Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar ben de 10 yıldır vajinismusla uğraşıyorum 4 yaşında oğlum var tek değerlik denemeden yarı yamalak şekilde ama yine olmadı doktora gittim parmak egzersizi verdi yaptım bir kerelik denemeye ucunu tek alabildim ama sonra yine olmadı tam 10 yıl oldu bu siteye denk geldim diblator seti aldım dün 4 dünü de tek seferlik denemeyle aldım içime rahat bir şekilde ama hala eşimle denemeye geçmeye cesaret edemiyorum biraz daha diblatorle deneyip öyle mi eşimle başlasam denemeye ya olamsa ya tekrar başa sarsam gibi korkularım var

Merhabalar ben de 10 yıldır vajinismusla uğraşıyorum 4 yaşında oğlum var tek değerlik denemeden yarı yamalak şekilde ama yine olmadı doktora gittim parmak egzersizi verdi yaptım bir kerelik denemeye ucunu tek alabildim ama sonra yine olmadı tam 10 yıl oldu bu siteye denk geldim diblator seti aldım dün 4 dünü de tek seferlik denemeyle aldım içime rahat bir şekilde ama hala eşimle denemeye geçmeye cesaret edemiyorum biraz daha diblatorle deneyip öyle mi eşimle başlasam denemeye ya olamsa ya tekrar başa sarsam gibi korkularım var
Git gel yapabiliyor musun 4. Boyla?

Evet yaptım içimde beklettim de dediğim gibi tüm boylarını dün akşam tek seferde deneyebildim ama.esli denemeye cesaretim yok gibi
Kolaylıkla arka arkaya tak çıkar yapabiliyor musunuz?
İçeride o çizme, içerideyken git gel yapabilme pek çok defa?

Bunları yapabiliyorsaniz tavsiyem aparatları eşiniz de size yapsın. Sonrasında 4. aparatı siz denerken eşiniz hazırlansın ve deneyin.

Kolaylıkla arka arkaya tak çıkar yapabiliyor musunuz?
İçeride o çizme, içerideyken git gel yapabilme pek çok defa?

Bunları yapabiliyorsaniz tavsiyem aparatları eşiniz de size yapsın. Sonrasında 4. aparatı siz denerken eşiniz hazırlansın ve deneyin.
Dün ilk kez denedim içime alabildim tak çıkar yaptım o cizmedim işin doğrusu eşim aparatları aldığımdan haberi var ama.ona sen dener misin demeye çekiniyorum işin doğrusu ne kadar hoşuna gider yada gider mi kestiremiyirum

Dün ilk kez denedim içime alabildim tak çıkar yaptım o cizmedim işin doğrusu eşim aparatları aldığımdan haberi var ama.ona sen dener misin demeye çekiniyorum işin doğrusu ne kadar hoşuna gider yada gider mi kestiremiyirum
Konu hoşa gitme değil ki bu işi artık bitirmek. 10 seneniz gitmiş daha da gitmesin hayırlısıyla çözün bu işin hızlıca🙏

Merhaba arkadaşlar ben şu an şehir dışındayım dilatörlerim yanımda değil parmakla egzersiz yapıyorum krem vs de kullanmıyorum. 2 parmak gayet rahat oluyor biraz daha ileri seviye olsun diye 3 parmakla denemek istiyorum ama 3 parmakla nasıl yapıyorsunuz öneriniz var mı 3 parmağı aynı anda girişe yerleştirme işini beceremedim

Merhaba arkadaşlar ben şu an şehir dışındayım dilatörlerim yanımda değil parmakla egzersiz yapıyorum krem vs de kullanmıyorum. 2 parmak gayet rahat oluyor biraz daha ileri seviye olsun diye 3 parmakla denemek istiyorum ama 3 parmakla nasıl yapıyorsunuz öneriniz var mı 3 parmağı aynı anda girişe yerleştirme işini beceremedim
3 parmağı birleştirip oluyor herhangi bir özel el hareketi yok

Arkadaşlar doktora gittim doktordan önce kendim biraz parmak egzersizi yapabiliyordum zaten. Doktor ile parmak ve sanırım 2. Boy olan aparatı denedik. Tabiki kolay geçmedi tedavi. Doktor aparatı bana verdi çalışmam için, bazen yapabiliyorum bazense hiç yapamıyorum neden bilmiyorum. Hergün de denemedim bazen fırsat olmuyor. Bi yaptığım şeyi daha sonra deneyince yapamamak moralimi bozuyor. Bi bilgisi tavsiyesi olan var mı doktorla aynı şehirde değilim sürekli gidemiyorum keşke kendim çözebilsem her türlü öneriye ve bilgiye açığım. 😔😔😔

Ben de bu konudan bahsetmek icin gelmistim. Mesela 3u dun aksam kac kez yaptim ama bugun 2yi bile yapamiyorum. Bir gun yapiyorum bir gun yapamiyorum, kac gundur bu sekilde. Herhalde denemekten baska caresi yok surekli denemek

Aynen öyle,böyle olunca sanki ilerleyemeyecek süreç böyle geçecek diye düşünüyorum. Bir akşam bikaç kez yapıp diğer akşam nasıl gram ilerleyemez bir insan. Herhalde diyorum benim kaslar açılmayacak. İki ileri bir geri. Varsa bilenler aydınlatsın bizi 🥲

Arada gerileme olabilir kızlar size düşen her gün pes etmeden olduğu kadarıyla çalışmak. Bu hastalık, erteleme hastalığı bunu unutmayın. Birbirinize moral verin, bak başkası da yapamıyor deyip umutsuzluk paylaşımı yapmayın. Kendinize zararı olur.

Ben de bu konudan bahsetmek icin gelmistim. Mesela 3u dun aksam kac kez yaptim ama bugun 2yi bile yapamiyorum. Bir gun yapiyorum bir gun yapamiyorum, kac gundur bu sekilde. Herhalde denemekten baska caresi yok surekli denemek
Ben de ayrı duruma çoook düştüüüm. En son sinirlenip yetti ya sen yapabiliyorsun. Artık ne olacaksa olsun diyip hızlıca ittiriyordum. Ve biliyor musun oluyordu. Olamama sebebi o an kendine kıyamaman. Ama sen de biliyorsun sertçe ittirsen de kötü bişey olmayacak

Umutsuzluk için değil bilgi ve tavsiye almak için yazdım ben, belki şöyle ilerlersen daha kolay olur vs gibi bir bilgi alışverişi için malum bu konu öyle herhangi biri ile konuşulabilecek bir durum değil. Burdaki arkdaşların tavsiyeleri birçok kişiye ışık oluyor ☺☺
Doktora gidiyorsunuz oradan profesyonel tavsiyeler alıyorsunuz. Bizler de burada kegeldeki gevşeme hareketini her sayfada yazıyoruz. Gerçekten başka bir formülü yok, olsa keşke onları da paylaşırız. Yapıcam ben bunu deyip inat etmelisiniz. Olmuyoru kabul etmeyin tüm memeli canlılar yaparken ben neden yapamayayım ya demelisiniz. Kendinizi her gün motive edin.

X