeli insan ...

hmm canım ben de hamilelik süresince hareketliydim hep zaten çalışıyordum 37.haftaya kadar sıkıntısız çalıştım şuan evdeyim çok şükür yürüyüş de yaptım bir ara ama şuan karnım çok kasılıyor yapamıyorum ya:KK43:( eşimde gaza getiriyor beni sen yaparsın diye benim de güvenim artıyor:))

güzel idilin annesi sela da yazmış :) burası bizim bir yerde dertlerimize derman olan yer hobby cim benim de çok şey sorduğumu oldu...

evet çubuk şeklinde bir alet. ucuna prezervatif geçiriliyor. bence de en iyisi söylerse muayeneyi yaptırman. hamile kaldığında bi şekilde onunla tanışmak zorunda kalabilirsin. hiç olmazsa o zaman gözünde büyütmeden gitmiş olursun. aparat gibi düşün onu da onlarda nasıl acımadıysa onda da acımıyor.

hakkında hayırlısı olsun. sonuçların temiz çıksın inşaallah

hobby, alt tarafın çıplak kalacak şekilde soyunup önlük giyeceksin ya da bir örtü örtecekler üzerine. jinekologların muayene sandalyesini görmüşsündür herhalde, bacaklarını ayırıp ona oturuyorsun. doktorun bir yardımcısı olur o seni yerleştirir, doktor gelince de uzun bir çubuk var vajinal ultrason probu, vajen bölgesine jel sürdükten sonra onu yerleştirip rahim içine bakar. bazı doktorlar bunu yapmadan önce parmakla da muayene ediyorlar, hiç korkma girdiğini bile hissetmiyorsun. sakin ol ve kasma, kasarsan acıyor her zamanki gibi. kasmazsan muayene olursun kolayca. ben ilk muayenede parmakla da bakılmıştım, belki senin doktorun bakmaz. standart böyle midir bilemiyorum. inan korkacak bir şey yok. hele ilişkide rahatsan ve önceden egzersiz yaptıysan, kolaycacık atlatırsın.

güzeller, ikinize de teşekkür ederim..:KK9: şimdi doktordan geldim.. aynı anlattığınız gibi oldu..:KK16:

önce benden bilgiler aldı adetimin 3. günü olduğunu, vajiyi 7-8 ay önce atlattığımı söyledim..biraz konuştuktan sonra gel içeri alalım seni dedi.. içeri girdim görevli bayan yardımcı oldu.. muayene sandalyesine çıkardı hem altıma örtü serdiler hemde üstümü örttüler..
doktor geldi eldiven taktı.. elinde küçük bir alet vardı.. muayene sandalyesini yukarı kaldırdı artık önce eliyle mi girdi yoksa direk o aleti mi soktu göremedim ama önce az bişey soktu sonra biraz ilerletti.. ve hiiç bir acı olmadı boşuna korkmuşum :) :KK76::KK76:

sonra sedyeye geçmemi istedi.. sırt üstü yatıp bacaklarımı kırdım ve bu kez daha büyük bir aletle içeri bakacağını söyledi tabi ben yine korktum yavaş yavaş girdi ve yine hiç acı yok..:KK53: ultrasondu galiba bu sonuncusu ekrandan yumrtalıklarıma baktı baya ve ufak basit bir kist var dedi.. bu ay zaten yumurtlamamışsın istesende bebeğin olmazdı dedi..

yasmin diye bir doğum kontrol hapı verdi 1 ay kullan kisti yok etmeye çalışalım, 1 ay sonra yine adetin 3. günü gel bi bakalım tedaviye başlayalım dedi..
alttan muayeneden korkmayın kızlar :KK20::KK20:gerçekten birşey yokmuş biz kadınlar biraz şehir efsaneleri uyduruyoruz:KK30:.. vajiyi yenmişsek bu ne ki??
olaylar bu kadar kızlar lütfen yorumlarınızı alayım ne yapayım şimdi başka doktora gitmek gerekir mi? :18:

Canım bozma moralini :KK66: inş biran önce bekletmeden gelir miniğin :KK66: stres yapma o da etkiler :KK66: bir de başka bi Dr a göründün mü acaba ??

canım hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun ben de amh yaptırdım sonucunu bekliyorum eğer benim de sonuç düşük çıkarsa ben de muhtemelen tüp bebeğe geçeceğim ne yapalım üzül üzül üzüntünün hiçbirşeye faydası yok boşver herşey olacağına varıyor olmazsa da olmasın ne yapalım allahın takdiri vardır bunda da bir hayır biz elimizden geleni yapalım gerisini allaha havale edelim her ne kadar böyle desemde içim içimi yiyor ama yapacak birşey yok demek ki bizim de imtihanımız bu

hiç yumurtlamadığı halde hamile kalan herşeyi geç tüpleri tıkalı olduğu için hamile kalamayan tüp bebek denemeleri başarısız olan akrabam tüp bebekte başarılı oldu bebeğini kucagına aldı şimdi bebiş daha birkaç aylık ve tekrar hamile hem de doğal şekilde...anlycagın masumsucum tıp a güven tabiiki yapılabilecekelri dikkate al ancak doktorlar her zmaan en olumsuzunu konusur ve hep istatiksel,bilimsel şeylere dayanır teorik şeylere zaman zamanda..İlk hamileliğimde öyle moralimi bozmuslardı ki full stres olmuştum şimdiki doktorum inançlı biri tevekkül etmenin öenmli olduğuna inanan biri bana diğerleri gibi açıklamalar yapmıyor belki daha kısa daha net ama bu hosuam gıdıyor cunku ben zarten pımpırıklı bırıyım doktorum rahat olmalı ve düşünüyorum herşey Allahın takdirinde boşuna dememişler yumurtaya can veren Allah diye...lütfen stres yapma yumurta olgunlastırıcı kürleri dene beslenmene dıkkt et uyku düzenine ve psikolojine ve dua et ..Bizde ederiz ...inş hayırlı zamanda gelsin minişin

cnm bu benim 4. doktorum hiçbiri rezev düşüklügü var demedi beni oyaladılar hepsi önce adetini düzelticez die korunma ilac verdiler bana her ay ister istemez korunuyodum zaten ne yaptıysa bu ilaçlar yaptı bana önceden duymuştum korunma ilaçları yumurtalık tembelligi yapar die de önemsememiştim ama dogruymuş çok kullandm o ilaçları ve sonuç bu
tabiki rabbimden başkası bilemez ama doktor böle diiyince işte mahvoluyosun inan varya hiç düşünmezdim böle olacagını tüp bebegi duyardım ama hiç dinlemezdim hiç başıama gelmicek gibii şimdi yaptırmayı düşünüyorum bakalım şu anki doktorumdan çok memnunum meşur bi doktor ankarada özel klinik çankaya da ama zaten rezev tahlilimi özel labaratuarda yaptırdık sonuçu doktora götürdük acaba diyorum bu tahlili yinelesemmi emin olmak için bi kaaç kür denemek istiyorum tüp bebekten önce bildiginiz küürleri paylaşın arkadaşlar

bugün muayene oldum doktorumun dediğine göre bebeğin başı kanala girmiş ,o yüzden hemen çatı muayenesi yaptı hem de çok hızlı çatı yapısı müsait görünüyormuş, tırsıyordum biraz ama çok da korkulacak bişi değilmiş ya çok şükür
nst de biraz sancı göründü ama ben de bir ağrı yok sadece karnım kasılıyor biraz, doktor sancılar başlangıç dedi normalmiş ama henüz açılma yok o yüzden bol bol yürü ve merdiven çık dedi bir de adaçayı iç dedi,adaçayını hamilelik başlangıcın da içme demişti şimdi iç deyince şaşırdım biraz kullanan var mıydı açılmayı kolaylaştırsın diye??

bugün muayene oldum doktorumun dediğine göre bebeğin başı kanala girmiş ,o yüzden hemen çatı muayenesi yaptı hem de çok hızlı çatı yapısı müsait görünüyormuş, tırsıyordum biraz ama çok da korkulacak bişi değilmiş ya çok şükür
nst de biraz sancı göründü ama ben de bir ağrı yok sadece karnım kasılıyor biraz, doktor sancılar başlangıç dedi normalmiş ama henüz açılma yok o yüzden bol bol yürü ve merdiven çık dedi bir de adaçayı iç dedi,adaçayını hamilelik başlangıcın da içme demişti şimdi iç deyince şaşırdım biraz kullanan var mıydı açılmayı kolaylaştırsın diye??

İnş güzel haberlerler doğum yaptım diye gelirsin yan ne güzel heyecan bizde görebilecek miyiz o günleri

çok sağol canım inş, öncelikle sana :)sonra da isteyen herkese bu duyguyu heycanı yaşamayı nasip etsin rabbim :KK16:

amiinn diyoorum çok içten sanaa..Hurma yemenın dogumu kolaylastrdıgını merdıven cıkmanın yurumenın kolaylastırdıgını bılıyorum bol bol meryem suresı ayetel kursı oku bu arada hadı bakalım inşş kolayca dogur bak catında musayıtmıs aklına kotu seyler getırme olacak bu iş :KK42::KK42::KK42:

Arkadaşlar geçenlerde bazı bitkilerle ilgili şeyler yazmıştım. ama ilkini dalgınlıkla yanlış yazmışım. çok üzgünüm güzel bir şey yapayım derken yanlış bir şeye sebebiyet vermek istemem. bugun masumsunun mesajını okuyunca tekrar o mesaja döndüm gördüm ki sehven yanlış yazmışım çünkü masumsuya özelden yazdığımdan testere dişli aslanpençesi yazmışım. okuyunca aklım gittii. inanın 11 den beri o günkü programın videolarını arıyorum düzeltme yapabilmek için. sonunda buldum. tekrar tekrar dinledim. yerine yazdığım bitki zararlı bir bitki değil ama onun yerini de tutmayacak tekrar özür diliyorum. şimdi düzelterek yazıcam.

birincisi, ,testere dişli aslan pençesi, bu bitkinin kadınlık hormonlarını artırdığını ve hamile kalmayı sağladığını söyledi (4-5gr aslanpencesini 1 bardak suda 5dk kaynatın, günde iki defa tüketin yazıyor alt yazıda da)

ikincisi, keçiboynuzuydu, bunun ise kadınlarda isteksizliği ortadan kaldıracağını söyledi( isteksizlik olduğnu söyleyen bi arkadaş vardı)

üçüncüsü ise uykusuzluk için karabaş otu ve hardal tohumuydu.

HEPİNİZE VERMİŞ OLDUĞUNUZ DESTEK VE GÜZEL DUALAR ENERJİLER İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BACILARIM... ÇOK ŞÜKÜR ÇOK ÇOK İYİMMM...

24ünde oldum kürtajı çok çok iyim şükürler olsun özel bir hastanede gayet dolgun bir mEblaya gerçekleşti ne yazıkki bir kaç doktor ben o riski alamamm deyince mecbur kaldık baya sitresli sıkıntılıydı ama geçti gitti bebek de herşeyde ,15güne genetik inceleme ve kromozom incelemesi ve de kan damar incelemeside gerek alınann kan la gerek kürtajdan alınann parçalarla patolojik değerlendirmeler sonucu bir tedavi sürecimiz başlayacak, şimdi annemde yanımda iyim:) halsizdim pek aramaları duymadımda zaten ayrıca bu süreçte şunu öğrendimki diğer özel doktorlar yönlendirrken zaten önce bir ilaç veya iğne yapılıcak kürtaj adetle başlamış olucak ve doktor kalanı temizleyecek deselerde gittiğim doktora bunu desemde hayır iğneyle hapla seni mahvedememm yazık değilmi kan kaybın çok olur dedi,ve inannnın nerdeyse hiç kanamamm bile olmadı çok çok şükür sadece evdeki ve bendeki psikolojik boşluk haricinde gayet iyim hepinize çok çok teşekkür ederim... sağolun

SELA yazdığın rüya yorumun bebek durumunu ve yanındaki canlı kanlı mucizeyede maşallah diyorum ne diyim ne progeston ne başka bişeyyy zaten 4 ayrı doktor ölü dedi 9 olması gerekirken 5+4 dü ve artık vahim hale geliyordu o bakıma alındı... hepinize gerçekten çok çok teşekkür ediyorumm çok çok sağolun,meğersemmm vaji neymiş onu yenmekkk sonra yok alttan baktırmamm vs... şimdiii kendime bakıyorumda erkek dr a nasıl da sağlık vede bebek oluncaa adeta bir umut kapısı gibi ağzının içine bakar olduydummm artık doğum moğumdanda korkmuyorummm , o bakıma doğumu yaklaşanlar bol bol ayetel kürsülerini okuyup allaha tevekküllerini etsinler diyorummm cidden kendi başına vajiyi yenenn bizler daha nelerle karşılaşıp yeneceğiz desenize... allahım dermansız dert vermesin hepinizi öpüyorummm hayırlı haberlerle görüşmek ümidiyle.... yavrularınızla kocalarınızla sağlıcaklı günler yaşayasınızz:KK16::KK16::KK16::KK16:

gökçemm yeni gördüm yazdıklarını çook geçmiş olsun canımm. ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama en azından sağlıklı bir operasyon geçirmişsin çok şükür.. Rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah..

bakarsın birlikte hamile kalırız:13: inşallah :KK49: :KK49: kocaman öpüyorum senii...:KK19::KK19:

merhaba kızlar kimler hamile kimler doğum yaptı hiç takip edemedim ama sanırım gökçe bir operasyon geçirmiş çok geçmiş olsun sen iyi olda gerisi mühim değil.... sağlık olunca herşey olur.

Evet ablam hamileyim :):)

Korku sevinç hepsi bir arada :KK34:
amainnnnnnnnnnnnnnn haydi sağlıcakla kavuşasın yavruna bacım çok güzelll yaaa

:KK52::KK52: aay yavru pisicik geliyore!! :nazar::nazar:. cok sevindim, tebrikler. yav mikisini de göstermis :KK9::KK9: masallah size. saglikla kavusun birbirinize... mirr mirrr pisiciq.

elvancik, sen de sinir stres yapma, yat oh mis gibi, bebek bakim kitaplarina sar, patik ör. masallah cok güclü inatci bir minigin var. üzülme sakin, allaha emanet.

kgökce, :KK70: sarilasim geldi sana... iyi ol.

kizceler, benim türkiyeden babam geldi. firsat buldukca köstebek gibi kafami arada cikaririm disari. malum sebeple havada leylek var mi diye bile bakamayacagim bir süre. bir daha geldigimde yine hamis haberi isterim. hazal, oksamen kirin seytanin bacagini...
gell sarılakkkk bacımm.. gerçi sen babacığınla hasret giderrrr aradada girrr :KK66: öpyomm seni:KK16:

canım çoook geçmiş olsun, ilaçlarını ihmal etme bence de dr gerekmedikçe vermezdi. inşaallah bir an önce sağlığına kavuşursun...

maşaallah sessizce 20 haftalık diyebiliriz Allah ın izniyle, baya başlamışsındır hissetmeye harektelerini maşaallah maşaallah

seni yaramaz seni ben de diyorum hayırdır inşaallah. :))

seni gidi yaramaz seniii :) 13 haftalık oldu ha maşaallah. şaka bir yana hassasiyetini anlıyorum canım. Allah hayırlısıyla birlikte tamamına erdirsin inşaallah... hayırlı uğurlu olsun oğluşun :)))

gökçem ne güzel seni görmek :) herkese yetişmişin valla :) çıktı biraz göbek zaten de yok değildi hani :)) eskiden kalma alışkanlıkla sürekli kendimi karnımı içime çekmiş bir şekilde buluyorum :)))

inşaallah az kaldı testlerin sonuçlanmasına. inşaallah tertemiz çıksın sonuçların, kısa bir dinlenmeden sonra muhabbetimize kaldığımız yerden devam ederiz Allah ın izniyle Allah a emanet ol
zaten telefonda analttım durum vahimm :KK43: bakalımmm senden güzel haberler alalımda inşallahhh bacımmm

gökçemm yeni gördüm yazdıklarını çook geçmiş olsun canımm. ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama en azından sağlıklı bir operasyon geçirmişsin çok şükür.. Rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah..

bakarsın birlikte hamile kalırız:13: inşallah :KK49: :KK49: kocaman öpüyorum senii...:KK19::KK19:
:KK43: inşallah benle olmaya gerek kalmadann istediğiniz an bebişiniz olur bacımmm böyle yzma maazallah dua niyetne geçerrr üzülürümmm çünkü durumum vahim :KK43::KK14:

bir anne adayı daha:))) sıradaki baharmış hopeforüm :KK1:

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah...darısı bebek isteyenlerin başına :KK16::KK16::KK16:
sıradaki ecrinlere selam olsun :KK66: ecrinnnn kısss belkimde sende bahar gibi hamilesindir haaa nedersinnnn :) içimden geçtiii

kızlar bana da dua edin ya son 2 haftaya girdik zamanını bilmediğim büyük bir süprizi bekler gibi bekliyorum bebeğimi, bu arada ne tavsiye edersiniz doğumla ilgili?
şekerpareeeeeeeeee bacımmm allahım kolaylıklaaa doğumun gerçekleşmesini nasip etsinnnn sağlıkla ağlayannn tatasını yapannnn kusannnn gülen uyuyannn mis kokan meleğne kavuştursun inşlhhhh bacımm dualarımız senleee bacım... doğuranlar tavsiyede bulunsunnnnn amaaa neefs egzersizi yürüyüş merdiven in çık derler son aylarda amaaa bilememm yinedeee sende son ay değil günler kalmış bacımmm ha gayrettt:KK16:

merhaba kızlar kimler hamile kimler doğum yaptı hiç takip edemedim ama sanırım gökçe bir operasyon geçirmiş çok geçmiş olsun sen iyi olda gerisi mühim değil.... sağlık olunca herşey olur.
çok sağolasın bacımmmm :) allah kimselere acı yaşatmayaa

bacılarım bugun kan testimiz patoloji genetik vs... tüm testlerimizin sonucu çıktı vede kontrol mahiyetli dr muza gittik ,,, ve biz pıhtılaşma sıkıntısı vardır diye düşünürken dr ne dese beğenirsiniz kromozom bozukluğu varr yani bu durum kendini tekrarlayada bilir yapılacak bir tedavisi yok dedi ve genetik prof.dr u birine yönlendirdi vel hasıl orda eşimdende kan alındı ve bendende yeniden ona bakılacak 10 gün sonra o çıkacak bakalımmm olaki uyumsuzluk ondada çıkarsa tüp bebek dedi dr :KK43: nasıl yani dedimmm şimdi bu fetüsden alınann dokularda bebeğin olması gerekenden çok çok fazla kromozomlu olduğu ve dolayısı ile rahmin doğal seleksiyona uğrattığını bu yüzden düşük olmayıp kalp durması ile sorunun ortaya çıktığı vel hasılll bende sıkıntı olmadığını eşimden olduğunu belirtti .... şimdi ne edeceğizzz bilemiyozz adam zatennn bu süreçteki aşırı meblağları ödemek için kendini o toplantı senin bu toplantı benim gezmektee ve bugun bunu dedikten sonra ilk uçakla istanbula gitti yalnızım ve araştırdıkcaa canım sıkıldı ufffff ne edecezz nasıl bir şeyyy sorun şu ALLAH KORUSUN da embriyo oluşumu sürecince geentikle çalışarak kromozom ayıklaması ile tüp bebek yapılabilirmiş ki onda da yine sakatlıktan dlayı gebelik sonlandırmaları olabilirmiş.... ALLAHIMMM büyüksün ne denirki :KK43: bize de dua edinnnn.... cidden farklı bir ruhtayımm şimdi :KK43:

bacılarım bugun kan testimiz patoloji genetik vs... tüm testlerimizin sonucu çıktı vede kontrol mahiyetli dr muza gittik ,,, ve biz pıhtılaşma sıkıntısı vardır diye düşünürken dr ne dese beğenirsiniz kromozom bozukluğu varr yani bu durum kendini tekrarlayada bilir yapılacak bir tedavisi yok dedi ve genetik prof.dr u birine yönlendirdi vel hasıl orda eşimdende kan alındı ve bendende yeniden ona bakılacak 10 gün sonra o çıkacak bakalımmm olaki uyumsuzluk ondada çıkarsa tüp bebek dedi dr :KK43: nasıl yani dedimmm şimdi bu fetüsden alınann dokularda bebeğin olması gerekenden çok çok fazla kromozomlu olduğu ve dolayısı ile rahmin doğal seleksiyona uğrattığını bu yüzden düşük olmayıp kalp durması ile sorunun ortaya çıktığı vel hasılll bende sıkıntı olmadığını eşimden olduğunu belirtti .... şimdi ne edeceğizzz bilemiyozz adam zatennn bu süreçteki aşırı meblağları ödemek için kendini o toplantı senin bu toplantı benim gezmektee ve bugun bunu dedikten sonra ilk uçakla istanbula gitti yalnızım ve araştırdıkcaa canım sıkıldı ufffff ne edecezz nasıl bir şeyyy sorun şu ALLAH KORUSUN da embriyo oluşumu sürecince geentikle çalışarak kromozom ayıklaması ile tüp bebek yapılabilirmiş ki onda da yine sakatlıktan dlayı gebelik sonlandırmaları olabilirmiş.... ALLAHIMMM büyüksün ne denirki :KK43: bize de dua edinnnn.... cidden farklı bir ruhtayımm şimdi :KK43:

gökçem cnm geçmiş olsun bebeğin ölü olmasına üzüldüm ama Allahtan sana zarar vermemiş inşallah tüp bebeğe felan gerek kalmadan rabbim hayırlısıyla göndersin bebeğini tekrar sana allah yardımcınız olsun cnm

gÖKÇECİM ŞİMDİ BİRAZ BENİ DİNLE kuzum sen sanırım oalyın üzerine gitmişsin ve detaylı test yaptrmışsın benimde ilk gebeliğimde bebeğin kalbi durdu ve kürtaj oldum biliyorsun ama sadece hastanenın patoloji sonucnu aldım detaylı test ıster mısnız neden olmus vs dıe dedı doktoruma dedım sızce istiyim mi? eşine de danış ama bana sorarsan git tatil yap eşinde sende saglıklısn hamıle kalabılıyorsun yıne olur akısına bırak dedı..haklıydı tanıdk kadın dogum doktorları var aılemızde onlara sebebını sordum buyuk ıhtımalle bebekte anomalı vardı kromozm bozukluıgundan kaynaklıydı vucut kabul etmedı bu ıyı bırsey dedı cogu yanı sana anlatılanın korkunclastırılmamıs hıkayesı ! bu herkeste olabılırmıs anne ya da babadan genelrden degıl sornadan tamamen hamılelıkte gelısıp anomalı gelısebılırmıs ve kalbı dururmus bebegın ...Ama bana senın anlattıkların gokcecım cok uzerıne gıtmısler ve tamamen kotu bı senaryo yazmıslar gıbı geldı tup bebek faLAN hemen neymıs anlamadım ılk gebelıgınde kalbı durdugu ıcın ebebgını kaybeden cok anne var ve ıkıncı bebek gayet saglıklı ...o testlere kac para verdin?

canım banada yaramazpisinin dediği gibi geldi durum, olayı büyütme akışına bırak benim bi arkadaşım 3 düşükten sonra böyle ayrıntılı testlere falan girdi ve nihayetinde 4. de sağlıklı bebeği oldu. özel bi hastane ise biraz para koparmak için gereksiz yere sonraki aşamada gerekli testleri yapabiliyorlar hiç panikleme rahat ol internetten uzak dur sana en büyük tavsiyem sakın araştırma gereksiz yıpratma kendini...

kln, hosgelmis minigi. saglikli güzel bir ömrü olsun...
hazal, eltine cok üzüldüm, cok zor. =(( allah esirgesin, kimseye göstermesin
hobby85, randevun güzel gecmis, ne güzel.:nazar:
hopefor, mikilin ne alemde? :KK9::KK9:
bahar3432, tebrikler, saglikla kavus bebegine :nazar::nazar:
sekerpare_ hayirlisi olsun, bazen akisina birakmak en iyisi, o gün gelsin catsin bakalim minigin nasil gelecegine kendi karar verir :KK9:
kgokce, pisicigin dediklerine +1. napmislar yav, felaket senaryolari... dur hele.. sikma canini, en kötüyü okuyup sanki öyle olacak gibi kosullanma. he tedbirinizi alin da testler mester en kötü olacak diye düsünmeyin. cok erken bu tarz seyler icin.

elvan nerelerdesin? hersey yolunda mi?

gÖKÇECİM ŞİMDİ BİRAZ BENİ DİNLE kuzum sen sanırım oalyın üzerine gitmişsin ve detaylı test yaptrmışsın benimde ilk gebeliğimde bebeğin kalbi durdu ve kürtaj oldum biliyorsun ama sadece hastanenın patoloji sonucnu aldım detaylı test ıster mısnız neden olmus vs dıe dedı doktoruma dedım sızce istiyim mi? eşine de danış ama bana sorarsan git tatil yap eşinde sende saglıklısn hamıle kalabılıyorsun yıne olur akısına bırak dedı..haklıydı tanıdk kadın dogum doktorları var aılemızde onlara sebebını sordum buyuk ıhtımalle bebekte anomalı vardı kromozm bozukluıgundan kaynaklıydı vucut kabul etmedı bu ıyı bırsey dedı cogu yanı sana anlatılanın korkunclastırılmamıs hıkayesı ! bu herkeste olabılırmıs anne ya da babadan genelrden degıl sornadan tamamen hamılelıkte gelısıp anomalı gelısebılırmıs ve kalbı dururmus bebegın ...Ama bana senın anlattıkların gokcecım cok uzerıne gıtmısler ve tamamen kotu bı senaryo yazmıslar gıbı geldı tup bebek faLAN hemen neymıs anlamadım ılk gebelıgınde kalbı durdugu ıcın ebebgını kaybeden cok anne var ve ıkıncı bebek gayet saglıklı ...o testlere kac para verdin?
bacım zaten kan pataloji ve genetik testelri yaptırdıydıkkk başka şeyler ordan çıkıncaa yeni eeşli olan bir teste yolladılarki zatennn af edersinizdeee birliktelik sonrasındaaa helede boşalma olayı olunca benim o dakikada cildim kabarmayaa küçük küçük isilik gibi bişeler dökmeye başlar her zaman bu böyle sperme tepki veryormuş neyse vaji falan derken psikolojik dedik biz hep meğer vucud kabul etmiyormuşşşş o bakıma dr ların senaryolarnada inandımki 2 ayrı dr a gittik :KK43: ama inşlh dediğiniz gibi olurr
gökçem cnm geçmiş olsun bebeğin ölü olmasına üzüldüm ama Allahtan sana zarar vermemiş inşallah tüp bebeğe felan gerek kalmadan rabbim hayırlısıyla göndersin bebeğini tekrar sana allah yardımcınız olsun cnm
sağol bacımm allahım herkese hayırlısını versinnn
canım banada yaramazpisinin dediği gibi geldi durum, olayı büyütme akışına bırak benim bi arkadaşım 3 düşükten sonra böyle ayrıntılı testlere falan girdi ve nihayetinde 4. de sağlıklı bebeği oldu. özel bi hastane ise biraz para koparmak için gereksiz yere sonraki aşamada gerekli testleri yapabiliyorlar hiç panikleme rahat ol internetten uzak dur sana en büyük tavsiyem sakın araştırma gereksiz yıpratma kendini...
bakalımmm bacımmm artık araştırmıycammm zatennn :KK43:

kln, hosgelmis minigi. saglikli güzel bir ömrü olsun...
hazal, eltine cok üzüldüm, cok zor. =(( allah esirgesin, kimseye göstermesin
hobby85, randevun güzel gecmis, ne güzel.:nazar:
hopefor, mikilin ne alemde? :KK9::KK9:
bahar3432, tebrikler, saglikla kavus bebegine :nazar::nazar:
sekerpare_ hayirlisi olsun, bazen akisina birakmak en iyisi, o gün gelsin catsin bakalim minigin nasil gelecegine kendi karar verir :KK9:
kgokce, pisicigin dediklerine +1. napmislar yav, felaket senaryolari... dur hele.. sikma canini, en kötüyü okuyup sanki öyle olacak gibi kosullanma. he tedbirinizi alin da testler mester en kötü olacak diye düsünmeyin. cok erken bu tarz seyler icin.

elvan nerelerdesin? hersey yolunda mi?
yaaa öle zealea ee bacımmm acaip zormuşşşş yaaa :KK43: dr 2 ay korunun dedii bu süreçde haftaya diğer testde çıkar ve öyle bir süreç sürdürürüz dedi :KK43:
bu aradaa 1200+580 testerle olan mebla 250dr muayenesi ve şimdi son test 124 er lira eşimede banada ayrı mebla ve prof.muayenesi ise 350 tl :KK43: doğursam en lüksü 3850 tl idi amannnnnnnnnnnnnnnn.....

bu arada elvaan hakikaten nerdesin be bacımmm aklım sendeeee hu huuuuuuuuu İNŞALLAH İYİSİNDİRRR BE BACIMMM :KK16:

X