Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

:KK16::KK16::KK16::KK16: eksik olma canim. hadi bakalim hayirlisi olsun seninde 8 hafta gibi suren klmis ins ozamana kadar bende hamis kalirm

allaaaaaaaa, halaylar sana gelsin o zaman teeey teeey :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64: hadi gözünaydın, o kadar sevindim kiiiiiii!!! allah hayırlı gördüğü zaman nasip edecek demek ki. artık önün açık, soru işaretin kalmadı. çok geçmiş olsun elvan. ben doğum yapınca sen hamile olacaksın gibi geçti şimdi içimden. hadi hayırlısı. :KK16:

evet canım haklısın Allah en doğru zamanda verecektir, bize göre şer olan şeylerin aslında belli bi zaman sonra hayır olduğunu anlıyoruz önemli olan bu aşamada sabretmek isyan etmemek.. canım beniim de eşimin tayini çıkıcak 20 güne kadar yeni yerinde göreve başlıcak ve ondan sonra askere gidicek ve biz ancak 2014 ağustosta aynı yerde yaşamaya başlıcaz.. dr a gidip gebelik öncesi tahlillerimi yaptırmam gerekiyo bu ay gidicem inşş.. bi sorun yoksa ben de istiyorum bebek beni düşündüren şey annem babam benimle aynı şehirdeler onlar yardımcı olurlar ama eşimin yanımda olmaması ... bu şekilde nasıl olacak ... yani tam bi karar vermiş değilim o yüzden şimdilik korunuyoruz:) hayırlısı olsun inşş hakkımızda :KK66:

aynen canim cok dogru.. herzaman hayirlisi icin dua edelim ins . seninde Allah yardmcn olsn ins hakkinizda hayirlisi olr, zor bi karar gercekten bi yandan esinle o mutlulugu yasamak,zor anlarinda ondan destek gormek, diger yandan o yokken bebegine odaklanabilmek. onunla vakit gecirmek. biz nekadar dusunsek karar alsakta yine hersey olacagina variyo oyzdn rahat olalim relaxxxx anliyonnn:KK53::KK9: sacmaliyorm bakma bgn fazlasiyla enerjikim :KK9::KK52:

aynen canim cok dogru.. herzaman hayirlisi icin dua edelim ins . seninde Allah yardmcn olsn ins hakkinizda hayirlisi olr, zor bi karar gercekten bi yandan esinle o mutlulugu yasamak,zor anlarinda ondan destek gormek, diger yandan o yokken bebegine odaklanabilmek. onunla vakit gecirmek. biz nekadar dusunsek karar alsakta yine hersey olacagina variyo oyzdn rahat olalim relaxxxx anliyonnn:KK53::KK9: sacmaliyorm bakma bgn fazlasiyla enerjikim :KK9::KK52:

estağfirullah canım ne saçmalaması doğruyu söyledin relax olmak gerekiyo hayırlısı ve en güzeli olsun hakkımızda inşallah :) bu enerjinin sürmesi dileklerimleeeeeee :))

sağoll canım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırızz inşaalahh.geçen hafta 6 haftalıktı gittiğimde kese göründü ama bebek gözükmedii..yolksac kesesi oluşmuşş %90 bebek vardır dedi.inşallah haftaya görürüz inşallah.dua edin benim için canımm

insallah canimm yolk kese varsa bebekte var demektir insallah gorursunuz :)

kızlar uzun bi radan sonra merhabaaa tatildeyydim giremedim o yüzden kızlar size bişi sormk istiyorum bnim rahim agzında yara çıktı yaktırmak gerekiyomuş korkuyorum hiç bi bilgim yok kötü bişi mi nasıl yakılır yaktıran varmı ?

merhaba arkadaşlar ;
5 haftalıkken dr a gitmiştim sadece kese görünmüştü.dün gittim tekrar doktora bebeğim 7 hafta 5 günlük olmuş kese içinde görülebiliyor artık ve kalp atışları duyuluyor:) çok heyecean verici 9 ay nasıl sabredebilir insan :)
çok fazla mide bulantım ve kasık ağrım var ama dr um içimi rahatlattı her gebelik farklıdır dedi herkesde farklı şeyler görülebilir kanaman olmadığı sürece dert etme; eğer düşük falan olursada üzülme o genetik bir anormallik olduğunu gösterir ve vücut bebeği bırakır dedi...ama inşallah bebeğim beni bırakmaz :KK43:
tek sıkıntım vejeteryan olmam et balık tavuk yiyememem çok denedim ama hala yiyemiyorum var mı aranızda hamile olup et yiyemeyen ve bana beslenme örneği önerebilecek olan :KK43:

merhaba arkadaşlar ;
5 haftalıkken dr a gitmiştim sadece kese görünmüştü.dün gittim tekrar doktora bebeğim 7 hafta 5 günlük olmuş kese içinde görülebiliyor artık ve kalp atışları duyuluyor:) çok heyecean verici 9 ay nasıl sabredebilir insan :)
çok fazla mide bulantım ve kasık ağrım var ama dr um içimi rahatlattı her gebelik farklıdır dedi herkesde farklı şeyler görülebilir kanaman olmadığı sürece dert etme; eğer düşük falan olursada üzülme o genetik bir anormallik olduğunu gösterir ve vücut bebeği bırakır dedi...ama inşallah bebeğim beni bırakmaz :KK43:
tek sıkıntım vejeteryan olmam et balık tavuk yiyememem çok denedim ama hala yiyemiyorum var mı aranızda hamile olup et yiyemeyen ve bana beslenme örneği önerebilecek olan :KK43:

cnm bende vejeteryanim internette arastrmistm
sut ve sut urunleri, yesillik cesitleri kuru baklagiller -ozellikle yesil mercimek- agirlikli besleniyodm arastr istersen doktorunada danis
iyi dusun iyi olsn ins bebegin simski tutunr sana :)

merhaba arkadaşlar ;

bebişin hayırlı olsun. allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin. ben etten tiksindim pek yiyemedim onun yerine bol bol tavuk yedim. eti de kendim pişirmediğim sürece dışarda yiyebiliyorum. ama balık asla. oldum olası sevmedim, yiyemem. doktor balık yerine bana haftada iki porsiyon ıspanak ya da semizotu önerdi. balık için bunları yiyebilirsin, ötekileri tam bilemiyorum. bol bol protein almaya çalış. süt, yoğurt, yumurta, peynir olabilir. ama kırmızı etin yerini ne tutar bilemiyorum. o gerçekten iyi bir protein kaynağı. kansız kalmamak için de lazım. benim kan değerim iyi olmasına rağmen son aylarda demir kullanmaya başladım, değerlerim düştü çünkü. bu vejeteryanlık durumunu doktoruna danış en iyisi.

kızlarrr benım oglusum olucakkk hemen gostedı kendınııı sıze bı sorum olucak dr bana tarama testlerını saydı bırınden bırını secmem gerektıgını ve hepsının aynı sonucu verdıgını soledı bende 3'lü taramayı ıstedımm sız hangılerını yaptırdınızzz?suan masallah gelısımı guzelmısss :nazar::nazar::nazar:

kızlarrr benım oglusum olucakkk hemen gostedı kendınııı sıze bı sorum olucak dr bana tarama testlerını saydı bırınden bırını secmem gerektıgını ve hepsının aynı sonucu verdıgını soledı bende 3'lü taramayı ıstedımm sız hangılerını yaptırdınızzz?suan masallah gelısımı guzelmısss :nazar::nazar::nazar:

:KK9::KK9: tebrikler :nazar: , :KK55: mikili bir :emir_bebek: daha geliyor. taramalar hakkinda tabi malum elde sifir deneyim var ama 3lü taramanin verileri duydup ögrendigim kadariyla cok da baglayici degil. 2li tarama sonuclarin gerektirirse 3'lü yaptirmak daha iyi sanki. hamileler, dogum yapanlar daha dogru cevaplar.

MasAllah canim :nazar::nazar: Bu sene gerçekten erkek senesi oldu :KK1:
Sordugun soruya gelince canim inanki bi bilgim yok :) hamisler cevaplar zaten görünce. Dikkat et kendine oglusunla :KK16::KK16:

Son düzenleme:

merhaba canim gozunaydin benimde bi oglum olucak insallah saglikli sihhatli dogarlar, ikili testin hassasiyeti uclu teste gore daha fazla diye biliyorum ama ikili test 11-14haftalari arasinda yapiliyor sen 15.haftaya girmissin bu durumda uclu test yapar sanirim doktorun normalde ikili test sonucu temiz ciktiginda bazi doktorlar uclu teste gerek duymuyolar benim doktorum ikisinide yaptirdi ikili temiz cikmisti insallah uclude temiz cikar :)

bende hic et yiyemiyorum kokusuna bile tahammul edemiyorum dr kendini zorlaman lazim bebegin ihtiyaci var dedi ve demir ilaci kullaniyorum bu et konusunu asariz insallahhh

kızlar uzun bi radan sonra merhabaaa tatildeyydim giremedim o yüzden kızlar size bişi sormk istiyorum bnim rahim agzında yara çıktı yaktırmak gerekiyomuş korkuyorum hiç bi bilgim yok kötü bişi mi nasıl yakılır yaktıran varmı ?

canım yaktırmayı tavsiye etmem çünkü tanıdıklarımdan biliyorum.Allah göstermesin başka şeylere sebep olabiliyormuş.o yüzden dondurmak gerekiyormuş canım.tanıdığım birisi 2 defa yaktırdı küçük bir ilde ama sonra ankaraya gittiğinde doktor sen ne yaptın demiş.umarım yardımcı olabilmişimdir

canlarım sizi böyle hamile gördüm ya ne mutlu bana.darısı bana:KK66: nazar değmesin maşallah fıstıklarıma:nazar:

slm kızlar nhbr doguma 1ay falan kaldı heyecan bASIYO YAAAAAAAAAA

Hadi bakalım...İnanın bana burada hamile haberi,cinsiyet haberi,doğum haberi alınca ben heyecanlanıyor,mutlu oluyorum ya ne kadar güzel..Allah nazarlardna korusun hepinizi...Sabırsızlıkla bekliyoruz doğumlarınızı vajinusmus geçmişinden sonra normal doğumu kim yapcak cok merak edıyorum ma su var ki vajı gecmısı olamyan kısıler bıle normalden cekınıyor,muayeneden cekınıyor bız yasadık ya bı kere zannediyoruz kı bu hastalık yuzunden aslında hayır geçmişinde vajinusmsu olmayan kadınlarda muayeneden,doğumdan tedirgin...Ne olursa olsun sağlıkla sıhhatle alın da kucaklarınıza..Bu arada bakıyorum bebeği olan herkes uzakalsıyor buralardan yogunluk ve uykusuzlktan napsınlar:KK9::KK9::KK9:çiçekrose,hanzadem,kemre,snowflaken bunlara örnek D: yakında sizi de kaybetcez

slm kızlar nhbr doguma 1ay falan kaldı heyecan bASIYO YAAAAAAAAAA
çok normal canım ya kendimi hamile olarak düşünüyorum da heralde son 1 ay uyuyamazzdım hiç :) Allah yardımcın olsun .. doğum türün belli mi canım veya istediğin bişey var mı ? inşş her şey gönlünce olsun..

merhaba arkadaşlar ;
tebrikler ... ben de semiz otunun balıkla benzer faydaları olduğunu dün duydum hamile bi arkadaştan.. sela da söylemiş.. onun dışında bilmiyorum canım..

çok sevndm canım ne güzel aramıza bi prens daha katılıyo :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

merhaba kızlar 2li testlerden bahsetmişsiniz ben de yaptıracam ondan bu cuma 12 haftalık oldu,inş sonuçlar da iyi çıkar yaptıranlar vardır hamişlerden biraz detay verebilirler mi bu testlerle ilgili bir de 3lü test falan varmış ben yaptırmayı düşünmüyorum 3lüyü bebekten sıvı falan alınıyor heralde onda

ohh maşallah, sonuna kadar böyle güzel gitsin. gözünaydın, bir oğlumuz olacak heee, hadi bakalım. :emir_bebek::nazar: ben sadece ikili test yaptırdım, diğerlerine gerek kalmadı.

X