Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

günaydınlar herkeze.dün aksam eczane kapanmadan gıttım test aldım bı duramadım yanı halbukı gecıkme fılanda yoktu tabıkı sonuc negatif cıktı tek çizgi.dun reglı olmam gerekıodu olmadım bugunde reglı olmadım henuz evet belkı ufak bı gecıkme olmus olabılır ama bugun aklıma şöyle bişi geldi acaba regli gunumu yanlısmı hesapladım 27 agustosta reglı oldum 24 eylulde reglı oldum buna gore ekımdekı yani bu ayki reglım 22 sine gelıo dıe hesapladım dogru mu hesaplamısım

Canim daha reglin gecmeden test yapmissin biraz sabirli olmalisin ayrica sabah ilk idrarla yaparsan daha iyi. Once bi gecsin regli bu bizim hesaplamamizla olmuyo bikac gun oynayabiliyo senin iyiligin icin kendine stres yapiyosun. Akisina birak biraz ins Rabbim gonlunce nasip eder :KK16: guzel haberlerle don ins :)

Son düzenleme:
kalp atışı için gittiğimiz doktorda her iki yöndende kalp atışı duyulmadı ve bir başka ultrason makinesiyle radyoloji doktorna yönlendirdi kadın doğumcu ordada acilden bakılınca daha teferruatlı vel hasıl kalp atışı falan yok 7 ve hatta 9 olması gerekn haftamız 5+4 olarak sonlanmış bulunmaktaa....şimdi bir başka üniversite hastanesine veya doğum hastanelerine yönlendirdi bu özel doktor ölü bebek kürtajı yapamıyoz dedi riskli duruyonuz vs..dedi bugun annnemde ilk uçakla geliyor ve yarın inşlh bir başka hastane arayışı doktoru ile bu durumumu hallledecekler bana dua edin .... bebek mebek hayal oldu bunada şükürler olsun... inşallah bu operasyon işlemi hayırlı sonuçlanır.... dualarınıza ciddden ruhen ve bedenenn çok ihtiyacım var. hayırlı günler diliyorum bacılarım...

Karindanmi bakti? Belki gec dollenme olmustur ve karindan biraz daha gec duyulabilir? Iyi bi doktora daha gorun ins hayirlisi olur hakkinda canim Allahim guc sabir versin sen inancli bi kizsin. Haber ver bizede

kalp atışı için gittiğimiz doktorda her iki yöndende kalp atışı duyulmadı ve bir başka ultrason makinesiyle radyoloji doktorna yönlendirdi kadın doğumcu ordada acilden bakılınca daha teferruatlı vel hasıl kalp atışı falan yok 7 ve hatta 9 olması gerekn haftamız 5+4 olarak sonlanmış bulunmaktaa....şimdi bir başka üniversite hastanesine veya doğum hastanelerine yönlendirdi bu özel doktor ölü bebek kürtajı yapamıyoz dedi riskli duruyonuz vs..dedi bugun annnemde ilk uçakla geliyor ve yarın inşlh bir başka hastane arayışı doktoru ile bu durumumu hallledecekler bana dua edin .... bebek mebek hayal oldu bunada şükürler olsun... inşallah bu operasyon işlemi hayırlı sonuçlanır.... dualarınıza ciddden ruhen ve bedenenn çok ihtiyacım var. hayırlı günler diliyorum bacılarım...

GÖKÇECİM GEÇMİŞ OLSUN üzüldüm ama bizim bilmediğimiz göremediğimiz bir sürü incelik var tevekkül etmek en güzeli ki sende hem güçlü hem de inançlı bir kızsın ,benim bebeğimin kalbi durduğunda dopplere gnderdı uzman baktı goremdı kesın ve kurtjla sonculandı cok sukur basarılı gectı operasyonum benımde 9 haftalk olması gerekırken 7 haftada kaybetmişiz onu...Sakın üzülme şimdi düşünüyorum kesinlikle vardı bir hayır ...dualrımızdasın rabbim nasip etti bir kere daha eder bundan sonrakine sağlık versin Allah

Canlarım nasılsınız ???
Sizleri unutmadim oglus ile ilgileniyorm gelen giden derken vakit yetmez oldu
Geceleri uyumuyoruz gaz problemi var
40imiz dün çıktı şükür sizlerde ne var ne yok
Doğum yapanlara sorum olacak ; (((utanaraktan
Yahu eşim duramıyor yerinde :))) ama benim hiç isteğim yok
Bu durum normal mi ...:KK17:

merhaba minik bebişin annesi :)

kocacıgın rahat durmuyosa haklı dogum oncesı sonrası derken adam özlemiştir seni :) ki doğumdan sonra 6 hafta yasak dıye bılıyorum ılıskıyı ancak senın canım ıstemıyor normal mı durumuna gelırsek bu cok normal bır yerdede okumustum su an sende kadınlık değil annelik duyguları baskın :) hersyeın onunde bebıs var ruhen bu boyle fiziken de yorgunsun gecelerı uyuyamıyorsun doğal olarakta bunun için ne isteğin ne halin kalıyor ama bana kalırsa eşini de düşün kuzum yap bir güzellik :KK1::KK1::KK1::KK1:

@ kgokce, minnacigin melek olmus =(, hayirlisi böyleymis, elbette üzüleceksin ama vardir bir hikmeti- aklimiz ermez. insallah karsiniza iyi bir doktor cikar. üzüldüm ama güclü olmana sevindim. dua dua dua...

canım ya çok üzüldüm :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50: rabbim sabır versin sana.işte kısmetten öte yol gitmeyince gitmiyor.inşallah yeniden sağlıklı hayırlı bir şekilde hamile olursun.dualarımız seninle tek seferde sorunsuz atlatırsın operasyonu.soğukkanlı olmana bende sevindim.seni seviyorum arkadaşım.üzülme............

gökçem, canım, sesin ne kadar kuvvetli gelse de içinde kopan fırtınaları biliyorum. hiç kolay olmadığını yaşayan biri olarak biliyorum. umudunu inancını yitirme. ne demek bebek memek hayal oldu. gözünün önüne beni getir. benimle konuştuğun anları getir. sen güçlü, inançlı bir kızsın. belki sonrası sıkıntılı olacaktı bebek açından senin açından. biz bilmiyoruz ama hep derler ya her şerde bir hayır vardır diye. inşaallah sonu hayırlı olur kardeşim. biliyorum ilk zamanlar hiçbir şey, hiçbir söz içini ferahlatmayacak, ne kadar kalabalık olsak ne yazık ki kendi kendimize kaldığımızda yalnız insanlarız... biz hep yanındayız, ben hep telin ucundayım saat kaç olursa olsun. insan bazen konuşmak ister kendini anlayan biriyle. biraz yalnız kalmanı anlarım ama çok fazla kendi kendine kalma. telde ben de sen gibi güçlü olmaya çalıştım. ama ben ilk bebeğimde ne hissettiysem şimdi sende aynısını hissettim çünkü biz artık bir forumda tanışmış da görüşmüş insanlar olmaktan uzağız. senin gibi güzel bir yüreği Rabbim elbet ödüllendirecektir.

ameliyatı gözünde büyütme. ben bilmediğim için çok korkmuştum. duygusal boyutu bir yana başlı başına bir ameliyat olacağı firki bile yetiyordu bana. dediğim gibi mutlaka lokali bilmem ama genel anesteziyle ol, dr lar çok uzun sürmez dese bile kabul etme. o kısmı tam konuşamadığımız için buraya yazıyorum belki bakarsın diye. sabah yatışımı yaptılar, öğlen ameliyata aldılar. anestiziyi alıp kendimi kaybetmeden önce ya bayılmazsam diye korkuyordum çünkü daha önce hiç anestezi almadım tedirginlik de cabası. unutmadan mutlaka kilonu öğren orda soruyorlar ona göre veriyorlar anesteziyi. dr a girmeden sorduğumda bir sıkıntı olmazsa 5-10 dk lık bir işlem dedi. akşam 5 gibi çıktım hastaneden dr yarın işine başlayabilirsin dedi. ama sen raporunu al en azından 2-3 evde istirahat et. annen yanında olcak Allah ın izniyle daha kolay geçirirsin o zamanı. sonra da okulda çocukların seni sana bırakmaz. Allah ın izniyle güzel bir şekilde atlatıp yoluna devam edeceksin.

hiç acımayacak değil için, acıyacak. yoksayma bu acıyı, yaşa, ağla. gözyaşınla birlikte aksın içinin gamı. içinde biriktirme ki yeniden yeşersin yüreğin, yeniden çiçek açsın. yeni ümitlerimizi yeni sevinçlerimizi paylaşalım yeniden. gökçem hep aklımdasın. ben sık ararım sen müsait olmazsan açmazsın olur mu. çok öpüyorum tatlı yanaklarından. Allah ım sabrını verip umudunu artırsın. bak kaç kişi yaşadık ve Allah ın izniyle atlattık sen de başaracaksın ve sen de yeniden umudunu eline alıp yeni sevinçler yaşayacaksın. canııımm Allah ım yanında olsun, yardımcın olsun. dualarım, dualarımız seninle... Allah a emanet ol gökçem

Gökçe'ciğim canım Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin. Eminim ki bunda da bizlerin göremediği hayırlar saklıdır.

Bu acıyı yaşayan biri olarak söylüyorum ne hissediyorsan onu yaşa.

Senin bu hayattaki dik duruşuna ve sağlam karakterine hayranımdır. Bu acıyı da inancınla yaşayıp atlatacaksın inş.

Kürtajdan da korkma canım. Benim de bebeğimin kalbi durmuştu. Özel bir hastanede 10-15 dk.lık bir operasyonla aldılar ve hiçbir ağrı ya da sancı çekmedim. Hatta benim daha sonra kanamam da hiç olmamıştı.

Canım benim dualarımız seninle. Rabbim o güzel yüreğini ve bedenini huzurla doldursun inş.Allah'a emanet ol bacım

canım arkadaşim çok geçmiş olsun bişey yazamıyorum kusura bakma artık yüregim kaldırmıyor

Canım üzüldüm gözlerim dolu dolu yaşadıklarım aklıma geldi biran her şeyde hayır vardır hayırlısı böyleymiş demekten başka bi söz bulamıyorum Allah yardımcın olsun bidaha böyle bi acı yaşatmasın ...

gokce cok gecmıs olsun cnm Allah ım yardımcın olsun.herseyde bı hayır vardır uzuntunu anlıyabılıorum dua edıoruz senın ıcın Allah ım tekrarından korusun senı tekrardn cok gecmıs olsn

canımm çok çok geçmiş olsun...sen aklı başında birisin zaten...hayrı şerri gözeten Allahtan gelene rıza gösterebilecek kadar inançlısın...Rabbim operasyonu sorunsuz geçirmeyi nasip etsin...hep sölendiği gibi canım Allah 'ım öyle büyükki sorunlu olduğunda sonlanmasını emrediyor,çünkü eğer sonlanmazsa sana zarar verecek...Sen Yaradanın gözünde kıymetlisin seni daha büyük zarardan korumak için bunları yaşatıyor....üzülme diyemem çoğumuz yaşadık bak tekrar hamile kalanlarımız var bebek hayal olur mu? Rabbim inş. sana tekrar sağlıklı bir bebek nasip edecek...Şer görünende vardır hayır...

Rabbim sizlere sağlık sıhhat versin sağlıklı gebeliklerin olsun inşallah....içinden ne geliyosa gel yaz hepimizin gözünde kendi yaşadığımız kaybettiğimz sonlanan gebelikler var...seni anlar ve acını hertürlü paylaşırız....Allaha emanet ol iyi olduğunun haberlerini ver bize...öpüyorum senii dualarımız seninle bacımmmmm

Canım, çok üzüldüm yaşadıklarına. Çok geçmiş olsun. Söyleyecek bir söz bulamıyorum. Her işte bir hayır vardır....

kuzum çok geçmiş olsun. operasyonun çok iyi geçmesini diliyorum. acil şifalar diliyorum. dualarımız seninle. her şeyin hayırlısı. bir an önce sağlığına kavuş, bebek hayal oldu deme. beterin beteri vardır her zaman. allah yardımcın olsun.

elvanım, sessizcem, gökçem Allah razı olsun, cevaplarınız ve rahatlatmalarınız için :KK16:

benim uzun süredir gelmiyordu lekem falan. size bahsettiğim günden sonra koyu kahverengi küçük pıhtılar geldi. korktum bu kez ve hemen aradım çok şükür ki cevap verdi. progestanı içmemi söyledi. bayramdan sonra görüşelim dedi :) konuşunca rahatladım. zaten ilk haptan sonra da leke gitti hamdolsun şimdi normale döndü.

leke gelmeye başladığında hemen yatmaya başladım zaten sessizce. sağolsun docam nerdeyse hiç kaldırmadı ayağa. ete falan dokunamadım zaten gökçe. sadece kıymaları, parçalanmış etleri falan kullanacağım kadar poşetledim ama ayakta durmak bile o bel ağrısından dolayı çok zorluyordu. şimdi iyiyim hamdolsun.

normal akıntıysa sorun etme zaten gökçe benim de normalde bazen sarımsı akıntım geliyordu. ama bahsettiğim akıntının ya da lekenin rengi daha öncekilerden farklıydı o yüzden endişelendim. panik yapma ama sen yine de rengini ve durumunu dr a anlat.
kalp atışları 6 haftadan sonra duyulmaya başlar bacım ama bazen sonraki haftalarda duyulduğu da oluyor. sen sakın stress yapma. dr sana ne zaman gel dediyse sabret o zaman git bence.

alttan bakma konusunda seladan izahat almış biri olarak :) söylüyorum. ilkinde bana da alttan bakılmıştı o zaman ben de kaygılanmıştım. burda yazmıştım ve sağolsun sela "bana sürekli alttan bakıldı hiç bir sakıncası yok demişti " ki yanılmıyorsam 12. haftaya kadar demişti. inşaallah kendi de yazar. sen içini ferah tutmaya çalış., bak ya araştırdığı şeylere :))) sen hepimizden pimpirikli çıktın :)))

evet, 12. haftaya kadar hep alttan bakıldı bana. düşük tehlikem de olmasına rağmen bir sıkıntı olmadı. çünkü rahim ağzına dokunmuyor zaten prob denen çubuk. doktor bu konuda uzman olduğu için endişe etmenize gerek yok.

kalp atışı maceram benim de kötüydü ama ben anlatamadan gökçe kürtaj aşamasına gelmiş üzüldüm :KK43: ben yine de özet geçeyim. 6 haftalıktık sanırım, alttan bakılmasına rağmen ne bebek görülebildi ne kalp atışı vardı. içerde kanama olmuş dedi doktor. hem doktor hem eşim bembeyaz oldular, çok üzüldüler bebek ölmüş gibi. ben prob ilk yerleştiğinde bebeği görmüştüm çok kısa bir an, sonrasında ekran karardı ve bişe görülemedi. doktor çok uğraştı canım yandı hatta ama duyulmadı kalp atışı. sonrasında üzücü bir konuşma yaptı bizimle. kürtaj dahil her şeye hazır olun, sağlıksız bir gebelik olabilir; beklememiz lazım dedi, progestana başladı. 5 gün beklemeliydik, zealea ve çiçekrose başka doktora git bekleme dedilerse de ben bekledim. gördüğümü biliyordum ve hep dua ettim, bir an bile şüphe etmedim, bebek benimle kalacaktı öyle hissettim hep. eşim de bir rüya gördü birkaç gün sonra, o sabah uyanıp, sen haklısın bebeğimiz bizimle kalacak dedi. 5 günü tamamlayıp gittiğimizde doktor bile inanamadı. kalp atışı vardı ve bebek duruyordu. sonrasını biliyorsunuz, şu anda yanımda ve cimcimelik yapmaya devam ediyor. fazla pimpiriklenmeyin hiçbir konuda. iç sesinize güvenin. ne kadar endişe ederseniz o kadar sıkıntı sorun gelip sizi buluyor. :KK34:

canım mrb cok uzun zaman oldu. tebrık etmıstım ama gordun mu bılmem. tekrar tebrık ederım canım. ALLAH analı babalı buyutmeyı saglıcakla huzurla mutlu bır ortamda buyumesını nasıp etsın ınsaallah sızlere. cok merak edıyorum bıdıgı, msn de denk gelırsek resmını gorurum ınsaallah, hosgelmıssın yazlıktan yenı dondun galıba.

bayramını da kutlarım canımmmm opuyorum senı ve bıdık kızını.

evet cevaplamıştım. geçmişe bakıver. çok sağol. öpüyoruz kocaman.

Kıyamam sana. dualarım seninleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......................

merhaba minik bebişin annesk

kocacıgın rahat durmuyosa haklı dogum oncesı sonrası derken adam özlemiştir seni :) ki doğumdan sonra 6 hafta yasak dıye bılıyorum ılıskıyı ancak senın canım ıstemıyor normal mı durumuna gelırsek bu cok normal bır yerdede okumustum su an sende kadınlık değil annelik duyguları baskın :) hersyeın onunde bebıs var ruhen bu boyle fiziken de yorgunsun gecelerı uyuyamıyorsun doğal olarakta bunun için ne isteğin ne halin kalıyor ama bana kalırsa eşini de düşün kuzum yap bir güzellik :KK1::KK1::KK1::KK1:

Hahaha :KK66:)) bi güzellik yapsana gece benle kalsana ...:)) şarkısı geldi aklıma
Canım yasak olup olmadığını bilmem ama 40çıktı abdestini de aldıysan sorun yok die bikiyorm
Tabi kırk çıkar çıkmaz bizde de beklenti oluştu hemencecik :))
Dediğin gibi annelik dergisi baskın uyanirsa die gözüm kulagim hep onda yorgunluk ve uykusuzluk ta cabasi
İnş geçici bi durumdur bir de başa dönmekten tirsmiyor değilim

X