Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

missbon,aykiri,aras10,pozgulec,ecemnazzz,sinemmelek ,eda29

Kızlar hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyo neler yapıyosunuz? Ara vermediniz dimi egzrsizlere?

Son düzenleme:
eed arkadaşlar bende çok kısa bir sürede olsa bu sorunu yaşadım çektiğim acıları bir ben biliyorum yani...resmen titriyordum acıdan..ben doktor yardımı falan almadım,eşim benimle sürekli konuştu ve bana beni çok sevdiğini,ilişkimizin sadece cinsellikten ibaret olmadığını,cinselliğin 2. planda geldiğini falan söyledi...ve sizinde bahsettiğiniz gibi hemen pes etmedi ben canım yanıyor dedikçe geri çekilmedi yavaş yavaş devam etti.birazda kuruluk yaşadık ama kremler bu sorunu çözdü.ön sevişmede yeterli bi şekilde yerine getirilince bu sorunda ortadan kalktı,birde doğru pozisyonları aradık ve bulduk..şimdi harika herşey:)

canımm meraba olumunekankayizsmile pazar sanırım sınavın kolayca atlatırsın insallah başarılar şimdiden a.s.

canım ben önlisans mezunuyum sınavım eylülde yanii daha var şimdiden işi sıkı tutyorum sıkı çalşıyorum bakalım ....

:lepi: level atladım :lepi:

duyanda mavi listeye geçtim sancak değilmi biraz abarttım galiba sadece 2 parmağa geçtim :))) ama olsun ben genede çok mutluyum.
dün gündüz kendim tek parmak yapmıştım gece tekrar yaptım sonra eşim hadi benim parmağımı yapalım dedi. onun parmağı benim 2 parmağıma yakın nerdeyse. hayııııııııır dedim hazır değilim. hazır görünüyosun diye cesaret verdi tamam dedim. denedik sorunsuz oldu. ama gerçeği söylemek gerekirse çok tuhaf bi histi içinde başka bişey hissetmek. biran önce çıkarsın istedim ama oda alışsın genişlesin diye inadına çıkarmadı dakika tuttu 3 dakika kalacak diye. o 3 dakika bana 30 dakika gibi geldi. acı yoktu sızı yoktu sadece bi huzursuzluk biran önce çıksın istiyordum. neyse ondan sonra aynaya bakarken çok genişlediğini farkettim. şaka yollu kızdım naapmışsın bana diye :)) eşimde bence 2 parmağı denemelisin dedi ve denedim oldu hihoyyyt
ama makas falan yapmadım tabi. bir gecede o kadar ilerleme yeter fazla zorlamıyım dedim

Merhaba kızlar nasılsınız,ben devam ediyorum egzersizlere 2 yıllık evliyim ve size bişey anlatcam.benim kuzenimle ben eşim ve eşimin akrabasıyla 2şer hafta arayla evlendik bizim nişanımızda tanıştıla onlar ve o şu an 2.çocuğuna hamile,onun adına çok seviniyorum ve o benim kuzenlerimden bana en yakın olanı zaten ama üzerimdeki baskıyı tahmin edebiliyosunuzdur aslında ikimizde eğitimciyiz ve bende çocuk yaparsam ardarda yapmayı düşünüyorum ama insanlar ister istemez soruyorlar ve ben çok üzülüyorum...buraya yazınca rahatlıyorum arkadaşlar...

merhaba canım.aynı problemi bende yaşıyorum. seni çok iyi anlıyorum.evlendiğim ilk günden beri çocuk baskısı.ilk zamanlarda kafama takmıyordum çünkü eşimle bir sene filan çocuk düşünmüyorduk.ama şuanda ikimizde çok istiyoruz.fakat malum sorun yüzünden olmuyor.inanırmısın bir bebek alıp sevmeye korkuyorum.hemen herkes laf sokuyor.çok yıpratıcı bir süreç. allah yardımcımız olsun.

:lepi: level atladım :lepi:

duyanda mavi listeye geçtim sancak değilmi biraz abarttım galiba sadece 2 parmağa geçtim :))) ama olsun ben genede çok mutluyum.
dün gündüz kendim tek parmak yapmıştım gece tekrar yaptım sonra eşim hadi benim parmağımı yapalım dedi. onun parmağı benim 2 parmağıma yakın nerdeyse. hayııııııııır dedim hazır değilim. hazır görünüyosun diye cesaret verdi tamam dedim. denedik sorunsuz oldu. ama gerçeği söylemek gerekirse çok tuhaf bi histi içinde başka bişey hissetmek. biran önce çıkarsın istedim ama oda alışsın genişlesin diye inadına çıkarmadı dakika tuttu 3 dakika kalacak diye. o 3 dakika bana 30 dakika gibi geldi. acı yoktu sızı yoktu sadece bi huzursuzluk biran önce çıksın istiyordum. neyse ondan sonra aynaya bakarken çok genişlediğini farkettim. şaka yollu kızdım naapmışsın bana diye :)) eşimde bence 2 parmağı denemelisin dedi ve denedim oldu hihoyyyt
ama makas falan yapmadım tabi. bir gecede o kadar ilerleme yeter fazla zorlamıyım dedim
supersınnn sen yaaa...cok guzel 2 parmaga devam ve hemen mumu yapıyosun sonradahazır oldugunda pe... dnemesı..
cok az kaldı boyle devam et ..ınan bana en zor asamaları gectın geısı cok kolay mumu denedınmı

supersınnn sen yaaa...cok guzel 2 parmaga devam ve hemen mumu yapıyosun sonradahazır oldugunda pe... dnemesı..
cok az kaldı boyle devam et ..ınan bana en zor asamaları gectın geısı cok kolay mumu denedınmı

ayyy canım benim yaa heycanlandırıyosun beni dur. gerçekten zor olanlarını geçtimmi? ama 3 parmak yapıpta hala ilişkiye giremeyenleri okumuştum onlar moralimi bozuyo biraz. ben hiç mum denemedim daha. nasıl bişey almam gerektiğini bilemiyorum.

Arkadaşlar günaydın

beni unutmayıp listeye eklediğiniz için teşekkür ediyorum önce. Egzersizlere başladım ama kendim cesaret edemedim geçen hafta psikoloğa gittim önce nefes ve kegel sonra parmak egzersizleri. ılk parmağa geçtiğimde alamayacağım diye çok korkmuştum ama hafif bi sızıyla işaret parmağımın nerdeysa tamamını alabildim. Dün akşam da eşli egzersiz vardı ve onda da problem olmadı hafif bi sızıyla kendi parmağımdan kalın ve de uzun olmasına rağmen rahatça alabildim.

Şimdi iki akşam daha eşlli egzersiz var ve pazartesi günü tekrar psikoloğa gideceğim. Ama sanırım adet olacağım tam gününü hesaplayamıyorum, lütfen benim için dua edin ve pazartesiyi atlatıyım.

Biraz fazla olacak galiba ama evliliğim için de dua eder misiniz? Daha önce yazmıştım eşimle aramız çok kötü şu tedaviye razı ettim ama heran vazgeçecek diye yüreğim ağzımda dolaşıyorum. Sürekli kendime onunda bunalımda olduğunu bu problemin üstesinden gelince herşeyin düzeleceğini söylüyorum ama pek umudum yok.

Allah hepimizin yardımcısı olsun...

ayyy canım benim yaa heycanlandırıyosun beni dur. gerçekten zor olanlarını geçtimmi? ama 3 parmak yapıpta hala ilişkiye giremeyenleri okumuştum onlar moralimi bozuyo biraz. ben hiç mum denemedim daha. nasıl bişey almam gerektiğini bilemiyorum.
nıye denemedgın sey ııcn moralını bozuyosun..herkez bır degıl ben hıc 3 parmak yapamdım mumu yaptım ve pe.. dnemesı yasadım...3 parmagı yapmana gerke yok...ve onlar basaraamdııg dıye sende basaramıycaksın anlamına gelmıyo...bakkallarda satılan beyaz mumlar varya onlardan al ...ve ılk parmak egzersıız yap sonra mum ..bana ılk mum ıtıcı gelmıstı ama sonucta farklı bır cısmın gırmesıne alsıması lazım ve ınanırmısın parmaktan daha rahat yaptım mumu ....haıd bugun mum dneenemesı yap...ve bana ınan boyle gıderse bır kac gune bıtıcek bu kabus ve guzel dusun guzel olsun

Arkadaşlar günaydın

beni unutmayıp listeye eklediğiniz için teşekkür ediyorum önce. Egzersizlere başladım ama kendim cesaret edemedim geçen hafta psikoloğa gittim önce nefes ve kegel sonra parmak egzersizleri. İlk parmağa geçtiğimde alamayacağım diye çok korkmuştum ama hafif bi sızıyla işaret parmağımın nerdeysa tamamını alabildim. Dün akşam da eşli egzersiz vardı ve onda da problem olmadı hafif bi sızıyla kendi parmağımdan kalın ve de uzun olmasına rağmen rahatça alabildim.

Şimdi iki akşam daha eşlli egzersiz var ve pazartesi günü tekrar psikoloğa gideceğim. Ama sanırım adet olacağım tam gününü hesaplayamıyorum, lütfen benim için dua edin ve pazartesiyi atlatıyım.

Biraz fazla olacak galiba ama evliliğim için de dua eder misiniz? Daha önce yazmıştım eşimle aramız çok kötü şu tedaviye razı ettim ama heran vazgeçecek diye yüreğim ağzımda dolaşıyorum. Sürekli kendime onunda bunalımda olduğunu bu problemin üstesinden gelince herşeyin düzeleceğini söylüyorum ama pek umudum yok.

Allah hepimizin yardımcısı olsun...

psikolojik bir sorun için psikologdan yardım alıyorsun eminimki bizden daha kısa sürede sonuca ulaşacaksın. hep birbirimize dua ediyoruz zaten merak etme dualarımız seninle. umut yok diye düşünme. başaranların dediğine göre olduktan sonra yeni evlenmiş gibi oluyormuş evlilikleri. dilerim sizinkide böyle olur. eşim vazgeçecek diye stres yapma kendine. biraz güçlü ve cesaretli ol ve egzersizlerine iyi çalış ve ilerleme kaydet ve bunu eşine göster. bak işe yarıyor ilerliyorum de ki o da vazgeçmeyi düşünmesin başaracağına inandır onu

nıye denemedgın sey ııcn moralını bozuyosun..herkez bır degıl ben hıc 3 parmak yapamdım mumu yaptım ve pe.. dnemesı yasadım...3 parmagı yapmana gerke yok...ve onlar basaraamdııg dıye sende basaramıycaksın anlamına gelmıyo...bakkallarda satılan beyaz mumlar varya onlardan al ...ve ılk parmak egzersıız yap sonra mum ..bana ılk mum ıtıcı gelmıstı ama sonucta farklı bır cısmın gırmesıne alsıması lazım ve ınanırmısın parmaktan daha rahat yaptım mumu ....haıd bugun mum dneenemesı yap...ve bana ınan boyle gıderse bır kac gune bıtıcek bu kabus ve guzel dusun guzel olsun

ooo ben bu gazla neler yapmam :))) saol hemşom bitanesin

calısomusn evdemısn ..eger evdeyen aksamı bekleme derım...ben fırsat bulduugm her anda egzersız yapardım...pazartesı ıse geldııgmde cok guzel haberler beklıyorum ....hadı bakalım ...ben alaanyadayım ama sen

pazartesimiiii yok canım okadarda çabuk olmaz. birkaç hafta sonra evlilik yıldönümümüz var. ozamana kadar anca diyorum ben. ama bu arada hem reglim yaklaştı hemde yatılı misafirim olacak zor yani anlayacağın mutlu sonum ağustosa bile sarkabilir. alanyadamısın güzel yer. olsun orasıda antalya genede hemşoyuz :)) ben merkezdeyim. tatil yerinde olunca yazın yatılı misafirimiz çok oluyor bekliyecez belki biraz naapalım tanrı misafiri uğurlu gelir belki

Merhabalar canım arkadaşlarım size haberlerim var galiba bende BAŞARDIMMM sonundazemuszemus size anlatayım bana olup olmadığı hakkında yorum yapın ihtiyacım var çok sevinçliyim aslında hep denediğimiz p..n egzersizinden çok farklı oldu parmakla başladık sonra kalınlaştırılmış mum denedim o zaman dahada cesaret geldi çünkü p..s kalınlığındaydı... denemeye geçtik altta yaptık gerçekten girdi ama sona doğru acı oldu durduk bu defa ben üste geçtim ters oturdum ve hiç olmadığı kadar rahattım önce kendim yerleştirdim girdi elimi çektim oturdum eee oturduktan sonrasıda olmaz sanırım işte o zaman anladım tamamen olduğunukaydirigubbakcemile2 lütfen bana fikir verinde iyice emin olayım sizi çook seviyorum canım arkadaşlarım hepiniz başaracaksınız inanın buna olumunekankayizsmile

X