Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

canım aynı sorun bende de var:KK43: basınç hissi ve ağrı çok moralim bozuluyor yaa... hamilelikten önce biraz sorunum çözülmüştü asında rahattım ama baya bi ara verdik bebekten dolayı ilk aylar olduğu için tedirgindim dün ilk kez yapalım dedik ve çok zorlandım evet oluyor ama ağrılı ve basınçlı hızlanma da olmuyor ne yazıkki:KK43: çok ara vermeden sık sık ilişki lazım sanırım...

Evet ne zaman geçecek anlamadım.birkaç sorum olacak canım sen vajiyi ne zaman yendim ve nekadar sürede hamile kaldın.hizlanmismiydin.cokk özür dileyerek soruyorum hızlanır içine boş.. sağlayabiliyor muydunuz.biz hızlandıkça ağrı oluyor ve eşim boş... sağlayamıyor dışarda sürtunerek o kıvama gelio tam o an içine alıyorum iki kez öyle denedik bu ay sen nasıl yaptın k.b ne olur ama bende bebek istiyorum.sende hayırlısıyla kucağına alırsın bebeğini dualarda bizleri unutmayın anneler:KK23:

Tamam canim özeline atiyorum simdi.. Yoktun nezamandir nasilsin hersey yolundami..?

sağol ccanım iyi işte baya ara vermiştim 9 cm deyim suan sanırım yencem bu arada takvim geldi sağol ama arkadas hiç biyer tıkllayamıyormus bende baktım hiç bişe yapamıroum

canım biz de bebeği öğrendikten sonra hiç yapmadık daha önceki ilişkimiz de çok ağrılı olmuştu yarım bırakmıştık 1 ayı geçti denemeye korkuyoruz çocuğa bişey olmasın diye,umarım başa dönmeyiz tekrar,yarın k.validemin yanında sorabilirsem sorucam doktoruma ilişki yasakmı diye..

ben doktora sordum canım o da hiçbir sorun yok ilişki serbest dedi bana ama işte yine de ben sanki bişey olcak gibi koruma içgüdüsüyle çok tedirgin davranıyorum eşim de bebişe bişey olur diye korkuyor.
doktora vajiyi yendiğimi söyledim. o da biraz bozuldu aslına bakarsan tek başıma internetten edindiklerimle yenmeme. bana çok ters davrandı. çünkü kendisi de vajinismus tedavisi yapan bi doktor sonra da bana dedi ki görcez bakalım yenmişmisin 38.haftada muayene etcem seni ona göre konuşuruz dedi moralim çok bozuldu:KK43: normal doğum yapabilirmisin o zaman anlarız falan dedi sanki nispeten konuşur gibiydi çok canım sıkıldı... o yüzden şimdiden ilişkiyi sorunsuz hale getirmeye çalışıyorum.gerçi o doktoru bıraktım da ama yine de doğum açısından psikolojik olarak kendimi hazır hissetmem için ilişkiyi sık tutmam gerekiyor sanırım...

Evet ne zaman geçecek anlamadım.birkaç sorum olacak canım sen vajiyi ne zaman yendim ve nekadar sürede hamile kaldın.hizlanmismiydin.cokk özür dileyerek soruyorum hızlanır içine boş.. sağlayabiliyor muydunuz.biz hızlandıkça ağrı oluyor ve eşim boş... sağlayamıyor dışarda sürtunerek o kıvama gelio tam o an içine alıyorum iki kez öyle denedik bu ay sen nasıl yaptın k.b ne olur ama bende bebek istiyorum.sende hayırlısıyla kucağına alırsın bebeğini dualarda bizleri unutmayın anneler:KK23:

canım benim ne kusuru biz neler konuştuk da atlattık bu vajiyi biliyorsun bunları konuşmadıkça sorunlarımız aşılmaz ki elbette konuşcaz sorcaz...
vajiyi yendikten sonra alışmak için sık sık ilişkiye giriyoduk sonra da ben yumurtlama günlerimi takip ettim canım. gün aşırı yaptık. tabi hem vajiyi yenmemin rahatlığıyla hem de hamile kalmak istememin etkisiyle daha da cesaretlendim. şimdiye oranla çok rahattım o dönemde. biz tek pozisyonda yapabiliyoduk hep ilk girişte sorun oluyordu. bir de dediğin gibi iyice girince ve hızlanınca... ama eşim öyle çok hızlanmadı işte az bişey yetecek kadar ben de sabrettim içimde kalsın bebiş olsun diye. öylelikle b..ş dı.biraz ben o hızlanınca acı çektim biraz basınç hissi oldu iyice sıktım kendimi ama içime girdikten sonra hareketsizce bekledim.sonra da 20dk.falan yattım.
ben vajiyi eylülün 12sinde yenmiştim ekimde de hamile kaldım. dualarımız hep sizinle canımcım .Rabbbim isteyen herkese bebiş versin inşallah...

Ne yazıkki bende o pimpiriklerdenim o yüzden almalıyım artk ikinci yıla giricez bebek olsun istiyorum.ben tedbiri alayım yapacaklarını yapayım gerisini rabbim bilir.

Zealea yine beni cevabın ile mest ettin kuzum hakkını helal et vaktini çalıyorum detaylara yazmisin çok sağol.
Elvan bazen diyorum ne olurdu az rahat biri olsaydım annem gibi :) annem ilk gece on dk da oldu bitti öbür aya hamile kaldım dior

inciiiii!!! kız sen bebekle ilgili her şeyi sordun soruşturdun da asıl önemli olan hamile olmadan gidip muayene olmak. bakıyorum o dallara hiç basmıyorsun, yoksa gittin muayene oldun da benim haberim mi yok?? bir git muayene ol, rahim nasıl yumurtalık nasıl, her şey yolunda mı bir bakılsın. sonra TSH ve prolaktin baktırmıştı benim doktor onlara bakılsın. bu TSH (yani tiroid hormonu) gebelikte çok önemli. eğer bir sorun varsa hamile kalmadan mutlaka önlemler alınmalı. gençsin sağlıklısındır elbette ama hem muayene korkunu yen, hem gönül rahatlığıyla hamile kal. tek dert hamile kalmak olmamalı, sağlıklı bir bünyeyle hamileliğe adım atmak olmalı. eğer hala gitmediysen, mutlaka bir doktora görün, her şeye pimpiriklenerek ruhunu yoruyorsun boşuna. (doktora gittiysen ve ben bunu hatırlamıyorsam da yaşlılığıma ver artık :KK52::KK52::KK52:)

ben doktora sordum canım o da hiçbir sorun yok ilişki serbest dedi bana ama işte yine de ben sanki bişey olcak gibi koruma içgüdüsüyle çok tedirgin davranıyorum eşim de bebişe bişey olur diye korkuyor.
doktora vajiyi yendiğimi söyledim. o da biraz bozuldu aslına bakarsan tek başıma internetten edindiklerimle yenmeme. bana çok ters davrandı. çünkü kendisi de vajinismus tedavisi yapan bi doktor sonra da bana dedi ki görcez bakalım yenmişmisin 38.haftada muayene etcem seni ona göre konuşuruz dedi moralim çok bozuldu:KK43: normal doğum yapabilirmisin o zaman anlarız falan dedi sanki nispeten konuşur gibiydi çok canım sıkıldı... o yüzden şimdiden ilişkiyi sorunsuz hale getirmeye çalışıyorum.gerçi o doktoru bıraktım da ama yine de doğum açısından psikolojik olarak kendimi hazır hissetmem için ilişkiyi sık tutmam gerekiyor sanırım...

o doktoru değiştir diyecektim ki zaten değiştirmişsin. böyle salak salak insanlarla doğuma gidilmez. gerizekalıya bak ya, sanki herkes gidip tonlarca para bayılmak zorunda. umarım şimdiki doktorun daha iyidir.

canım benim ne kusuru biz neler konuştuk da atlattık bu vajiyi biliyorsun bunları konuşmadıkça sorunlarımız aşılmaz ki elbette konuşcaz sorcaz...
vajiyi yendikten sonra alışmak için sık sık ilişkiye giriyoduk sonra da ben yumurtlama günlerimi takip ettim canım. gün aşırı yaptık. tabi hem vajiyi yenmemin rahatlığıyla hem de hamile kalmak istememin etkisiyle daha da cesaretlendim. şimdiye oranla çok rahattım o dönemde. biz tek pozisyonda yapabiliyoduk hep ilk girişte sorun oluyordu. bir de dediğin gibi iyice girince ve hızlanınca... ama eşim öyle çok hızlanmadı işte az bişey yetecek kadar ben de sabrettim içimde kalsın bebiş olsun diye. öylelikle b..ş dı.biraz ben o hızlanınca acı çektim biraz basınç hissi oldu iyice sıktım kendimi ama içime girdikten sonra hareketsizce bekledim.sonra da 20dk.falan yattım.
ben vajiyi eylülün 12sinde yenmiştim ekimde de hamile kaldım. dualarımız hep sizinle canımcım .Rabbbim isteyen herkese bebiş versin inşallah...

Çok sevindim canım ınan.hemen kalmisin hamis ınş bizlerde arkanızdan geliriz ve ınş su batma hissine alisiriz. Biz çok sık ilişkiye giremiyoruz eşim yorgun oluyor ama bu ay iki kez yaptık dur bakalım bugünde olur ınş.yumurta kıvamı akıntı var:KK66:

merhaba kızlar sayfa çok güzel gidiyor maşallah 300 e dayanmış bile.elvancım tebrik ederim :)) patır patır hamile kalanlar olmuş görmeyeli:) snowflaken ın bebeğinin cinsiyeti belli olmuştur. çok merak ettim.mesajımı görürsen yazarmısın nilaycım:KK16: artık 7.ayın içerisindeyim En Büyük TÜRKİYE çok şükür güzel gidiyor hamilelik.kızıma isim bulmaya çalışıyorum,hala kararsızım, nüfus müdürlüğünün kapısında karar vericem bu gidişle :KK9: 5.aydan itibaren mide yanması var bende.şu an bile yatamıyorum.yatınca ağzımdan asit fışkıracak gibi oluyor. çok acıkıyorum ve doysamda yemeye devam ediyorum.ama karnımdan başka kilo alan hiçbi yerim yok.:KK76: herşeye rağmen vajinismusu yenip Allahın bana bu günleri göstermesine çok şükür.Tüm arkadaşlarıma da hayırlı ve sağlıklı bir şekilde nasip etsin.Hayat böyle bişey.dönem dönem bir şeylerle imtihan oluyoruz. zor ama bitiyor gayret edince bu hastalıkta.

artık doğuma az kaldığından normal doğum istediğim halde her bayan kadar tırsıyorum bazen yapabilicem mi diye.vajinismusu yenene o da kolay gelir inşallah:KK49:

o doktoru değiştir diyecektim ki zaten değiştirmişsin. böyle salak salak insanlarla doğuma gidilmez. gerizekalıya bak ya, sanki herkes gidip tonlarca para bayılmak zorunda. umarım şimdiki doktorun daha iyidir.

aynen canım şimdi aralık 12si için başka bir hastaneye başka bi doktora randevu aldım inşallah bu iyidir.

Çok sevindim canım ınan.hemen kalmisin hamis ınş bizlerde arkanızdan geliriz ve ınş su batma hissine alisiriz. Biz çok sık ilişkiye giremiyoruz eşim yorgun oluyor ama bu ay iki kez yaptık dur bakalım bugünde olur ınş.yumurta kıvamı akıntı var:KK66:

o zaman bugünlerde sık tut yumurtluyorsun demekki akıntın varsa... hadi inşallah senden hayırlı haberler alcaz canım...

inciiiii!!! kız sen bebekle ilgili her şeyi sordun soruşturdun da asıl önemli olan hamile olmadan gidip muayene olmak. bakıyorum o dallara hiç basmıyorsun, yoksa gittin muayene oldun da benim haberim mi yok?? bir git muayene ol, rahim nasıl yumurtalık nasıl, her şey yolunda mı bir bakılsın. sonra TSH ve prolaktin baktırmıştı benim doktor onlara bakılsın. bu TSH (yani tiroid hormonu) gebelikte çok önemli. eğer bir sorun varsa hamile kalmadan mutlaka önlemler alınmalı. gençsin sağlıklısındır elbette ama hem muayene korkunu yen, hem gönül rahatlığıyla hamile kal. tek dert hamile kalmak olmamalı, sağlıklı bir bünyeyle hamileliğe adım atmak olmalı. eğer hala gitmediysen, mutlaka bir doktora görün, her şeye pimpiriklenerek ruhunu yoruyorsun boşuna. (doktora gittiysen ve ben bunu hatırlamıyorsam da yaşlılığıma ver artık :KK52::KK52::KK52:)

Selamm canım haklısın bu ay regl bitti eşimle aramız bozuktu dedim ben randevu alıyorum dr dan gelmek istersen su gün su dr die hayır dedi bu ay gitme bu ay bi deneyelim önümüzdeki ay gideriz.halbuki iyice motive olmuştum ne olursa olsun vajiyi yendim ben dedim ama adam dur dior kaç kez tekrarladım bu regl olursam ki ınş olmam :) hemen bitiminde gidiyoruz dr ile görüştük..sence benim bub atmalar normal mi geçecek mi

canım ben de doktorumu değiştirdim dün ilk defa başka bir dr.a gittim çok beğendim,bebeğimin kalp atışlarını dinledim çok güzeldi,Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah,k.validemin yanında sormayı unuttum ilişkiyi ama bugün ilk defa deneme yaptık enfeksiyonum da var o yüzden sanırım acıdı yine yarım bıraktık,ikili test için gün verdi bana,onu araştırıyorum şimdi nerde yaptırabilirim diye çünkü baya maliyetli bir test ,bana kalsa hiç yaptırmıycam ama eşim yaptıralım diyor..

X