Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım o his hepimizde oldu çook normaal, çalışmaya başlamadan önce idrar keseni tamamen boşalt. Terapistim o his ileride senin zevk almana yarayacak nokta demişti. Şu an baskıdan dolayı öyle oluyor onun üzerine git zamanla geçiyor
ilk girişi aşamasında oluyor katlanabilirsem bi kaç ileri geri yapınca o his geçiyor ama bazen katlanamıyorum o hisse direkt aparatı çıkarıyorum çok kötü bi his 😂

Ben aparatların hepsini yapabiliyorum zaten ama eşli denemede takılıyorum. Bir keresinde eşimle ilişkiye girebilmiştik orda kızlık zarı yırtılmıştı. Tam anlattığınız gibi sprey sıkmıştım dilatörün 4. Boyunu biraz içimde tutmuştum. sonrasında çıkarıp, gözlerimi kapatıp tüm gücümle ıkınmıştım eşim o anda girmiş hiç farkında bile olmamıştım. Şimdi yine aynısını yapmaya çalışıyoruz ama aylardır olmuyo anlamıyorum neden 😥
Ikınmayı şöyle yapmayın mesela bende o şekilde yapmıştım olmama sebebini sonradan anladım. Ikınma mesela şöyle olmasın afedersiniz büyük tuvalet yaparken ıkınıyoruz ya ama aynı zamanda kendimizi de sıkıyoruz o değil ıkınma dediğimiz. Yapmanız gereken kegeldeki gevşeme hareketi o da şöyle derinnnn nefes aldıktan sonra sanki böyle yorulmuşsunuz da oturmuşsunuz gibi bir rahatlama şeklinde nefes verin huhhhh diye o arada da aşağısını ıkının ama karnınızı sıkmayın tüm güçle ıkınma dediğiniz değil gevşeyerek ıkının. Sert ıkınma yapılırsa orasını daha çok sıkıyoruz bence ıkındığımızı sanıp kasları daha da daraltıyoruz o şekilde. Bende olanca gücümle ıkınıyordum yine olmuyordu sonra gevşeyince kegelin gevşemesi şeklimde yapınca oldu. O an gevşemeye çalışın inanın korkudan sıktıkça yapmanız imkansız ya da zorlaşıyor. Huhhhhhh şeklinde rahatlayın, bacakları tam açmaya çalışın rahatlayın olacaktır bu şekilde umuyorum

Dogrusu ikinma degil zaten. Ben doktordan online tedavi aliyorum. Ikinmada disari dogru bir baski uyguluyoruz, daha cok disari itiyoruz o zaman. Ikinma degil cis yapiyormus gibi rahat birakacaksin kasini diyo

Dogrusu ikinma degil zaten. Ben doktordan online tedavi aliyorum. Ikinmada disari dogru bir baski uyguluyoruz, daha cok disari itiyoruz o zaman. Ikinma degil cis yapiyormus gibi rahat birakacaksin kasini diyo
Kesinlikle evet, dilatörü çıkarmak için falan ıkınmak lazım. O bir itme şekli. İdrar yaparken olanca gücümüzle itmiyoruz. Gevşeyerek sıvıyı bırakıyoruz. İlişkide de öyle zaten aynı kas yapısı hepsi.

X