Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

günaydın kızlar vajiyi yendik diye sevinirken iki defadır bir sızıdır ilişkiyi yaşayamaıyorum acı veriyo
sizde de oldu mu neden olmuş olabilir kaç kere bir şey olmadı yaptık ama iki keredir sızlıyor. ve bu beni geriye götürüyor korkutuyor tekrar başarısız olacam duygusuna kapılıyorum
her zamn guzle gecmııyor...bazen cok ıyı gecıyo bazense acılı...belkı enfeksıyon falan olmustur ondnadır eger devame derse dr. gorun...ve oyle bası donmek falan bunları dusunme...dedııgn gıbı bazne olabılıyor...bı dahakıne daha guzel gecer

Canım bikaç sefer daha dene doktora gitmeden önce gerekirse biraz kayganlaştırıcı takviyesi dene. Ben de 2 hafta oldu ilk defa ilişkiye gireli, tecrübeli arkadaşların dediğine göre tamamen alışması en az 2 ayı buluyormuş. Ben de tamamen alışabildiğimi söyleyemem canım,kayganlaştırıcı az da olsa kullanıyor eşim hala. Eğer yanmaların çok şiddetlenir ve geçmezse doktoru ihmal etme tabi ki, doktora vajinismusu yeni yendiğini söylersen sana çok daha hassas davranacaktır muayene ederken. Vajıyi yendik asıl, muayene nedir ki canım cesaretini kırma sakın.

Canım ben de yeneli 3 ay olacak nerdeyse ama ben de tam anlamıyla alışmış değilim mesela. Arada sorunlu geçebiliyor ilişkiler. Ne bileyim gergin olunuyor ıslaklık sağlanamıyor falan. O kadar takmamak lazım. Sık sık yapılınca alışıyor insan ama her gün yapmak da iyi değil bana göre. İki günde bir olmasından yanayım ben...

Hımm anladım canım, demek illa ki 2-3 ayı yok bu yanma olaylarının. Henüz tecrübem 2 haftalık yerimseniben zamanla öğrenicez bakalım... Ben de senin gibi hergün olmamasından yanayım gün aşırı çok daha uygun oluyor. Bir anda çok yüklenince tahrişler olabilir.

Kesinlikle öyle canım...
Normale çok yaklaştım da vajinada sabun kullanmaktan dolayı kuruluğum oluyor. O yüzden kötü geçiyor bazen. Buna bir çözüm bulmak lazım...

Kesinlikle öyle canım...
Normale çok yaklaştım da vajinada sabun kullanmaktan dolayı kuruluğum oluyor. O yüzden kötü geçiyor bazen. Buna bir çözüm bulmak lazım...

küçük çaplı bi arastırma yaptım istersen bi göz at derincim [/B]

Vajina sabunla yıkanabilir mi?
Vajina sabunla yıkanmamalıdır. Çünkü vajinanın içinde asidik bir ortam vardır ve sabunun o asidik ortamı bozma ihtimali çok yüksektir. Ancak, dış genital bölge yıkanabilir.

Vajinayı sabunla yıkamak, yanma hissine neden olabileceği gibi bu bölgedeki iyi huylu bakterilerin ve vücut savunma elemanlarının yok olmasına neden olabilir. Bu da ciddi enfeksiyonlara yol açar. Vajina için üretilen temizleme sıvıları sadece dış genital bölge için üretilmiştir.

Vajinayı temizlemek gerekir mi?
Normalde vücudun dışarıya bakan her bölgesinin kendini temizleme mekanizması vardır. Dolayısıyla vajinanın da kendine özgü temizleme mekanizması bulunur. Vajina içinde sürekli olarak bulunan salgı, içerisinde bakterileri öldürmeye yönelik lökositleri ve bazı iyi huylu bakterileri içerir. Bu sayede vajina hiçbir şey yapılmasa da temiz kalacak bir ortamdır. Temizlemeye yönelik uygunsuz bir şeyler yapılırsa, bu durum vajinanın aleyhine işleyebilir. Vajinanın içi, ekstradan bir enfeksiyon durumu söz konusu değilse temizlenmesi gereken bir organ değildir.

küçük çaplı bi arastırma yaptım istersen bi göz at derincim [/B]

Vajina sabunla yıkanabilir mi?
Vajina sabunla yıkanmamalıdır. Çünkü vajinanın içinde asidik bir ortam vardır ve sabunun o asidik ortamı bozma ihtimali çok yüksektir. Ancak, dış genital bölge yıkanabilir.

Vajinayı sabunla yıkamak, yanma hissine neden olabileceği gibi bu bölgedeki iyi huylu bakterilerin ve vücut savunma elemanlarının yok olmasına neden olabilir. Bu da ciddi enfeksiyonlara yol açar. Vajina için üretilen temizleme sıvıları sadece dış genital bölge için üretilmiştir.

Vajinayı temizlemek gerekir mi?
Normalde vücudun dışarıya bakan her bölgesinin kendini temizleme mekanizması vardır. Dolayısıyla vajinanın da kendine özgü temizleme mekanizması bulunur. Vajina içinde sürekli olarak bulunan salgı, içerisinde bakterileri öldürmeye yönelik lökositleri ve bazı iyi huylu bakterileri içerir. Bu sayede vajina hiçbir şey yapılmasa da temiz kalacak bir ortamdır. Temizlemeye yönelik uygunsuz bir şeyler yapılırsa, bu durum vajinanın aleyhine işleyebilir. Vajinanın içi, ekstradan bir enfeksiyon durumu söz konusu değilse temizlenmesi gereken bir organ değildir.

Canım öncelikle teşekkür ederim...
Aslında biliyorum sabun kullanmanın sakıncalı olduğunu ama akıntım var benim ve bazen kokulu oluyor bu akıntı. O yüzden sabunkla yıkamayınca kendimi temiz hissedemiyorum ve eşimin de bu durumdan rahatsız olmasından çekiniyorum. O yüzden kullanıyorum sabun...

Canım öncelikle teşekkür ederim...
Aslında biliyorum sabun kullanmanın sakıncalı olduğunu ama akıntım var benim ve bazen kokulu oluyor bu akıntı. O yüzden sabunkla yıkamayınca kendimi temiz hissedemiyorum ve eşimin de bu durumdan rahatsız olmasından çekiniyorum. O yüzden kullanıyorum sabun...

rica ederim canım biberiyeye devam mı belki akıntılarda gecer

ya lütfen neden kimse cevap vermiyo kimse murat ulusoya gitmedimi lütfen gidenler varsa söylesinler kafamdaki tereddütleri atmak istiyorum:KK43:(((((((((
canım ben gıtmedım ama gıdenlerı okumsutum mesela jıonıkolk bolumde oyle bı konus var ulusoya gıdıcem dıye ...ve gıtmıs basarılı olmus...ama ben genede kendın dene derım cunku az bı ucret ıstemıyo

ya lütfen neden kimse cevap vermiyo kimse murat ulusoya gitmedimi lütfen gidenler varsa söylesinler kafamdaki tereddütleri atmak istiyorum:KK43:(((((((((

5000 Tl istiyor ben bir ay önce mailleşmiştik. Parayı duyunca egzersizlere öyle bir sarılmışım kiii başardım sonunda :))) bence sende egzersizlerle yenebilirsin.

Canım bazı yerlerde okuyoruz ya da duyuyoruz Dr'a psikologa vs gitmeden asla yenilmez falan diye ama bu kesinlikle doğru değil...
Biz burda birçok bayan sadece buradaka tecrübeli arkadaşların yardımı ile yendik. Dr'a gitmedik. Bu kadar kişi yendiyse sen de yenebilirsin. Boşuna 5000 tl vermeye gerek yok bence. Hani farklı birşeyler yapıyor olsalar anlarım ama onlar da aynı egzersizleri ödev olarak veriyor...

canım ben gıtmedım ama gıdenlerı okumsutum mesela jıonıkolk bolumde oyle bı konus var ulusoya gıdıcem dıye ...ve gıtmıs basarılı olmus...ama ben genede kendın dene derım cunku az bı ucret ıstemıyo

biliyorum fiyat çok ama kendim yapamıyorum egzersizlerimi tam anlamıyla yapıyorum üç parmak bile rahat yapıyorum ama ilişki sırasında ne yaparsam yapayım olmuyo

5000 Tl istiyor ben bir ay önce mailleşmiştik. Parayı duyunca egzersizlere öyle bir sarılmışım kiii başardım sonunda :))) bence sende egzersizlerle yenebilirsin.

keşke başarabilseydim dediğim gibi herşey oluyo ilşkiye geldiğinde olmuyo banada 5000 tl vermek zor geliyo ama başka yapacak birşey yok kredi çektik temmuz başında arayıp randevu alacam ama işte gidenlerden bi duysam başarı haberlerini kafamda tereddütüm olmasın diyorum

Canım bazı yerlerde okuyoruz ya da duyuyoruz Dr'a psikologa vs gitmeden asla yenilmez falan diye ama bu kesinlikle doğru değil...
Biz burda birçok bayan sadece buradaka tecrübeli arkadaşların yardımı ile yendik. Dr'a gitmedik. Bu kadar kişi yendiyse sen de yenebilirsin. Boşuna 5000 tl vermeye gerek yok bence. Hani farklı birşeyler yapıyor olsalar anlarım ama onlar da aynı egzersizleri ödev olarak veriyor...

kesinlikle haklısın bende diyorum benim ne eksiğim var diye bende yapabilirim diye ama ilişkide gene kitleniveriyorum beynime sokamıyorum ki

X