Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

hayirlisi olsunnn ins bebistir..gecen ay 7ekimde hastalanmistm normalde28-30gunde bir olurdm sasmazdi ama simdi 33-34e cikmis bende umutlanmak istemiyorum hersey normal gibi devam et inci diorum ayyy mutfakta dolaba uzanirken aklima gelio :)))hadi hamissen dikkat et die paranoyaklastm artik.belim.cok agriyo tam.ortasi fenaaa goguslerimdede hafif bi agri var.sizz hamisler dualarinizi eksik etmeyin arkadas getirelim size

cnm eger stres yapıyoran ondan da gecıkmıs olabılır benım belıme sancı gırıyordu resmen adet sancımı belımde yasamıstım o ay ılk defa ama agır kaldırdım dıye dusunuyordum 1-2 gun daha bekle olmazsan test yap guzel hayırlı haberlerını beklıyoruz

canım bence sen aşama aşama azalt önce anestol kullan emlaya göre daha hafif bir krem sonra kayganlaştırıcı krem kullan sonrada bırakırsın yavaş yavaş kendini alıştırırsın emla yerine anestole geç bir basamak azaltmış olursun... kolay gelsin

Efendimiz Sallallahü Aleyhi Vessellem buyurmuştur ki:

'' Kadın, hamileliğin de, doğum yapıncaya , bebeği sütten kesilinceye kadar, Allah yolunda hudutlar da nöbet bekleyen mücahit gibidir ( daima öylece sevap alır durur). Eğer bunlar arasında ölüverirse ona şehit mükâfatı ve ecri vardır. ''

'' Kadın hamile iken, bu onun için gündüz oruçlu, gece namazlı , rabbine gönülden teslim olmuş , mücahit
bir kimsenin ecir ve mükâfatı gibi mânen kazanç sağlayan bir durum hâsıl eder.''

'' Doğum ağrısı tuttuğunda, hiç bir mahluk onun ne kadar çok ecir ve mükâfat kazandığını hakkıyla idrak edemez. ''

'' Çocuk doğunca bebeğin sütü her soruşun da veya her süt vermede anasına, bir can ihya etmişcesine sevap gelir.''

''Çocuk büyüyüp sütten kesilme zamanı gelince, vazifeli melek her iki omuzuna vurarak der ki :

'' Hiç günahın kalmadı, pak oldun. Haydi hayata günahsız olarak yeniden başla..

sLm arkadaşLar bende 3 yıllık evliyim vajiyi yeneli 1 yıl oldu psikolog tedavisiyle kurtuldum şükürLer olsun ki buraya da yeni üye oldum dışardan takip ediyordum forumu hep.hamile arkadaşlara hayırlı sağlıklı bi hamilelik diliyorum.sizlere bi sorum olacak dün adet olmalıydım ama hala olmadı 28 gün hiç aksamazdı ama hiçbi belirti filan yok sadece her adet dönemimdeki gibi kasıklarım ağrıyor o kadar.sizler bir şeyler hissedebilmiş miydiniz hamileliğinizi öğrenmeden önce?en ufak şey de ümitleniyor insan 1 yıldır sorun olmamasına rağmen gelmedi meleğimiz 1 gün gecikti diye içim içime sığmıyor. umut dünyası işte

selam ben hamile kaldığımda hiç birşey hissetmemiştim inan adet donemınden cok daha farklı bır sey hıssetmedım dikkatimi çekerdi olsaydı sadece ben o ay cok usuyordum gecelerı tıtrıyordum resmen tek hissettiğim ayırıcı özellik buydu ama sonra hesapladığımda adetimin geciktiğini farkettim ama cok yeni olduğu için silik çizgi çıktı kandada düşük hcg cıktı merak ediyorsan idrar testi yap eczaneden alıp hemen bir tane 5 tl lik bile gösteriyor ama su da biraz beklesen iyi olur varsa bile çıkmayabilir henüz idrarda

AY CANIM YAAAA, çok etkilendim...Allahım en kısa zamanda sana sağlıklı bir çocuk nasip eder inşallah...

adetimden 1 hafta kadar önce sanki içimde bişeyler parçalandı,sonra geceleri çok üşüdüm ayaklarım buz kesti,içim titredi ama adet zamanımda da aynı belirtiler olduğu için pek üstünde durmadım,kasıklarıma kramp şeklinde ağrılar girdi falan..

yaramazpisiiiiiiiiiiiiiiiii canıııımmmmmmmmm bana ne oluyorsa çok duygulandım yaahenüz erken istemiyorum diyorum sonra gaza geliyorum eşimin ağzını arıyorum ama doğum aklıma gelince yine başa dönüyorum çok korkuyorum kızlar ya benim annem bana hamileyken çok kötü bir dönem geçirmiş resmen kemirmişim kadını artık ölecek gözüyle bakıyorlarmış...ya benim de öyle ağır geçerse diye çok korkuyorum.şu bir yılı dolduralım da ondan sonra hayırlısı neyse o olsun

ya ben vajinismusu yeni yendim.eylülde kürtaj olmuştum yarın regl olmam gerekiyor ve şuan hiçbi belirti yok .havalardan mıdır bilmem ama acayip üşüyorum. 3 ay korunmamız gerekiyor. korunduk ta (prezerv ile) ama hamile kalırmıyım ki acaba? bi de kalırsam 2 ay sonrası oluyor. sizce tehlikeklimi?

amin canım inşallah sağol :) ya kızlar ben sizi çok merak ediyoruım istanbuldakilerle bir görüşsek aslında :)

Görüşelim yaa :) Ben burdan yüzyüze Sela, Snowflaken, Gülsevdam, venüsten, Albunea Bernitz...(1 kişi daha var ama onun burdaki nickini bilmiyorum) görüştük. Hepsi de çok iyi kişiler...

iyilik sağlık bi yaramazlık yok kendini özletme. her ne sıkıntıdaysan allah sıkıntılarını hafifletsin, dilerim bir an önce kurtulursun.

Görüşelim yaa :) Ben burdan yüzyüze Sela, Snowflaken, Gülsevdam, venüsten, Albunea Bernitz...(1 kişi daha var ama onun burdaki nickini bilmiyorum) görüştük. Hepsi de çok iyi kişiler...

o zaman bunu ayarlayalım ve haftaiçi bir akşam kahve ıcebılırız ya da haftasonu sela gulsevdm sen snwflaken benımde merak ettiğim görüşmk istedklermden diğerlerini pek tanımıyorum açıkcası ...Şunu merak ediyorum hayatımda ilk kez bir forumda sohbet edip sürekli görüştüğüm insanlar var ve bu frekansı burda yakaladıysam normal hayattada bir kahve içip muhabbeti görmeye değer diye düşünüyorum tabi bunu gerçekleştirirsek forum dılarıdanda okunduğu için alenen burada kararlastırmayız msnde kararlastırırız olursa

canım bu nasıp işi öncelikle ama planlı olmaK denilen birşey de var bu nacizane fikrim ama ben vajinusmusu yendikten sonra hemen hamile kalmanın gerçekten dezavantaj olduğunu düşünüyorum cok streslı oluyorsunilişki bir dönem yasaklanıyor zaten tam aşamamışsın araya zaman giriyor,bebeğe birşey olucak kaygısı oluyor,kadın doğum kapılarında alttan muayenede stres oluyorsun ve hamilelik sürprizli bir süreç zaman zaman bu muayeneler sıklasabiliyor o yüzden bu işi gerçek anlamda bitirmek lazım önce, doğum korkusuna gelince bu vajinusmsu olmayan kadınlarda da var fazlasıyla emin olabilirsin evet bir acı var ama o ana bebeğini dünyaya sağlıkla ona zarar vermeden getirebilmek adına her seye katlanrsın emin ol bunu yaşamadım ama herkes öyle söylüyor ve tahmin de ediyorum dolayısıyla iş oraya kalsın çok düşünme bence :)Bir de ne var biliyor musun su söze cok inanırım kul plan yapar kader kıs kıs gülermiş...Şimdi diyorsun ya zor gecerse şöyle olursa hayat inan böyle yürümüyor ben bebekle ilgili pek cok endişe taşıdım eşimn askerliği,vajinusmsu yeni aşmam ona hazır olup olmadığımı sorgulardım zaman zaman ve kaybettim anlyacağın çok düşünme gerçekten bulunduğun zamanı yaşamadığında hem anını mahvediyorsun sonrasında düşündüğünde de geçmişi :) öpüyorum

Son düzenleme:

ben evlenmeden önce başladım korunmaya vajiliyken de devam ettim.sonra vajiyle uğraş falan...henüz 6 aylık evliyim aslında 3yıl sonra diyorduk hep ama eşimin çocuklara olan düşkünlüğünü görünce hevesleniyorum.sonra dediğim gibi otur oturduğun yerde vajili günlerin acısını çıkar diyorum.zaten maddi olarak da ev aldık ,düğün yaptık derken baya bir borca girdik,anlayacağın benim daha çoookk çalışmam lazım.en azından 1 yılımız dolsun sonra korunmayı bırakıcam kısmette varsa olur...cevabın için ayrıca teşekkürler ben de öptüm canım

eylülde kürtaj olduktan sonra ekimde regl oldun mu yani 2 regl dönemin beklediğin değil mi? Kürtak sonrası adet dönemleri bayaa değişiyor 3 ayda falan düzene giriyor endişelenme...Tavsiyeye uyman iyi olur elbette ama kürtaj sonrası hemen hamile kalıp sağlıklı bebek dünyaya getiren kişilerde var..

Canim negüzel bi paylasim bu.. çok etkiledi beni.. Rabbim herbirimize nasip etsin InsAllahhhhhhhhh :97:

Herkes hemen belirti yasayamayabilir canim.. Bence biraz daha bekle, yada bekleyemeyeceksen kan tahlili yapar.. En kesin sonuç.. InsAllah bebis gelmistir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…