Jinekoloji Vajinismustan nasıl kurtulurum

Helinsma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.953
943
30
Merhaba,

8 aylık evliyim 28 yaşındayım. Ama eşimle hâlâ birlikte olamadım, olamıyorum. Dilatör aldım son boyutu 1 kez içime alabildim ama eşimle yine olmadı. İtekliyorum yaklaştırmıyorum çünkü çok fazla ağrı oluyor. Artık çok sıkıldım. Doktor muayenesine gittim fiziksel bir sorun yok dedi esnek kızlık zarı var dedi. Vajinismus tedavisi için 10 bin TL gibi bi rakam talep ettiler ama inancım da yok çözüm olacağına zaten çok yoğun çalışıyorum zamanım yok, evde kurutulabilir miyim bundan. Önerilerinizi bekliyorum.

Izinmi vermiyorsun esine ? Korkucak bukadar ne var ?

Apartlrın ilk 1 inden başla sık sık yap

5 sene çektim ben onu kendim yapamadım apartları hera kliniğe gittim 7 bin tlye o zaman 5 günde kurtuldum

O apartla eşinede yaptır o yapsın güvenceni sağlar bide kayganlaştırıcı falan kullan nefes egzersizi çok işe yarıyo onu yap

Olmuyorsa para sıkıntınız da yoksa gidin kliniğe hem sizin ileri derece değil belli ki aparatı alabilmişsiniz. Ben parmak egzersizi ile yendim. Kayganlaştırıcı olsun mutlaka. Birde aparat veya parmağı içerde iken sık bırak yap ki kaslar alışsın içerde bişey olduğuna. Yapabilirsin korkulacak bişey değil bu muymuş dersin yapınca. Vajina esnek yapıya sahip yoksa bebek nasıl çıkardı

Canım çalışıyorum 1 aylık maaşımı veririrm çok zorlamaz ama zaten 4 aparatı aldım daha ne yapabilirler ki diye düşünüyorum güvenmiyorum

Canım çalışıyorum 1 aylık maaşımı veririrm çok zorlamaz ama zaten 4 aparatı aldım daha ne yapabilirler ki diye düşünüyorum güvenmiyorum
O zaman penisi sen tutacaksın ve aparat gibi düşünüp hareket edeceksin. Herkes bebek yağına karşı haklı olarak ama ben onunla rahat yaptım alışana kadar

Yanlış anlamazsanız merak ettiğim bişey var bu sorun fizyolojik değil psikolojik temelli ya acaba cinsellikten korkutularak ya da yasak gibi tabuyla mı yetiştirildiniz? Bence kendinize karşı bir kabulleniş yaşamalısınız

Hakimiyet tamamen sizde olsun. Hemen olmak zorunda değil adım adım da ilerleyebilirsiniz. İsterseniz bir doktora da görünün neden acıyor diye içiniz biraz rahatlar. Bende çok korkuyordum doktora gittim zarın esnek deyince biraz rahatladım. Bir süre sonra da aştım çok şükür

Cok klasik olacak ama hersey kafada bitiyor. Vajina penis girmesi icin uygun sekilde yaratilmis bir organ. Fizyolojik bir sorununuz da yokmus. Korkularinizi bir tarafa birakin.

Bunun temelinde korku var ya hani alkol alsan baya bi gevşesen biraz cilveleşmeler romantik ortam vs sonra eşin işi bitirse onun kafa ayık olacak ama işe yaramaz mı ki
Çünkü hadi gel yapalım gibi ciddi bi ortam oluşturup bişeyler sokmaya çalışmak oraya kim olsa ürperir zorunlu iş gibi..

Bende Hera kliniğe gittim. Peki orda ne yaptılar ki 3 5 günde bizim evde yapamadığımız
Gittinde başaramadın mı orda anlamadım apartlarla yaptı krem. Kayganlaştırıcı sürdü 5 ci gün eşli ilişki oldu döndük sonra önce doktor kendi yaptı apartları 1 ci ilk gün sonuncuyu yapana kadar her gün gittik onların konuşması olsun flaan rahatlatıyo çok ilgililer

para verdiğin için psikolojik olarakta mecbur yapmak zorunda hissediyorsun kendini
Ben hiç mecbur hissetmedim olmucak diye gttim ilk günde o alamadığım ilk apartı doktor bi anda yaptı kendi böyle hastalık faln bişeye acımam giden paraya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…