Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

aminnnnn
ayy ben çok istiyorum ama eşim hiç oralı değil.vajinismusu yeni yendım.eskiden arkadaşlarımın çocuklarını gözümün içine bakarak severdi.çocukları da çok seviyor istediğini de söylüyor ama hep yorgun.bilmiyorum ama pek istekli değil..

Isimi agir? Ondan olabilir canim.. Seviyor ve istiyorum diyorsa neden istemesin? Hayirlisi olsun

Bukadar acele etmemek lazim (bunu bende yasayarak anladim ne yazikki).. Insanlar nelerle sinaniyor.. :KK43: Nelere sabrediyor.. Aslinda herzaman sükredip sabirla beklemek lazim.. Imtihan dünyasi.. Allah hakkimizda herseyin hayirlisini versin.. Hayirli zamanlarda bebeklerimize kavustursun.. Tahammülüm yok deme.. Allah korusun, beterin beteri var.. Allah çok bekletmeden nasip etsin.. Ne iken ne olduk sükür..
Ovulasyon testleri kullan tatlim en azindan yumurtlama günlerini degerlendir..

doğru söylüyosun canım ben aslında isyan etmiyorum ama ne bileyim işte bazen daralıyo insan çok şükür vajinusmusu yendim inşallah bebek de gelecek.o testi de alıcam canım nasıl kullanılıyo bilmiyorum ama öğrenicem artık çok teşekkür ederim iyi ki varsınız çünkü kimseyle konuşamadığım için sizlerle derteşiyorum iyi ki varsınız iyi ki sizlerle paylaşabiliyorum

Isimi agir? Ondan olabilir canim.. Seviyor ve istiyorum diyorsa neden istemesin? Hayirlisi olsun

evetcanım işi biraz zor polis kendisi ve gece çalışıyo.bende gündüz çalışıyorum.açıkçası zaten pek görüşemiyoruz da .evde olduğu zamanlarda da uyuyor.ben anlayışlı davranmaya çalışıyorum ama vajinismusu yendikten sonra çok istekli olcağını düşünmüştüm.hiç düşündüğüm gibi olmadı..sanki herşey olağan gidiyormuş gibi davranıyor..

[COLOR="#00000ani InsAllah hamilesindir ama bulanti için çok erken canim, yani bilinç alti nezaman basliyor diye bisey yok. Kisi çok istiyorsa, ve sürekli aklindaysa herseyi hissetmesede hisseder gibi oluyo ve hamilelige yorumluyo.. Sonrasi hayal kirikligi ve çok üzülüyorlar.. Düsünmemeye çalis desemde biliyorum :KK1: söz geçiremiceksin kendine.. Bekle bakalim stres yapma, stresten gecikmesin reglin.. InsAllah :emir_bebek: vardir [/COLOR]

İnş.bebistir cnm bu ay üstüne düşmedim 3kez oldu amagumurtlama ggünleriydi sabırla bekleyeceğim ve düşüemmeye calisicam. Dua edin unutmayın beni de ben hep ediyorum.ınş hayırlısıyla sağlıklı birer evladımız olur.

testte iki tüp kan alıyolar bu kadar her şey o kanda belli oluyor.. bir de ultrasonla muayene ol eğer çok korkuyosan sıkışık git karından bakıversin dr...

anladım canım olmazsa bi gün işten izin alıp gidiyim kadın doğuma gitcez dimi kusura bakmayın cahilce soru ama napıyım hastaneyle pek aram yok sıkışık derken canım adetliyken felanmı

bu arada elvan kaç gündür yok dikkatimi çekti
hazalcım idrara sıkışık git o zaman daha belli oluyor ultrasonda..

Kızlar hepinize tek tek teşekkür ederim sorduğunuz için, ben iyiyim, arada hafif hafif ağrılarım oluyor. Doktora en son gittiğimde ağrın olursa gel demişti. Bende regl sancısı gibi ağrılarım var zaten demiştim, bunun üzerine şiddetli olunca gel dedi.
Beta hcg de düşme var ama istediğimiz kadar değil demişlerdi, cuma günü kan vermeye gel dediler ayrıca. Aslında dayanamıyorum, bir fırsat bulsam daha önce gidicem ama hastane çok uzak.
İçimde büyüyor mu? küçülüyor mu? haberim yok, beta hcgnin tekrar yükselmesinden korkuyorum, daha önce düşmüş sonra yükselmişti çünkü. Çok uzun zamandır adet kanaması gibi kanamam var. Beta hcg sıfırlanınca ağrılarda , kanamada bitecekmiş. Bir an önce abdest almak istiyorum artık.

Benden haberler bu kadar, daha güzel haberlerle gelirim inşallah :KK16::KK16::KK16:.
inşallah canım zaten o dönemde insanın o kadar ihtiyacı oluyo ki abdeste namaza .. inşallah hayırlısıyla bhcg sıfırlanır da kurtulursun skıntıdan.. Allah acil şifalar versin..

kızlar bu sabah dayanamayıp gıdıp test aldım yaptım ve sonucu negatif cıktı :KK43: ama hala regl de olmadım bugunle bırlıkte 4 gun oldu gecikeli.
önünüzdeki maçlara bakın nacisss :) üzülme canım bak daha 2 ay olmuş deneme sürenize inşallah hayırlısıyla en kısa zamanda olur kafana takma çok.. hayırlsını iste..

kizlaaarr doktordan geliyorm bebegimi gordum bi damlaciiikk biseeyy :) 5 haftalk dedi 3 hafta sonra yine cagrdi kalp atislarini duymak icin normalmi sizce?
normal canım :) inşşş pıt pıt atışını da duyarsın :) Allah sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin..

ilçede görev yapıyorum ve ile 1.5 saat uzaktayız.yol da bozuk.tabii bunlar mazeret değil de eşim testlere falan gerek olmadığını düşünüyor.onu pek ikna edemiyorum.zaten ben istiyorum ama eşim vajinismusu yendikten sonra hep yorgun hep uzak..
beni örnek ver deki test yaptırmadan plansız hamile kalmış biri ve sonra bi hastalık çıkmış doktorlar demişki kürtaj olacaksın.. aldırmış bebeğini... onun vebalini nasıl ödeyebilecekmiş bi düşünsün bakalım.. sen ne yap ne et ikna et.. biz çok bilinçsizdik... nolur siz bari bilinçli davranın vereceğiniz 2 tüp kan hepsi bu kadar... gerekirse rest çek çocuk istiyosa test yaptırmadan olmazde .. Allah korusun kötü bişeyle karşılaştığında sıkıntısını sen çekiceksin.. Hayırlısı olsun hakkınızda..

bugün dişçiye gittim kızlar nerdeyse 1 senedir ertelediğim bi dişim vardı dr çok geç gelmişin hemen kanal tedavisi yapmam gerek dedi ve oldu bittiye geldi biranda yapıverdi acayip korkuyodum ama hiç acı hissetmedim ya ben dişçiden korkan ben acaba doğumu nasıl yapıarım beni buaralar hamile kalırsam doğumu nasıl yapacağm korkusu sardı onun için hamilelikten acayip korkar oldum şuan zaten korunma dönemindeyiz halen tokso testini yaptıramadım şehir dışında yaptırmam gerek şubat tatilini bekliyorum ama çok da korkuyorum korunup da hamile kalanlar çok ya ben de kalırsam diye :KK43: epudiral normal doğummu ne öyle bişe varmış varmı çevrenizde bu doğumdan yapan nasıl acaba... ağrısız normal doğummuş..

bugün dişçiye gittim kızlar nerdeyse 1 senedir ertelediğim bi dişim vardı dr çok geç gelmişin hemen kanal tedavisi yapmam gerek dedi ve oldu bittiye geldi biranda yapıverdi acayip korkuyodum ama hiç acı hissetmedim ya ben dişçiden korkan ben acaba doğumu nasıl yapıarım beni buaralar hamile kalırsam doğumu nasıl yapacağm korkusu sardı onun için hamilelikten acayip korkar oldum şuan zaten korunma dönemindeyiz halen tokso testini yaptıramadım şehir dışında yaptırmam gerek şubat tatilini bekliyorum ama çok da korkuyorum korunup da hamile kalanlar çok ya ben de kalırsam diye :KK43: epudiral normal doğummu ne öyle bişe varmış varmı çevrenizde bu doğumdan yapan nasıl acaba... ağrısız normal doğummuş..

canım aynı şeyleri yaşamışız.ben de acayip korkardım dişçiden ilk deneyimim de diş çekimi ve kanal tedavisiyle oldu üstelik iğnesiz.şimdi dişçim kovuyor gelme artık diye ama onun dışında da zaten doktor fobim var başka doktora gidemiyorum.kan grubumu ehliyet alırken öğrendim ,ilk ve son kan tahlilimi de evlenirken oldum:18:henüz düşünmüyoruz çocuk ama buaralar bizde çok gündemde.beni de hamileymişim gibi bir korku kapladı.ben kan aldırıcam edıcem derken stresten cocuguma zarar verırım dıye korkuyorum.buaralar doğum hıkayelerını okumaya başladım.bütün doğumların bir negatif yönü var.epudiralde belinden iğne vuruyorlar ama yanlış yere vuruldugunda felc kalma rıskın var bu yuzden cok onemlı.tvde ızlemıstım kadın belden aşağısını hissediyor fakat acı hissi olmuyormuş,doğumu da ayık halde yaşamış oluyorsun,doğum anı çok kolay görünüyor ama dediğim gibi belden yapılan iğne çok önemli,normal doğum uzun ve acısı çok fazla ama hemen ayaklanabılıyorsun.sezeryan oldu da bitti ama doğumdan sonrası sıkıntı.bu korkuyu nasıl atıcaz bılmıyorum:KK43:

akadaşlar yeniyim ben burda vajinismuslauğraşaıyorum
parmak egzersizlerine geçtim dün ama birincidenem hüsranla sonuçlandı yardım edin
bi cesaret istiyorum

akadaşlar yeniyim ben burda vajinismuslauğraşaıyorum
parmak egzersizlerine geçtim dün ama birincidenem hüsranla sonuçlandı yardım edin
bi cesaret istiyorum

canım öncelikle sakin ol lütfen.bak dediğin gibi ilk denemen,olmaması gayet normal.vajinismus ve egzersizler hakkında diğer topik(vajinismus nedir?....) sana daha çok yardımcı olacak.bende vajiliydim topiği ilk okumaya başladığımda şok oldum yapamam dedim ama bir yerden başladım ve burdaki arkadaşarımın yardım ve yönlendirmeliryle yendim.burda okadar çok kişi yendi ki sen niye kurutulmayasın?doktora muayne oldun mu?,egzersiz olarak nerden başladın?ne zamandır bu sorunla uğraşıyorsun gibi bilgileri verirsen daha iyi şekilde yardımcı olabliriz.

doğru söylüyosun canım ben aslında isyan etmiyorum ama ne bileyim işte bazen daralıyo insan çok şükür vajinusmusu yendim inşallah bebek de gelecek.o testi de alıcam canım nasıl kullanılıyo bilmiyorum ama öğrenicem artık çok teşekkür ederim iyi ki varsınız çünkü kimseyle konuşamadığım için sizlerle derteşiyorum iyi ki varsınız iyi ki sizlerle paylaşabiliyorum

Biliyorum canim, böyle olumlu düsün bundan böyle, dertlesmek istedigin zaman gel topige dök içini :KK16: Hem alismis oluyosun iyice iliskiye fenami böyle düsün, ve regl'inden 1 hafta sonra yine basliyosun denemelere..
Testlerin çizgili olanlari var adet döngün nekadar sürüyor? Ben 10. gün basliyordum testleri yapmaya iste yumurtlamayi tespit edene kadar.. çizgili olanda çizginin teki iyice koyulasinca yumurtlama gerçeklesiyo, ben display gülen yüzlü testlerden kullandim.. Ecza'dan git bak, sor nasil kullaniliyo diye, hatta bu forumda topigi bile vardi yanlis hatirlamiyorsam.. :KK16:

Son düzenleme:
evetcanım işi biraz zor polis kendisi ve gece çalışıyo.bende gündüz çalışıyorum.açıkçası zaten pek görüşemiyoruz da .evde olduğu zamanlarda da uyuyor.ben anlayışlı davranmaya çalışıyorum ama vajinismusu yendikten sonra çok istekli olcağını düşünmüştüm.hiç düşündüğüm gibi olmadı..sanki herşey olağan gidiyormuş gibi davranıyor..

Canim ben çalismadigim halde kendisi isten gelince ayni sekilde yorgun bitkin, kendi derdine düsüyor agir isi var esiminde.. Aynen dedigin gibi alttan alip anlayisla yaklasiyorum ama bi süre sonra bunalip patliyorum ona.. yani anliyorum seni insan kendini evli degilde evde iki yabanci gibi hissediyo sonra seninde yaklasasin gelmiyo.. Bende bi ara çalisiyodum daha beter olmustuk.. Insan yorgun olunca dedigin gibi istekte olmuyo :KK43: oyüzden dayanmalisin :KK43: konus esinle dök içini.. InsAllah hersey istedigin gibi olur..

İnş.bebistir cnm bu ay üstüne düşmedim 3kez oldu amagumurtlama ggünleriydi sabırla bekleyeceğim ve düşüemmeye calisicam. Dua edin unutmayın beni de ben hep ediyorum.ınş hayırlısıyla sağlıklı birer evladımız olur.

Ay :) Hadi bakalim hayirlisi Ins tutunmustur bebegin sanaaaaaaaaaaa :emir_bebek:

Bi ben gidemedim su disçiye, ben çok korkarim disçiden ya :KK30: En son seneler öncesi gitmistim ve dolgu sonrasi kalkinca yerde bulmustum kendimi okdar kasmisimki bayilmisim :KK9::KK9: biliyorum çok komik sakin gülmeyin bunu okurken heaa:KK19::KK9::KK9::KK9: Ama haksizda sayilmam iki dise birden dolgu hihhhh :KK43:
NeGüzel üstünden büyük bi yük kalkmistir..
Epidural doguma gelince, onu bende çok sorusturmustum hamileyken.. bizim akrabalar olsun tanidik arkadaslar çogu epidural normal dogum yapti.. Doguma kadar kesinlikle olmamayi düsünüp dogum aninda gözün karariyo artik o sanci azalsin diye vuruluyorlarmis.. yani ters bi harekette zararliymis ama o olmasaymis nasil geçerdi diyenler çok.. Ha bi kuzenim var, geçenlerde keske o igneyi olmasaymisim bazen bel agrisi yapiyo diyo ama o anda düsünmüyosun diyo :26:

Son düzenleme:
bu kadar ustune dusme bence akisina birak biraz.. bu kadar pimpirikli olmak iyi degil.. bazi seyleri de bilmemek gerek diye dusunuyorum.. arkadaslarinda yapmamis gördügün gibi cogu kisi bunlarla ugrasmiyor..

ahhh bacım ahhhh hayırlısıııı hadi bakalım inşlh

Valla birseylerin üstüne çok düstüm ve sonucu ortada.. Bazen rahat olmak ve fazla bilmemek lazim.. Bende kimse sorduysam :26: böyle baktilar bana.. Hiçbirinden haberleri yok..
Allah hayirlisiyla karsilastirsin.. Akisina birak bence.. Listeye eklenmek istiyorsan bat, ve deneme süresini yaz canim :KK16:

vajinüsmusu bile 2 yılda tespit edip 1 yıldada yenince ancak 3 yıla çocuk olurmuşşşşş bu halimle.... offfff haftaya alacam testleri öyle şeyler duydum ki korktum valla vebal ve katlanamayacağım yükler vermesin rabbim bana ve kimselere.... listeye ekleneyimmmm ancak bu psikolojikmidir sorayım size 1 ay geçti vajiyi yeneli çok mu erken düşünüyorum bebişi (rabbim de nasip ederse tabi)
yani eşim bir istiyor bir istemiyor tavırlarındaaaa ,dolayısıyla benide etkiliyor bu durum.....
listede olayım çünkü deniyozzzz vaji 10 kasım gibi yendim sonra son regl başlangıç tarihim 29 kasımdı ve 2. aydayız geçen ay boşu boşuna bissürü test bile yaptım :) gülün halimeeee:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:
sona bu ay 13 ü gibi muhtemel yumurtlama günümmüş bakalımmmmm hayırlısı....
amaaaa varya bacılar iyki bir yendim vajiyi ogün bugundur her gece rüyamda bebişler görüuorummmmm iyce çıldırdımmı ne:KK70::KK70:

:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

selam kızlar yatmadan önce buraya bir bakayım dedim
ben gebelık oncesı sadece vajınal muayene oldum doktorum herhangı bı sorun yok dedı ve bunu ıkı ayrı doktordan duydum
sonrası Allah kerım dedım bıraktım korunmayı
test falan hıc yapmadım kı suan her ay bır suru test yaptıran ben nedense ozaman bı tevekkul halındeydım
bazen herseyı oluruna bırakmak en ıyısı kızlar stres olmayın su testı yaptırayım bunuda yaptırıp oyle korunmayı bırakayım dıye
hepınızı opuyorum dertyoldaslarım :KK19:

keşke senle aynı dönemde hamile kalaydık paylaştıklarınla daha da rahatlardım bacımmmmmmmmm.... ama bende bu pimpiriklilikle senin 2.ciye hamile olduğna ancakkkk olurmuşummm..... offff allahım herkese hayırlı sağlıklı evlatlar aileler versin

okadar vajiyi yendimmmm sankiii çok şey değişecekmiş hissindeydimmmm şimdi ben kıpır kıpırım o aynısı.... açıkcası aynısı diyorummmm ama benim beklentim yüksektiii demekki zaten bu eşler o halimize en azından benimki baya alışmıştı bu durum dahamı yorucu oldu ne :) hadi bakalımmmm hayırlısı hepimizeeeee ... yinede ALLAH başımızdan eksik etmesin eşelrmizi.....

geçen yıl bir tiyatroya gitmiştik adı "SİNEK KADAR KOCAM OLSUN DA BAŞIM DA OLSUN "du.... bunları yazarken o geldi aklımaaaa.... birde bebiş olursa hayırlısı.... ya biz insanoğlunun hiç bitmeycek istekleriiii :21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

inşllah eksik dua etmeyiz Rabbim herşeyin hayırlısını versinnnnnnnnn

X