Vajinusmus yenenler lutfen yardim edin!

Onikiagustos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2022
584
774
26
7 aylik evliyim vajinismus oldugumu anladigimda hayatim kabusa dondu. Ilk gunler deneyip basaramiyordum simdi deneme bile yapamiyorum esimin degdirmesine bile izin vermiyorum korkudan. Vajinismusu yenenler lutfen yardim edin

Imkaniniz varsa psikologa gidin. Imkan yoksa para biriktirin. Eşinizin dokunmasina bile izin vermiyorsaniz ileri derecede bir vajinismussunuz. Once olumsuz deneyimlerin silinmesi, bilinçaltınızın ve üstünüzün doğru cinsel bilgilerle dolmasi gerekiyor.

Parmak egzersizi daha ileri derecelere sürükler mi . Egzersiz yapsam atlatamaz miyim

Parmak egzersizi daha ileri derecelere sürükler mi . Egzersiz yapsam atlatamaz miyim
Esinizin dokunmasina izin vermiyormuşsunuz. Nasil egzersiz yapacaksiniz? Kendiniz dokunabiliyor musunuz?

Kolaylikla bir çırpıda atlatmak icin profesyonellere gitmenizi oneririm. Beynimizde bir hastalik olsa paramiz olmasa nasil biriktiriyorsak, bunda da oyle yapmaliyiz.

Çok yipranabilirsiniz. Bu hastalığa erteleme hastaligi da denir. Ertelemeyin, bir uzmandan yardim alın.

Ama şöyle bisey ilk zamanlar degdiriyordu zorluyordu girmiyordu içine . Şimdi değdirdigi kendimi rahatlatamadigim için nasılsa kendimi sıkıyorum yine girmez diyerek eşimi itiyorum. Parmak egzersizini başaramaz miyim ya da denemeli miyim sizce ? Daha önce doktora gittim sprey verdi gonderdi hiç bir işe yaramadı.

Bir doktor nasıl sadece sprey verip gönderir gerçekten aklım almıyor. İmkanınız varsa uzman yardımı alın bende doktor yardımıyla 3 günde yendim. Egzersiz elbette bu işin vazgeçilmezi açık söyleyeyim egzersiz olmadan olmuyor ama psikolojik olarak kendini hazırlamakta çok önemli. Kısa zamanda çözüm için uzman yardımı öneriyorum daha vaktim var derseniz kendi kendinize egzersizlerle başlayabilirsiniz. Parmak yerine dilatör daha yararlı

Oyle ilgisiz bir doktora denk geldim ki sadece kafanı rahatlat dedi sprey verdi doğru düzgün ilgilenmedi bile . O doktordan sonra umudum tamamen bitti doktor bile fayda vermiyorsa ben şimdi ne yapacam dedim boşanmayi bile düşündüm. Rica etsem gittiğiniz doktoru söyler misiniz hangi şehirde

İstanbulda saygın miçozkadıoğlu ile yendim ben. Online terapileri de var aynı şekilde 3-4 günde bitiriyor. Kesinlikle doktor çok önemli bende ilk başta bi doktora gittim passiflora şurup verdi sen muayene olabiliyosun git yaparsın dedi yolladı yaparım sandım daha kötü oldum yapamadıkça. Daha çok erteledim durdum. Evliliğimin son noktasında buldum bu doktoru sağ olsun 3 günde bitirdim 1.5 ay olacak yeneli. Halden anlayan kişilerle görüşmek çok önemli çünkü bu hastalığı yaşarken biz zaten bahaneye ertelemeye çok açık oluyoruz. En ufak bişeyde erteleyip duruyoruz

Ücret ne kadardı peki
Çok doğru olmaz ücreti burada yazmam çünkü hangi boyutta olduğuna ve ne kadar süreceğine ne işlem gerekeceğine görüşüyor ama şöyle söyleyeyim sosyal medyada çok meşhur olan 6 yer ile görüştüm daha önce doktor ve klinikler hipnoz dahil. Hepsinden çok daha uygun fiyatı. Meşhur kliniklerin 3te 1 i falan yani

Doktora gidin demiyorum ben. Psikologa gidin diyorum. Psikolog ilaç yazmaz.

Bir şey sorcm yendikten sonra tekrarladı mı ? Bir de ağrı acı hissettiniz mi aynı durumdayım

7 aylik evliyim vajinismus oldugumu anladigimda hayatim kabusa dondu. Ilk gunler deneyip basaramiyordum simdi deneme bile yapamiyorum esimin degdirmesine bile izin vermiyorum korkudan. Vajinismusu yenenler lutfen yardim edin
4 yıl çektim bu hestalığı doktora gittim kadın doğuma bana aparat verdi parmak egzersizi yaptırdı ben doktora gittiğimde doktor ellediğinde bayılmıştım sen düşün artık 1 ayda çözdük ki ben çalışıyordum bence evde halledebilirsin burada bir grup var oraya bak ben çoğu onlar sayesinde yendim dilatör seti al önce vajinanı tanı dokun hergün yarım saatini ayır sonra dilatörün en küçüğünden başla bajina girişinde tutu yavaş yavaş itir diğer aparatlara geç böyle böyle ben atlattıysam herkes atlatır gözünde büyütme sakın erteleme tamamen erteleme hastalığı şuan hamileyim ben bile inanamıyorum

Ben vajinismusu yendim çok şükür kuzum 2 ay oldu

Bir şey sorcm yendikten sonra tekrarladı mı ? Bir de ağrı acı hissettiniz mi aynı durumdayım
Yendikten sonra tekrarlama olmuyor. Ben bu durumu aştim her pozisyonda yapabiliyorum sıfır acı üstelik zevk alıyorum eşimden çok ben yapmak istiyorum. Kendine inan başaracaksın

Merhaba, online terapi var demissiniz doktor icin. Online terapi nasil oluyor? Konusarak mi yoksa aparatlari mi yaptiriyor online olarak talimatla? Biraz aciklayabilit misiniz? Ben 2. Aparatin yarisini yapabildim daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…