Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben aparatlara 1 yil aradan sonra tekrar basladim. 2. Aparati yapabiliyorum suanda, 3e hic gecmedim henuz. Lutfen yazin bekliyorum. Cok ihtiyacim var guzel hikayelere, oneri ve taktiklere ❤️
Canim bu şekilde araya zaman koyma. 2 yi içine çok rahat almaya başladığında 3 e geç hemen. Böyle sık sık çalışırsan içine daha rahat alırsın hastalığını daha çabuk yenersin.
Bu aksam başla de ki yapicam ya yenicem bu hastalığı. Kendine güven. Önce 1 den başla 2 ye geç. 2 yi içine rahatça aldığında vakit kaybetmeden 3 e çalış.
Mesela 2 yi yaparken içinden çıkarıp içine tekrar al ki içine daha rahat alabilesin kaslarjni kontrol etmeyi öğrendikten sonra 4 u de penisi de çok rahat yapacaksın yeter ki azimli ol her gün çalış vazgeçme

Kızlar nasılsınız 💐 çalışmalar ne alemde
Aşmadan önce herkesin söylediği benim anlamakta zorlandığım iki şey vardı biri “ilk aparat en zor aparat” diğeri de “penis son aparattan daha kolay” nasıl yaaa falan diyordum ama aynen böyle oldu 🤓
Ilk aparatin en zor olduguna katiliyorum. Ben 2yi yaptim daha henuz ama zaten mesele oraya birsey sokabilmek. Ilk aparati yapabildikten sonra digerlerini denemek konusunda daha cesaretli olabiliyoruz en azindan. Penis son aparattan daha kolay kismina birsey diyemeyecegim, oralara gelmedim ben daha 😀

Ilk aparatin en zor olduguna katiliyorum. Ben 2yi yaptim daha henuz ama zaten mesele oraya birsey sokabilmek. Ilk aparati yapabildikten sonra digerlerini denemek konusunda daha cesaretli olabiliyoruz en azindan. Penis son aparattan daha kolay kismina birsey diyemeyecegim, oralara gelmedim ben daha 😀
2’yi iyice kolay yapabilir hale gelince 3’e cesaretin de artacak 🫠 en kısa zamanda penisin son aparattan kolay olduğunu anlayacağın aşamaya gelirsin umarım ☀️ zaten yolu yarılamışsın 🍄

Arkadaşlar vajinismusu yendikten ne kadat süre sonra zevk almaya başladınız ? Ben hiçbir keyif yaşamadığım için çok fazla erteliyorum canım istemiyor artık. Nasıl olcak böyle 🤦

Kızlar nasılsınız 💐 çalışmalar ne alemde
Aşmadan önce herkesin söylediği benim anlamakta zorlandığım iki şey vardı biri “ilk aparat en zor aparat” diğeri de “penis son aparattan daha kolay” nasıl yaaa falan diyordum ama aynen böyle oldu 🤓
Selam G goklugati ☺️. Kesinlikle söylediğine katılıyorum. İlk kez kulak çubuğunu yapabildiğimde sanki dünyayı fethetdim gibi gelmişti. 😄.

"Başlamak başarmanın yarısıdır."

Dört yıl öncesine gidip Zezee'ye bir şeyler söyleyecek olsam. "Kızım sen istemezsen seni kimse kurtaramaz. Doktor bile ancak senin çaban kadar sana tesirli olabilir. Bu işin sihirli bir değneği yok. Bunlar aparatlar, istersen üzerine düşüp, düzgünce çalışıp bir iki haftada bu sorunu ortadan kaldır. İstersen de her şeyi kafana takıp ben yapamıyorum diye ağlamaya devam et. Karar senin.

"Sen hüzünlüsün diye dünya durup sana yol vermeyecek" ~Doğan Cüceloğlu

Kızlar siz buradasınız ve aparatlarınız da var. Bu yaşadığınız son karanlık zamanlar. Biraz Azim+kararlılık+disiplin hepsi bu kadar.
Hep birlikte güneşi uyandıralım :KK68:

Arkadaşlar vajinismusu yendikten ne kadat süre sonra zevk almaya başladınız ? Ben hiçbir keyif yaşamadığım için çok fazla erteliyorum canım istemiyor artık. Nasıl olcak böyle 🤦
Ne kadar sık yaparsan keyif alacağın gün o kadar erken olacak. Diğer türlü hep acımadan olsun bitsin diye görev olarak kalır. Ben yendikten sonra her gün yapalım dedim biraz özele giriyorum ama günde birden fazla oldu. Sonuç olarak 2. Haftada zevk almaya başladım. (Nadiren de olsa kasıldığım eşimi beklettiğim ilişkiler olabiliyor)

Lütfen banada yardımcı olun aparat aldım nasıl kullanicam hangi pozisyonda nasıl deniycem. Nolur biri sesimi duysun ve yardım etsin bana
rahat bir pozisyonda yapmak gerekiyor. ben yarı oturur yarı yatık bir pozisyonda bacakları açarak yapmıştım. İlk sefer için ayna da kullandım. birinci aparata iyice kayganlaştırıcı sürerek başlamalısın. Aparatı içine alırken de olabildiğince ıkın çişini yapar gibi.. o esnada ittir. Girdikten sonra ileri geri ve dairesel hareketler yaparak çalışmalısın.

Lütfen banada yardımcı olun aparat aldım nasıl kullanicam hangi pozisyonda nasıl deniycem. Nolur biri sesimi duysun ve yardım etsin bana
Ouyyy kuzummm tamamdır emin ellerdesin hepsini birlikte halledeceğiz. Özelden hikayeni yaz istersen, yol arkadaşlığı yaparım sana 🌸

rahat bir pozisyonda yapmak gerekiyor. ben yarı oturur yarı yatık bir pozisyonda bacakları açarak yapmıştım. İlk sefer için ayna da kullandım. birinci aparata iyice kayganlaştırıcı sürerek başlamalısın. Aparatı içine alırken de olabildiğince ıkın çişini yapar gibi.. o esnada ittir. Girdikten sonra ileri geri ve dairesel hareketler yaparak çalışmalısı
Ya sanki orda bir duvar ilerlemiyor. Bir engel var gibi hissediyorum bu kadar korkmama ilk sebep gittiğim doktor. İlk gece yapamadık sonra bir kaç doktora gittim kimisi dar biraz evet ama buradan bebek çıkıyor yapılmayacak bir şey yok diyerek gönderdi kimisi sıkıntı yok gayet normal dedi ama bir tanesi dedi ki iyi ki ilişkiye girmemişsin burda darlık var eğer girseydin çok kanaman olurdu bir yerlerin yırtılırdı. Zaten korkuyorum beni iyice korkuttu. Napicam nasıl yenicem bilmiyorum tek bildiğim artık bu sorunu aşmam gerek. Nolur yardımcı olsun biri bana. Hangi kayganlastirici kullanayım uyuşturucu vemchaine var ama sanki etki etmiyor gibi o da. Kayganlastirici olarak bebek yaği var. Ne önerirsiniz isim isim yazarsaniz çok sevinirim

Ya sanki orda bir duvar ilerlemiyor. Bir engel var gibi hissediyorum bu kadar korkmama ilk sebep gittiğim doktor. İlk gece yapamadık sonra bir kaç doktora gittim kimisi dar biraz evet ama buradan bebek çıkıyor yapılmayacak bir şey yok diyerek gönderdi kimisi sıkıntı yok gayet normal dedi ama bir tanesi dedi ki iyi ki ilişkiye girmemişsin burda darlık var eğer girseydin çok kanaman olurdu bir yerlerin yırtılırdı. Zaten korkuyorum beni iyice korkuttu. Napicam nasıl yenicem bilmiyorum tek bildiğim artık bu sorunu aşmam gerek. Nolur yardımcı olsun biri bana. Hangi kayganlastirici kullanayım uyuşturucu vemchaine var ama sanki etki etmiyor gibi o da. Kayganlastirici olarak bebek yaği var. Ne önerirsiniz isim isim yazarsaniz çok sevinirim
canım tam kişisine yazdın ben de birebir yaşadım :KK70: ben düğünüm öncesi başka sebeple kadın hastalıklarına gittim. Bana vajina girişin çok dar ameliyat olman lazım yoksa birliktelik olmaz dedi. Ben de başka bir doktordan daha görüş alıp öyle ameliyat olayım diye düşündüm ve gittim. Diğer doktor baktı fiziksel olarak birlikteliğini engelleyecek hiçbir şey yok ilk zamanlar için bol kayganlaştırıcı kullanman yeterli olur dedi ve rahatladım. Ancak maalesef ilk gece vajinusmus olduğumu anladım dediğin duvar hissi nedeniyle de birliktelik olmadı. O doktorun söylediği beni tahminimden fazla etkilemiş sanırım. Her neyse ben de aparatlarla çalıştım ve şu an kanamasız ağrısız gayet normal bir birliktelik yaşayabiliyorum. Hiç merak etme o duvar da aparatlarla çalışınca aşacağın bir yer :) Ben kayganlaştırıcı durex markası kullanıyorum. Bir de tahriş olmasın diye aparatlara önce fito sürüp sokuyordum sonra kayganlaştırıcı ile çalışma yapıyordum. Bir de o duvara geldiğinde dur bekle sakın aparatı çıkarma nefes al ver rahatla bacakları da gevşet ve çişini yapar gibi yap o esnada ittir görüceksin aparat giricek :)

canım tam kişisine yazdın ben de birebir yaşadım :KK70: ben düğünüm öncesi başka sebeple kadın hastalıklarına gittim. Bana vajina girişin çok dar ameliyat olman lazım yoksa birliktelik olmaz dedi. Ben de başka bir doktordan daha görüş alıp öyle ameliyat olayım diye düşündüm ve gittim. Diğer doktor baktı fiziksel olarak birlikteliğini engelleyecek hiçbir şey yok ilk zamanlar için bol kayganlaştırıcı kullanman yeterli olur dedi ve rahatladım. Ancak maalesef ilk gece vajinusmus olduğumu anladım dediğin duvar hissi nedeniyle de birliktelik olmadı. O doktorun söylediği beni tahminimden fazla etkilemiş sanırım. Her neyse ben de aparatlarla çalıştım ve şu an kanamasız ağrısız gayet normal bir birliktelik yaşayabiliyorum. Hiç merak etme o duvar da aparatlarla çalışınca aşacağın bir yer :) Ben kayganlaştırıcı durex markası kullanıyorum. Bir de tahriş olmasın diye aparatlara önce fito sürüp sokuyordum sonra kayganlaştırıcı ile çalışma yapıyordum. Bir de o duvara geldiğinde dur bekle sakın aparatı çıkarma nefes al ver rahatla bacakları da gevşet ve çişini yapar gibi yap o esnada ittir görüceksin aparat giricek :)
Çok sağol canım yorum için ya. Peki aparata uyuşturucu kremle kayganlastirici sürüp çalışsam sıkıntı olur mu. Birde bunlar kimyasal ya uyuşturucu krem falan o bölgeye özellikle içine zarar vermez mi. Aparatla çalışırken hangi pozisyonda olmam gerek. Birde kegel egzersizi sadece cisimizi yaparken tutup bıraktığımız kas değil mi. Ben kendimce şöyle yorumladım aparatı sokmadan önce derin nefes alıyoruz burundan sonra verirken hafif ikinip aparatı sokmaya çalışıyoruz. Nefes ve kegel egzersizi bu değil mi tam olarak. Herkes kegel egzersizi çalış demiş ama o tam olarak bu mu

Çok sağol canım yorum için ya. Peki aparata uyuşturucu kremle kayganlastirici sürüp çalışsam sıkıntı olur mu. Birde bunlar kimyasal ya uyuşturucu krem falan o bölgeye özellikle içine zarar vermez mi. Aparatla çalışırken hangi pozisyonda olmam gerek. Birde kegel egzersizi sadece cisimizi yaparken tutup bıraktığımız kas değil mi. Ben kendimce şöyle yorumladım aparatı sokmadan önce derin nefes alıyoruz burundan sonra verirken hafif ikinip aparatı sokmaya çalışıyoruz. Nefes ve kegel egzersizi bu değil mi tam olarak. Herkes kegel egzersizi çalış demiş ama o tam olarak bu mu
evet çişini yapar gibi tutar gibi hareketler yapmak kegel egzersizi oradaki kası öyle hissetmeyi ve hareket etmeyi öğreniyoruz. Aparatla çalışırken de aynen dediklerin gibi.. Hemen uyuşturucu krem ile başlamasan normal denesen daha iyi olur bence ama denemede kendini çok daha rahat hissedeceksen kullanabilirsin tabiki. Bölgeye zarar verme konusunu burada epey konuştuk. Normalde kullanılmamalı zaten ama bu hastalığı yenerken bir süre yardım alınabilir, o da belirli ürünler için tabi.

ben de anatomik kontrol için gitmiştim yapamayınca bi tane üstünzekalı dr bana ameliyatla aldır falan demişti açıklık az gibi vs vs. çok korkup ağlamıştım başka dr a gitmiştim asla gerek yok hatta çoğu kadının nasılsa seninki de öyle demişti. Çok şükür bi sorun da yaşamadım hastalığı yenerken iyi ki ameliyat falan olmamışım 🙊 kafanızdan atın bu endişeleri mevzu sadece kaslar ve kasılmamız 😶‍🌫️

Burada 2 ayda zevk almaya başladım diyen de vardı 4 ay diyen de. Stresliyken stres hormonları salgılıyoruz ve böyle olunca cinsel hormonlar salgılanmıyor. Ne kadar sık yaparsak o kadar normalleştirip strese girmeyi bırakacağız bence. Bir müddet ödev gibi görebilirsiniz haftada 2-3 kere yapmaya zorlayın kendinizi bence.

Benim dr 10 ilişkiye kadar 2 günde 1 dedi öyle yaptım her seferinde bi öncekinden daha rahattım. Hatta ilişki sonralarında nasıl hissettiğime dair not aldım gelişmemi anlamak için. Kulağa suni bir süreç gibi gelebilir ama yapacak bi şey yok. Sabır ve azim 🙏🏻

Ouyyy kuzummm tamamdır emin ellerdesin hepsini birlikte halledeceğiz. Özelden hikayeni yaz istersen, yol arkadaşlığı yaparım sana 🌸
Zezeportuga Zezeportuga iyi ki buradasınız canım benim yendikten sonra da buradasın yendikten sonra burda kalıp yardımcı olan arkadaşlarım iyi ki varsınız 🥹🌺

Evet o duvara geldiğinde dur geri çekilme canım kendini tekrar gevşetmeye çalış sonra ittir çişini yapar gibi yapıp ben de öyle yapmıştım 😍 sonra duvar muvar hepsi gidiyor 😍😍 kasılmamayı öğrendiğimizde cokkk kolay giriyor

X