Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

geçen ay bende yumurtlama günü değil ertesi günü olmuştu canım ve sadece ertesi gün memleketteydik çünkü :KK1: :KK1: o zaman olmuş galiba.. bende de kasık da batma oluyo agrı falan mıdem bulandı ben adet olurum die onun belirtileri demiştim ama değilmiş :KK1: internetten bakmıştım erken belirtiler die bende hepsi vardı. hayırlısı olsun inşallah rabbim gönlündekini nasip etsin...

amin cnm ya çok ıstyrm ınşlll allhm nasip eder bana ya :KK43:

amin cnm ya çok ıstyrm ınşlll allhm nasip eder bana ya :KK43:

hayırlısı inşallah canım ben hiç beklemiyodum sürpriz oldu bana :KK1: artık bende kendimle konusmaya baslamıstım bende sorun mu var ki die herkes onun cocugu olmuyo dıe konusmaya baslamıstı vaktı gelince RABBim nasıp edıyo :KK1:

:KK49::KK49: taze hamileleri tebrik eylerim efenim. saglikli, mutlu, huzurlu 9 aylar olsun.

eski hamile yeni anne gülsevdami da tebrik eylerim :nazar::nazar: :KK8:

Aaaa dogurdumu :KK52: Nasil olmus normalmi?? Biliyorsan tarihi ve bebegin ismini yazarmisin :KK16: Ay msllh ya:nazar::nazar:
Tebrik ederim gülsevdammmm, bebeginizle saglikli mutlu bi hayat dilerim.

arkadaşlar merhaba.ben evlenmeden önce normal doğum yapabileceğimi düşünürdüm..ama evlendikten sonra 1,5 yıl vajinismusluydumm.geçen bişey oldu ağlamaya başladım canımm çokk kıymetlidir çünküü:KK9::KK9::KK9::KK9:
eşim de şakasına bakalım sen bu bebeği nasıl doğuracaksın dedi.şimdi aklıma bu takılmaya başladı...acabanormal doğum yapabilecekmiyim diyee..

ya kızlar çok erkenb biliyorum ama napım sorucam banane :) ben yumurtala gnmden 1 gn önce bir gn sonra ve ondan sonrakı gnler gun aşırı ilşki yaşadım yumrtlama gnmde giremedm uyuya kalmışıım :) ama ondan önce grdm ve gun aşırı girdm sonra ama bnm 2 gundur sag kasığımda batma oluyo çok hafif olmak üzere sola vuryo gögslermde acı yok amaa degişk bi karıncalanma hissi var agrı gibi bişey sizce bir ihtimllmi inşl bebeğim olur yaaaaaaaaaaa :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: çok erken ama bır umt işde napalım

Canim çok kafaya takiyorsun ya :KK43: daha dur bakalim.. Bukadar stres yaparsan zorlastirirsin bebesin gelmesini.. Bende ilk hamileligimde senin gibiydim, hiç bekleyemedim yedim durdum kendimi, sabirsizlik, ay bu ay olsun, kendi kendime hissetmedigim seyleri hissetmeyi basarmistim, kasik agrisi o, su, bu. ha tamam hamileydim, hamilelgimdede birsürü pimpiriklik, hepsi bosunaymis, düstü bebegim. Sonra ders olmamis gibi bidahaki bebek olana kadar yine ayni takintilar, ay migdem bulaniyo hamilemiyim ay söyle, hatta bikeresnde bütün hamilelik belirtileri vardi günümüde geçmistim ama hamile degildim. Ikinci bebegimde ilkinden daha rahattim ama oda düstü. Simdi inanki okadar rahatimki oh bee, çok ders çikardim bu iki düsüklerdn. Akisina birakmayi, sabretmeyi ögrendim, hem böylesi bi okadar daha rahat. Ne strese sokmusum kendimi zamaninda.
Hep söylerim, " olmuyorsa olmuyordur, Vardir Yaradanin bir bildigi" :)
Oyüzden sknti yapip o olacak olan vakte kadar kendimizi hirpalamanin bi anlami yok.. hem çok can skici bi olay beklemek, stres yapmak sürekli aklin kendinde, acaba bi belirti yasiyomuyum suan, bence kurtul bu düsüncelerinden, rahat ol.. Emin ol bi vakti var, :) bebegin o vakit gelince yerlesecek göbisine :) InsAllah hakkinda hayirlisi olur, hevesini anliyorum ama biraz sakin ol, kendi iyiligin için cnm, çünkü farkinda olmadan umutlaniyosun, bu belirtilerle birlikte, ve - InsAllah hamilesindirde - regl oldugun zaman çok üzülüyosun, bunu defalarca yasadigim için yazdim sana, beni yanlis anlamani istemem , Rabbim gönlündekini nasip eder ins sana :) :KK16::KK16:

Son düzenleme:

Ayyyy :KK9: Tebrikler, çok sevindim :) Allah saglikli bi hamilelik nasip etsin ins :) Kendine dikkat et, listeye ekledim bu arada :)
Diger anne adaylarinada böyle testler görmek nasip olur ins :)

saol canım benim :KK1: liste içinde tşk ederim.. rabbim isteyen herkese aratmadan nasip etsin inşallah...

arkadaşlar merhaba.ben evlenmeden önce normal doğum yapabileceğimi düşünürdüm..ama evlendikten sonra 1,5 yıl vajinismusluydumm.geçen bişey oldu ağlamaya başladım canımm çokk kıymetlidir çünküü:KK9::KK9::KK9::KK9:
eşim de şakasına bakalım sen bu bebeği nasıl doğuracaksın dedi.şimdi aklıma bu takılmaya başladı...acabanormal doğum yapabilecekmiyim diyee..

ayyy aynı bende öyleyim cuma günü dr gitcem sıkıntısı bastı şimdiden :KK1: bende normal doğum yapabileceğimi düşünmüyorum o yüzden ona takılmıyorum şimdi tek düşündüğüm acaba bebek de bi sorun olur mu?
hem şimdiden düşnüp kafana takma rabbim bi kolaylık nasip eder..

Ayyy :KK1: Kiyamam. Korkma canim herseyin dogal olani iyidir unutma. Eger müsaitsen normal doguma, bence bunu tercih etmelisin, ha aksi bi durumda sezeryan gerekirse ozaman yapacak bisey yok. Korkunu anliyorum, kisa bi süreligine bende yasamistim :) Ama hep kulaktan duyma abarti hikayeleri düsünme, dogumu kolay geçenlerde çok. Rabbim sabrini verir illaki. Bence anne olmanin güzelligide normal dogumda. InsAllah hakkinda hayirlisi olur canim, simdiden düsünüp kendini skintiya sokma, hersey olacagina varir :KK16: Yinede dogumu kolaylastiran egzersizler var, dogum yaklasinca eger kararlastirirsaniz doktorunuzla, bunlari yaparak hazirlikli olursun :KK16:

hayırlısı inşallah canım ben hiç beklemiyodum sürpriz oldu bana :KK1: artık bende kendimle konusmaya baslamıstım bende sorun mu var ki die herkes onun cocugu olmuyo dıe konusmaya baslamıstı vaktı gelince RABBim nasıp edıyo :KK1:

aynen bendede öyle uzun sure vajiyle ugraştım ve şuan bana surklı dr git sen bence sorun var diyolar ama bilmylrkjı vajiyle ugrştım :KK43::KK43::KK43::KK43:

aynen bendede öyle uzun sure vajiyle ugraştım ve şuan bana surklı dr git sen bence sorun var diyolar ama bilmylrkjı vajiyle ugrştım :KK43::KK43::KK43::KK43:

millet anca konusur canım sen bosver takma hiç :KK1: yumurtlama gününe dikkat et vakti zamanı gelince olur üzülme

millet anca konusur canım sen bosver takma hiç :KK1: yumurtlama gününe dikkat et vakti zamanı gelince olur üzülme

bak canım ben sana söyle anlatıyım sennı sıkmak hiç ıstemem ışde ama napıyım konuşcak kımsem yok :KK43: benm ayın 8 i yumurtalamamdı ama ondan bir gun önce girdm 8inde giredm uyuya kldm ben sonra 9 unda girdm 11 inde grdm bide umarm vardır milltn çenesi kapanr:KK43::KK43::KK43::KK43:

bak canım ben sana söyle anlatıyım sennı sıkmak hiç ıstemem ışde ama napıyım konuşcak kımsem yok :KK43: benm ayın 8 i yumurtalamamdı ama ondan bir gun önce girdm 8inde giredm uyuya kldm ben sonra 9 unda girdm 11 inde grdm bide umarm vardır milltn çenesi kapanr:KK43::KK43::KK43::KK43:

bende yumurtlamadan 1 gün öncesi olmustu baska olmadı deedim gibi memleketteydik o yüzden olmamıştı ama tutmuş işte :KK1: hala şaşkınım çünkü göğüslerim belim ağrıdığı için ben regli olurum die bekliyodumm

bende yumurtlamadan 1 gün öncesi olmustu baska olmadı deedim gibi memleketteydik o yüzden olmamıştı ama tutmuş işte :KK1: hala şaşkınım çünkü göğüslerim belim ağrıdığı için ben regli olurum die bekliyodumm

umarım aynı şeyi kısa zamnda bnde yşrım :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kısslar profil de gebelik takvimini nasıl yapıyoruz??

merhaba seiss sanırım aşağı yukarı aynı tarihlerde olucak doğumlarımız. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım. kan testimde de çıktı fakat bi doktor kazası yaşayıp tam doğum tarihimi öğrenemedim. neyse yarın başk doktora gidiyorum. birbirimizin tecrübelerinden yararlansak ya:)

Son düzenleme:
slm arkadaşlar..nasılsınız.bende yendim bu hastalığı şimdi 4 aylık hamileyim.ama çok korkuorum bu çoçuk nasıl doğcak..
diorum sezeryan olurum ama ondanda korkuorum....
bu bebeğin olması için 14 ay dört gözle bekledim..ama çok korkuorum güya hastalığı yendim

ayyy aynı bende öyleyim cuma günü dr gitcem sıkıntısı bastı şimdiden :KK1: bende normal doğum yapabileceğimi düşünmüyorum o yüzden ona takılmıyorum şimdi tek düşündüğüm acaba bebek de bi sorun olur mu?
hem şimdiden düşnüp kafana takma rabbim bi kolaylık nasip eder..[/QUOTE]

canım ilk doktora gitiiğimde karından baktı ultrasonla kese gözüktü ama bebek gözükmedi.6 haftalıktım o zaman.doktor vajinal ultrason yapalım kesin görürüz dedi.ama ben kabul etmedim:)kii vajiliyken bile 2 kez kontrole gitmiştim.2 hafta sonraya randevu verdi.8 haftalıkken gördümm bebişimi.hemen ilk giittiğinde kese gözküyoo yani sakın panik yapma canımm.İnşallah hayırlısıyla alırsın kucağına.

X