Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

canım heran gidebilirsin çatlamadın mı meraktan :) reglin 6 gün geçtiyse ve hamileysen kesen bile görünebilir... hayırlısı olsun yazarsın buraya sonucu...

Kızlar doktora gittim.beta hcg 530,2 mIU/ml çıktı.doktor gebesin dedi,sonra ultrasonda baktı keseyi göremedim dedi.1hafta sonra gel vajınal ultrasonlar bakayım dedi.şu durumda vajınal ultrason tehlikeli olmazmı?birde ben korkudan kendimi kasabilirim,kanama falan olmaz mı?doktor 4 haftalık olabilir dedi.vajınal ultrasonlar baktırmam doğru olur mu?aranızda bunları yaşayan var mı?
Bir de idrarda 4-5 lökosit,6-8eritrosit ,5-6 epitel hücre çıktı.normal dedi ama sizce normal mi ?of çok zormuş,herşeyi sorun yapıyorum.

kızlar bende hamişim çok şükür Rabbime isteyen herkese nasip etsin inşallah

canım hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlısıyla birlikte tamamına erdirsin ve kucağına almayı nasip etsin inşaallah

masalcım hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlısıyla birlikte tamamına erdirsin ve kucağına almayı nasip etsin inşaallah... beta değerinde satını bilmiyorum ama güzel gibi... küçük olduğu için görememiş olabilir keseyi. kafana takıp kendini yıpratma beslenmene ve hareketlerine dikkat et canım. ben de hamileyken senle aynı duyguları yaşadım dr karından göremeyince vajinal bakıcam dedi üstelik ben bakmaz diye gitmiştim. bahsettiğim kaygıdan dr a bahsettim hiç bir zararı yok dedi. ayrıca burda yeni doğum yapan sela da yanlış hatırlamıyorsam ilk 12 haftasında vajinal ultrasonla olmuştu kontrollerini... bu açıdan içinde terüddüt olmasın olmazsa dr önce üstten bakar görünmezse v. ultrasonla bakar.
korkuya gelince canım inan bana korkacak bişey yok zaten dr yolu bildiği için sen anlamadan giriyor bile alet. sadece sakin olmaya çalış olmazsa kapat gözünü yattıktan sonra daha rahat olursun girince açarsın :) kanama da olmuyor canım gönlünü ferah tut. Allah tamamına erdirsin canım

Son düzenleme:
seiss sen nerelerdesin, ikinci üyelik mi aldın noldu adını mı değiştirdin, mesaj atamıyorum sana bu yüzden. kayınvalidenden dolayı mı giremiyorsun. bebek nasıl inşaallah her şey yolundadır, haber bırak olur mu

tebrik ederim cnm öze bişiler yaptınmı paylaşırsan yardımcı olursun bize yoksa kendiliginden mi kaldın?
çok teşekkür ederim canım özel bişey yapmadım bu ikinci deneme ayımızdı sadece ayaklarımı havaya dikiyordum biraz ve mümkünse sabaha kadar kalkmıyordum canım
canım hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlısıyla birlikte tamamına erdirsin ve kucağına almayı nasip etsin inşaallah

amin inşallah canım Rabbim isteyen herkese nasip etsin

Teşekkür ederim ama ben kese görülmeden sevinemiyorum.kime sorsam vajınal ultrason zarar verir diyor.doğum yapan tanıdıklarım hiç baktırmamış, sadece son ay baktıran var.sat, son adet tarihinin ilk günü değil mi? 31 Mayıs benim ki.inşallah hayırlısı olur.

kızlar ya benımm adetım 1 hafta geçti 2 tane gebelık testı yaptım negtf ve hala adet olmadım bune ya

yaaa kızlar hiç bir problem yok dedi doktor olur senin bebeğin dedi ama hala yok Kaç ay denemek lazım???

mirhabalar, sifremi unuttugum icin giremedim yav yaslandim artik, hafiza kalmiyor.

öncelikle taze anneleri ve yeni hamileleri tebrik ederim. umarim herkeslerin keyfi yerindedir. bende isler hala kesat, leylekler gelmiyor nitekim. sabirla bekleyecegizdir tesriflerini...

seladan dolayi yine tete oldum, pamuk gibi pespembe cilek bir yegenimiz var
diger yegenlerimizi de sevgiyle mincirir pogaca ayaklarindan öperim; sanirim sugar lale de dogum yapti.

görüsmek üzere efem...

geçenlerde ben de teli açma şifremi unuttum teli benden az kullanan kocama sordum hemen hatırladı :)oluyo bazen :) inşallah gelir çok çok yakında şimdi zealea aklıma şu geldi sizin oralar soğuk ya leylekler sıcağı seviyolar filan siz bi Tr ye tatile gelin belki leylekler burda sizi daha kolay bulur :) şaka maka inşallah yürekten diyorum senin bebeğin de biranönce gelir sağlığıyla hayrıyla

Masalcım koskoca dr milletten daha iyi bilir bence alttan muayenede riskli değil selanın düşük tehlikesi varken bile alttan oldu muayene korkma hiç o saydıkları idrar sonuçları da normal diyosa normaldir kafanda soru işareti varsa su iç bolca idrarını temizler günde 3 lt filan... Korkma inşallah görürsün keseyi de sağlığıyla kucağına alırsın bebeğini)
kızlar bende hamişim çok şükür Rabbime isteyen herkese nasip etsin inşallah
Tebrikler Allah tamamına erdirsin...

Tebrik ederm cnm :) Kucagina almak nasip olur ins.

5. haftadan itibaren vaginal ultrason ile gebelik kesesinin görülebilmesi için kanda HCG hormonu değerinin 500-1000 IU/mL miktarına ulaşması gerekir. Karından yapılan ultrasonda ise HCG hormonu değerinin 5000 IU/ml değerine yükselmesi gerekir

bunu bi siteden kopyaladim. Zaten daha cok erken gormen icin ozellikle karindan bakildiginda daha gec gorebiliyosun. Alttan bakmanin zarari olduguna inanmiyorm bakma bizim milletimiz dusecegi varsada ultrasona girmisse alttan onu bahane ederler bence agizdan agiza boyle buyuttuler bu konuyu.oyle bi zarari olacak olsa o doktor bile bile bu sorumluluk altina girmez zaten. Cok takinti yapma akisina birak nekadar sorgularsan okadar zor gecer zaman ben 2 dusukten sonra becerebildim bunu, ikisindede herseyi kafama taktim hep en ufak bsyden sorun cikariyodum.
Allah tamamina erdirsin ins guzel haberlerle donersn umarim :)

5. haftadan itibaren vaginal ultrason ile gebelik kesesinin görülebilmesi için kanda HCG hormonu değerinin 500-1000 IU/mL miktarına ulaşması gerekir. Karından yapılan ultrasonda ise HCG hormonu değerinin 5000 IU/ml değerine yükselmesi gerekir.

selam kizlarr guzel haberler var topikte cok sukur :) Rabbim her isteyene nasip etsin ins. Tasindigim yerde internet yok telefondan giriyorum ve internet bitmek uzere. Deminden beri yazi yazmaya calisiyorum gormussunuzdur bi onceki mesajimi sinir oldummmm telefon kafasina gore takiliyo
neyse ben yerlestim sayilir cevreye alisma asamasina gectik
internet baglatinca tekrar aranizdayimm hamis kalanlari ve doguranlari tebrik ediyorum listeyi yenilemem lazim ama donunce ins
huzurla kalin ins

Elvancım çok teşekkür ederim.nereden nereye o kadar duygusalım ki , burası, sizler sayesinde yendim ve nerelere geldim.ama daha kese görünmeden sevinmiyorum.ya alttan hemen muayene olmasam biraz bekleyip tekrar karından baktırsam olmaz mı?bir tehlikesi olur mu 1-2 hafta daha beklesem?5 Temmuz cuma beta hcg 530.doktor 4 haftalık dedi .sat 31 Mayıs.sata göremi kaç haftalık olduğu belli oluyor?sata göre 5haftalık olmuyor mu? Doktor net bişey söylemedi.

kızlar yeni eve taşındım netim yok giremiyorum,eskileri okuyamadım.k.v.den yazıyorum geçen hafta doğum yaptım oğlum oldu,bu mutluluğu Rabbim isteyen herkese yaşatsın inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…