Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

tabiki anlatırım. ben de kendisi yenen bir arkadaşla konuştum hep onun izlediği yolu izledim , kendimi yenebileceğim konusunda iyice cesaretlendirdikten sonra başladım 1 hafta kegel egzersizi yaptım 1 hafta da nefes egzersizi yaptım sonra serçe parmağımın ilk boğumundan başlayarak parmak egzersizine geçtim işten bundan sonrası herkesde değişiyor mesela ben serçe parmağımın bir boğumunu yaptıktan sonra ertesi gün tamamını ve işaret parmağımın bir boğumunu alabildim tabi bu arada regl falan girdi daha sonra orta parmağa geçtim onuda çok rahat yaptım ama iki parmağı bir türlü alamadım çok denememe rağmen bu arada cem keçe nin bir kitabı vajinismusun üstesinden gelmek diye bir yandan da o kitabı okudum , bikaç gün ara verdim iki parmağı yapamayınca sonra bi deneme yapalım dedik ve denemede penisi yarısına kadar alabildim bu arada bekaret bozuldu sevinçten ne yapacağımı bilemedim çok mutlu oldum bigün ara ile ikinci denemede hepsini alabildim ve artık yenmiştim bi de ben parmak egzersizlerinde emla krem sürdüm

Emla bende ise yaramadi 1 nohut buyuklugu kadar suruyorum ve 10 dk falan bekliyorum alarji yapti tahris oldu

Nefes egzersizinde ne yapiyosunuz kizlaee

derin nefes al veririken ıkın ve vajinana bak daha fazla acılıyo bunu ard arda yap ve egzersiz yaparken bunuda yapmayı kendine alıştır..eşinin penisi girerkende ıkındıgında daha kolay geçiyomuş ben daha eş denemesi yapmadım

nefes egzersizi derken cnm???

derin nefes al veririken ıkın ve vajinana bak daha fazla acılıyo bunu ard arda yap ve egzersiz yaparken bunuda yapmayı kendine alıştır..eşinin penisi girerkende ıkındıgında daha kolay geçiyomuş ben daha eş denemesi yapmadım

hiç kegel yaptınız mı ? kegelin nasıl olacağını bende bu siteden öğrenmiştim ilk sayfada var. nefes egzersizi de çok işe yarıyor , en basit şekliyle anlatacak olursam nefes alıyorsun ve aldığın süreden daha uzun bir sürede veriyorsun ve nefesi diyaframa alıyorsun . kulak çöpü hiç denemedim ben parmak ile başladım serçe parmağın bir boğumu ile.

bende bugün akşam serçe parmağıyla başlıcam.. umarım başarılı olurum

hımmm anladım cnm çok sağol.. bugünden itibaren denemelere başlıcam iyice. parmak egzersizlerinede başlıcam. inş başarılı olurum. ama ben yavaş yavaş hareket ediyorum. iyice kendimi alıştırdıktan somra eş dnemesine geçcem..

hımmm anladım cnm çok sağol.. bugünden itibaren denemelere başlıcam iyice. parmak egzersizlerinede başlıcam. inş başarılı olurum. ama ben yavaş yavaş hareket ediyorum. iyice kendimi alıştırdıktan somra eş dnemesine geçcem..

bende ole yapıyorum hem burdan bişiyler yapyorum hem psikiyatriste gidiyorum doktorumda yavas ilerleme mi söyledi

Canım eni 12 cm nasıl oluyor? Çapını kastediyorsun herhalde. Ereksiyon halinde birçok erkeğin penisi o kalınlığa erişiyor zaten. Sizde bir sorun yok rahat ol. Senin vajinan o genişliği alabilecek yapıya sahip zaten, hiç telaş etme. Eşin ereksiyonunu kaybetmedikçe sıkıntı yok, sen elinle yönlendir, gerisi gelir zaten.

çok güzel yazmışsın canım allah razı olsun..aslında bizimde istediğimiz tam da bu zaten açık ve ayrıntılı anlatım..çok faydası oluyor gerçekten..evet bende üste yapamadım.altta deneyeceğim.yalnız benimkinin boyu değil eni 12 cm cnm.zaten peniste bildiğim kadarıyla 15 fln oluyor.inşallah bende yenmiş birisi olarak buraya yazarım en kısa zamanda...

Merhabalar canım, sakın kendini bırakma. Pes etmek yok. Parmak egzersizi yapabilen bir kadın eşli denemeyi de rahatlıkla halledebilir. Belki ilk denemelerde pozisyonu bulamamış olabilirsiniz, inan bana bu da çok normal. Ben de dahil olmak üzere buradaki birçok kadın ilk denemelerde aynı hüsranı yaşıyor. Tecrübesizliğimizden ve korkaklığımızdan kaynaklanıyor tabii bu. Ama belki şunu bilmek seni rahatlatır: Biz boşu boşuna korkuyormuşuz, aslında mesele o kadar basitmiş ki biz senelerce kendi kafamızda bir korku yaratmışız ve ona inanmışız. Vajiyi yenen kadınların hepsinin ortak görüşü böyle.

Gelelim pozisyon meselesine; daha önceki yazılarımda da görebileceğin gibi ben üstte yapamıyorum. Hep alttayım, belki zamanla daha farklı pozisyonlar da deneyebilir hale geliriz ama şimdi daha başlangıç seviyesinde olduğumuz için illa da değişik pozisyonlara girelim diye uğraşmıyoruz. O yüzden sen de önce en rahat olduğun pozisyonu belirle. Altta olursan benim tarif ettiğim yöntemle denersin. Bir de şimdi hangi arkadaş yazmıştı hatırlamıyorum ama biri de yatağın kenarında yapabildiğini yazmıştı. Erkek ayakta duruyor, kadın da yatar vaziyette ama yatağın ucunda duruyor. Bacaklarını erkeğe doluyor ve bu şekilde daha rahat yapıyorlardı. Yine birçok kişinin uyguladığı, erkeğe sırtını dönerek üstte kalma pozisyonu var. Bunları bir dene bakalım. Ya da kendi pozisyonunuzu geliştirin. Herkes bu süreçten geçiyor hiç üzülme, en uygun ve rahat yolu bulana kadar deneyeceksin. Bu seni hüsrana uğratmasın, bir kadın olarak sevişmek senin en doğal hakkın ve vajinan da bunun için yaratılmış. Yapana kadar pes etmek yok, çünkü bence sen zaten başarmaya çok yakınsın.

merhaba arkadaşım öncelikle açıklamalarınla bizlere yardımcı olduğun için tşk.benim sorunumda parmak egzersizlerim basarili ama iş eşli denemeye gelince hüsran bi türlü uygun pozisyonu yakalıyamıyoruz lütfen bana bu konuda yardımcı olur musun artık iyice moralim bozulmaya başardı sanki başarma inancımı yitirmeye başlıyorum:'(

Merhaba canım. Gözün aydın diyeyim öncelikle :) Bence her gün denemekle çok doğru bir karar vermişsiniz, biz de öyle yapıyoruz aslında ama birkaç gün ara verince bile fark ediyor. O yüzden başlarda her gün denemek en güzeli.

Bence zamanla bir sürü pozisyona alışabiliriz, vajiyi yenenlerin hikayelerinde de bu hep böyle anlatılıyor zaten. Şimdilik bu şekilde devam et, bence bunda sorun yok, kendince rahat bir pozisyon ve yöntem bulmuşsun, hiç tereddüt etme bu şekilde devam et.

Çiş yapma isteği bende de oluyor, ama o zevk aldığımız için oluyormuş. Ben de daha eşim boşalmadan bir iki sefer tuvalete kaçıyorum bazen, Allah'tan ereksiyonu devam ediyor da ben tuvaletten döndükten sonra kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Ben de çok düşündüm bu acaba hep böyle mi devam edecek diye ama herhalde o da zamanla düzelecek.. Bir süre daha böyle gitsin, sonra yine yazarız bu konuda. Ben artık akışına bıraktım her şeyi, o niye böyle bu niye böyle demiyorum arkadaşım. Vajiyi yendim ya gerisi zaten yoluna girer bir şekilde :)

Cok guzel anlatmissiniz ben de c.tesi gunu basariya ulastim cok sukur o gunden sonra pazar haric hergun yapiyoruz ki alissin diye ama ben biswy soracagim ilk giriste altta olunca zorlaniyorum ve ilk ustte esime sirtim donuk sonra esime yuzum donuk oturuyorum en son alta gecebiliyorum zamanla direk alt pozisyona alisir miyim
Ikinci olarak da ilk ctesi esimin bosalmasina izin vermiştim ama simdi git gel yapmasina dayanamiyorum orda acayip bi his oluyor gidiklanma gibj sanki ustune o an cisimi yapacakmisim gibi kac defa kalkip tualete gidiyorum ama yok ne yapmaliyim bu konuyu asmak icin? Bu gece de yaptik aci yok ama esimin bosalmasini bekleyemedim git gel yaparak cunku basinc hissi var

Merhaba canım. Gözün aydın diyeyim öncelikle :) Bence her gün denemekle çok doğru bir karar vermişsiniz, biz de öyle yapıyoruz aslında ama birkaç gün ara verince bile fark ediyor. O yüzden başlarda her gün denemek en güzeli.

Bence zamanla bir sürü pozisyona alışabiliriz, vajiyi yenenlerin hikayelerinde de bu hep böyle anlatılıyor zaten. Şimdilik bu şekilde devam et, bence bunda sorun yok, kendince rahat bir pozisyon ve yöntem bulmuşsun, hiç tereddüt etme bu şekilde devam et.

Çiş yapma isteği bende de oluyor, ama o zevk aldığımız için oluyormuş. Ben de daha eşim boşalmadan bir iki sefer tuvalete kaçıyorum bazen, Allah'tan ereksiyonu devam ediyor da ben tuvaletten döndükten sonra kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Ben de çok düşündüm bu acaba hep böyle mi devam edecek diye ama herhalde o da zamanla düzelecek.. Bir süre daha böyle gitsin, sonra yine yazarız bu konuda. Ben artık akışına bıraktım her şeyi, o niye böyle bu niye böyle demiyorum arkadaşım. Vajiyi yendim ya gerisi zaten yoluna girer bir şekilde :)
tesekkur ederim demek ki ayni seyleri yasayan varmis ben de dedigin gibi 2 veya 3 defa tualete kaciyorum o zaman bundan sonra akışına birakayim:) dedigim gibi cok şükür artik en azindan oraya giris yapabiliyoruz ben hala inanamiyorum gerci alisacagim zamanla herhalde.sen ne kadar oldu yeneli? Kanaman oldu mu benim hic kanamam olmadi bu normal mi ki

nefes egzersizi derken cnm ??? ben şuan regl oldum ama heyecanla bitmesini bekliyorum... çünkü bitince hergün denemelere devam etcem. ben kendime güveniyorum. ve olacağınada inanıyorum.. 2 tane kulak çöpünde başarılı olduğumu yazmıştım. tekrar denemeye başladıımda 3 kulak çöpüyle mi başlayayım yoksa baştan 1 ve 2 kulak çöpünü tekrar denedikten sonra mı devam edeyim... bu arada yardımın için de teşekkür ederim.. sen galiba yendin bunu

Ben çok şükür yendim.Kulak çöpünü 1 den başla aynı gün 3 e 4 e çıkar.nefes egzersizini ben hala ilk girişte kullanıyorum.burundan derin nefes alıf ağızdan bırakıyoruz.bu şeklde rahatlayana kadar devam edin.popoyu sıkmayın,nefes verirken vajina açılıyo kayıyo gidiyo.her gün egzesiz yapın.bende yenicem diyodum çok umutluydu ve başardım.inşallah sende başarırsın.

Ben çok şükür yendim.Kulak çöpünü 1 den başla aynı gün 3 e 4 e çıkar.nefes egzersizini ben hala ilk girişte kullanıyorum.burundan derin nefes alıf ağızdan bırakıyoruz.bu şeklde rahatlayana kadar devam edin.popoyu sıkmayın,nefes verirken vajina açılıyo kayıyo gidiyo.her gün egzesiz yapın.bende yenicem diyodum çok umutluydu ve başardım.inşallah sende başarırsın.

çok mutlu oldum senin adına. bende peki şimdiden sonra nasıl devam edeyim yola??? bugün akşam egzersizlere tekrar başlıcam nasıl yapayım??

çok mutlu oldum senin adına. bende peki şimdiden sonra nasıl devam edeyim yola??? bugün akşam egzersizlere tekrar başlıcam nasıl yapayım??
Kulak çöplerine streç film sar ve egzesize başla, 1 taneyi ıkrdıktan sonra 2taneyle yap.(bu şekilde yavaş yavş vajinayıda açmış oluyosun)sonr 3 e çıkar ve 4.içerde beklet biraz.hatta içerdeyken kendini sık bırak.bugün 4 tane yarın 5 e çıkar.bu arada tabi nefes alıp ver vajina açılıyo inan bana.rahat olucak.popoyu sıkıyorsan eğer kendini kasıyosun demektir.popoyu rahat bırak.

Canım eni 12 cm nasıl oluyor? Çapını kastediyorsun herhalde. Ereksiyon halinde birçok erkeğin penisi o kalınlığa erişiyor zaten. Sizde bir sorun yok rahat ol. Senin vajinan o genişliği alabilecek yapıya sahip zaten, hiç telaş etme. Eşin ereksiyonunu kaybetmedikçe sıkıntı yok, sen elinle yönlendir, gerisi gelir zaten.

evet canım çapı yanlış yazmışım..oranin penisi alabileceğini biliyorum aslında ama demekki o anlık birşey oluyor ve olmuyor.

tabiki yardımcı oluruzz... ama bence önce parmak egzersizlerinden başlama.. kulak pamuğuyla başla işe. önce bi tane kulak pamuğunu ıkınarak sok biraz beklet içinde sonra 10 dakika boyunca sok çıkar. ki alışsın biraz.. ilk soktuğunda biraz baskı hissedeceksin ama bırakma sakın beklet içinde..

yapamamki kulak pamugu ile

X