Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yaa bişey sorcam sizeee...erkeğin p...sinin girmesi için illaki çok sert olmasımı gerekiyor..tam sertleşmedende denesek olmazmıı..aklımdaydı surim sorim dedim hep unutuyordum.bu aralar denemiyoruz ama bilgileri yeniliyorum..ahhhh ahhh bide ben kurtulsam burdan venüs,zerr,ece,bahar... gibi destek olacam insanlara..ahhh ahhh bi kurtulsmmmm:KK43:((((((((olumunekankayizsmile

biz denedik olmuyo sen becerebilirsen yapabilirsin :)))))

Merhabalar canım arkadaşlarım size haberlerim var galiba bende BAŞARDIMMM sonundazemuszemus size anlatayım bana olup olmadığı hakkında yorum yapın ihtiyacım var çok sevinçliyim aslında hep denediğimiz p..n egzersizinden çok farklı oldu parmakla başladık sonra kalınlaştırılmış mum denedim o zaman dahada cesaret geldi çünkü p..s kalınlığındaydı... denemeye geçtik altta yaptık gerçekten girdi ama sona doğru acı oldu durduk bu defa ben üste geçtim ters oturdum ve hiç olmadığı kadar rahattım önce kendim yerleştirdim girdi elimi çektim oturdum eee oturduktan sonrasıda olmaz sanırım işte o zaman anladım tamamen olduğunukaydirigubbakcemile2 lütfen bana fikir verinde iyice emin olayım sizi çook seviyorum canım arkadaşlarım hepiniz başaracaksınız inanın buna olumunekankayizsmile

tebrik ederim seni benim olmuş kadar sevindim inan allahım hepimizi tez zamanda kurtarsın bu dertten

canım arkadaşlarım bana yardımcı olun. Bugün denedik. olanları anlatayım size... Egzersiz pozisyonuma geçtim önce küçük mumu sonra kalın mumu rahatca aldım sonra baktım geriliyorum anestolu sürdüm. bolca bebe yagı sürdüm tabi eşimde.bayagı bir ugraştık eşim bir ara girdi dedi ama ben kendimi sıkıyordum. bırakamadım kendimi eşim ısrar etti benim çenem uyuşmaya başladı uyuşukluk yanaklarıma kulaklarıma alnıma çıktı başım dönmeye başladı fenalaştım yarı kendimden geçtim. aglamaya başladım eşim bıraktı tekrar denemeye çalıştı agrı hissettim ve bıraktırdım. ucu girdi biraz dayansa idin hepsi girecekti dedi ama ben çok kötü oldum. koştu hemen su getirdi içirdi. neyse kendme geldim. bana ne oldu böyle anlayamadım bununla nasıl başa çıkacagım? ben inanmıyorum girdiğineama o ucu girdi diye ısrar ediyor. sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum. tekrar deneyelim diyor ben yine aynı durumu yaşamaktan korkuyorum

canım arkadaşlarım bana yardımcı olun. Bugün denedik. olanları anlatayım size... Egzersiz pozisyonuma geçtim önce küçük mumu sonra kalın mumu rahatca aldım sonra baktım geriliyorum anestolu sürdüm. bolca bebe yagı sürdüm tabi eşimde.bayagı bir ugraştık eşim bir ara girdi dedi ama ben kendimi sıkıyordum. bırakamadım kendimi eşim ısrar etti benim çenem uyuşmaya başladı uyuşukluk yanaklarıma kulaklarıma alnıma çıktı başım dönmeye başladı fenalaştım yarı kendimden geçtim. aglamaya başladım eşim bıraktı tekrar denemeye çalıştı agrı hissettim ve bıraktırdım. ucu girdi biraz dayansa idin hepsi girecekti dedi ama ben çok kötü oldum. koştu hemen su getirdi içirdi. neyse kendme geldim. bana ne oldu böyle anlayamadım bununla nasıl başa çıkacagım? ben inanmıyorum girdiğineama o ucu girdi diye ısrar ediyor. sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum. tekrar deneyelim diyor ben yine aynı durumu yaşamaktan korkuyorum

busmel bence denemelere devam et. böyle böyle ilerler. ama sen çok kötü olmuşsun. bak crescent de öyle yapmiş sen de penis boyutunca bişile çalişirsan o zaman çok daha raht edersin. ben de öyle yapmiştim. çünkü beynin zaten aynı boyutu aldim bunu da alirim diye rahat ediyo. kalin mum dediğinin kalinliği ne kadar ?

Merhabalar canım arkadaşlarım size haberlerim var galiba bende BAŞARDIMMM sonundazemuszemus size anlatayım bana olup olmadığı hakkında yorum yapın ihtiyacım var çok sevinçliyim aslında hep denediğimiz p..n egzersizinden çok farklı oldu parmakla başladık sonra kalınlaştırılmış mum denedim o zaman dahada cesaret geldi çünkü p..s kalınlığındaydı... denemeye geçtik altta yaptık gerçekten girdi ama sona doğru acı oldu durduk bu defa ben üste geçtim ters oturdum ve hiç olmadığı kadar rahattım önce kendim yerleştirdim girdi elimi çektim oturdum eee oturduktan sonrasıda olmaz sanırım işte o zaman anladım tamamen olduğunukaydirigubbakcemile2 lütfen bana fikir verinde iyice emin olayım sizi çook seviyorum canım arkadaşlarım hepiniz başaracaksınız inanın buna olumunekankayizsmile

Tebrikler, u:lepi:alkisalkisalkismarim böyle sorunsuz bir sekilde devam eder bundan sonra. Darisi bizim basimiza. Arkadaslar bir sorum var; parmak eksersizinden sonra p.. denemesine gecildiginde prezervatif kullanmanin bir sakincasi varmi, daha mi isi zorlastiriyor, esim öyle oldugunu iddia ediyor.

Tebrikler, u:lepi:alkisalkisalkismarim böyle sorunsuz bir sekilde devam eder bundan sonra. Darisi bizim basimiza. Arkadaslar bir sorum var; parmak eksersizinden sonra p.. denemesine gecildiginde prezervatif kullanmanin bir sakincasi varmi, daha mi isi zorlastiriyor, esim öyle oldugunu iddia ediyor.

ben denemedim bilemiyorum ki kişiden kişiye değişir. sen rahatsız olmayacağını düşünüyosan öyle dene istersen. bir de egzersizler nasl gidio? tek parmakta devam mı?

Busmel sakin denemeleri birakma, bende senin tam tersine gülme krizine girip kendimden geciyorum(ortada gülcek birsey yok ama insnaij sinirleri bozuluyor), ama bir sekilde olcak bu is biz birakmayalim.

ben denemedim bilemiyorum ki kişiden kişiye değişir. sen rahatsız olmayacağını düşünüyosan öyle dene istersen. bir de egzersizler nasl gidio? tek parmakta devam mı?[/QUOT

esimin yaninda degilim bir süredir o yüzden ara verdim , ben kendim yapamiyorum. 2 hafta sonra tekrar basliycam. bu ara vermeler iyi degil sanirim ?

ben denemedim bilemiyorum ki kişiden kişiye değişir. sen rahatsız olmayacağını düşünüyosan öyle dene istersen. bir de egzersizler nasl gidio? tek parmakta devam mı?[/QUOT

esimin yaninda degilim bir süredir o yüzden ara verdim , ben kendim yapamiyorum. 2 hafta sonra tekrar basliycam. bu ara vermeler iyi degil sanirim ?

değil nedeni de ara verdim yapamam korkusu o kadar. yoksa bişi değişmio kaldığın yerden rahatça devam edebiliyosun hiiç merak etme:)

yaa bişey sorcam sizeee...erkeğin p...sinin girmesi için illaki çok sert olmasımı gerekiyor..tam sertleşmedende denesek olmazmıı..aklımdaydı surim sorim dedim hep unutuyordum.bu aralar denemiyoruz ama bilgileri yeniliyorum..ahhhh ahhh bide ben kurtulsam burdan venüs,zerr,ece,bahar... gibi destek olacam insanlara..ahhh ahhh bi kurtulsmmmm:KK43:((((((((olumunekankayizsmile

venüstenin dediği gibi sertleşmese giremez afedesiniz tamdeğilde yarım sertleşme nasıl desem bilemiyorum zorlaya zorlaya aldın diyelim ama sertliğin verdiği hissi vermiyor. birde sen daha vajiyi yemememişsin ki nasıl sertleşmeden alacan ki inşallah selmatem en kısa zamanda sende mavi listede yer alman dileğiyle

busmel bence denemelere devam et. böyle böyle ilerler. ama sen çok kötü olmuşsun. bak crescent de öyle yapmiş sen de penis boyutunca bişile çalişirsan o zaman çok daha raht edersin. ben de öyle yapmiştim. çünkü beynin zaten aynı boyutu aldim bunu da alirim diye rahat ediyo. kalin mum dediğinin kalinliği ne kadar ?

P...s ten biraz daha ince. bu kriz ilk günlerdeki denemelerde de olmuştu o zaman degdiği anda oluyordu. o an aklıma geldikçe bile fenalaşıyorum. bir de bu çıktı napcaksam...

Busmel sakin denemeleri birakma, bende senin tam tersine gülme krizine girip kendimden geciyorum(ortada gülcek birsey yok ama insnaij sinirleri bozuluyor), ama bir sekilde olcak bu is biz birakmayalim.

bugünlük yeter diyorum tüm vücudum sallanıyor çok bitkinim hiç bişi yapmadan yatıp uyuyacağım

kaydirigubbakcemile5 süpersin canımmmmmmmmmmmmm............
tebrik ederim ben zaten senin p....denemesi yaptıgını ögrendigim gün seni bu işi bitirmişsin kabul etmiştim aaaayyyyyyyy rahatladım valla
her geçen gün mavi listemiz artıyor :)))
süper yaaaa.........
hadi kızlar canlanın
egzersizler full time :))

bugünlük yeter diyorum tüm vücudum sallanıyor çok bitkinim hiç bişi yapmadan yatıp uyuyacağım

ilişkiyi nasıl canlandırıyorsun gözünde seni korkutan tam olarak ne ?kızlıkmı ..parcalanırım yırıtılır biterim mi?o an ne düşünüyorsun bunu billebilirsek belki çözeriz ..
gergin oldugun görünüyor burdan bunu okuyorum bi kere bence bugunluk ara ver yarın yeni bir gün yeni baslangıçlar olucak böyle düşün bi de "ben vajinismus falan degilim kendimi kandırıyorum" bu cümleyi tekrarla neyden keyif alıyorsan onlarla ugrasarak biraz vakit gecir ve zımba gibi dön görüceksin bu kadar olumlu seylerin gücüne hiç bir sıkıntı problem dayanmıcak ve sonra denemelere devam et yılmak yok

canım bende ilk denememde çok büyük bi hüsrana ugramıştım
bide benim eşimdede maalesef sorun oluyodu yani p..de
o gün p...kalınlıgında ki mumla egzersiz yapmaya karar verdim ve 1 kaç günde öle egzersiz yapıp p..denemesinden hemen öncede parmak ve boy boy mumlarla yani en son p...kalınlıgındaki mumla egzersiz yapınca bu yaşadıgın şeyleri kesinlikle yaşamazsın p..yi aldıgını fark bile edemiyorsun çünkü vaji iyice genişliyor bence sende bu şekilde yap derim 1 kaç gün bu yolu dene ve öyle eşinle dene bak göreceksin hiç bişi hissetmeyeceksin

bize küçüklüğümüzden beri söylenen sözler yüzünden böyle. sanırım sen cinselliğin kötü iğrenç bir şey olduğunu düşünüyosun bilinçaltinda. ne kadar bilsen de bunun normal bişi olduğunu içinde bi şeyler rahatsiz ediuo demek ki seni. bence sürekli kendine aynı şeyleri kısık sesle söylemelisin. cinselliği yaşamaya hazırım, bunu hakediyorum, cinselliği yaşamak beni kötü biri yapmaz falan filan diye aklina geelen güzel şeyleri tekrarla sürekli. çünkü etrafimizda söylenen sözler beynimize işliyo. yani internette okumuştum bacaklarin açik oturma diye kiziyorlar bi kiza büyüyünce vajinismus oluyo.

kızlar adet dönemimde olduğum için egzersizlere ara vermek zorunda kaldm. Bu arada vaji girişiminden uzaklaşmamak adına bu haftayı bilimsel yönden yani bir şeyler okuyarak arastırarak değerlendirmeyi düşündüm. Kaç gündür saatlerce okuyorum internette ve benim için çok değerli, belki çok yeni değil, ama tazelenmeye değer bilgiler edindim.

İsviçre' de taban kasları sorunları ile ilgilenen bir merkez var. Biliyorsunuz ki idrar tutamama, hamilelik sonrası yapılan egzersizler, ağrılı ilişki vajinismus gibi pelvic taban kasları sorunları sınıfına giriyor. Claudia Amherd adında bir uzman bu merkezde hem vajinismus kursları veriyor hem de Vajinismusu yenmek diye bir kitap yazmış ve içeriğinin büyük bir kısmını Internette yayımlamış (sağolsun). Bu kadın benim vajinismusa bakışımı ve yaklaşımımı değiştirdi kızlar. Çünkü bildiğiniz gibi Türkiyede de terapiler veriliyo, evet, hemde yüksek maliyette. Bende gittim öyle bir terapiste ama size söyliyeyim kendimi bir yarış atı gibi hissettim. :eek: Mümkün olduğunca kısa bir dönem içinde (4-5 gün) günden güne büyüyen cisimleri içime alarak yenemedim ben vajinismusu ve şimdi en azından bunun nedenini biliyorum....çünkü rahat değildim ve aşama aralıkları benim için kesinlikle yeterli değildi....bu herkeste farklı olabilir. Hepimizin vajinismusu bireyseldir ve bu yüzden farklıdır. Bizim görevimiz ise kendimizi ve oramızı tanımaktır...bunu hiç kimse bizim için üstlenemez. Egzersiz yaparken kesinlikle hissettiklerinize güvenin ve egzersizlerinize ACI ÇEKMEDEN devam edin, ama şunu bilin ki (Claudia Amherd de bunu söylüyo) aşılamayacak Vajinismus yoktur sadece yanlış ve kisiye uygun olmayan yaklaşım vardır. Bu çok rahatlatıcı değilmi sizce??? :sm_cool: Evet dönelim Claudia Amherd' e:
Vajinismus vajinaya cisim sokma (pardon) maratonu değildir ve vajinismus terapisi bununla başlamaz, bununla bitmez. Vajinismus terapisi yedi boyutludur.

1. Vajinismusu anlamak! CADIARZU Vajinismuslu kadınlarda tam olarak neden ne zaman neler oluyo?
2. Gevşemek, gevşemek, gevşemek! Gevşemek dinlenmek değildir yalnız.:eek:lmaz:
3. Taban kasları, kadının en değeli kaslarını kontrölümüz, emrimiz altına alabilmek.
4. Parmak egzersizler! İçerisini tanımak ve barışmak :içelim:
5. Dilatör, mum vs. cisimler kullanmak!
6. İlişki'nin keyfini çıkarmak!:1hug:

Öyleki adımlarımızı fazla hızlandırırsak kaydirigubbakcemilebu aksatmalar ertelemeler umutsuzluklar meydana geliyor. Madem ki her vajinismus yenilebilir, ne duruyoruz o zaman...Biraz uzun olacak ama okuduğum herşeyi paylaşmak istiyorum....

1. Vajinismus anlamak: bizde farklı olan ne? Hani her yerde okuruz: pelvic taban kaslarının alttaki üçte bir kısmı kasılır......kahretsin bin kere okudum!!!!!Sizde okumuşsunuzdur. fakat birde aynayı alın bakın vajina girişinden sonra içerde yumuk et parçası gibi birşey duruyo işte p..s oraya çarpıyo alsanaalsanasmile, aslında o halka şeklinde bir kas, herkeste var, kasılıp gevşetilebiliyo normalde ama bizde genelde kasılmış durduğu için yumuk et gibi duruyo, ve bu kısım PC kası dedikleri kasın sadece bir parçası, bu kasın tümü yumruk kadar iridir ve popo rahim kısmını kalçamızın içini komple sarar, çok güçlü bir kastır. vajinaya bir şey yaklaştığı zaman alarma geçer ve giriş cup diye kapanır.:eek:lmaz:

2. Stres, heyecan eyvahedigeldismile, inat, olumsuz düşünceler çalışmalarımızı etkileyecektir bu yüzden gevşemeyi hm tamam gevşedim işte diye es geçmeyelim, nasıl egzersizlere zaman ve emek ayırıyorsak gevşemeye de zaman ayıralım hakkını vererek yapalım. Çünkü egzersizler işin görülür kısmı....yol kaydediyoruz, gevşeme egzersizleri sıkıcı gelebilir ve bize somut bişey vermez belki ama inanın ilerde daha hızlı ilerleyeceksiniz. Jacobson diye bir amca progresif gevşeme yöntemi bulmuş zamanında (PMR progressive muscle relaxation). Bir yere uzanıyorsunuz rahat rahat nefes alıyorsunuz, istediğiniz zman gözlerinizi kapatıyorsunz ve şimdi ayak parmak uçlarından başlayarak sırayla vücudunuzdaki bütün kasları 3 4 saniye sıkıp birden gevşetiyorsunuz ve (çok önemli) gevşemeyi aktif bi şekilde hissediyorsunuz, gevşeme hissi tamamen bitesiye kadar. 10 15 dkk sürüyo, internetten de araştırabilirsiniz, bende kitabı var. En son, yani suratınızı bile sıkıp gevşettikten sonra bir defa bütün kaslarınızı birden sıkıp gevşetiyorsunuz ve derin bir nefes veriyorsunuz.Gözlerinizi tekrar kapatın kalkmadan ve hayal gücünüze bırakın kendinizi. Bir yere geliyorsunuz ve on basamaklı bir merdivenden adım adım yavaş yavaş iniyorsunuz aşağıda bir kapı ardında güzel bir yer var, güzel bir tablo belki orası hep hayalini kurduğun evin, orda eşin ve 3, 5 yaşındaki çocuğunla ilgileniyorsun :emir_bebek:. Biraz zaman güzel geçirdikten sonra tekrar dönmek adına merdivenlerden basamak basamak geriye çıkıyorsun ve gözlerini açıyorsun. Bomba gibi...pardon kuş gibisin..ben yaptım süper bişi.....

3. Eveeet taban kaslarımız: Düşünün az evvel bahsettiğim o merdivenlerden inip girdiğiz kapı varya....İşte o güzelim kapının başında zebani kılıklı bir herif olduğunu düşünün...bekçiymiş!!! kötükedihüso Nasıl gireceksin, çok istiyorsun girmeyi ama izin vermiyo, şimdi yara bere içinde kalma pahasına adamla boğuşarak dövüşerek mi girersin Çok üzgünüm çoook yoksa adamı kandırıp tavlayıp aklinialirimsmile, adamın kapıyı açıp buyrun hanımefendi diyerek müsade etmesini mi sağlarsın.Biz kadınız arkadaşlarım, kadının fendi herzaman erkeği yener.:lepi: İşte bu vajina girişindeki kasları aynı bu erkek zebani gibi düşünün, kandıralım onu, eğitelim ki bizden başka kimseyi dinlemesin, kapımızda köle olsun. Nasıl mı? Taban kaslarını çalıştırarak belli egzersizler yaparak onları bilinçli bir şekilde gevşetmesini öğrenebiliriz, bu sadece kegel değidir asla, hatta hababam kegel yapmak da iyi değilmiş, o kası güçlendiriyormuş, yapın ama abartmayın kası sıkmak kadar gevşetmeyi öğrenmekte önemli. Giriş kaslarını gevşetmesini öğrendiğimiz zaman oraya rahatca bir şey girebilecekmişşşşşş. alkisalkisalkis Fakat egzersizleri daha sonra yazıcam, çünkü bende almancası var, aklımda yok hepsi ama yazıcam eğer istiyorsanız, özellikle adet dönemlerimizi bu şekilde değerlendirebiliriz!

4. Parmak egzersizlerini zaten yapıyoruz, ama dikkat edelim ki acı çekmeden orasıyla inatlaşmadan severek ilerleyelim, kendimizi asla zorlamayalım ve usandırmayalım ama motive edelim. Ancak önemli olan oraya giren boğum veya parmak sayısı değilmiş. Bizim amacımız o 3 5 santimlik giriş kaslarını eğitmek GENİŞLETMEK DEĞİL. Zaten biliyosunuz burasını geçtikten sonra cuppp oluyo gerisi. Yani parmak egzersizi işin aslı değil işin yardımcı kısmı. Asıl iş kasları alıştırmak, ve bunu mümkün olduğunca rahat bir şekilde yapabilmeye ulaşmak.

5. Daha büyük cisimler mumlar dilatörler vs. sadece daha geniş çaplı bir cismin oraya girmesini , yani daha geniş bir şey alırken kaslarımızı hangi şekilde kullanmamızı öğrenmeye yardımcı. Fakat kesinlikle aşamalara dikkat, eğer acı hissediyorsak bu bizim daha bu kadarına hazır olmadığımıza işarettir, fazla çabuk ilerlediğimize işarettir. Bakın ben terapi yaparken nerdeyse p...s den daha büyük bir dilatör albilmiştim içime ama hiç işime yaramadı niye, çünkü alasıya kadar anam ağladı. Serçe parmağını acı çekmeden albilmek kıvrana kıvrana kocaman p...s alabilmekten daha önemlidir. Bizim derdimiz rahat ilişki değilmi, yani hedefimiz..... o zaman rahat rahat ilerlemeliyiz bu tabi en ufak bir sızıntıcıkda geri çekilmek değildir ama beklemek ve değerlendirmek bu beni aşarmı....devam edebilirmiyim, kerkes kendi bedeninin en iyi doktorudur. Kimse sizi siz kadar tanıyamaz.

6. İlişkiye eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile bu şekil yaklaşmayalım ne olur ve kendimizi büyük baskı altına almayalım. Rahatlamaya gevşemeye zaman ayıralım ve aşağıdaki kaslarımızı kontrol altına alarak herşey çok güzel olacak, çünkü olası acı sızı p...s den değil kalarımızı yeterince kontrol altına alamadığımızdan kaynaklanıyo ve başarı yakındır kızlarrrr :teytey: hihoyyyt

Ha üstelik burada sorulmuştu niye zevk alınmıyo vaji yenildikten sonra diye. Beyin şimdi alışıyomuş oraya birşey girdiğinde ödev ciddiyet moduna giriyomuş otomatikmen ama zamanla geçermiş.

kızlar iyi okuyun çok faydali şeyler yazmiş arkadaşimiz

venüstenin dediği gibi sertleşmese giremez afedesiniz tamdeğilde yarım sertleşme nasıl desem bilemiyorum zorlaya zorlaya aldın diyelim ama sertliğin verdiği hissi vermiyor. birde sen daha vajiyi yemememişsin ki nasıl sertleşmeden alacan ki inşallah selmatem en kısa zamanda sende mavi listede yer alman dileğiyle

inşallah canımmm

TEK PARMAK EGZERSıZı YAPANLAR

1. missbon
  2. aykiri
  3. aras10
  4. fzbn
  5. pozgulec
  6. yaseminim
  7. Karanfilcimen
  8. Fusuncuk
  9. rabia1984
  10. ecemnazzz
  11. morphem
  12. Hndckr
  13. sinemmelek
  14. eda29
  15. hhdd
  16. vakitsiz

ıKı PARMAK EGZERSıZı YAPANLAR

1. Selmatem
  2. bembeyazev
  3. Edaperissa
  4. juliettt
  5. aslican07

ÜÇ PARMAK EGZRESıZı + PENıS DENEMESı YAPANLAR

mutlu sona yaklaşanların listesi
:lepi: :lepi: :lepi:​
  1. busmel
  2. rm07
  3. cara
  4. soryy
  5. izmit_1982
  6. selin_22
  7. Hayrunemin
  8. yasmin3561

KK ıLE YENENLER​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Zehraalimansur - Twetty26 - Bahar07- Ece111 - Derin -Besen -3- Mutlu_umutlu - Cgdm85 - G_y - Hayatnur86 - Munisse - Kad_er - Aysecikkk - Guinnes - Zerr - Ela _emre - Venüsten - Mızmız - Kayra79 - Smooty - Melekupos - Kadriye_33 - Helpless - Ayaznaz - Secir - lkim07 - Snm84 - Gingerus - Hephuzunlu - ada81 - krizantem78-yitik - worldpurple​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

VAJıYı YENıP BEBıŞ BEKLEYENLEEER

zehraalimansur - eelifes - Ela _emre

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRıKLEEEEEER
[/I]

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

AŞAĞıDA ıSıMLERı OLANLAR BANA NE DURUMDA OLDUKLARıNı YAZABıLıR Mı?

Nehir_0685 - Elmeto - Mmerviss - Tobeornottobe - Orjinalkız - Bae - Bambammm - Jas_min - Balım_ - Sevimnur - Giraenn - Denizinkızı - Hayalsürgünü - kardelen282828 -balbocee - umutsandali -

X