Vajinismustan kurtulmak

mnbeg76

@vajinismus10 ( instegram )
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2022
8
3
28
Vajinismus hastalığıyla baş etmeye çalısıyorum lütfen atlatan biri varsa bu konusa görüşlerini ve önerilerini bizimle paylaşsın

2 sene çektim bu illeti ne yazık ki evliliğimin en güzel zamanlarını mahvederek 7 ay oldu çok şükür yeneli. 2 senelik işkenceyi 3 günde saygın miçozkadıoğlu ile yendim ben. Ama burada kendi kendine yenen arkadaşlar var sabit konu var vajinismus ile ilgili oradaki yorumları okuyabilirsiniz. Evde egzersiz yapabilirsiniz orada aynı dertten muzdarip kişilerle bir olunca daha kolay yeniliyor

Vajinismus hastalığıyla baş etmeye çalısıyorum lütfen atlatan biri varsa bu konusa görüşlerini ve önerilerini bizimle paylaşsın
Henüz atlatmadim 2 yıldır yaşıyorum bu sureci dr tedavisine başladım bir cesaret. Dun itibarıyla tedaviye başladık beklemenin faydası yok bunu anladm en azından kendim için oyle biraz daha deniyeym diye diye geçti zaman hepimiz bu illetten kurtuluruz inşallah en kısa sürede

Merhaba kızlar bu sorunu yaşayan tüm arkadaslarima öncelikle şunu hatirlatmak istiyorum hepsi geçecek bunu mutlaka bilin. Ben evliliğimin 6. Ayında yendim bu illeti ama kabus gibi bir 6 ay. Önce olmadiysaniz mutlaka vajinal muayene olmanızı öneririm sonrasinda ona göre yol haritası oluşturursunuz buradan destek isteyin mutlaka. Ben psikologa da gittim normal kadın doğum uzmanına da gittim iki doktorumdan da Allah razı olsun. Ama bilin ki tamamnen bizim zihnimizde bitiyor bu da egzersizle okumak öğrenmekle halloluyor. İsteyen herkese destek olabilirim. Çok değerlisiniz kendinize bunu sık sık hatırlatın

Merhaba ben de bu konuda muzdariptim ve yendim. Anksiyetem vardı ve vajinismus da zaten psikolojik bir sorun olduğu için ilk önce psikiyatriye gittim, kendimi hazır hissedince parmak egzersizi denedim zaten çok ileri düzeyde değildi benim vajinusmum kadın doğuma da gittim teşhisimi o koydu. -Kegel egzersizi ve nefes egzersizi mutlaka yapın -. İdrarınızı tutuyor gibi yapın 5 sn sıkın sonra bırakın 5 sn salın kendinizi tekrar sıkın ama o bölgenin sıkıldığını hissedin ve bunu günde en az 30-50 defa uygulayı. Parmak egzersizi çok garip gelebilir ama cidden işe yarıyor lütfen kendinizi salın yavaş yavaş girmeye çalışın ve göreceksiniz ki oraya giriliyor sakın ben yapamam benden olmaz demeyin her şey gerçekten kafada bitiyor

Ne önerirsin parmak eksersizlerimi çok zorlanıyorum eft yapiyorum

Ne önerirsin parmak eksersizlerimi çok zorlanıyorum eft yapiyorum
Nefes, gevseme, kegel egzersizleri öncelik sonrasında parmak egzersizleri de zorlaniyorsaniz dilatör aparat alıp onunla egzersiz yapabilirsiniz ve tabii en önemlisi birazcık cesaret

Nasıl bir tedavi yöntemi uyguladılar size

Ne gibi eksersizler önerirsiniz? Ben parmak dahi alamiyorum

Arkadaşlar 8 ayın sonunda hastalığımı yendim rabbim düşmanımın başına vermesin

Merhaba,bu illetle 6 sene boyunca ugrastim fakat burada 3 ayda insandan ogrendiklerimle yendim vajinismusu 1 sene once.Sana ne kadar imkansiz geldiginin farkindayim,asla gecmeyecekmis gibi geliyor fakat inan geciyor.Ben ki aynada vajinama bile bakamazken suan gayet normal iliskiye giriyorum,jinekolojik muayene olabiliyorum bunlar imkansizdi benim icin.Kafana takilan ne varsa burda sor yalniz degilsin bunu yasayan o kadar cok insan var ki.Tek ihtiyacin olan biraz hirs.Cunku bu hastalik ertelene hastaligi gercekten.Bir adim atip basardigini gordukten sonra gerisi corap sokugu gibi gelecek

Kendi kendinize mi yendiniz acaba sizin adınızı sevindim bende daha 1 ay olmadı evleneli bu kadar uzun sürsün istemiyorum bu hastalık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…