Vajinismus Yardım lütfen

Kaya101

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2024
2
1
35
Merhaba ben 1 senedir evliyim. Vajinismus problemim var. Gerçekten hiç başıma geleceğini düşünmezdim. Yaşım 35 bu yüzden cocuk sahibi olabilmemin zorlaşmaması adına artık aşmak benim için çok daha önemli hale geldi sürekli araştırıyorum. Kadın doğuma gittiğimde herhangi bir problem olmadığını iletti. Parmak egzersizi veya dilatörle yapmaya cesaret edemiyorum. Eşimle denediğimizde vajinaya giriyor fakat bir duvar var sanki. Çok batma ve acı oluyor. Bu yüzden yapamıyorum. Fatma akan topbaş instagram da gördüm pelvik taban egzersizleri ile yardımcı olabiliyormuş. Giden var mı ve bundan nasıl kurtulurum. Bilgi deneyim paylaşır mısınız

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Ben neredeyse 1.5 aylık evliyim. Vajinismus hastasıyım diyemem ama bütün belirtilerini taşıyorum. Eşimle beraber olamıyorum. Vajina girişinde duvar varmış gibi kapalı hissediyordum. İki defa birlikteliği sağlamak istedik. Ama yarısından bile çok az alabildim. Onu da vajinismustan suphelenmedigim için yaptım. Kasilma, acı, ağlama dolu bir ayı geçirdim. Tedavi için doktora gitmedim. Araştırdım biraz dilatör seti aldım. Nefes egzersizleri ile beraber elime ulaştığı ilk gün ikisini çok rahat yapabildim 3. Zorladı beni 2. gün onu da alabildim ama yanma hissi vardı. 4. yü 3. gün denedim yapamadım. 4. gün kendimi inandirarak yapmaya çalıştım yapabildim ama kanama oldu. Ona rağmen yine aynı gün yapmaya çalıştım kanama acısı çok az sürdü o yüzden denedim. Bugün de denedim içte yanma hissi var hala ve hala kasılma problemi var eşli yapabilir miyim bilmiyorum. Benim gibi bu durumu bu şekilde yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:
Seni bir sayfaya etiketliyorum oraya yaz senin gibi birçok kadın var yardımlaşma ve motivasyon oluyor

Selam 6,5 yıl bu illetle mücadele eden biri olarak söylüyorum. Evliliğinin sağlığı için bunu aşmanda fayda var. Bir çocuğum olmasına rağmen 2021 de yener gibi oldum ve hamile kaldım ama tam olarak olmadı. Sonrasında hamilelik çocuk derken zaten cesaretim yoktu doğum da beni geriye attı tabi çünkü normal doğum yapmaya çalıştım ama sonrasında başka sebeplerden olmadı. Neyse başlangıç olarak artık canıma tak etti ve yeter dedim yaşım 31. Herkesin yaptığı bu şeyi benim gibi birinin yapamaması imkansız gibiydi. Kafama koydum önce YouTube da bi kaç video izledim. Sonra bu cinsel birliktelik için bi dua var onu okudum. Buradaki yazıları falan da okudum tabi benim 2020 yılının sonunda aldığım bi dilatör seti vardı bu arada bu önemli önce oraya bişeyin girebildiğini görmen lazım. Emla krem , kas gevşetici ilaç (bunlar sadece kafan rahat olsun diye ) , bebek yağı bunları aldım. Duş alıp ilacı içtim ve bi ayna aldım kendimi inceledim, emla kremi sürdüm sırasıyla tüm dilatörleri yaptım. 4. Boyuna gelince içeride bi süre beklettim. Sonra çıkarıp tekrar aldım. Bunu yapmak önemli. Eşim gelince ona hiç bişey demedim. Bolca yağ sürdüm ve yatak ucunda altına yastık koyup o şekilde yaptık. Ara vermedik sürekli başka pozisyonlar da yapıyoruz asla bi ağrı yok bundan emin olabilirsin sadece baskı hissi var bu kadar oda zamanla geçiyor. Lütfen bunun sana ve evliliğine zarar vermesine izin verme kafanda bitir.

Teşekkür ederim yorumunuz için ben de kayganlastiriciyla beraber dilatörleri kullandım. Sadece hala ilk girişi yaparken biraz zorlanıyorum ve bacaklarımı kendime doğru çekiyorum kapatmaya çalışıyorum. Daha fazla egzersiz yaparsam geçer mi bu durum?

Ne zamandır dilatör ile çalışıyorsun. Tüm boyları yapabilmene rağmen eş ile mi olmuyor?

Kesinlikle geçer aslında hala inanamıyor acı duyacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ondan olabilir dilatörün en büyük boyunu çıkarıp tekrar alın , bunu ilişkiden 20-25 dk öncesinde sürekli tekrarlarsanız daha kolay olacaktır bende bi süre hep böyle yaptım Şuan ne egzersiz yapıyorum nede uyusturucu kremler kullanıyorum. Sadece bebek yağı sürüyorum o kadar

Bide üstte olduğun pozisyonu deneyebilirsin onda kontrol sende oluyor ve bacaklarını otomatik kasıp çekemiyorsun

Ne zamandır dilatör ile çalışıyorsun. Tüm boyları yapabilmene rağmen eş ile mi olmuyor?
5 gün oldu yapıyorum. Eşim şehir dışında çalışıyor evde olmadığı için kendim bu sorunu halletmeye çalıştım. 4 . dilatörü 4. günde yapabildim. Bugün 5. gün yine yapmaya çalıştım sadece hala bacaklarimi kapatiyorum kendimi kasıyorum ve içte yanma hissi oluyor. Bu durum geçici mi daha fazla mi egzersiz yapmam lazım

Evet yüksek ihtimalle acı çekeceğimi düşündüğüm için kasılma problemi hala var onu aşarsam eşli yapabilecekmisim gibu hissediyorum

Bide üstte olduğun pozisyonu deneyebilirsin onda kontrol sende oluyor ve bacaklarını otomatik kasıp çekemiyorsun
Sırt üstü uzanarak yaptım pozisyon değiştirmekten korktum aslında canım acır diye ama onu da yapmaya çalışacağım yeter ki bitsin

Evet yüksek ihtimalle acı çekeceğimi düşündüğüm için kasılma problemi hala var onu aşarsam eşli yapabilecekmisim gibu hissediyorum
Acı olmuyor dilatörde hissettiğin baskı hissi oluyor ama bunu eşinle yaparken daha az hissedeceksin. Dilatör plastik sonuçta. Acı yok kendini şartlama sakın. Kasılma için sırf rahatlamak amaçlı bir kas gevşetici alabilirsin. Bol bebek yağı yada herhangi bi kayganlastırıcı kullan. Dilatörü bide sen üstteymiş gibi olduğun pozisyonda dene bak farklı şekilde denedikçe güvenin gelecek.

Merhaba
Öncelikle çok geçmiş olsun bu sorun ile ben de bir tedavi görmeye başladım ve eşim askerdi görev için sadece 15 gün iznimiz olurdu (6 ayda ) bu sebepten yaklaşık üç yıl sorun yaşadık sonra ben hera isimli bir klinik yolunu tuttum bana muayene dahi yapamayacak şekilde durumumun çok sıkıntılı olduğunu söylediler.muayene sırasında hem yeni evliyim hem de korkum var ve o çatala oturamadan kendimi çataldan attım hıçkırarak hiç utanmadan ağladım korkudan . Neyse önce bana psikolojik tedavi önerdiler üç beş seans aldım tabi bu sırada çalışmıyorum yeni evliyiz ve ben para harcarken bu konuda aşırı mahçup oluyorum az bi para da değildi zatwn eşime karşı mahçup oldum gibi hissettim .neyse kafaya koydum benden çok daha küçük yaşta çoluk çocuk yapıyor ben de eksik ne diye önce kendimi sinir krizine soktum .

Ve en sonunda sorunu çözdüm kendimce bunu kadın olarak kocama karşı görev görmüşüm bu benim için de yaşanması güzel olan şey neden olmasın diyerek birkaç zaman kendime telkin verdim ve sonucunda eşimle çok özür dileyerek söylüyorum ilk başta hiç başlamayacak şekilde kuyafetler ile birlikte başladım çünkü zihnimde hemen o olmamalıydı kendimi panik yapmamalıydım ve sonunda bu durumun evliliğimizin bir parçası yapmak zorunda olduğumuz değil de mutlu olmak için yapmak istediğimizi aslında kadınjn erkeğe karşı görevi olmadığına kendimi ikna ettim . şimdi iki yıldır çocuk deniyoruz olmuyor artık doktora da gidiyorum tabi ilk çekindiğim oluyor ama sonuçta bu konuda güçlü olmak zorundayız (kendimiz için) hayırlısı ile aşılama sürecine başlayacağız yani neyden korkarsak başa o gelir size naçizane tavsiyem bu işten hoşlanmaya bakın artık ışığı mı kapatıyorsunuz , önce kendinizi mi hazırlıyorsunuz bunu deneyin ben çözümü kendi zihnimde buldum bu konuda çok zorlamışım kendimi

Sırt üstü uzanarak yaptım pozisyon değiştirmekten korktum aslında canım acır diye ama onu da yapmaya çalışacağım yeter ki bitsin
6,5 yıl bununla öyle yada böyle mücadele ettim kaçtım. Doktora gitmek istemedim çünkü zaten onların dediği herşeyin farkındaydım ve yapıyordum. Önyargılarım yüzünden bunca zaman ertelediğim şeyin benim içinde ne kadar önemli olduğunu atlamışım. Bunu eşin için değil kendi ruh sağlığın içinde yapmalısın bu bizimde en temel ihtiyacımızmış

Çişini yapar gibi vajina kaslarını salman gerek yoksa acı devam eder

Daha önce üste olacak pozisyonu denemedim ama onu da deneyeceğim. Bir sorum daha olacak dilatörün 4. cu boyu acıya sebep olduğunu dile getiriyorum ya şu an eşli yapıldığı zaman acı o kadar olmuyormuş bu doğru mu acaba

Bende hiç acı olmamıştı 4. Boyda muhtemelen onu biraz büyük bulduğun için öyle düşünüyorsun daha sık deneme yap eşli de olmayacaktır çünkü dilatörde hissettiğinden daha az baskı hissediyorsun. Eşlide de acı olmuyor kasıldığın için acıyı bekliyorsun aslında. Kegel egzersizi dene bol bol onuda yapmıştım az önce burda biri yazmış olabildiğince ilişki esnasında hatta dilatörle yaparken de mum üflüyor ve ıkınıyor gibi yaparsan 4. Boyda da acı hissetmezsin. Kafanda bu biraz büyük şimdi acıyacak dersen acır biraz daha kafanı rahatlat

Kesinlikle önyargı her şeye engel oluyor. Korkunun ve acının en büyük nedenidir önyargı. Ben seti kullanirken vücudumu tanımaya ve kendimi motive edecek şekilde kaslarimla konuşmaya çalıştım çünkü bilincimin kasları yönlendirdiğinin farkına vardım. Buraya kadar gelebileceğimi de düşünemedim ama çok şükür geldim sadece kasma olayı ve yanma olayını atlatirsam eşli deneyeceğim umarım olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…