Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar şu hep bahsi geçen şeylerin fiyatları hakkında bilgi verebilirmisin acaba?
emla krem?
xlocaine sprey?
gleit jel?

emla krem 28 TL
Xlocaine sprey 14 TL
Gleit jel : bilmiyorum onun yerine durex play jel aldım 19 a ama hiççç memnun kalmadım kullanmadım aldığım hiç birini.... kullandım tek şey vazelin ve bebyağı oldu yani emla krem uyuştutuyormuş sonra karar verdim uyuşturmadan yapacam diye. Bir kere almış oldum .

kızlar yaaa :KK43:((((((((((((
dün ilk parmak egzersizimde parmağın tümünü başarmıştım hemdee hiç zorlanmadan. aslında birkaç gün tek boğum gidecektim ama baktım kendiliğinden tamamı girivermişti. çok sevinmiştim kendime inanamamıştım fakat bugün zorlanıyorum. tek boğumda kaldım 1.5 boğum anca oldu 2 ye gelemedim. neden geriledim yaa 2 günde 2.parmağa geçerim diyordum oysaki. kendi kendime nazarmı değdirdim yaa öff

kızlar yaaa :KK43:((((((((((((
dün ilk parmak egzersizimde parmağın tümünü başarmıştım hemdee hiç zorlanmadan. aslında birkaç gün tek boğum gidecektim ama baktım kendiliğinden tamamı girivermişti. çok sevinmiştim kendime inanamamıştım fakat bugün zorlanıyorum. tek boğumda kaldım 1.5 boğum anca oldu 2 ye gelemedim. neden geriledim yaa 2 günde 2.parmağa geçerim diyordum oysaki. kendi kendime nazarmı değdirdim yaa öff

normal olur ben de yaşadım ilk gün yaptım ikinci gün yapamamıştım bir saat ara ver yapma sonra tekrar yap ama mutlaka yap. ara verince tekrar başlayınca oluyor. derin nefes al ver önce hiç bişey yapmadan uzan bir rahatla bacaklarını kendine çek rahat bir şekilde nefes al ver bırak kendini rahatla sonra dene ...

emla krem 28 TL
Xlocaine sprey 14 TL
Gleit jel : bilmiyorum onun yerine durex play jel aldım 19 a ama hiççç memnun kalmadım kullanmadım aldığım hiç birini.... kullandım tek şey vazelin ve bebyağı oldu yani emla krem uyuştutuyormuş sonra karar verdim uyuşturmadan yapacam diye. Bir kere almış oldum .

teşekkürler canım bende şimdilik bebeyağı kullanıyorum ama okadar döktüğüm halde sanki lastik eldiven yapışacakmış tutukluk yapacakmış gibi geliyor ondan özellikle jelin fiyatını merak ettim.

teşekkürler canım bende şimdilik bebeyağı kullanıyorum ama okadar döktüğüm halde sanki lastik eldiven yapışacakmış tutukluk yapacakmış gibi geliyor ondan özellikle jelin fiyatını merak ettim.

bence en kayganını bebyağı bend edurex play jeld eyaşadım sanki çevresine yapışıyor gibi hiseetim bıraktım bebyağı vazelin karışık sürdüm çook kaygan oldu.

normal olur ben de yaşadım ilk gün yaptım ikinci gün yapamamıştım bir saat ara ver yapma sonra tekrar yap ama mutlaka yap. ara verince tekrar başlayınca oluyor. derin nefes al ver önce hiç bişey yapmadan uzan bir rahatla bacaklarını kendine çek rahat bir şekilde nefes al ver bırak kendini rahatla sonra dene ...

yaptım canım. ara verdim dinlendim gözlerimi kapattım rahatlamaya çalıştım ama gene çok zor oldu. parmağım çok sıkıştı içerde. şuan hala oramda parmağım varmışcasına bi huzursuzluk bi gerginlik hissediyorum orda. acaba bugün kaslarım çokmu gergin.
dün eşim vardı yanımda bugün yalnızdım yoksa tek başımamı beceremiyorum

yaptım canım. ara verdim dinlendim gözlerimi kapattım rahatlamaya çalıştım ama gene çok zor oldu. parmağım çok sıkıştı içerde. şuan hala oramda parmağım varmışcasına bi huzursuzluk bi gerginlik hissediyorum orda. acaba bugün kaslarım çokmu gergin.
dün eşim vardı yanımda bugün yalnızdım yoksa tek başımamı beceremiyorum

tedirgin olucak bişey yok canım çogumuz buna benzer seyler yasadık bir gün iki parmak alırken sonra tek parmakta zorlandık bu biraz moral ve motivasyonla alakalı moralini bozucak bişi yok ara verip tv karsısında yada müzik dinleyerek en rahat oldugun pozisyonda yapmanı öneririm

Selam arkadaslar,
cevabiniza tesekkür ederim.. Zerr ben bu egzersizleri bilmiyodum ama acaba ameliyata girip girmesemmi diye tereddütteyim., Sence benim acilarimin ve yanmalarimin vaginismusla alakasi yokmu...
Peki ya bu isteksizlik ???
Macun mu yesem ne yapsam bu yasta sasirdim ya

Senin verdigin parmak egzersizlerini kopyaladim, vakit buldukca denemek istiyorum..
Ise yarayacagini umuyorum cünkü günüm geldiginde bile tampon kullanamiyorum...
Cok aciyo sanki icim yirtiliyo... önceden parmakla denemek istedim ama cok yandigindan birakmistim..Insallah bi cözüm bulurum...

Senin verdigin parmak egzersizlerini kopyaladim, vakit buldukca denemek istiyorum..
Ise yarayacagini umuyorum cünkü günüm geldiginde bile tampon kullanamiyorum...
Cok aciyo sanki icim yirtiliyo... önceden parmakla denemek istedim ama cok yandigindan birakmistim..Insallah bi cözüm bulurum...

canım ameliyat diyince ürktüm biraz ama ece söylemişya kist vs olabilirmi diye bi kaç dr a gitsen farklı yerlerede bi sorsan derim ben güvenebilicegin bi dr mu teşhisi koyan bilmiyorum bazıları ameliyat manyağı olmusta iyice bi arastır canım

tavsiye üzerine gittim isinin ehli birisi yani,
korkuyorum iliskiye girmeyle ne alakasi var endoskopinin diye yani..
Benmi cok abartiyorum??
Ama dedimya arkadaslikta biryere kadar esimle karikoca hayatim olsun istiyorum =(

tavsiye üzerine gittim isinin ehli birisi yani,
korkuyorum iliskiye girmeyle ne alakasi var endoskopinin diye yani..
Benmi cok abartiyorum??
Ama dedimya arkadaslikta biryere kadar esimle karikoca hayatim olsun istiyorum =(

anladım canım güvenilir birisiyse öyle uygun görmüş demekki eger vaji olsaydın dr un söylerdi bunu zaten diye düşünüyorum insallah en kısa zamanda halledersin

mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben
çok mutsuzum , ARTIK BEBEK İSTİYORUM ..................................
12 gündür hasta olmuyorum kızlar sizce hamile olma riskim ne bilmiyorumkismile bence sıfır mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben

12 gündür hasta olmuyorum kızlar sizce hamile olma riskim ne bilmiyorumkismile bence sıfır mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben

stres yapmaman lazım bebek için biliyosundur zaten :emir_bebek:
ben bi hafta gecikti diye gitmiştim bişi cıkmadı istersen gebelik testi al merakın gitsin

bende bebek isytiyorum allah gönlüne göre versin ama vajiyi yenmeden bebek yapmak hiç doğru değil.vaji tedavisi en az 1,5 yıl daha ertelenmiş olur.gerçi bilmiyorum sen yenenlerdenmisin?yinede allahtan hayırlısını iste canım.vajililer üzerine boşalma ilede hamile kalabiliyorlarmış.bikaç kez bendede 1-2 ay adet olamama durumları olmuştu.stresdende olabilirmiş.

kızlar ben parmak egzersizi yapamıyorum.kulak çöpü olmadan olmuyor.dün 1 taneyi alabilmiştim.bir boğumdan birazcık fazlada serçe parmak almıştım.bugün 6 tane kulak çöpünü streçleyip bebeyağıyla yaptım.oldu ama parmak yapamıyorum.olmuyor.:KK43: napıcam ya...

X