Vajinismus Yardım lütfen

Bende hiç acı olmamıştı 4. Boyda muhtemelen onu biraz büyük bulduğun için öyle düşünüyorsun daha sık deneme yap eşli de olmayacaktır çünkü dilatörde hissettiğinden daha az baskı hissediyorsun. Eşlide de acı olmuyor kasıldığın için acıyı bekliyorsun aslında. Kegel egzersizi dene bol bol onuda yapmıştım az önce burda biri yazmış olabildiğince ilişki esnasında hatta dilatörle yaparken de mum üflüyor ve ıkınıyor gibi yaparsan 4. Boyda da acı hissetmezsin. Kafanda bu biraz büyük şimdi acıyacak dersen acır biraz daha kafanı rahatla

Eşli de acının dilatöre oranla daha az olması rahatlattı beni çünkü bunları denerken öbür yandan eşli yapabilir miyim yine aynı şeyler olur mu gibi düşünmeye başlıyorum ister istemez. Teşekkür ederim desteğiniz için 🙏

Kesinlikle önyargı her şeye engel oluyor. Korkunun ve acının en büyük nedenidir önyargı. Ben seti kullanirken vücudumu tanımaya ve kendimi motive edecek şekilde kaslarimla konuşmaya çalıştım çünkü bilincimin kasları yönlendirdiğinin farkına vardım. Buraya kadar gelebileceğimi de düşünemedim ama çok şükür geldim sadece kasma olayı ve yanma olayını atlatirsam eşli deneyeceğim umarım olur. 🙏
Olacaktır mutlaka çünkü dilatörü eline alamayanlar bile var. Bunu yapamayacağım diye düşünme baskı sonuçta seni ağrıdan öldüren bi baskı değil öyle düşün. O baskıyı da aslında kendini hala biraz sıktığın için çekiyorsun. Kafanı rahatlatıp dilatörün 4. Boyunu alırken mum üfler gibi yaptığın esnada hemen ittir. Bi kaç defa git gel yaptır dışarı çıkarıp tekrardan al bunları yaptığını gördükçe zaten kafanda %80 bitirmiş olacaksın. Tam olarak rahat hissedene kadar bunları yapmayı hiç bırakma bence. Emin ol eşli çok daha kolay rahat hissettiğinde dilatörlerle de mutlaka farklı pozisyonlar da dene inan bana acı ağrı hiç bi şekilde yok. Diğer şekilde yaptığın gibi sadece o baskı olacak o kadar

Çişini yapar gibi vajina kaslarını salman gerek yoksa acı devam eder
Dilatörü almadan önce nefesimi tutuyorum alinca veriyorum nefesi o şekilde rahat oluyor sadece girişte hala kolay alamıyorum. Bu da kendimi kasmamdan kaynaklı içe doğru acı hissetmiyorum artık giriş zorluyor sadece

Eşli de acının dilatöre oranla daha az olması rahatlattı beni çünkü bunları denerken öbür yandan eşli yapabilir miyim yine aynı şeyler olur mu gibi düşünmeye başlıyorum ister istemez. Teşekkür ederim desteğiniz için 🙏
Eşli de bi süre sonra o baskıyı falan hissetmiyorsun hatta sen arzuluyorsun bunu motive olarak algıla gerçekten seninde buna ihtiyacın var öyle düşün en güzel zamanlarının heba olmasına izin verme. Her zaman destek olmak isterim bende burda bi çok şey okuyarak kendimi motive ettim. Umarım Buda geçti bu muymuş dersin sende

Dilatörü almadan önce nefesimi tutuyorum alinca veriyorum nefesi o şekilde rahat oluyor sadece girişte hala kolay alamıyorum. Bu da kendimi kasmamdan kaynaklı içe doğru acı hissetmiyorum artık giriş zorluyor sadece
Onuda çıkarıp tekrar alarak alıştıracaksın en çok bunu yapıp bide dilatörle git gel yaparsan tamamdır

Olacaktır mutlaka çünkü dilatörü eline alamayanlar bile var. Bunu yapamayacağım diye düşünme baskı sonuçta seni ağrıdan öldüren bi baskı değil öyle düşün. O baskıyı da aslında kendini hala biraz sıktığın için çekiyorsun. Kafanı rahatlatıp dilatörün 4. Boyunu alırken mum üfler gibi yaptığın esnada hemen ittir. Bi kaç defa git gel yaptır dışarı çıkarıp tekrardan al bunları yaptığını gördükçe zaten kafanda %80 bitirmiş olacaksın. Tam olarak rahat hissedene kadar bunları yapmayı hiç bırakma bence. Emin ol eşli çok daha kolay rahat hissettiğinde dilatörlerle de mutlaka farklı pozisyonlar da dene inan bana acı ağrı hiç bi şekilde yok. Diğer şekilde yaptığın gibi sadece o baskı olacak o kadar
Evet dediğiniz gibi 4. boyu alırken nefesimi veriyorum o şekilde daha rahat oluyor. Farklı pozisyonları da deneyeceğim. Bakalım olacak yani bugün 5. günüm buraya kadar geldiysem tek başıma geri kalanı da yapacağım. Kendime güveniyorum korkum eski yoğunlukta değil kasılma problemini bu şekilde atlatacağim

Eşli de bi süre sonra o baskıyı falan hissetmiyorsun hatta sen arzuluyorsun bunu motive olarak algıla gerçekten seninde buna ihtiyacın var öyle düşün en güzel zamanlarının heba olmasına izin verme. Her zaman destek olmak isterim bende burda bi çok şey okuyarak kendimi motive ettim. Umarım Buda geçti bu muymuş dersin

Zor bir süreç gerçekten umarım gerçekten bir gün dediğiniz gibi bu muymus derim ve geçerim. Ben de buradan bir şeyler okuyarak veya yorumlara bakarak motive oldum. Atlatana kadar da öyle olacak büyük ihtimalle :)

Merhaba 💓
Öncelikle çok geçmiş olsun bu sorun ile ben de bir tedavi görmeye başladım ve eşim askerdi görev için sadece 15 gün iznimiz olurdu (6 ayda ) bu sebepten yaklaşık üç yıl sorun yaşadık sonra ben hera isimli bir klinik yolunu tuttum bana muayene dahi yapamayacak şekilde durumumun çok sıkıntılı olduğunu söylediler.muayene sırasında hem yeni evliyim hem de korkum var ve o çatala oturamadan kendimi çataldan attım hıçkırarak hiç utanmadan ağladım korkudan . Neyse önce bana psikolojik tedavi önerdiler üç beş seans aldım tabi bu sırada çalışmıyorum yeni evliyiz ve ben para harcarken bu konuda aşırı mahçup oluyorum az bi para da değildi zatwn eşime karşı mahçup oldum gibi hissettim .neyse kafaya koydum benden çok daha küçük yaşta çoluk çocuk yapıyor ben de eksik ne diye önce kendimi sinir krizine soktum .

Ve en sonunda sorunu çözdüm kendimce bunu kadın olarak kocama karşı görev görmüşüm bu benim için de yaşanması güzel olan şey neden olmasın diyerek birkaç zaman kendime telkin verdim ve sonucunda eşimle çok özür dileyerek söylüyorum ilk başta hiç başlamayacak şekilde kuyafetler ile birlikte başladım çünkü zihnimde hemen o olmamalıydı kendimi panik yapmamalıydım ve sonunda bu durumun evliliğimizin bir parçası yapmak zorunda olduğumuz değil de mutlu olmak için yapmak istediğimizi aslında kadınjn erkeğe karşı görevi olmadığına kendimi ikna ettim . şimdi iki yıldır çocuk deniyoruz olmuyor artık doktora da gidiyorum tabi ilk çekindiğim oluyor ama sonuçta bu konuda güçlü olmak zorundayız (kendimiz için) hayırlısı ile aşılama sürecine başlayacağız yani neyden korkarsak başa o gelir size naçizane tavsiyem bu işten hoşlanmaya bakın artık ışığı mı kapatıyorsunuz , önce kendinizi mi hazırlıyorsunuz bunu deneyin ben çözümü kendi zihnimde buldum bu konuda çok zorlamışım kendimi
Çok teşekkür ederim 🙏 Size de çok geçmiş olsun. Yorumlarınızı dikkate alarak okudum ve yapmaya çalışacağım bunları bilincaltima kodlamaya başladım bile bunları. Siz de bu zorlu süreci atlatmişsiniz ben de atlatacağim biliyorum bunu sadece daha hızlı atlatmak için deneyimlerinize ihtiyacim vardı. 🌸

İlk girişte ıkınma hareketi yap, ilerletirken de çişini yapar gibi yap

Kesinlikle geçer aslında hala inanamıyor acı duyacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ondan olabilir dilatörün en büyük boyunu çıkarıp tekrar alın , bunu ilişkiden 20-25 dk öncesinde sürekli tekrarlarsanız daha kolay olacaktır bende bi süre hep böyle yaptım Şuan ne egzersiz yapıyorum nede uyusturucu kremler kullanıyorum. Sadece bebek yağı sürüyorum o kadar
Hangi uyusturucu kremleri kullandınız

Merhaba ben 1 senedir evliyim. Vajinismus problemim var. Gerçekten hiç başıma geleceğini düşünmezdim. Yaşım 35 bu yüzden cocuk sahibi olabilmemin zorlaşmaması adına artık aşmak benim için çok daha önemli hale geldi sürekli araştırıyorum. Kadın doğuma gittiğimde herhangi bir problem olmadığını iletti. Parmak egzersizi veya dilatörle yapmaya cesaret edemiyorum. Eşimle denediğimizde vajinaya giriyor fakat bir duvar var sanki. Çok batma ve acı oluyor. Bu yüzden yapamıyorum. Fatma akan topbaş instagram da gördüm pelvik taban egzersizleri ile yardımcı olabiliyormuş. Giden var mı ve bundan nasıl kurtulurum. Bilgi deneyim paylaşır mısınız
Fatma akan Topbaş’a gittiniz mi siz tedavi oldunuz mu ben 1 hafta önce istanbukda Fatma hocadan tedavi aldım da siz yendiniz mi

Merhaba ben 1 senedir evliyim. Vajinismus problemim var. Gerçekten hiç başıma geleceğini düşünmezdim. Yaşım 35 bu yüzden cocuk sahibi olabilmemin zorlaşmaması adına artık aşmak benim için çok daha önemli hale geldi sürekli araştırıyorum. Kadın doğuma gittiğimde herhangi bir problem olmadığını iletti. Parmak egzersizi veya dilatörle yapmaya cesaret edemiyorum. Eşimle denediğimizde vajinaya giriyor fakat bir duvar var sanki. Çok batma ve acı oluyor. Bu yüzden yapamıyorum. Fatma akan topbaş instagram da gördüm pelvik taban egzersizleri ile yardımcı olabiliyormuş. Giden var mı ve bundan nasıl kurtulurum. Bilgi deneyim paylaşır mısınız
Gittimiz mi Fatma hocaya

X