Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım tam kayganlık olmadığında gelgit yapınca sızlama olur ilk girişte girdiya eşin denemeden sen yavaşça çıkarıyor gibi yap sonra girdir, yani yavaş yavaş gelgit yap sen sonra içi iyice kayganlaşınca eşin devam etsin, bu arada afedersniz, girişden hemen önce eşinizin sırt üstü yattığı şekilde pns in yatı halinde üstüne oturun ve vajina ve klitoris bölgesini sürtün oraya zevk almaya çalışın ve ıslaklık rahatlama artınca girişi sağlayın.

tamam canım sagol bi süre daha sanırım kayganlaştırıc kullanıcam sonra zmanla alışırım heralde :KK70:

arkadaşlarımın hamileyim haberlerini alınca daha çok kötü oluyorum kıskançlık değil asla çok seviniyorum ama hemen kendim aklıma eliyor bende anne olmak istiyorum artık:KK43:öncesinde bunu yenmem lazım yenmeden hamile kalmakda istemiyorum zaten..hala 12cm aparatla çalışma yapıyorum..onuda hergün yapamıyorum yaptığımada 5dk anca çalışabiliyoum zaten çünkü kendi evimde kalmıyorum kayınvalidemdeyim öyle olunca rahat rahat yapmıyorum..hep hayl ediyorum hah diyorum şöyle şöyle yaptımmı girecek tamam ama iş oraya gelince hayaldeki gibi olmuyor:KK43:(rabbim hepimizi kurtarsın inşallah
canım sakın bırakma kendini hepimiz imkansız gibi gördük ama bak teker teker yeniyoruz nolur pes etme aklına gelen herşeyi sor, seni rahatsız eden zihnini dağıtan şeyleride paylaş çünkü kafan dağınıkken odaklanma sorunu yaşarsın insanız, unutma saatlerce çalışmaktanda 5 dk çalış verimli çalış, ikna et beynini gerisi önemli değil.

tatlım gözün aydın tekrar bahsettiğin ilk girişte bademcik gibi birşey vardır onu hissediyor olabilirsin, bak tam gevşeyemyoruz ya şuanda içinde ne var ne yok hissediyoruz haliyle =) şu var vajinayla idrar kesesi yanyanaymış galiba o yüzden mesela o gelgitlerde gaz ve tuvalet hissi falan hissediyoruz bunlar zamanla geçecek, bence ne kadar çabuk zevke odaklanır düzenli denersen o kadar hızlı biter, gelgit yaprken ön svşmedeki gibi dokunmalar öpmeler devam etsin :KK66:

tamam canım sağol ben bı dahakı denememde uygulucam bunları :KK70:

Canim bisey var dedigin vajina girisindeki kaslar. Kendini kastigindan katilasiyor. Zamanla olacak ama.
Zamanla derken ne kadar zamanda mesela? Bende de ayni sorum var da ondan soruyorum zevk almaya ne zaman baslarim ne zaman o idrar hissu ortadan kalkar bunun icin neler yapmali

Bende zevk olayi cok sonra basladi. Ama idrar hissi gecici bisey degil bildigim kadariyla. Cunku p.. idrar torbasina baski yapiyor.

Bende vaji hastasıyım.dünden beridir takip ediyorum burada yazılanları.kimisi vazelin demiş kimisi zeytinyağı demiş parmak egzersisinde o bölgede enfeksiyone sebep olmazmı bunlar.psikiyatriste gidiyrm bnde işaret parmağının yarısına kadar gidebiliyorum sonra bişiy çıkıyor karşıma gidemiyrm:KK43:
Oturarakmı yatarakmı yapılması doğru olur?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
o bahsettiğin birşey bademcik gibi girişte ki şey mi yoksa ilerledikten sonra duvar gibi sanki yolun sonuna gelmiş gibi birşey mi hissediyorsun, bademcik gibi şeyse ıkın ve parmağını ittir hiç korkma, derin derin nefes al ver şarkı söyle kafanı başka yerlere ver,yok duvar dediğimiz şeyse poponun altına yastık koy dizlerini kendine çek yana doğru aç yönde sıkıntı yaşıyorsundur muhtemelen, parmağınıda bence zeytinyağa batır bir kere gör vajina içinde parmağını sağa sola oynat korkma, bak popo altına yastık koymazsan parmağın içerde kıvrılır sanki, dümdüz girmez, kanca gibi olur, ama yastık koyarsan parmağın bükülmeden girer içeri.

canım sakın bırakma kendini hepimiz imkansız gibi gördük ama bak teker teker yeniyoruz nolur pes etme aklına gelen herşeyi sor, seni rahatsız eden zihnini dağıtan şeyleride paylaş çünkü kafan dağınıkken odaklanma sorunu yaşarsın insanız, unutma saatlerce çalışmaktanda 5 dk çalış verimli çalış, ikna et beynini gerisi önemli değil.

ben şunu merak ediyorum.bazen giriyor bazen girmiyor ya aparat bu normal mi.daha doğrusu soyle dym bazen hemen hop diye giriyor bazen beni çok yoruyor ve canımı açıtıor.12cm di şu anda 13cm ydptm aparatı

tamam canım sagol bi süre daha sanırım kayganlaştırıc kullanıcam sonra zmanla alışırım heralde :KK70:
bak şu şekilde yapmıştım ben, iki denemede yağ kullandım sonra yağı ikincide az kullandım sende istersen 3. de azalt kayganlaştırıcını,az önce yazmıştım sanırım, pns in üstüne oturup vajina klitoris hepsini sürtün ileri geri ıslaklık artar yavaş yavaş girişi denersiniz, acele etme, tabiki ilk başlarda kayganlaştırıcı kullandığındaki gibi hızlı girmeyebilir ama zaten pns i tutup klitorisede dokunuşlar yaparak ıslaklığı artırıp , zaten uğraştıkça yavaş yavaş ilerler.

canım jel spermleri öldürüyor demişti tv de bir doktor, sonrası için zararlı değil ama hamilelik istediğinde kullanma, ayrıca birazcık alış jeli bırak zevk almaya başla bence 1 ay en z bekle hamilelik için.
yaa evet sen boyle diyorsun kkaderim ama ben bebis cok istiyorum ya :KK43:alissam da jeli biraksam iyi de sen hemen birakmistim yagi di mi?ilk zamanlarda altta oldugun pozisyonu yapabiliyor muydun yoksa ust mu yaptin alisana kadar

ben şunu merak ediyorum.bazen giriyor bazen girmiyor ya aparat bu normal mi.daha doğrusu soyle dym bazen hemen hop diye giriyor bazen beni çok yoruyor ve canımı açıtıor.12cm di şu anda 13cm ydptm aparatı
normal tatlım, bak şuan tam yönünü iyice öğrenmedin haliyle yavaş yavaş alışacaksın, sonra herzaman aynı rahtlıkta olmuyorsun, aparatta zevk olmadığı için hani vajinaya giriş esnasında kayganlıkla beraber zevk aldığında kaslarda gevşeyip giriş çıkış kolaylaşıyor ama aparat haliyle tedirginlik veriyor, korkma parmağınla deneme yapmadıysan onuda yap, parmakla içini daha iyi keşfedersin, popo altına yastık koyup poponu yükselt vajinan daha rahat doğumda yapıyorlar ya hani popo kalkıyor ayaklar yanlara açılınca daha rahat açılır vajina, ıkın başka şeyler düşün, besmele çek derin derin nefes al ver sonra nefesini tut ve ıkın kabız gibi hiç korkma parmakla denerken, parmağını vajina içinde nereye gidebiliyor diye oynat sağa sola, poponun altına yastık koymadan denersen mesela parmağın kanca gibi şekil alır, dimdik ilerlemez çünkü,yastık koyarsan bükülmeden ilerler. korkma et parçası o bu falan eline gelen şeylerden korkma hiç.

normal tatlım, bak şuan tam yönünü iyice öğrenmedin haliyle yavaş yavaş alışacaksın, sonra herzaman aynı rahtlıkta olmuyorsun, aparatta zevk olmadığı için hani vajinaya giriş esnasında kayganlıkla beraber zevk aldığında kaslarda gevşeyip giriş çıkış kolaylaşıyor ama aparat haliyle tedirginlik veriyor, korkma parmağınla deneme yapmadıysan onuda yap, parmakla içini daha iyi keşfedersin, popo altına yastık koyup poponu yükselt vajinan daha rahat doğumda yapıyorlar ya hani popo kalkıyor ayaklar yanlara açılınca daha rahat açılır vajina, ıkın başka şeyler düşün, besmele çek derin derin nefes al ver sonra nefesini tut ve ıkın kabız gibi hiç korkma parmakla denerken, parmağını vajina içinde nereye gidebiliyor diye oynat sağa sola, poponun altına yastık koymadan denersen mesela parmağın kanca gibi şekil alır, dimdik ilerlemez çünkü,yastık koyarsan bükülmeden ilerler. korkma et parçası o bu falan eline gelen şeylerden korkma hiç.

ilk parmak yapmıştım,sonra eşimin de 2parmagını aldım .sonra biraz daha lakin olsun diye aparata geçtim.hem parmak ta kolum ağrıyordu aparat daha kolay geldi.şimdi ona devam ediyorum.hergün dua ediyorum zaten inşallah kurtulurum die 7ay oldu çünkü az değil

yaa evet sen boyle diyorsun kkaderim ama ben bebis cok istiyorum ya :KK43:alissam da jeli biraksam iyi de sen hemen birakmistim yagi di mi?ilk zamanlarda altta oldugun pozisyonu yapabiliyor muydun yoksa ust mu yaptin alisana kadar
kuzum sadece 1 ay bekle bu sürede de haftada 2, 3 deneme yap imkanın varsa, ben iki denemede yağ kullandım sonra bıraktım ama hemen afedersin cuk diye olmuyordu yağdaki gibi azcık uğraşıyordum ama olsun, ben egzersiz yapmadığımdan çok ne tarafa yönelmem lazım bilmiyordum o zamanlar, yağ kaydırıyordu ama onun dışında yavaş yavaş uğraşarak buluyordum. hemen braksam olmuyor diye vazgeçerdim ama dedim ki bir kere olduysa yine olur ağrı yok sızı yok diye telkin verdim kendi kendime.

ilk parmak yapmıştım,sonra eşimin de 2parmagını aldım .sonra biraz daha lakin olsun diye aparata geçtim.hem parmak ta kolum ağrıyordu aparat daha kolay geldi.şimdi ona devam ediyorum.hergün dua ediyorum zaten inşallah kurtulurum die 7ay oldu çünkü az değil
peki bu sırada hiç eş denemesi yapmadın mı canım ?
çünkü ben eşimin parmağını alabildim sadece hemen sonrası yağla uğraştım öyle oldu belki seninde olacak arada dene ama olmama ihtimali seni yıldırmasın.

iyi günler Ben yeni üye oldum buraya. bende de bu hastalıktan var. 2.5 yıllık evliyim olmuyor kendimi kasıyorum galiba.2 aydan beri parmak ve mum egzersizlerini yapıyorum sıkıntı yok ama gerçekte olunca anlayamıyom birleşip birleşmedğimizi. eşim de bilmiyorum tam zevk alamıyorum diyo. neyapmam lazım bilmiyorum. mum gayet güzel giriyo. diğeri yolda bir şeylere takılıyor diyor ne yapmam lazım. cok canım sıkıyor. ayrıca3 yaşimdayım herkesin bebeği var ben deistiyorum ama daha bunu halledemedik artık iyice ümüitsizlik oldu. birde canım hiç sevişmek istemiyor ya nedn bilmiyorum çok zorluyorum kendimi.bu böyle nasıl olcak lütfen yardım edin

Mrb cnm benim de oldu ilkinde biraz kanadı ikinci denediğimizde de kanadı bu normal mi ,ben kanadığını sonradan frkettim az kanadı zaten , bir haftadır regl olduğum için deneyemedik ,şimdi denesek tekrar kanar mı ki
arkadaşım gözünüz aydın öncelikle, eğer giriş sırasında yeterince ıslaklık kayganlık sağlamadan, zorladıysanız girerken acı hissettiyseniz, zarla beraber vajina dokusu zedelenebiliyor bazen o yüzden de kan gelebiliyor, normalde acısız olması gerekiyor, onun dışında zar yapınız damarlı ve kalın olabilir, bir iki denemede kanayabilir, korkmayın, birde ilk deneme sonrası 3 gün bekleyip tekrar deneme yaparsanız iyi olur, büyükler ordaki yara iyileşmeli derler bilmem doğrumudur ama beklemekte fayda var.dedikleri doğruysa yarayı tekrar kanatmak durumu söz konusu olabilir, bu belki doğru değildir dediğim gibi eskiler öyle söyler ama bir bildikleri vardır bence.

X