Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

ya kızlar kafam çok karışık benim yumurtalama dönemim ayın 8 i di dün yumurtalama testi yaptım öylesine iki çizgi çıktı bugünde yaptım yine net iki çizgi çıktı bu ne dır ya kafam çok karıştı ya . .

lh hormonu her daim vucutta var, o yüzden yumurtlamadan sonra bile ovulasyon testinde 2 cizgi görebilirsin. bu da normaldir. ama regliye dogru pozitif ovulasyon testi (test cizgisi digerinden koyu ise), gebelik ihtimali vardir. iyi sanslar.

kızlar bildiğiniz üere kistten dolayı kontrol hapı kullanıyorum normalde 6 gün olmam gerekn adet bu ay 4 gün oldu bu 2.kutu hapım bide bazen sağ kasıgımda bazende sol kasıgımda ara ara ağrılar giriyor yemek yediğim hallde bazen midem bulanıyo aceba hamile kalma sansım varmıdırı hap kullanırken yada üstüne görme yazdım gecen ama sanırım basına gelen olmadı kimse yazmadı

ihtimal düsük sanki. üstüne görme denen sey cogunlukla yerlesme kanamasi, o da 4 gün sürekli regli seklinde olan bir sey degil. hic basima gelmedi, hap da kullanmadim. ama hamilelerden anladigim kadariyla bulanti isi iflah kesen bir durum. hayattan sogutan bezdiren bir sekilde... hafif bir bulanti gibi mi seninki?

kızlar bildiğiniz üere kistten dolayı kontrol hapı kullanıyorum normalde 6 gün olmam gerekn adet bu ay 4 gün oldu bu 2.kutu hapım bide bazen sağ kasıgımda bazende sol kasıgımda ara ara ağrılar giriyor yemek yediğim hallde bazen midem bulanıyo aceba hamile kalma sansım varmıdırı hap kullanırken yada üstüne görme yazdım gecen ama sanırım basına gelen olmadı kimse yazmadı

Canım o hap bulantı yapıyo aşırı derecede o yüzden ben gece yatmadan önce içiyordum bu hapı kullandığın ilk ay belki bebek olabilir o da az bi ihtimal bence...

canım oğluşun olacakmış Allah hayırlısıyla birlikte kucağına almayı gülsevdamın yaşadığı mutluluğu sana da (bize de) yaşamayı nasip etsin inşaallah.

Allah razı olsun canım ama inan nasıl doğum yapacağım bilmiyorum....çok korkutuyo beni heleki geçen akşamdan sonra...
inş sende hayırlısıyla en kısa zamanda güzel haberlerini verirsin tekrar.
bilmiyorum inanırmısın ama buraya hamileliğimle ilgili durumlarımı yazarken hep sen geliyosun aklıma...aşağı yukarı aynı zamanlardaydı bizimki...tabi bize bişey demek düşmez...nasippp

merhaba kaderdaşlarım :KK19:
13 mayısda normal doğum ıle yavrumu kucağıma aldım ..
Allahım tez vakıt sızlerede bu duyguyu tattırsın hamılelık hıc bısey asıl anne olunca başlıyor hersey
tam 1 haftadır toplamda 14 saat uyumuşumdur ee zahmetsız rahmet olmaz analarımızın degerını sımdı daha ıyı anlıyoruz ..

doğum hıkayemı merak edenlere
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis-anneleri/599088-2013-mayis-annelerinin-dogum-hikayeleri-13.html
oğlumla sızlerı cook opuyoruzzz teyzelerı:KK19:

tebrik ederim canımmm doğum hikayenide okudum ne güzel anlatmışsın ben çok korkuyorum ama sen anlatırken sanki çok kolaymış gibi geldi:)))
Rabbim hayırlı bi şekilde büyütsün inş

Allah razı olsun canım ama inan nasıl doğum yapacağım bilmiyorum....çok korkutuyo beni heleki geçen akşamdan sonra...
inş sende hayırlısıyla en kısa zamanda güzel haberlerini verirsin tekrar.
bilmiyorum inanırmısın ama buraya hamileliğimle ilgili durumlarımı yazarken hep sen geliyosun aklıma...aşağı yukarı aynı zamanlardaydı bizimki...tabi bize bişey demek düşmez...nasippp

oyy canımbenim rahat ol sen... biliyorum ne kadar hassas olduğunu... güzel olan sen gibi arkadaşlarımın olması... sen ve bebeğin iyi oldukça daha iyi hissediyorum ben kendimi çok şükür diyorum o da yaşamadı bizim yaşadıklarımızı...
eminim beni de saracaktı o korkular ama ben hep duyacağım acıdan değil de acaba o anda yapmam gerekenleri yapmazsam bebeğime zararı dokunur mu diye korkardım... o yüzden hep sezaryendi aklımdaki... bebeğin güzel güzel büyüsün yeterki olmadı öyle yaparsın ya da yaptırmaya çalışırsın canım Allah a emanet olun

regliden hemen önce leylekler gelmiyor. leyleklerin bibek getirmesi icin yumurta lazim. o da genelde regliden 12 ile 17 gün önce geliyor.
pko oldugu icin ovulasyon testi kullanmani öneriyorum, yok ugrasamam dersen, ovulasyonun yaklastigi ya da gerceklestigi belirtiler sunlar:

1- yumurta aki kivaminda akinti. genellikle seffaf bazen beyaz (bazen ikisinin karisimi) sünen iykk sümük gibi bir akinti. bu östrojenin tavan yaptigi sperm kardeslerin mutlu mesut yüzdügü ve yasadigi gebelige elverisli bir akinti. bunu gördün mü, calismalari hizlandirmak lazim.

2- gögüsler daha yuvarlak, göbek icerde ve kalcalar daha bir dolgun gözüküyor - kocalara pek güzel görünüyoruz. doga ürememizi istiyor.
ben artik ovulasyonu sacimi taramadan, pijamali halimdeyken bile aynaya baktigimda he bugün güzel gözüküyorum diye düsündügüm günden tanir oldum. ayda 2 gün böyle hissediyorum. gözde capak mi var, kasim mi düsmüs hiiic farketmiyor heheh.

3- ovulasyon öncesi vucut atesi düsük oluyor, ovulasyon sonrasi en az 0-3 derece bir artis ve regli yaklasana kadar yüksek bir seyir:
kendimden örnek vereyim. yumurtlama önce atesim 36.0 veya 36.1 oluyor, yumurtlama sonrasi 36.4 e cikiyor ve regliden 2 gün öncesine kadar 36.5 veya 36.7 de seyrediyor, bir gün önce 36.3 e düsüyor ve 36.2 ile kirmizi karti görüyorum. gebelik testi ziyan etmiyorum efem.

4- yumurtlama günlerimizde degisik bir koku saliyoruz, kocalar bu kokuyu alabiliyor.

5- östrojenin etkisiyle mac yapamasimiz geliyor.

6- yumurtlama sonrasi akinti krem rengi ya da yapiskan ama cekince uzamayan bir sekle bürünüyor.
canimmm ALLAH razi olsun cok guldurdun beni Rabbimde seni guldursun omrun boyunca ailenle bebislerinle kuzummm... dediklerin aklimda canim bugun pkolu arkadaslarin zayiflama sayfasi var ona da kaydoldum hayirlisiyla zayiflayip ALLzAH imin izniyle gelsin bebislerrr...

ihtimal düsük sanki. üstüne görme denen sey cogunlukla yerlesme kanamasi, o da 4 gün sürekli regli seklinde olan bir sey degil. hic basima gelmedi, hap da kullanmadim. ama hamilelerden anladigim kadariyla bulanti isi iflah kesen bir durum. hayattan sogutan bezdiren bir sekilde... hafif bir bulanti gibi mi seninki?

evet hafif derece bazen coğalıyo gibi yada pskolojik ama agrı var kasıgımda gecen gün işten gelirken kramp gibi bişey girdi sol tarafıma 10 dk da geleceğim yolu 20 dk da felan geldim yavaş yavaş

Canım o hap bulantı yapıyo aşırı derecede o yüzden ben gece yatmadan önce içiyordum bu hapı kullandığın ilk ay belki bebek olabilir o da az bi ihtimal bence...

bilmiyorum ki ya bende aksam 8.30 da içiyorum ama gündüzde bulanıyo suan bile bulanıyo ama açlıktan mı bilmiyorum bu 2.hapım kafam karısık

bilmiyorum ki ya bende aksam 8.30 da içiyorum ama gündüzde bulanıyo suan bile bulanıyo ama açlıktan mı bilmiyorum bu 2.hapım kafam karısık

canım 4 5 ay adet görüp karnı şişince hamile olduğunu anlayanlar var.tabii bu nadir bir durum ama hiç olmaz diye bişey yok..yanii yerleşme kanaması ve üstüne adet görme farklı bişeyy.ayrıca her hamilenin karnı feci bulanıcak diye de bişey yok.mesela benim pek bulantım olmuyo.sadece belli yemek kokularında ve sabahları oluyo..o da hayatıma hiçç engel değill.tabii senin şu hapı kullanman kafaları karıştırıyoo ama bi test yapsana bakalım ne çıkçak

canım 4 5 ay adet görüp karnı şişince hamile olduğunu anlayanlar var.tabii bu nadir bir durum ama hiç olmaz diye bişey yok..yanii yerleşme kanaması ve üstüne adet görme farklı bişeyy.ayrıca her hamilenin karnı feci bulanıcak diye de bişey yok.mesela benim pek bulantım olmuyo.sadece belli yemek kokularında ve sabahları oluyo..o da hayatıma hiçç engel değill.tabii senin şu hapı kullanman kafaları karıştırıyoo ama bi test yapsana bakalım ne çıkçak

off test yapıpda yine negatifi görecem diye hiç yapmak istemiyorum 4 gün oldu azda geldi ama bilmiyorum ki test yapsammı aceba gecen gün allah kabul etsin kandilde namaz kıldım eğildikçe basım dönüyo bu normaldir ama eğilip kalktıkca normalde yürükende dönüyo bazen bide eğilip kalktıkca sol kasıgımda agrı girip cıkıyodu lannn noluuuuu bannaaaaaaa:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

kısçelerrr
dr yeni geldim kese göründü 15 gün sonra da kalp atışı için tekrar gitcem :KK1:
tahlillerimi yaptı idrar da ilthap harici hiç bi sorun çıkmadı çooook şükür :KK16::KK16:
dua edin benim için 15 gün sonra kalp atışını da duyabilelim.
rabbim isteyen herkese aratmadan tez zaman da nasip etsin inşallah :KK16::KK16::KK16:

canım gözün aydın ilk muayeneyi olmuşsun biraz anlatsana neler yaptı dr bende gidecem ya sadece karnından ultrasonla bakıyo değilmi

canım gözün aydın ilk muayeneyi olmuşsun biraz anlatsana neler yaptı dr bende gidecem ya sadece karnından ultrasonla bakıyo değilmi

canım ben ilk gittiğimde 6 haftalıktı.karından baktı ve keseyi görmedi .eğer bebği görmek istersen vajinal ultrason yapalım dedi..ama ben istemedim canım ve iki hafta sonra gördümm.bence bebek karından gözükmezse panik yapma ve vajinal ultrasonu pek tavsiye etmiyorum.yaptıran var ama bence gerek yok canımm

off test yapıpda yine negatifi görecem diye hiç yapmak istemiyorum 4 gün oldu azda geldi ama bilmiyorum ki test yapsammı aceba gecen gün allah kabul etsin kandilde namaz kıldım eğildikçe basım dönüyo bu normaldir ama eğilip kalktıkca normalde yürükende dönüyo bazen bide eğilip kalktıkca sol kasıgımda agrı girip cıkıyodu lannn noluuuuu bannaaaaaaa:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

canım olumlu da olsa olumsuz da olsa bi test yap bnce çünü Allah korusun tabii hap kullanıyosun yan etkisi falan olur.

mrb kızlar bişey sorcam ben hamile kalmak ıstemıyorum ama her zaman korunmuyoruz. bazen ilişkı sırasında eşim geri çekıo.. bu şeklde hamıle kalınır mı ya korkmaya başladım. bugün bı yazı okudum. boşalmadan önce gelen zevk suyuyla da hamile kalma ıhtımalı vamrıs. bu salgı bazen sperm de bulunduruyormuş ? bu şekılde hamıle kalan varmı yaaa???

mrb kızlar bişey sorcam ben hamile kalmak ıstemıyorum ama her zaman korunmuyoruz. bazen ilişkı sırasında eşim geri çekıo.. bu şeklde hamıle kalınır mı ya korkmaya başladım. bugün bı yazı okudum. boşalmadan önce gelen zevk suyuyla da hamile kalma ıhtımalı vamrıs. bu salgı bazen sperm de bulunduruyormuş ? bu şekılde hamıle kalan varmı yaaa???

teoride kalinir, kalanlar da var. hic iyi bir korunma yöntemi degil. ha ben aylardir hamile kalmaya calisiyorum, amuda kalkmadigim kaldi, olmayinca olmuyor. kimisi de zevk suyuyla kaliyor iste. risk almayin yine de.

slm arkadaşlar..nasılsınız.bende yendim bu hastalığı şimdi 4 aylık hamileyim.ama çok korkuorum bu çoçuk nasıl doğcak..
diorum sezeryan olurum ama ondanda korkuorum....
bu bebeğin olması için 14 ay dört gözle bekledim..ama çok korkuorum güya hastalığı yendim

Bu hastaligi yasamayanlarda ayni :) Baglantisi yok vajinusmusla rahat ol. Rabbim kolayligini verir. E anne olmak, dünyaya bi can getirmek kolay degildir tabiki :) Zahmet olmadan rahmet olmaz azicik disini skcan :KK16: Birde milletin abartarak anlattigi hikayelerle kendini bosa stres sokma :) bilirsin bazilari çok sever abartarak anlatmayi :)
Rabbim kolaylik içinde kucagina almayi nasip etsin.

kızlar hamileyim

Tebrik ederim, saglikla kucaklamarsin ins..

canımm daha doğuma çokk varr ama beni korku sardı şimdiden..gerçi korku sayılmaz çünkü vajiliyken bile 2 kez muayene olmuştumm.şimdi ya doğumda kendimi sıkarsam bebeğin gelişini engellersem gibi korkularım var.daha doğrusu ben bu işi beceremem diye düşünüyorumm:KK9::KK9::KK9::KK9:
Endiseni az çok anlayabiliyorum :) Ama Selanin alttaki yazida yazdigi herseye katiliyorum.. Agzina saglik Kiz Selaaaa, bir can gelecek dünyaya, kolaymi.. :) Ins normal dogumla alirsin bebisini kucagina.. Sende rahat ol daha yolun basindasin, bebegini etkiler stres.. Allah yardimcn olur ins.. :)

bu kadar korkmayın doğumdan. o mucizevi bir şey. ben de zaman zaman korkuyorum ama o anda güç geleceğini, allahın yardım edeceğini düşünüyorum hep. kadınların anlattığı öldüm-bittim-geberdim türü şeylere inanmayın. doğumu çok rahat olan insanlar var. bizi korkuta korkuta vajinismus yaptılar zaten, doğumu da abartarak gözümüzü korkuttuklarını düşünüyorum. allah izin verirse normal doğum yapıp bütün detayları sizlerle paylaşacağım. umarım çok sancı çekmem. çeksem de dayanmak gerek, dünyaya bir can gelecek kolay mı? :emir_bebek:

Son düzenleme:
X