Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

vajinal ultrason yaparsa görür. kan tahlili yapmadan gebelik tespitinin bir yolu da o çünkü. spekulum smear alırken takılan şey midir?? ben görür de korkarım diye, ne bakıyom ne araştırıyorum. dr. da beni hep lafa tutuyo onu alırken, anlamıyom ne olup bitiyo :KK1::KK1::KK1: cehalet mutluluktur :KK52::KK52::KK52:

evet ya bazen bilmemek en iyisi:)bende bakmam öyle kokktuğum aletlere mesela diş doktorundada böyleyim bilmiyorum korkmuyorum:)

vajinal ultrason yaparsa görür. kan tahlili yapmadan gebelik tespitinin bir yolu da o çünkü. spekulum smear alırken takılan şey midir?? ben görür de korkarım diye, ne bakıyom ne araştırıyorum. dr. da beni hep lafa tutuyo onu alırken, anlamıyom ne olup bitiyo :KK1::KK1::KK1: cehalet mutluluktur :KK52::KK52::KK52:
evet selammm o alet bende okadar korkuyordum ama şimdi bir okadar rahatım. çarşamba günü bitecek gidecek. tabi eğer gebelik var ise smear almıyor diye biliyorum benimde günüm gelmemiş olacak hiç ümidim olmasada eğer gebelik var ise ultrasonla kalır sanırım

bence görür canım sen zaten sözedersın.niye ümidin yok bellimi olur.ne güzel ya hiç korkmuyosun bizde böyle olabilsek biran oncee

canım sen bir bilsen bu hale nasıl geldiğimi topik bile açtım korkuyorum diye düşün artık ama geçti bilmiyorum bir anda geçt, birde çoook tatlı bir doktor buldum onunda etkisi var

evet selammm o alet bende okadar korkuyordum ama şimdi bir okadar rahatım. çarşamba günü bitecek gidecek. tabi eğer gebelik var ise smear almıyor diye biliyorum benimde günüm gelmemiş olacak hiç ümidim olmasada eğer gebelik var ise ultrasonla kalır sanırım

canım sen bir bilsen bu hale nasıl geldiğimi topik bile açtım korkuyorum diye düşün artık ama geçti bilmiyorum bir anda geçt, birde çoook tatlı bir doktor buldum onunda etkisi var

ne mutlu sana canımmm:)bizler içinde dua et.

merhaba arkadaşlar, geçen sene bu sıralar vajınusmus problemiyle uğraşıyordum ki yaklaşık 7 ay önce kurtuldum. o zamanlar "vajınıusmusu yenelim" topiğndeydim. Arkadaşlar tecrübeleriyle çok yardım ettiler.. Sağ olsunlr..
Artık bebiş istiyoruz. Rabbim hayırlı bir zamanda sağlıklı bir bebek nasip etsin isteyen herkese..

inş canım yaa hepimize rabbim nasip etsinn.elvancım ben yarın dıye tahmin ettim ama geçen ay 8 inde olmuştum bazen nadirende olsa 1 ay doluyo aslında 3 haftada oluyorum genelde.mesela haziranın 15 inde olmuştum sonra temmuz 8 genelde erken gelir diye 4 ü tahmin ettim ama bellide olmaz 8 ine kadar yolu var yani.inş olmasa diycem ama heveslenmek istemiyorum çok stresli günler geçiriyorum son zmaanlarda o yüzden olmaz diye düşünüyorum.her ay hevesle bekliyip hayalkırıklığı yaşıyorum.bu ay çok takılmamaya çalışıyorumm.Rabbim hakkımızda hayırlısını versin hepimiznn
Aynen bende her ay hep erken olurum, benimde 11'ine kadar yolu var.. Valla regli düzenli olanlar ne sansli ya, tam bi tarihleri var, neyse regli oldugumuza sükredelim :KK9:
Allah skntilarindan kurtarsin canim, hersey yoluna girer en kisa zamanda ins

nova marka testle yaptım 2.czgı hafıf sılık cıktı,nasıl sevndım.45 dkka sonra mıratech dıye bı testle yaptım negatıf:KK43:bı dahada test yapmıcam,cok uzgunum ama o ankı mutlulugu yasadımya,o bıle guzeldı.:26:reglı gunune kadr sabır yarabbım:KK24:

Tatlim çok erken yapmissin testi, idrar testinde regl gecikmesini beklemek en dogrusu.. Biliyorum o anki heycanla yaptin bende dayanamayip yapmistim sonuçun negatif çikacagini bile bile çünkü reglime daha 2 hafta vardi.. çikmaz tabi.. Idrar testinde geç çikiyo.. Kan testiyle daha erkenden yaptirabiliyosun ama en güzeli regl gecikmsini beklemek.. Dilerim bu heycanin bosa çikmaz nasip eder Rabbim :KK54:

birde ovulasyon testi almak istiyorumda ne alayım? marka-fiyat önerebileceğiniz bişeyler vaar mı?

çizgili olanlar içime sinmiyodu benim, çok kararsiz kaliyodum ha acaba silikmi tammi, oyzden clearblue'ninkini almistim, gülen suratli olanlardan içinde küçük monitoru ve 7 tane test çubugu vardi ama çok pahaliydi, pisman oldum sonradan aldigima ama o gülen yüzü görene kadar sürdü pismanligim :KK9: bide dogurganligin en yüksek olan günde gülen surat çikiyo..

çarşamba günü jinekolojik muayenem var spekulumu güzelce sokacak içime :KK1::KK1::KK1::KK1:
heyecanlıyım ama korkmuyorum hatta o gün gelse de gitsem diyorum şimdi benim hiç ümidim yok hatta bazı özel problemlerden dolayı bebek konusunda bile kararsızım ama doktora gittiğimde adetime 3 gün kalmış olacak acaba ultrasonda bakarken gebelik olup olmadığını görürmü?
Canim arkadaslar görür demisler benim bu konuda bilgim yok.. Negüzel korkma zaten, korkulcak bisey yok.. Ins güzel haberlerle dönersin..

kızlar dün ilaçlarımı içmedim, bugün çok zorlandım oruç tutarken. Enerji veriyormuş içmeyince anlıyor insan kıymetine :KK37:.
Hangi ilaçlar canim vitamin ve folikmi?

merhaba arkadaşlar, geçen sene bu sıralar vajınusmus problemiyle uğraşıyordum ki yaklaşık 7 ay önce kurtuldum. o zamanlar "vajınıusmusu yenelim" topiğndeydim. Arkadaşlar tecrübeleriyle çok yardım ettiler.. Sağ olsunlr..
Artık bebiş istiyoruz. Rabbim hayırlı bir zamanda sağlıklı bir bebek nasip etsin isteyen herkese..

Merhaba :) ins en yakin zamanda dilegin gerçeklesir.. :KK16:

Umudunu kaybetme, ins senin içinde sürpriz olacak sekilde gelir, hiç beklemedigin bi anda :) Allah hayirli zamanda nasip etsin ins
Bidahaki batin nezaman canim yenileyim tarihi..

bu ay 5inde olduguma gore biz 3 eylül yazalım canım.umuttluyum canım toparladım kendimi:)kısmet artıkk hayırlısı neyse o olsunn

Tatlim çok erken yapmissin testi, idrar testinde regl gecikmesini beklemek en dogrusu.. Biliyorum o anki heycanla yaptin bende dayanamayip yapmistim sonuçun negatif çikacagini bile bile çünkü reglime daha 2 hafta vardi.. çikmaz tabi.. Idrar testinde geç çikiyo.. Kan testiyle daha erkenden yaptirabiliyosun ama en güzeli regl gecikmsini beklemek.. Dilerim bu heycanin bosa çikmaz nasip eder Rabbim :KK54:[/QUOTE]

evet cnm dayanamdm erkndn yaptım,sanırım poztf gosteren test bozuktu,buzdolbına koymustum,yanlış gösterdı hasbaa:KK1: neyse atlattım o heyecanı,3 gun kaldı reglıye sol kasgımdakı ara ara batma dısında bısey hıssetmıyrum.regl gunune kadrda test yapmıcam,zaten 1 haftadrda yapmıyorz deneme, kocs kendını besiye cekecekmış :)))bu akşm onu kandrmam lazım,gelecek gunler mutluluk getrsın Allah ım hepimize...amın:KK24:

merhaba arkadaşlar ben de geldiğim topiğinize. 8 ay önce vajinismustan kurtuldum ama hala tam olarak geçmiş değil galiba. ilişki sırasında bir problem yok çok şükür ama jinekolojik muayene olamıyorum. o küçüçük incecik vajinal ultrason aletinden korkuyorum. benim gibi olan varmı ne yapmam lazım. egzersizlere devam etmeli miyim. bir de ben 5 ay önce 9 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. ondan sonra hamile kalamadım. deli gibi istiyorum takıntı haline geldi bende artık. Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah. bu arada bat 4 eylül beni de listeye eklermisiniz

Tatlim çok erken yapmissin testi, idrar testinde regl gecikmesini beklemek en dogrusu.. Biliyorum o anki heycanla yaptin bende dayanamayip yapmistim sonuçun negatif çikacagini bile bile çünkü reglime daha 2 hafta vardi.. çikmaz tabi.. Idrar testinde geç çikiyo.. Kan testiyle daha erkenden yaptirabiliyosun ama en güzeli regl gecikmsini beklemek.. Dilerim bu heycanin bosa çikmaz nasip eder Rabbim :KK54:

evet cnm dayanamdm erkndn yaptım,sanırım poztf gosteren test bozuktu,buzdolbına koymustum,yanlış gösterdı hasbaa:KK1: neyse atlattım o heyecanı,3 gun kaldı reglıye sol kasgımdakı ara ara batma dısında bısey hıssetmıyrum.regl gunune kadrda test yapmıcam,zaten 1 haftadrda yapmıyorz deneme, kocs kendını besiye cekecekmış :)))bu akşm onu kandrmam lazım,gelecek gunler mutluluk getrsın Allah ım hepimize...amın:KK24:[/QUOTE]

o 3 gün sana nasıl geçicek Allah bilir:)inş hamilesindir canım

merhaba arkadaşlar ben de geldiğim topiğinize. 8 ay önce vajinismustan kurtuldum ama hala tam olarak geçmiş değil galiba. ilişki sırasında bir problem yok çok şükür ama jinekolojik muayene olamıyorum. o küçüçük incecik vajinal ultrason aletinden korkuyorum. benim gibi olan varmı ne yapmam lazım. egzersizlere devam etmeli miyim. bir de ben 5 ay önce 9 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. ondan sonra hamile kalamadım. deli gibi istiyorum takıntı haline geldi bende artık. Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah. bu arada bat 4 eylül beni de listeye eklermisiniz

hosgldn cnm,ugur getırsın bu topc sana...bnde vajıyı yenlı dun 1 ay oldu,ılşkıde cok raht degılım ama yapabılıyorum sonucta,vajınal muaneden bnde cok korkuyrum,gecen muanede yapılanlrla ılgılı bı yazı okudum,pc basından otrma odasına zor gıttım,bacaklrım tutmadı :KK43:
sanırım bu korkuda vajı gıbı kafamızdakı hurafelere gore sekıl alıp korkmamıza neden oluyor,ben öyle yorumluyrum kendımce ve bu muayeneden kacıs yok,enınde sonunda bıgun olacak

evet cnm dayanamdm erkndn yaptım,sanırım poztf gosteren test bozuktu,buzdolbına koymustum,yanlış gösterdı hasbaa:KK1: neyse atlattım o heyecanı,3 gun kaldı reglıye sol kasgımdakı ara ara batma dısında bısey hıssetmıyrum.regl gunune kadrda test yapmıcam,zaten 1 haftadrda yapmıyorz deneme, kocs kendını besiye cekecekmış :)))bu akşm onu kandrmam lazım,gelecek gunler mutluluk getrsın Allah ım hepimize...amın:KK24:

o 3 gün sana nasıl geçicek Allah bilir:)inş hamilesindir canım[/QUOTE]

sorma tatlım guya her sabh uyanınca dıyrum bugun belırtı okumak yok,nerdeeeee,yıne bakınıp duruyorum pcye :)bosuna hevslnıp snra kırmızlarla papaz olmak ıstemıyorum ama umut hep var işte....ıftara mısfr cagrınca yemk faln derkn zamn cabuk gecıyo,buda işin bahanesı :) canm buarada sen reglı olmussun,canını sıkma onmuzde daha zamn var,ınsallah bıdahı ay tutar senın bebışınde,:emir_bebek:

Merhaba :) ins en yakin zamanda dilegin gerçeklesir.. :KK16:

inşallah.. birkaç ay önce doktora gittim muayene için. o zamndan beri folik asit ve diaformin kullanıyorum. pcos var bende. haziran ayında yumurtlama takibi yaptı doktor. yumurta oluştu, çatladı ama döllenme olmadı.. temmuzda da şehir dışındaydım, gidemedim. bakalım bugünlerde gidecğm tekrar, şu an regl dönemindeym.. Hayırlısı..

kizlar takvim server'a tasiniyor, aksilik olmazsa ct günü gibi kullanmaya baslariz. :nazar:

otomatik hesaplamayi belki sonraki versiyonlara yapariz, simdilik hersey manuel.

Elvan'cım beni de listeye ekleyebilirsnz.. yalnız benim adetlerim düzensizdir..gerçi son 2 ay kısmen düzenli ben ona göre tahmini tarih vereyim.bat 2 eylül diyelim..

o 3 gün sana nasıl geçicek Allah bilir:)inş hamilesindir canım

sorma tatlım guya her sabh uyanınca dıyrum bugun belırtı okumak yok,nerdeeeee,yıne bakınıp duruyorum pcye :)bosuna hevslnıp snra kırmızlarla papaz olmak ıstemıyorum ama umut hep var işte....ıftara mısfr cagrınca yemk faln derkn zamn cabuk gecıyo,buda işin bahanesı :) canm buarada sen reglı olmussun,canını sıkma onmuzde daha zamn var,ınsallah bıdahı ay tutar senın bebışınde,:emir_bebek:[/QUOTE]

sagol canım ınş bıdahakı aya dedıgın gıbı:)umudumu yitirmiyorum.hayırlısı artık...

X