Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

içini rahatlattıysam cok mutlu oldum canım
bılıyorum sabırsızlık cok oluyor gormek ıstıyorsun bır yandan annemı olcam dıye hala ınanamama duygusu ..
kalp atısını duyana kadar anne gruplarına gırmemıstım ımzamıda tum uzuvları gorunce yapmıstım :)
panık atak olan ben nedense hamılelıkte rahatım umarım tum hamıleler boyle olur acaba neden ne oldu bu nedemek gıbı seylerle kafası bulanmaz :KK66:

baya rahatladım canım çünkü senin titiz olduğunu görüyorum... benim de ilk olduğu için hep bir soru işareti oluyo içimde... ilk defa 5 haftalıkken gitmiştim görünmemişti ama beta hcg m 1045 olunca güzel ilerliyor dedi dr. aslında yarın için gel keseye bakalım demişti ama izne ayrılmış... zaten idareten gidiyordum. gitmek isteğim dr da randevuları dolu oludğu icin en erken 3 nisana verdi randevuyu... o gün de 8 haftalık olacağız Allah ız izniyle (şu anda 6 haftalığız ) çok mu geç olur acaba diye tereddüde başlamıştım ve gitsem mi acaba o güne kadar herhangi birine diye düşünüyordum. çünkü hiç bişey hissetmiyorum daha çok küçük normal diyolar ama gel de bana sor... keseyi görmüş olsaydık daha rahat olacaktım... öyle amamn aman bulantım falan da yok o yüzden ne biliyim işte iyi olduğunu bilmek istiyorum :18::KK16: ama sela ve senin yorumlarını okuyunca biraz daha rahatladım galiba beklicem randevu gününü çok teşekkür ederim canım :KK16: :KK16: :KK16:

slm kızlar gecmişi okuyamadım,hamıle arkadslrı tebrik edıyorum..36.haftamdayım 5 nısanda oğlum gelecek ınsallah.dualrınızı esırgemeyın,çok heyecnlıyım:KK49:

daha dün gibi hatırlıyorum hamileyim dediğin günü..Zaman nasıl geçiyor..Allah bir nefeste kurtarsın bebişini oğlunu al kucağına kokla inşallah :KK16:

Naber hatunlar :KK52: Bugün uykumu aldim, çok fit'im:KK4: Nabersiniz
Aklima birden geldi, kayraozlemden haberi olan varmi? Nesi olcak, nezaman doguracak, onuda listeye ekliyim :KK16: hiç gelmiyo :KK50:
Bana gelince, tasinma telasi baslamadi henüz ama, eve bakmaya gelenlerle ugrasiyorum, her gelen de tutmak istiyoda, bakalim ev sahibi nezaman birini seçecek. Bi tutulaydida, bende kurtulaydim :KK9: Ha bu arada 4 gün sonra randevum vaarrrrr:18: Ben doktorla konusup hsg' isine biraz ara vermek istiyorum, zaten kendisi de önermemisti hsg'yi ve onarmicak çekilmesini tahminim, eger 3. kez düsük olursa, ondan sonra daha detayli arastirma yaptirmak istiyorum, ama simdilik içimden bi ses, biraz daha bekle, kromozom testleri bi çiksin hayirlisiyla, doktorun verdigi ilaçlarida bi denemek istiyorum, bakarsiniz 3. tutar hi :KK43: rahim filmi beni asiri derecede ürkütüyo, çekilirken hata olursa rahimde yirtilma vs olabiliyomus, enfeksyon fln bilmiyorum dogrumu ama, bikez daha denemek istiyorum ben :KK43: ayrica aklima takilan? tüplerde tikaniklik olsa hamile kalinmaz demi? bende bebegi gördük sonradan düstü. Rahimde sekil bozuklugu, tikaniklik vs varmi diye baktirirz demisti o gittigim prof doktor ama ay aklim çok karisikk :KK43:
Esen kalin, mutluluk, huzur içinde yasayin.. :KK54:
canımmm cok ozledım senıı:KK16::KK16::KK16:

kayra ozlem ıyı kızımız olucak ıns 2 ayı kaldı soylıyımde ugrasın buralara:)
sennde hakkındahayırlısı olsun bıtanem umarım bundan sonra hersey gonlunce olur
slm kızlar gecmişi okuyamadım,hamıle arkadslrı tebrik edıyorum..36.haftamdayım 5 nısanda oğlum gelecek ınsallah.dualrınızı esırgemeyın,çok heyecnlıyım:KK49:

yazını okuyunca kalbım bı gumledı aramızda sadece 10 gun var:)sezeryan olursa 15 nısan da fln da ben gırerım heralde doguma:)pff doktorum hala normal dıyor ama bır dahakınde kesın konusucam artık hakkımızda hayırlısı olsun

yazını okuyunca kalbım bı gumledı aramızda sadece 10 gun var:)sezeryan olursa 15 nısan da fln da ben gırerım heralde doguma:)pff doktorum hala normal dıyor ama bır dahakınde kesın konusucam artık hakkımızda hayırlısı olsun

Canim masallah az kalmis dogumuna sgsalim kucagina alirsin insallah:) normal dogum istemiyor musun?

kızlar ya bişi sorucam size benim adet olma tarihim 14 marttı olmadım geçiyo 3 gün önce kassıklarımda batmalar oluyodu aniden ay falan yapıyodum o kadar bide akıntım çok biraz önce çamaşırıma baktım beyaz sümüksü uzayan akıntım var test yapmaya korkuyorum sizce yapmalımıyım testi

Hay maasallah kimler kimler hamis kalmis. Kiz biraz aranizda dolaniyimda bende hamis olayim. Cok ozledim herkesi ben ya. Tel bozuldu pc bozuldu netr giremedim kac aydir. Ama bazen haberkerinizi aldim. Hepinizi ve bebislerinizi Rabbim korusun insaallah. Ayyyy darisi basima. Bende polikistik over varmis doktor kilo vermemi soyledi bide 3 ay kullanmak icin adet duzenleyici verdi hayirlisi bakalim. Bizimde bebislerimiz olsun istiyorum dua edermisiniz bana sizler 2 canlisiniz RAbbim kabul eyler insaallah. Opuyorum hepinizide hepinize de hayirli dogumlar nasip etsin ALLAH im. AEO.

hey maşallah az kalmış günlerin bacım.... anammm topiclerde büyüdü bebişin:):):)
gün gün sayende bilgi edindim okuyunca alt takvimini.... hadi hayırlı doğumlar dilerim inşlh sapa sağlam cuk diye alırsın yavrunu kucağınaaaa bacım
kızlar ya bişi sorucam size benim adet olma tarihim 14 marttı olmadım geçiyo 3 gün önce kassıklarımda batmalar oluyodu aniden ay falan yapıyodum o kadar bide akıntım çok biraz önce çamaşırıma baktım beyaz sümüksü uzayan akıntım var test yapmaya korkuyorum sizce yapmalımıyım testi
abovvvvv hamilemisin yoksa???

ne duryon yap testiben o akıntıdan falan bişey anlamamda günün geçmiş diye dedim... güzel haberlerle gel bacım

Hay maasallah kimler kimler hamis kalmis. Kiz biraz aranizda dolaniyimda bende hamis olayim. Cok ozledim herkesi ben ya. Tel bozuldu pc bozuldu netr giremedim kac aydir. Ama bazen haberkerinizi aldim. Hepinizi ve bebislerinizi Rabbim korusun insaallah. Ayyyy darisi basima. Bende polikistik over varmis doktor kilo vermemi soyledi bide 3 ay kullanmak icin adet duzenleyici verdi hayirlisi bakalim. Bizimde bebislerimiz olsun istiyorum dua edermisiniz bana sizler 2 canlisiniz RAbbim kabul eyler insaallah. Opuyorum hepinizide hepinize de hayirli dogumlar nasip etsin ALLAH im. AEO.
evet aykurtttttttttt taaaaaaaaa nezaman girmiştinnnnnnnn nerelerdesin ne ediyosunnnnnnnnnnnn ben taaaa geçen yıllardannnnnnnnnn bilmem hatırlayabildinmi bacım:)
hadi bakalım güzel haberlerle gel bacım sendeee :KK66: arayı çok açmaaaa baya ay oldu yahu millet doğdu seni görmez olduk halaaa ara ara bakyorum yazdım arkdşlık daveeti bilene yolladım amaa hep sisteme en son girişini kontorl edince yoktunn yaaaaaaaaaa etme böyleeeee bacım

kızlar doktora gittim hem de gününden önce bebeği görmek için ya ada bir sorun var mı diye doktor ultrasondan baktı her şey normal dedi 13m civarında yuvarlak bir kesecik var karnımda:KK9: kalp atışını duymak içinde nisan da gitcez inş,isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın rabbim:KK16:

gulsevdam ve sela1 sizlere de yorumlarınız için çook teşekkür ederim:KK16:

Son düzenleme:
Yeni hamişleri tebrik ederim kızlar.

Bende 17 gün gecikmeden sonra regl oldum.

İlk defa bu kadar gecikti.

Umarım iyiye işarettir.

4 aydır çok değişti adet tarihlerim. Ya 1-2 gün erken yada 2-3 gün geç oluyorum. Bu ay 5.ci ayım tam anlamıyla.

Çalışmalara başladım. Adet tarihim 7 nisan. İnşallah o gün gelmez.:KK14:

Elvan'ıım o bulantı bende de var hafif hep bulanırım ben ama hamişlik bulantısı çok zor günlük işlerini yapamayacak hale getiriyo ben de derdim hep normalde bulanıyorum hamişlilkte nasıl olur Allah bilir çok farklıymışşş . Ben de haftaya tahlil yaptırıcamm Toksoya bakılacak koskoca 3 ay geçti son yaptırdığmdan bu yana bakalım bu sefer kurtulmuş muyum hiç umudum yok ama:-(

Evet ya çok tuhaf, farkli olabilir elbette, ama rahatsiz ediyo ya. çok sükür yinede halimize.
Canim haber bekliyorum, ins bitmistir kurtulmussundur.. Rabbim sifani versin Ins.. :KK16:

selacım bilmeden beni de çok rahatlattın.. bugün tam 6 haftalık olduk :) benim de dr um en erken 3 nisana verdi randevuyu... ogün muhtemelen 8 haftalık olacağız Allah ın izniyle.. ama ben endişelenmeye başlamıştım acaba herhangi birine gitsemmi acaba diye...senin yazını okuyunca ben de rahatladım ne de olsa siz daha tecrübelisiniz :))

rahatlamana çok sevindim, bu haftalarda geç gitmek daha iyi bile olabiliyor. daha minik oldukları için hemen gözükmeyebiliyorlar. şikayet ve kanama olmadığı sürece endişelenmeyin. ben daha erken gitmiştim randevum öyle denk gelmişti, kanama olduğu için kalp duyamadık. baya stres yaşadık. 5 gün sonra gittiğimizde her şey yolundaydı ve rahat bir nefes aldık. ama düşük olmaması için progestan kullandım ve kendimi yormamaya çok dikkat ettim. şükür ki bebeğimiz bizimle kaldı.

canım hiççç korkma öyleymiş böyleymişle bakma olaya bişeycik olmaz. adetimin 8. günü yapıldı bana yani kesildim tam 1 gün sonra oldu. doktorum en iyi zamanın o zaman olacağını söyledi hatta bu yüzden doktor değiştirdim çünkü önceki doktorum adet bitsin 5 gün sonra gel dedi yani 12-13. gün olacaktı bu ısrarla kesilir kesilmez yapılması lazım deyince ben de netten araştırdım evet kesilir kesilmez yazınca bu doktora gittim
ben sana aşama aşama anlatayım
hsg den önce ağrı kesici iğne yaptılar
röntgen masasına yattım doktor spekulumu taktı bir aletle rahim ağzını tuttu bir alet daha yerleştirdi bunları sadece ses olarak duydum birde anlatıyordu şu an bunu yapıyorum diye ilacı verdi filmi çekti haaa bu arada rahim ağzına yerleştirdiği kateter den sonra spekulumu çıkarmıştı ben daha rahat edeyim diye sonrası bacaklarımı falan uzattım yattım yalnız ilaç aniden verilince kramp oldu bende. filmden sonra damla damla 3 gün süren kan geldi. film esnasında da kanama oldu zaten.
sonrası önemli kesinlikle üşütmemen lazım kanallar açık çünkü enfeksiyon riski var. ilaç veriyor zaten sana antibiyotik gibi bişey

Canim burdaki doktorda 9-11 günler arasinda olmasi gerektigini söyledi.. Zaten ozamana bitmis oluyo reglm.. bakalim yarin doktora gidicem, su son siralar epey geriledim ya, rahat birakamiyorum kendimi. Ins olumlu geçer yarinki görüsmem.. çok sagol bilgilerin için, en azindan gerekecekse hsg, ne olduguna dair bi fikir edindim..

yaaa sen nerelerdesin, yendin kayboldun gittin yaa. dua ederiz helbe sana. allah dilediğin zaman sağlıklı sıhhatli hayırlı bir evlat nasip etsin sana. amiiiiiiiinnnn!!:KK16::KK16: bekleriz buraya, uğra arada bakiim.

A.s hosgeldin :) Sizleri burda görmek çok güzel :) Anacim çogu kayiplara karisti..
Bu sene harbiden erkek senesi, çevremdekiler, forumdakiler msllh hepsinin tosuncuklari olcak:nazar::nazar:
Isim ne olcak düsündünüzmü listeye yazayim.. Ins kolayca dogurur kucaklarsin mis kokulunu.. Bizleride habersiz birakma :KK54:

Son düzenleme:
herkese tek tek teeeekkk teşekkür ederiz kızımla =)
elvancım doğum tarihi 19 şubat adı yağmur melisa.
sezaryene ise dr.umla son haftamda karar vermiştik ve sezaryen için gün belirlemiştik ama tabi son haftamdı ve kızım beklemedi suyum geldi gece haliyle devlette beni direk normal doğum olarak hazırladılar dr.umu beklicem dedim o esnada 2 ebe ve 1 dr.un muayene taleplerini reddettim, sabah nöbet değişiminde gelen ebe ben muayene etmezsem dr bey eder dedi öyle ikna etti ve beni rahatlatmak için doğumhanede kapıları kapatarak yavaşça muayene etti zaten ondan sonra benim kendi dr.um gelip nöbetçi dr.a durumumu anlatıp sezaryen olmam gerektiğini söyledi yani boşa muayene oldum ama ebeye kanım ısındığı için kendim için muayene oldum bi bakıma =)

:nazar::nazar: Msllh.. Peki kendinmi tercih ettin sezeryani yoksa sebebi varmiydi? Kemrede, sende sezeryan bakalim vajinusmuslularimizdan ilk kim normal doguracak :97: merak ediyorum, dogurur dogurmaz soru yagdiracam kendisine :KK1:
Ailenle mutluluklar diliyorum :KK16:

Bende özledimmmmmmmm :KK16: Nasilsin canm az kaldi msllh:nazar::nazar: Bu arada sendemi sezeryan olcaksin :KK53:
Sakin buralari habersiz birakma.. Kendine, bebise dikkat et..
Söyle girsin tabi, bizi unutmak olurmu hiç :KK43: dariliyorum ama :KK50::KK17:
Benim içinde dua et ins:KK16:

Son düzenleme:
baya rahatladım canım çünkü senin titiz olduğunu görüyorum... benim de ilk olduğu için hep bir soru işareti oluyo içimde... ilk defa 5 haftalıkken gitmiştim görünmemişti ama beta hcg m 1045 olunca güzel ilerliyor dedi dr. aslında yarın için gel keseye bakalım demişti ama izne ayrılmış... zaten idareten gidiyordum. gitmek isteğim dr da randevuları dolu oludğu icin en erken 3 nisana verdi randevuyu... o gün de 8 haftalık olacağız Allah ız izniyle (şu anda 6 haftalığız ) çok mu geç olur acaba diye tereddüde başlamıştım ve gitsem mi acaba o güne kadar herhangi birine diye düşünüyordum. çünkü hiç bişey hissetmiyorum daha çok küçük normal diyolar ama gel de bana sor... keseyi görmüş olsaydık daha rahat olacaktım... öyle amamn aman bulantım falan da yok o yüzden ne biliyim işte iyi olduğunu bilmek istiyorum :18::KK16: ama sela ve senin yorumlarını okuyunca biraz daha rahatladım galiba beklicem randevu gününü çok teşekkür ederim canım :KK16: :KK16: :KK16:

hopefor ben senin keseyi gördüğünü düşünerek yazmıştım endişelenme diye. testin pozitif çıktıktan sonra ilk aşama kesenin görülmesi. bu önemli çünkü kesenin rahim içinde olması gerekiyor. başka bir yerde ise dış gebelik demek. seni korkutmuş olmayayım, değerin oldukça yüksek, dış gebelik olma ihtimali düşük ama kalbinden önce keseyi görmende fayda var. ben de test sonrası bayram tatiline giriliyordu, sallayacaktım 10 gün sonra ne farkeder diyordum, dr. gidip keseye baktırmamı söyledi. bana kalsa gitmeyecektim :) 3 nisana bir şey kalmadı şu anda ama seni yanıltmak istemem.

Ooooo kimleri görüyorummmmm :) Aykurttt, kaçak seni.. Yendin kaçtin.. Nasilsin? Bundan böyle gel, biyere gitme, kal bu topik ugurlu :KK1: Rabbimin izni ile çok sükür:nazar::nazar:

Ins sende hayirlisiyla tez zamanda hamile kalirsin.. Hakkinizda hayirlisi olsn..

Son düzenleme:
X